Jump to content

Moto Zajednica

Izvoz motocikla u Crnu Goru

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Da pitam ako neko zna. Oce covek crnogorac sa stalnim boravkom u CG da kupi moj motor, ja bi trebao da napravim i overim kupoprodajni ugovor sa njim i overim kod notara, platim porez na apsolutna prava, odjavim tablice i saobracajnu i predam coveku motor. Motor mi je 1998 mo godiste a u Crnu Goru se mogu uvesti samo vozila do 8 godina starosti. Moze li ga on uvesti ako se u ugovoru naglasi da je motor neispravan uzet za delove? Mora li se onda bar malo i raskupusati pre transporta, npr skinuti tockovi, sediste, rezervoar, plastike, far... zna li neko da li tako moze da udje u CG i koja je carina. Da li i kakve posledice povlaci ako ja odvezem motor u CG i tamo ga prodam i vratim se sa saobracajnom i tablicom da ga odjavim, da li ce mi prilikom placanja poreza na apsolutna prava praviti problem sto je ugovor iz CG? Da li uopste da se petljam sa tim il da batalim kupca? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Iso sam u poresku da se raspitam pa da podelim sa vama ako nekom bude trebalo. Rece mi sluzbenik koji radi poreska resenja na apsolutna prava da za stranca moram da odem sa njim u poresku Stari grad na zelenjaku u deo za strance da bi mu dali PIB broj koji mu treba za ugovor kod notara i porez na prenos. Posle ide odjava tablica i saobracajne, stranac preuzima motor i sa ugovorom i potvrdom da je odjavljen motor ide kuci u svoju domovinu i zeza se sa svojom carinom.
 
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Motocikl: Honda Shadow VT 700C

Skoro sam sa drugarom trgovao  čoper u  BG.. (inače smo iz CG) Napravili ugovor u neku osiguravajuću kuću.. naveli neku nižu cijenu u ugovoru zbog carine,zatim otišli kod notara da to overimo,zatim bivši vlasnik odjavio motor tj saobraćajnu (ništa ne košta) na N Beogradu, i direktno carina.. prosto.. nema veze godište u našem slučaju godina proizvodnje 1984 old tajmer :)

P.S to sa PIB mi nije jasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Skoro sam sa drugarom trgovao  čoper u  BG.. (inače smo iz CG) Napravili ugovor u neku osiguravajuću kuću.. naveli neku nižu cijenu u ugovoru zbog carine,zatim otišli kod notara da to overimo,zatim bivši vlasnik odjavio motor tj saobraćajnu (ništa ne košta) na N Beogradu, i direktno carina.. prosto.. nema veze godište u našem slučaju godina proizvodnje 1984 old tajmer
P.S to sa PIB mi nije jasno.
Taj pib je poreski idetifikacioni broj koji je potreban poreskoj upravi da bi vlasnik platio porez na apsolutna prava, a da bi poreska uprava znala ko je novi vlasnik, tj da bi mogla novog vlasnika koji je iz CG da evidentira kao novog vlasnika. U vasem slucaju prethodni vlasnik nije zavrsio sa poreskom upravom i u njihovoj evidenciji je on i dalje vlasnik tog chopera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Za sad to ogranicenje od 8 godina tj euro 3 norma se ne odnosi na motocikle prilikom uvoza u CG. Sto se tice solucije da vi dodjete u CG motorom i da se u CG kod notara napravi kupoprodajni ugovor je sasvim legalna i za kupca laksa solucija. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Za sad to ogranicenje od 8 godina tj euro 3 norma se ne odnosi na motocikle prilikom uvoza u CG. Sto se tice solucije da vi dodjete u CG motorom i da se u CG kod notara napravi kupoprodajni ugovor je sasvim legalna i za kupca laksa solucija. 
Za kupca je tako lakse, a kako se u toj situaciji prodavac u Srbiji razduzi u poreskoj tj prenese vlasnistvo? U policiji odjavi sa tablicom i saobracajnom to je lako, a poreska uprava dal prihvata ugovor notara iz CG il ce da nakace izvoz....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Ugovor od notara je validan u bilo kojoj zemlji svijeta. Ja sam kupio motor od Njemca koji je pao u CG. Napravili ugovor kod notara on ponio tablice i saobracajnu odjavio i poslao mi odjavljenu saobracajnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
23 hours ago, JankoR said:

Ugovor od notara je validan u bilo kojoj zemlji svijeta. Ja sam kupio motor od Njemca koji je pao u CG. Napravili ugovor kod notara on ponio tablice i saobracajnu odjavio i poslao mi odjavljenu saobracajnu.

da ali on je otiso u zemlju germaniju - rad, red i disciplina. U Srbiji je obrnuto. Zamisli da im padne na pamet da mi udare porez na vlasnistvo na motociklu ko sto uzimaju porez za stan, pa da dozivotno placam porez na nesto sto nije kod mene.

p.s. porez pri kupovini/otkupu stana smo svi vec platili ovaj naknadni porez je otimacina, jer ako ne platis porez na stan koji je u tvom vlasnistvu izbace te na ulicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja