Jump to content

Moto Zajednica

Potreban mehaniza za stelovanje kvacila

Recommended Posts

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

pri povratku iz brna, 50ak km pre madjarske granice mi pukla kopca na mehanizmu za stelovanje kvacila, na koju se kaci sajla kvacila. ne znam kako pri sredjivanju motora pre par meseci nismo provalili da je ta kopca vec bila munjena, vide se tackice gde je bila pikovana aparatom za varenje. u tom trenutku nam je najjednostavnija opcija bila da izbijemo kopcu, odsecemo originalnu sajlu i uz pomoc seta sajli sa raznim dodatcima iz luisa turimo novu sajlu, i tim dodatcima premostimo. odradilo je extra posao, problem resen, dosao kuci. no ne zelim da tako ostane, pa sad vijam taj deo.

radi se o OVOM delu, i kao sto vidite ima ga na nemackom ebayu za 50e, i naravno da ne moze da se kupi samo ta kopca koja je zanitovana za mehanizam.

to mi je krajnja opcija, no zanima me da li neko ima predstavu gde da to nabavim kod nas da ne moram da cekam 2 nedelje da mi donesu iz shvabije...

Radi se o mom Suzuki GSF 600 1996 motoru

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Neko malo strpljiviji može to da napravi od komada malo jačeg lima (da se ne bi ispravilo posle 10ak povlačenja), a moglo bi da se i hromira. Umesto nitne, a mogla bi verovatno i takva da se nadje, može da se stavi šraf sa samoosiguravajućom maticom na drugom kraju...i to neće nikuda. Lepo bi izgledalo, a verujem da bi i dugo potrajalo...na kraju krajeva kako ga oni prave?

Drugo, takvih mehanizama ima na raznim motociklima, pa verujem da bi moglo da se nadje nešto i od nekog drugog (ne mora baš gsxf) i da se prenituje ili veže kkako već rekoh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

moja kopca vise ne lici ni na sta. em je pukla, em je vec bila varena, em smo je unakazili da bi izbili nitnu. drugim recima - potpuno neupotrebljiva. pretpostavljam da moze da se napravi nesto slicno...

Suzuki Vektor Horgos mi odgovorio na upit za originalni deo:

 

Screenshot_2017-08-09-11-51-53.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Ako ti je hitno dok ne premostiš za originalni deo možemo probati nešto da napravimo.

Imam radionicu u firmi (na Telepu) sa većinom alata i materijala, a i malo mi dosadno ovih dana :)

0612229247

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

Skinuli smo taj deo da vidimo da li da budzimo samu kopcu, i onda skontali da su mi ispale i dve kuglice iz tog mehanizma...shodno tome, odustao sam od budzenja i narucio iz Vektora originalni. hvala svima na pomoci!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
3 hours ago, zlig0r said:

Skinuli smo taj deo da vidimo da li da budzimo samu kopcu, i onda skontali da su mi ispale i dve kuglice iz tog mehanizma...shodno tome, odustao sam od budzenja i narucio iz Vektora originalni. hvala svima na pomoci!!!

I dalje stoji moje pitanje ?!? ;)

Zašto nisi stavio hidrauliku i riješio se problema trajno ?!? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Sumnjam da će da se venčava sa motorom...nego...

@strašilo

...ako imaš kakvu foto arhivu, daj "okači" jednu pravu moto temu kako se radi ta prepravka. Na više načina si pravi za to. Počela da nas preplavljuje prodaja kola, patika, satova, poljo mehanizacije...itd. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja