Jump to content

Moto Zajednica

Pronalažanje Nodija

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nody se vozi na TDM-u viseći ispod top case-a.

Jutros oko 5:25 je ispao na magistralnom putu bez mog znanja. Nakon radnog vremena i dnevnih obaveza, vratio sam se na drum da ga pronađem. Pronašao sam ga na suprotnoj strani kolovoza, izgubio je nos i noge koje sam mu našao u krugu od 10 metara. Vratili smo ga kući na rehabilitaciju nakon koje ćemo ponovo da ga vratimo na drum.
 

Ispao je zbog brzine, nije ga niko pronašao i povredio se, bivajući skoro 12 sati na surovom mestu. Mislite o tome.

20746734_683709575154933_1702687837_o.jp

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

I da se vozio vezan u kolima, a ne motorom. 

:jok:

E pa Nodi voli slobodu ,zakrpice ga i opet ce se voziti motorom ,jer Nodi ima "big cojones" opet ce visiti polu go pri velikim brzinama!

:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

DNEVNIK JEDNOG NODIJA

 

Vrelina ,ta vrelina koja ne popusta vec par dana,zamorila je i ljude koji su proveli 11meseci cekajuci je. Moj veliki prijatelj i brat morao je na posao kao i svaki drugi dosadan dan, vozi tako dobar motor,silovitih ubrzanja i vrhunske udobnosti na koju sam se i sa‛m toliko navukao da se moze reci da non stop visim na njemu. Alekreu to ne smeta,uvek me rado vozi svuda , dosta lepih trenutaka sam proveo sa njim iako tuga u srcu i dalje postoji ,jede me i razara jer Er5 vise nije deo nase druzine ali vreme cini svoje ,

placem sve manje..

Dobra je voznja , nema normalne osobe koja ne uziva vozeci ili biti vozena na motoru pogotovo kada je u pitanju Tdm  i to ne oni dvotaktni  stariji modeli vec verzija sa Fi i 900ccm. Veste ruke i ostre misli mog prijatelja svakodnevno trose rubove pneumatika ,veoma uzivam u svakom predjenom kilometru sa Alekreom. Jucerasnji dan nije se razlikovao nipocemu,vozili smo , dobro ,snazno,opet ne prebrzo.. Ne znam sta me je nateralo da bacim pogled na vrpcu kojom sam vezan ,ni‛ti su se izvukle,veza sa jedinim svetom za koji znam postajala je sve tanja.

Pred mojim ocima jedina veza mene i mog brata kidala se dok smo u kovitlacu turbulencije pri 80km/h hitali ka rashladjenju .

Nagli trzaj i osecaj bestezinskog stanja koji necu moci da zaboravim .

Pad je bio surov,asfalt vreo..

 Vrelina i bol su se sirili mojim krhkim nezasticenim telom.

U mislima mi je bilo samo secanje na divne trenutke koje smo proveli zajedno.

Ne zaboravi me! Svetlost se gasila.

Ne zaboravi me!

  • Podržavam 25

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000
2 hours ago, sashac said:

Znaci kolektivno ste odlepili,maajke mi.

nisu oni krivi :) od tolikih vibracija i dolivanja ulja u TDM ,moraju da se prepuste svetu maste da bi zaboravili svoje probleme :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Tama. Sveprisutna pojava u oku posmatraca deklarisana kao strah od nepoznatog,strah iscekivanja.. A opet ova tama je imala zapreminu. Kamiondziji kog je Tdm sa lakocom pretekao na putu ka sigurnosti ka toplim rukama koje ga iscekuju, je bila potpuno neprimetna . Pomalo je i komicno kako citave mikro svetove ne vidimo samo zbog ugla posmatranja ! Dlakavom brki nije bilo bitno to sto je u toj Maxiji jedan mali izmuceni Nodi video svoj spas,spokoj ,mir..

Vise nista nije ni bilo bitno,srce je bilo mirno! Raskomadan ali spokojan. 

Klik brave , surovo je prekinuo tamu koja ga je okruzivala ,svetlost prodire u kofer i na horizontu se pojavljuje poznato lice, lice voljene, lice Alekrine. Plakao bi ali suvise izmucen Nodi samo bespomocno lezi.

Tople,brizne ruke koje su ga prihvatile kao komad sebe ..

Satkan od milion vlakana raznih boja mesto celija i dalje svestan sebe.

Alekrina ga svojom ljubalju poput svilenih niti spaja u celinu ,celinu nalik onoj kakva je bio , nalik da, ali nikako istu!

Njega je sada umesto obicne masine u fabrici Kineske provincije sklopila osoba. Ne bilo koja osoba , on je spojen nitima ljubavi voljenih koji su ga ukrali iz kandzi zveri koje bi ga rastrgle, iz kandzi zaborava! 

 

 

 

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Kumodraž
  • Motocikl: Mrka kapa, za sada...

Samoća puta
Ranojesenjeg dana
Alekre stiže

5-7-5? 
Dve slike? ✔
Referenca godišnjeg doba (kigo) iz Saiđikija? 

Očito imam previše slobodnog vremena na poslu...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Ljudi ulepsali ste mi dan.....volim vas. Kado lepo i dirljivo...pravi prijatelji.

Послато са 6037Y уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Zivot lutke poput zivota coveka,satkan od niza nedaca koje nam u amanet ostavljaju mnogobrojne oziljke da nas secaju na dane sa manje srece ,a opet nam pomazu kako bi prave stvari i prave vrednosti razlikovali ,cenili i postovali. 

Debeli kamiondzija, zgazena lisica,nesrecna vrana,Nodi, Vi, nema razlike, kada se povrsinske stvari zanemare svi teze ka istom. Onaj osecaj kada mirne duse odmoris,kada znas da si svoj na svome,kada si okruzen bicima kojima si sebe predao 100% , a za uzvrat dobio taj blazeni mir. 

Za tim mirom tragamo svi ,neki zaradjujuci enormne svote novca,neki pak troseci nasledje koje su im preci sa mukom sticali, neki svirajuci,plesuci, psiholozi posmatrajuci , pisci pisuci.. Ako za zivota ne nadjes taj mir to ne znaci da tog mira nema, samo si odabrao pogresan put do njega.

 

Ako jedna lutka moze u coveku izazvati osecanja dovoljna da odvoji vreme na trazenje iste,  suvisna je bilo kakva polemika o medjuljudskim odnosima.

Vodite racuna o svojima i o onima koji to nisu jer mozda ce postati !

 

A Nodijeva kapa viorice se na vetru cim se malo odmori.. Mene samo plasi da ga dete neko ne otrgne Tdm-u, iskreno nisam siguran kome bolje pristaje , ma koga lazemo ,verovatno Tdm-u. :BJB-tdm:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja