Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Vožnja po Nockalmstrasse nam je pričinila veliko zadovoljstvo ali i oduzela mnogo vremena. Pošto nas do današnjeg cilja deli skoro 200 Km, menjamo plan i umesto krivudavih planinskih staza biramo autoput A10 koji vodi pravo na sever. Za njega nam naravno treba vinjeta, pa svraćam na prvu pumpu i uz račun za gorivo doplaćujem još 5.1€ (zehn tage, motorrad, danke). Sa propisno zalepljenom nalepnicom nastavljam dalje, da bi se samo nakon nekoliko Km zaustavio ispred rampe sa automatskom naplatom. Iz velike metalne kutije dopire ljubazan ženski glas koji me obaveštava da se prolaz kroz Tauern Road Tunnel posebno naplaćuje i da to zadovoljstvo košta tričavih 5.5€. Pošto od ove tačke nema nazad, guram karticu u prorez i pritiskam veliko zeleno dugme. Nakon par sekundi, rampa se diže a ja užurbano uzimam priznanicu i dodajem gas, jer se iza nas već stvorila poduža kolona. Da bi uštedeli par sati, potrošili smo skoro 11€ što predstavlja neoboriv dokaz da brzina zaista ima cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Upravo ta brzina nam je pomogla da na vreme stignemo u Bad Hofgastein, naše današnje odredište. Ovu meni to tada potpuno nepoznatu Alpsku banju sam izabrao potpuno slučajno tj. samo zahvaljujući činjenici da se nalazi relativno blizu puta koji vodi prema Zell am See i Gross-u. Doduše, značajan doprinos je imala i ponuda koju sam pronašao na Booking-a, jer se u ovom kraju sveta retko može prenoćiti za svega 36€. Dobro, nije u pitanju pravi hotel, nego kuća koja je adaptirana za ovu namenu a takvih objekata ima po celom gradu.

 

35514.jpg

 

35515.jpg

 

35516.jpg

 

35517.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

U centru se naravno, nalaze mnogo skuplji hoteli, a sve zajedno predstavlja jednu lepo uređenu pešačku zonu.  U mnoštvu prodavnica meni je pažnju privukao izlog sa garderobom koja je izrađena u skladu sa tradicionalnim stilom. Ukoliko želite da se iz Austrije vratite u lederhoznama, to će vas koštati između 450 i 990€ a cene za ženske haljine bolje i da vam ne pominjem.

 

35518.jpg

 

35519.jpg

 

35520.jpg

 

35521.jpg

 

35522.jpg

 

35523.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Za svaku banju je karakteristično da svojim posetiocima nudi mogućnost uživanja u toplim ili hladnim izvorima. Ovde očigledno postoje obe varijante, jer smo nailazili na česme iz kojih ističe vrela ali i sasvim sveža i pitka voda. Glavnu atrakciju predstavlja veliki bazen sa pratećim objektima koji nude razne usluge - od  masaže do pravih medicinskih tretmana.

 

35524.jpg

 

35525.jpg

 

35526.jpg

 

35527.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

> Bad Hofgastein > Grossglockner > Merano

 

35528.jpg

 

Danas je konačno na redu prava visinska deonica – obilazak čuvene Grossglockner Hochalpenstrasse. Dok se u daljni polako pojavljuju snegom pokriveni vrhovi, konstatujem da nas je vreme zaista poslužilo i da ćemo biti u prilici da maksimalno uživamo u vožnji. Ja sam namerno izabrao prilaz sa severne strane (od Zell am See i Fuscha) da bih odmah nastavio prema Italiji i Stelviu a sudeći prema gužvi koja se stvorila na ulazu, izgleda da se istom logikom služe i drugi ljubitelji alpskih vrhova.

 

35529.jpg

 

35530.jpg

 

35531.jpg

 

35532.jpg

 

35533.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Na kratko se zaustavljamo i kupujemo ulaznicu uz koju dobijamo prospekt sa zanimljivim informacijama i vrlo lepu nalepnicu. Za motoriste koji ne žele da čekaju u redu sa ostalima, postoji posebna kapija koja se otvara ubacivanjem žetona a biciklisti ovaj prolaz mogu da koriste besplatno.

 

35534.jpg

 

35535.jpg

 

35536.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

U laganom ritmu se penjemo na pristojnu visinu što za nas ne predstavlja nikakav napor, ali zato sa velikim poštovanjem obilazimo bicikliste koji sa teškom mukom savlađuju ovaj uspon. Na skoro svakoj krivini se nalazi tabla sa koje se može pročitati nadmorska visina a to verovatno predstavlja dodatni podsteh za sve koji žele da sopstvenom snagom pređu ovu deonicu.

 

35537.jpg

 

35538.jpg

 

35539.jpg

 

35540.jpg

 

35542.jpg

 

35543.jpg

 

35544.jpg

 

35545.jpg

 

35546.jpg

 

35547.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Ja sam odusveljen :D 

Prvo rutom :) drugo fotografijama :D trece vama :D cetvrto motorom :D ko zna sta ce biti do kraja putopisa :) SVAKA CAST!!!

 

U julu sledece godine planiram da idem u obliazak Svajcarske i Austrije pa ce mi ovo vase iskustvo doci dobro :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Posle pauze koju smo iskoristili za „pravljenje razglednica“, nastavljamo dalje i uskoro stižemo do raskrsnice od koje se odvaja još strmija deonica popločana samo kamenim kockama. Ona vodi do jedne od najatraktivnijih tačaka na ovom putu (Edelweißspitze) a to se nikako ne sme propustiti. Zato sa velikim oprezom savlađujemo krivine i konačno stižemo na vrh. Čim sam ugasio motor, učinilo mi se da od njega dopire smrad spaljenih obloga ali se ispostavilo da tako „mirišu“ skoro sva vozila koja su uspela da se popunu na ovaj vrh. Ovaj efekat potiče iz pregrejanih auspuha jer se za savlađivanje poslednjih par stotina metara mora dobro pritisnuti gas!

 

35548.jpg

 

35549.jpg

 

35550.jpg

 

35551.jpg

 

35552.jpg

 

35553.jpg

 

35554.jpg

 

35555.jpg

 

35556.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Posle pola sata razgledanja vraćamo se na glavni pravac i nastavljamo prema jugu. Prizori su i dalje fascinantni a nakon izlaska iz tunela Hochtor put polako počinje da se spušta.

 

35565.jpg

 

35566.jpg

 

35567.jpg

 

35569.jpg

 

35570.jpg

 

35571.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Sledeća stanica, Kaiser-Franz-Josefs-Höhe, predstavlja vrhunac današnje vožnje pa se za taj trenutak treba na vreme pripremiti.  To pre svega podrazumeva zamenu baterija u foto aparatu a za njihovo testiranje može da posluži i obližnji vodopad.

 

35572.jpg

 

35573.jpg

 

35574.jpg

 

35575.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Nastavljamo u istom stilu, klizeći po idealno glatkom asfaltu iz jedne krivine u drugu, da bi posle par tunela konačno izbili na veliki plato koji nam je dobro poznat sa tuđih fotografija. Odmah zauzimamo mesto u prvom redu i krećemo u obilazak.

 

35576.jpg

 

35577.jpg

 

35578.jpg

 

35579.jpg

 

35580.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Glavnu atrakciju naravno, predstavlja glečer koji u ovo doba godine izgled prilično sumorno. Bleštava belina vrha se postepeno pretvara u prljavo smeđe korito reke ali ni to ne smeta masi turista koji se na razne načine spuštaju u dolinu. Mesec koji se na kratko pojavio na nebu nam pomaže da lakše odredimo položaj najvišeg vrha u ovom dela Alpa.

 

35581.jpg

 

35582.jpg

 

35584.jpg

 

35583.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Prirodni ambijent donekle kvari ogromna garaža koja dominira čitavim platoom, ali je i to bolje nego da na sve strane stoje parkirani automobili. Za motore važi sasvim drugačiji princip, oni su istureni u prvi plan, pa mi se čini da je projektant ovog kompleksa bio naš kolega ...

 

35585.jpg

 

35586.jpg

 

35587.jpg

 

35588.jpg

 

35591.jpg

 

35592.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Vreme polako odmiče a naš cilj je i dalje daleko. Zato napuštamo Gross i hitamo prema Italiji. U dolini je temperatura osetno veća ali se zato mnogo brže vozi – osim ako se ispred vas ne stvori kolona koju predvode dva, tri šlepera. Kod kuće bi ovaj problem lako rešio malo agresivnijom vožnjom, ali ovde nisam siguran da li iza ugla vreba policija ili su postavljene kamere za merenje brzine. Na sreću, ubrzo nas pretiče grupa lokalnih bajkera pa hvatamo priključak i brzo izlazimo na čistinu. Končano možemo da uživamo u dvorcima koji se nalaze na skoro svakom većem brdašcetu…

 

35593.jpg

 

35594.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Deonicu između Silliana na austrijskoj i Merana na italijanskoj strani je moguće savladati magistralom ali ona vodi kroz gradove kao što su Brunico i Bolzano. Nama mnogo više prija svežina koja vlada na većoj nadmorskoj visini, pa zato biramo pravac preko Vipitena. To znači da je pred nama jedan od poznatijih prevoja – Jaufenpass i penjanje na preko 2000m.

 

35596.jpg

 

35595.jpg

 

35597.jpg

 

35598.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Pomalo iscrpljeni prelazimo poslednje kilometre i do smeštaja stižemo par minuta pre kiše. Skuter ide pod nadstrešnicu a mi u potkrovlje da na miru sabiramo utiske i pripremimo za sledeći izazov – Stelvio!

 

35599.jpg

 

35600.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Ja sam odavno rekao da ste vas dvoje mnogo ozbiljni bajkeri i da mnogi sa jacim motorima mogu samo da se zavuku u misiju rupu kad se  pojavite.Odlican putopis , slike razglednice  milina za citanje.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja