Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Drage kolege,

 

Svako putovanje zaslužuje da osim u pamćenju putnika ostane zabeleženo i u formi koja obezbeđuje trajanje. Upravo iz tog razloga sa sobom nosimo onu silnu tehniku i trudimo se da nam ništa ne promakne. Sa druge strane, sve te silne fotografije i video klipovi ne mogu da dočaraju stvarnost, jer im bez obzira na tehnološku savršenost nedostaje ono najvažnije – reč. Zato se trudimo da ovaj forum ne bude obična „izložbena galerija“ već da svojim sadržajem zadovolji i one koji od njega očekuju nešto više. Ovo će biti moj skromni doprinos velikoj kolekciji putopisa koji se već više od jedne decenije svakodnevno pojavljuju na ovim stranicama ...

 

Iako se neki sa time neće složiti, smatram da svako putovanje mora da ima svoj cilj. U konkretnom slučaju je ovaj uslov višestruko ispunjen, jer postoji pregršt stvari koje sam želeo da obiđem. Na vrhu liste se naravno, nalaze Grossglockner i Stelvio, a tu je i čitav niz manje poznatih prevoja i vidikovaca koje nikako ne bi trebalo preskočiti. Ako se na to doda želja moje saputnice da vidi barem jedno od onih čuvenih talijanskih jezera i moj predlog da zakačimo malo Švajcarske, lako dolazimo do zaključka da to neće biti baš jednostavan zadatak. Pored toga, plan mora da zadovolji i neke "sporedne" uslove kao što su maksimalno trajanje putovanja (do 7 dana) i planirani budžet (do 100 € po danu). Na kraju, tu je i faktor koji lako može da bude presudan - vremenski uslovi tj. potpuno odsustvo bilo kakve pouzdane vremenske prognoze. Posle nekoliko dana sam zaključio da se ovaj problem može rešiti samo ako se na put krene sa maksimumom optimizma, što u praksi znači - nadaj se najboljem, pa će tako i biti! 

 

U svojoj konačnoj verziji, plan je obuhvatio nekih 2,700 Km krivudavih puteva što nije nikakvo čudo ako se ima u vidu da je za trasiranje korišćen sajt koji je posebno prilagođen željama motociklista – Kurviger. Pri njegovoj realizaciji je doduše, došlo do nekih promena, pa su u cilju postizanja planirane dinamike korišćeni i autoputevi, a to nam je omogućilo da njihov kvalitet uporedimo sa onim što se kod nas naziva „Evropskim koridorom“. 

 

35478.jpg

 

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Za polazak je odabrana subota, (15/07/2017), jutarnji čas, jer je za prvi dan predviđena relativno dosadna deonica kroz Hrvatsku sa ciljem da se pre mraka dočepamo Slovenije tj. Maribora. Još jedna brza provera i par fotografija pred start, dok nas komšije začuđeno gledaju… (Ko normalan ovako ide na letovanje?  c..c..c..)

 

35458.jpg

 

35459.jpg

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Pošto smo odlučili da u odlasku izbegnemo glavni pravac prema Zagrebu, (to zadovoljstvo smo ostavili za povratak), autoput napuštamo pre Šida i granicu prelazimo kod Tovarnika. Nakon toga sledi jedna kraća deonica do Vinkovaca gde nas vreli gradski asfalt podseća da je vreme za pauzu. Zato skuter ostavljamo na ulici (valjda da akumulira sunčevu energiju) a mi zauzimamo prvu slobodnu klupu u parku i ozbiljno načinjemo zalihe tečnosti.

 

35460.jpg

 

35461.jpg

 

35462.jpg

 

Isti postupak se ponavlja još nekoliko puta (u Đakovu, Našicama, Virovitici i Koprivnici) s tom razlikom što sada čaj i voda više nisu dovoljni, pa menjamo taktiku i prelazimo na pojačanu dozu kofeina (kafa + kola).

 

35463.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Zajedno sa Varaždinom iza nas ostaje i vrela ravnica dok u dobrom tempu grabimo prema brdima i Sloveniji. Na graničnom prelazu Zavrč nema gužve ali sam prevideo da subotom popodne ne radi ni lokalna benzinska pumpa što znači da nema ništa od vinjete i autoputa prema Mariboru. Zato nastavljamo lokalnim pravcem preko Ptuja što se pokazalo boljim rešenjem jer u grad ulazimo bez ikakvih skretanja a navigacija nas efikasno dovodi do tražene adrese. Najpovoljniji smeštaj sam pronašao preko Airbnb-a ali zato nas od centra deli nepunih 3 Km pa se brzo presvlačimo i žurimo da iskoristimo poslednje zrake sunca.

 

35464.jpg

 

35465.jpg

 

35469.jpg

 

35467.jpg

 

35468.jpg

 

35466.jpg

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Svaka cast! Dokaz da je volja najbitnija...a ne skup motor. Inace kawasaki samo stavlja potpis na kimka downtoun ili tako nesto...

Послато са 6037Y уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Kreće još jedan putopis koji sa posebnim užitkom pratim, jer ima se šta naučiti. Tako ste skladni da vas jedino majice razlikuju;), :jee::takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Uzivanje je citati ovako nesto, a jos lepse poznavati vas dvoje licno. Veliko BRAVO za putovanje i cekam nestrpljivo ostatak putopisa. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

@doktor

Hvala, ali mi smo još puki početnici kada je u pitanju ovaj deo sveta...

 

@СајберГастарбајтер

Manji i lakši motor se na ovom terenu bolje pokazao od teške artiljerije...

 

@boki_m

Nadam se da tog dana na Grzi niste pokisli kao mi na putu za Rtanj...

 

@FreeBird

Tačno je da japanci od Kymka uzimaju motor i šasiju ali sve ostalo prave sami pa postoje prilične razlike...

 

@djolji

Kolega, nisi obratio pažnju na detalje. Moja jakna i pantalone se kopčaju sa desne a njena oprema sa leve strane... Izgleda da švabe i za to imaju propis ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

> Maribor > Nockalmstrasse > Bad Hofgastein

 

35479.jpg

 

Sjaj sa istoka nam otkriva kako će izgledati današnji dan, pa je dovoljan samo jedan pogled na Pohorje da osetimo privlačnost Alpa. Pošto se u divljinu nikada ne ide praznog stomaka, svraćamo u lokalni supermarket da popunimo zalihe. Sveže pecivo za doručak, automat za kafu, besplatan WIFI, miran kutak za pauzu i kanta za otpatke iza ugla su mnogo više nego što smo očekivali. Maksimalno koristimo sve pogodnosti i hrabro krećemo prema Dravogradu i Austriji…

 

35470.jpg

 

35471.jpg

 

35472.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Iako između SLO i A ne bi trebalo da postoji prava granična kontrola, austrijski policajac zaustavlja sva vozila i traži dokumenta. Italijanski par na GS-u koji se zatekao ispred nas na to očigledno nije bio spreman, pa zato oboje silaze sa motora, redom otvaraju kofere i jedva pronalaze pasoše. Za putnike koji stiži sa Balkana stvar je mnogo prostija – uvežbanim pokretom se iz džepa vadi crvena knjižica i čim uniformisano lice klimne glavom, dodaje gas… 

Potpuno suprotna situacija se događa svega nekoliko minuta kasnije. Dok većina motorizovanih turista jednostavno nastavlja dalje, mi ostajemo zapanjeni prirodnim lepotama na koje nailazimo pa se zato zaustavljamo pored za nas bezimenog jezera i uživamo u bojama koje nas okružuju.

 

35480.jpg

 

35474.jpg

 

35475.jpg

 

35476.jpg

 

35477.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Imaju oni specijalnu opremu za to - ide na četiri noge, maše repom i od trave automatski pravi mleko!

 

35482.jpg

  • Haha 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5688 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Bravo Marinkovići! Vi ste već odavno postali brend na ovim i širim prostorima :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Sledeća deonica puta nam nagoveštava kako će izgledati današnji dan – gas, kočenje, nagib na levo – gas, kočenje, nagib na desno - pa sve ispočetka… Doduše, posle neke 100-te krivine, na sred puta se pojavljuje mala kućica sa cicom koja nam traži 11€ za prolaz kroz nacionalni park Nockalmstrasse. Pošto je u ovu cenu uračunato i sledećih 100 krivina, nisam se mnogo bunio ali mi se negde u podsvesti javio osećaj da ovo može da postane česta pojava. Nisam mnogo pogrešio…

 

35483.jpg

 

35484.jpg

 

35485.jpg

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Pošto se fotografisanje još uvek ne naplaćuje, koristimo svaku priliku da popunimo naše SD kartice. Obzirom da se u ovom delu sveta ozbiljno razmišlja o bezbednosti u saobraćaju, za tu svrhu su izgrađena posebna proširenja, među Srbima poznata pod nazivom vidikovci. Za razliku od običnih parkirališta, ovde postoje dodatni sadržaji u obliku zaštitne ograde, klupe za odmor i table sa edukativnim sadržajem. Mogli bi i kod nas da naprave nešto slično…

 

35488.jpg

 

35487.jpg

 

35489.jpg

 

35486.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Kratka pauza da se malo ohlade gume, pa onda opet levo, desno, levo, desno i za tili čas stižemo do glavnog mesta za okupljanje. Kasnije smo shvatili da to nije najviša tačka na ovom putu, ali je bar imalo šta da se fotografiše.

 

35490.jpg

 

35491.jpg

 

35492.jpg

 

35494.jpg

 

35493.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Ko nema dovoljno sreće u životu, može da to ispravi ako kucne u zvono koje se nalazi na izdvojenom vrhu. Nama je bilo toliko hladno da smo potpuno zaboravili na ovaj detalj i požurili da se vratimo na parking. Uvek me je zanimalo kako izgleda vožnja na čoperu, ali ako je neudobna kao na ovom drvenom modelu, ipak bi se radije opredelio za skuter.

 

35495.jpg

 

35496.jpg

 

35497.jpg

 

35498.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Najveću visinu Nockalmstrasse dostiže na mestu koje se zove Eisentalhohe a odatle zaista puca pogled na sve strane.  Tu smo se prvi put susreli sa mrmotom koji predstavlja zaštitni znak austrijskih Alpa a kasnije smo i sebi obezbedili jedan primerak ove čudne životinje (u formi krpene lutke, naravno).

 

35499.jpg

 

35500.jpg

 

35501.jpg

 

35502.jpg

 

35503.jpg

 

35504.jpg

 

35505.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Na ovakvom mestu se osim prirodnih lepota često mogu videti i one mehaničke, pa sam iskoristio priliku za kratak photo session. Da zlobnici ne bi rekli kako forsiram samo jednu marku, evo i modela koje sam pre godinu dana vrlo ozbiljno razmatrao kao alternativnu za J300.

 

35506.jpg

 

35507.jpg

 

35508.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Ui ui... slaži fotke i piši... lijepo je vidjeti sve ovo...


p.s. NC750x je vrh moped... 
Imam test vožnju u Septembru pa ako budu htjeli mog Silverwinga u račun, pregovaramo... :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Svaka čast na slikama i tekstu.

Kao da si znao da sledeću godinu planiram iz Slovenije da iskočim i do tih destinacija.

2016 me je sprečilo loše vreme ali 2018 se nadam sreći i dobrom vremenu. Ovaj tvoj putopis mi mnogo znači a i vidimo se ako zatreba da podelimo savete.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja