Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia AF1 Arrow problem

Recommended Posts

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja

Treba mi mala pomoc oko arrow izduva, Do juce sam imao fabricki izduv (20kg auspuh) i danas sam stavio arrow ali se desava da motor od 4000-7000 nema nikakvu snagu jedva da puni obrtaje ali kada predje 7000 poleti sa arrow izduvom dodje do 11000 u roku od 2 sekunde, doke je sa fabrickim izduvom vukao konstantno 4000 5000 6000 7000 8000rpm... i brze punio na manjim obrtajima ali preko 10000rpm nije mogao sad ide i do 12000 kao nista ali na mali obrtajima nikako. I desava se da izmedju 4500 i 6500 kao da trokira kao da nema goriva tako nesto se ponasa i od 4500 do 6500 mu treba jedno 5 6 sekundi sto je sa favrickim trebalo 1-2 sekunde pritov rave ventil radi nije zaglavio ili nesto slicno. Pa me interesuju vasa misljenja neki kazu da treba neki duzi rave ventil neki kazu da treba veca dizna za karb neki da treba kn filter... pa ne znam sta mi je ciniti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

treba ti sve nabrojano ni još toga .. :D

 

Kako si ti mislio staviti na 2T mašinu drugi auspuh i misliti da je to to i da ćeš se sad voziti ko car ??! ... ;)

 

2T mašina je za razliku od 4T jako osjetljiva na promjenu auspuha, čak do te mjere da osim što upali, dalje je beskorisna... ;)

U današnje vrijeme interneta i informacija, postoje već gotove "tabele" za gotovo sve renomirane proizvođače motora, auspuha, karburatora... Pa se samo trebaš malo pozabaviti traženjem tih informacija i dobit ćeš točno koje komponente moraš staviti na usis da di to bilo kompatibilno sa ispuhom .. 

Znači, na tvoju mašinu kad staviš taj auspuh, moraš staviti i točno određene komponente sa strane usisa da bi to bilo kako treba, i onda ti još ostaje da to sve fino i kulturno podesiš da bi radilo kako je zamišljeno ... 

Bez toga ćeš samo sam sebi mazati oči ... :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kako je cvaja komplikovana...u svoj svojoj jednostavnosti. Raduje me što čujem da se radi na njenom povratku (uz obilje elektronike).

Savete, prave, si dobio...ostaje ti da zasučeš rukave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Slicne stvari se i meni desavaju ma da ja nisam menjao auspuh. Ponekad kad krenem da se vozim motor bukvalno jedva ima snaku da vuce sam sebe a ponekad ne moze da se zadrzi kad se da pun gas. RC ventil ispravan kompresija dobra sve kako treba. jedino sto se desava je da ima malo dublji zvuk kad slabije vuce i jako tesko nabija obrtaje do 5 i nekako preko nikako kao da je tu kraj 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja

moja aprilia je placena 130e i ulozeno jos 600 znaci skoro sve joj je drugo i novo, pocevsi od guma do cilindra. sto se tice usisa na motoru stavljen je karb dellorto 30mm. E sad probavao sam da spustam i dizem poziciju iglice ali mi se isto ponasa na tim nizim obrtajima. e sad jedino sto mi je ostalo da probam sa drugim diznama. sobzirom da je sad neka 2xx promer uglavnom ima poprilican otvor moze sravciger da prodje kroz nju iglica je kao za strikanje i mislim da dovoljno goriva ulazi sobzirom da trosi kao autobus :)  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja

Moja aprilija cim predje 7000 obrtaja povuce kao 600cc dal bio sam ili vozio nekoga ali do tih 7000 nikako sada sa arrow-om dok je sa stok auspuhom vukao dosta dosta slabije na vecim obrtajima ali dosta jace na manjim nije se gusio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Isto se i meni desava.isto sam sredjivao masinu i sve radi kako treba. Ali se to povremeno meni desava ne uvek e sada jedino sto ostaje ili je prljavstina u karb od goriva ili je samo gorivo lose .... barem tako neki majstori kazu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja

Nema to veze sa gorivom, jer da je gorivo lose i sa fabrickim auspuhom tek ne bi isao a da ne pricam sada sa arrowom na visokim obrtajima 10000+

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja

Zanima me jos jedna stvar da li dobijam nesto promenom gornjeg lonca pricam o ono karbonskom delu zavrsetku auspuha, pitam iz razloga jer mi je sada motor prebucan a imam drugi zadnji lonac koji je dosta deblji i malo duzi a pritom dosta tisi, dal nesto gubim na performansama ili ne, posto neki kazu da je njemu onaj lonac ispod motora sve a da taj gornji de je vuna dodje samo kao prigusivac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

@Strasilo ti je sve fenomenalno objasnio ali ti nećeš da slušaš... Izduv je kod dvotaktnog motora radni deo sistema. Promenom bilo kakvog parametra na izduvu kompletno narušavaš rad dvotaktnog motora. To ide do momenta dok ti zbog performantnijeg auspuha ne zariba motor. Onda će ti ceo svet biti kriv... Vrlo konkretno ti mogu reći šta je sve neophodno da bi tjunirao dvotaktni motor a da to STVARNO radi. Za početak moraš da uradiš mapu cilindra (ne znam da li ti je na motoru fabrički cilindar ili neki od performantnijih kitova), a zatim da to propustiš kroz odgovarajući softver koji će ti proračunati u kom opsegu obrtaja možeš očekivati pik snage. Na osnovu TOG podatka kupuješ odgovarajući auspuh. Ovaj deo možeš i da preskočiš ukoliko na Internetu pronađeš konkretne informacije - a siguran sam da su ljudi već to sve premerili i proračunali i da su informacije dostupne. Kada kupiš odgovarajući auspuh, sledeće je da moraš da rešiš usis. Znači - ili stavljaš novi karburator sa odgovarajućim diznama ili postojeći kompletno prerađuješ u smislu da sigurno moraš da promeniš SVE dizne i iglicu. Pored toga, obično mora da se modifikuje kućište filtera za vazduh, da se stavi protočniji filter za vazduh itd... Na kraju cele balade, ako želiš da zadržiš uljnu pumpu u sistemu i nju moraš da prešteluješ da bi drukala dovoljno ulja za smešu. I kao šlag na tortu - paljenje takođe obično mora da se modfikuje jer nećeš imati dobru varnicu u opsegu obrtaja koji su ti potrebni.

 

Na ovom forumu generalno nećeš naći nikakve smislene informacije vezane za tjuning dvotaktnih motora jer većina članova vozi četvorotaktne motore većih kubikaža. Idi na forum http://www.skuteri.org/forum/ i tamo pogledaj teme u podforumu "Projekti" i "Tjuning". Videćeš koliko je to kompleksna materija. To što si sada turio taj auspuh pa ti "na malim obrtajima ide lošije, a od 6000 ide ko metak" je najbolji mogući način da ti zariba motor :D Pričam ti sve ovo dobronamerno kao neko ko se bavio prilično ozbiljno ovim par godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja

cuilindar nije farbricki hilznovan je i portiovi su za oko 10 posto siri, karburator je dellorto 30 za razliku od fabrickog koji je bio 28 i skinut je prigusivac na filteru pricam o gumenomnastavku gde ima dva kanala za vazduh, uljna pumpa je skinuta i pravim jacu mesavinu oko 2,7 posto. u kom smislu stelovanje paljenja samo stelovanje ili promena magneta i namotaja. ne verujem da ce da zariba jer pravim jacu mesavinu bas iz tog razloga. hvala pogledacu na ostalim mestima pa cu javiti sta sam uradio ako uspem da namestim sluzeci nekom drugom to sto treba raditi .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja