Jump to content

Moto Zajednica

napon punjenja na skuteru

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2782 postova

da li  neko ima iskustva-merio ,pouzdano zna,a ne procito negde -auto,4t motocikl,nego  2t skuter 50 ccm,longija trevis koliki treba da je napon punjenja.Meni fabricki isao lanport 6ah koji je crko pod garancijom ,a napon punjenja ja na leru od 12v pa do punog gasa 15v.Polako dize bez obzira da li momentalno das pun gas.Motor ima i voltmetar koji nema brojke ali on kad se upali motor stoji na pola,pa gad  krenes ide skoro na max,ali nepada kad usporis.

Sad sam dobio drugi aku ali se bojim da mu se isto ne desi.Onaj sto se pokvario je drzao napon ko lud.Tokom prve i druge sezone sutra posle voznje drzi po 13 v, a zimi mesec dana posle punjejnja po 12,75.Mislio sam da je tojbolji aku koji sam ikad imao kad ono u drugoj sezoni pao na 10 volti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Imas prepunjavanje, sve preko 14.9V je probijanje dozvoljenog.

Ugradnjom novog akumulatora, desice ti se isto sto i sa predhodnim, pre il kasnije ce crci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Regler za njega je 10€, tako da ne vidim razlog zašto bi drzao upaljena svetla..... kad nešto ne valja-menja se.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne radi se o tome dal su upaljena il ugasena svetla, svetla svakako treba da su upaljena u vožnji ali to nije rešenje za prepunjavanje, slozices se?

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Razmisljao sam ovako, kod tih kineskih reglera mislim da nista nije zacrtano, tipa ako sada sa tim starim ima 15v sa ugasenim svetlima postoje sanse da sa upaljenim svetlima ima 14,5v. A isto tako postoje sanse da kupi novi regler taj kineski i da ima 14,5 sa ugasenim svetlima a kada upali svetla to bude 14v ili ispod pa mi ono 14,5 sa starim bolje zvuci. Ne kazem da ce biti tako, ali ima slucajeva gde taj kineski regler i nov daje 17v, mada treba sve lepo proveriti slazem se jer njihove instalacije su kao na igrackama, zacas se istope zice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Poz momci imam problem sa beverly 500 turrer 2004 ponekad mi upali chek lampicu i ugasi je posle 20 sec i i tako danima pucao je  auspuh danas motor upalim puuca u tokom voznje gasi se trokira pa vozim ga 80km/h ugasi se od jedan put u voznju jedva sam do kuce stiga prikipcam ga na kablove od auta upalim auto i motor normalno a i prije toga je pali na svoj akumulator dobro  o sam cita moze tako zbog punenja to je boljka kod njih nista upalim ga radi normalo ostavim ga tako 5 min vozim motor posle toga nema trokiranja gasenja a mozda 5 km sam ga vozio sve ok nowa je svecica klapna gasa ociscena i onaj otvor mali gore punjenje sam mu mjerio pod svijetlima 13.6 bez njih 14,2 pomagajte  momci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 463 postova
On 8.8.2017. at 13:50, Biker Q je napisao:

Razmisljao sam ovako, kod tih kineskih reglera mislim da nista nije zacrtano, tipa ako sada sa tim starim ima 15v sa ugasenim svetlima postoje sanse da sa upaljenim svetlima ima 14,5v. A isto tako postoje sanse da kupi novi regler taj kineski i da ima 14,5 sa ugasenim svetlima a kada upali svetla to bude 14v ili ispod pa mi ono 14,5 sa starim bolje zvuci. Ne kazem da ce biti tako, ali ima slucajeva gde taj kineski regler i nov daje 17v, mada treba sve lepo proveriti slazem se jer njihove instalacije su kao na igrackama, zacas se istope zice.

 

Ima slucajeva, ali to uopste nisu regleri vec laznjaci(obicni ispravljaci) koji u sebi imaju samo jedan zaliveni grec i nista vise. Provereno i info je iz prve ruke(raskopao sam jedan takav znatizelje radi koji je kao nov gurao 17+V i koji nije imao apsolutnu nikakvu regulaciju).

Promenio član MarkoMoto
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Isti slucaj sam imao na Baotianu 124 4t.Crkao akumulator u garanciji,inace skuter vozen bez svetala uvek.Zamenjen akumulator i skuter prodao drugaru kome je opet poceo da prepunjava.Promenio je regler i posle je sve ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Upravo sada, cezarpa je napisao:

Isti slucaj sam imao na Baotianu 124 4t.Crkao akumulator u garanciji,inace skuter vozen bez svetala uvek.Zamenjen akumulator i skuter prodao drugaru kome je opet poceo da prepunjava.Promenio je regler i posle je sve ok.

Motor nikada ne voziti bez upaljenih svetla (da vam ne bi stradao regler ili namotaji).

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja