Jump to content

Moto Zajednica

Sta ciniti sa ekserom u gumi

Recommended Posts

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Noge

 

Eto da mi je ko rekao da ce prvi post da bude ovakav, castio bih ga pivkanom al sta da se radi... Naime pre neki dan slucajno bacim pogled i provalim da mi se neka eksercina nalazi u gumi... E sad ko zna koliko je on dugo tu, moja procena je da je vise od 6 meseci... Sta preduzeti povodom toga? DSC_0260.JPGDSC_0258.JPG

 

Sent from my E2303 using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Pretraži malo forum, dosta se diskutovalo na tu temu skoro. Neki bi rekli da je jedino pravo rešenje zamena gume, a ima i onih koji su terali takve ili slične gume dugo. Pa ono, kojoj strani se prikloniš - tako čini. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Noge

Menjanje ne dolazi u obzir a sa ovim cudom je prezimeo u garazi, pa me sad nervira, dal da cupam pa neko krpljenje il sta znam... Inace bezveze iz znatizelje pre par meseci listam po forumu i vidim da je ozbiljna polemika sta je najbolje, dal da se vulkanizira, krpi, sad opet neko moje misljenje je i da zavisi od stete, nije isto ekser ili neki predmet uzduzne ivice...

Sent from my E2303 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Najgora opcija je, po meni, da ostaviš to čudo u gumi.
Koje god drugo rešenje da izabereš, mnogo je bolje, a očigledno nisu previše različita.

Sent from my mobile device using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Noge
Najgora opcija je, po meni, da ostaviš to čudo u gumi.
Koje god drugo rešenje da izabereš, mnogo je bolje, a očigledno nisu previše različita.

Sent from my mobile device using Tapatalk



Slazem se definitivno da moram nesto da preduzmem, sto ti kazes sve je bolje nego da mi stanuje ovo parce u gumi, mislim da ne bi trebalo da bude vise od 500 kinti kod vulkanizera

Sent from my E2303 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Ovaj kod mene mislim da je u felnu udario...

Inace ja svake godine imam obavezno nekog stanara (trenutno ovaj ekser, neki malecni ekser, cep i fleku)

20170806_070619.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Ja sam, jedno dve godine, vozio ekser...svakih par meseci dopunjavao gumu...u nekom trenutku, odem kod vulkanizera, on je čepuje...bez skidanja točka, na licu mesta...u šari...300 kinti...i evo druga godina, ja zaboravio na ekser, čepovanje, dopunjavanje i sl...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Ako je  6 meseci u gumi,a nije gubila pritisak,taj ekser je kratak i nije ni probusio gumu.Treba ga izvaditi ali kod vulkanizera ako je ipak probusena da moze odmah da je popravlja

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Noge
Ja sam, jedno dve godine, vozio ekser...svakih par meseci dopunjavao gumu...u nekom trenutku, odem kod vulkanizera, on je čepuje...bez skidanja točka, na licu mesta...u šari...300 kinti...i evo druga godina, ja zaboravio na ekser, čepovanje, dopunjavanje i sl...

Moje izvivnjenje sto podsetih na taj cin

Sent from my E2303 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
On 05. 08. 2017. at 10:25 PM, .milke. said:

6 meseci i ne gubi pritisak?  Ja ga ne bih ni dirao...  :jee:

 

bolje da ga nije ni vidio .. mirno bi spavao . :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 6. avgust 2017 at 12:31, ivica744 je napisao:

Ako je  6 meseci u gumi,a nije gubila pritisak,taj ekser je kratak i nije ni probusio gumu.Treba ga izvaditi ali kod vulkanizera ako je ipak probusena da moze odmah da je popravlja

Dal je probio pa zaptiva, il "zalepljen", što je malo verovatno, u svakom slučaju može da izleti ko metak pa šta pogodi. Kod vulkanizera i nek udari "bajleg", vulknaizirajuću fleku ili postupkom na hladno, čep je priručan do prvog servisa bez obzira što ima iskustava sa dugom upotrebom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 42 minuta, đunta je napisao:

Dal je probio pa zaptiva, il "zalepljen", što je malo verovatno, u svakom slučaju može da izleti ko metak pa šta pogodi. Kod vulkanizera i nek udari "bajleg", vulknaizirajuću fleku ili postupkom na hladno, čep je priručan do prvog servisa bez obzira što ima iskustava sa dugom upotrebom.

Malo mi sumnjivo da ce ekser da dihtuje toliko dugo,al da ne bi napravio neko sranje sa gumom bolje da ga vulkanizer izvadi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ih, ima raznoraznih eksera, uđe pa se zakrivi ko da je heftan, zarđo, a ima i spiralnih eksera, šta god da je, kod vulkanizera i da se demontira guma i vidi šta je, jer čupanjem može da se dodatno ošteti pneumatik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

pre nekoliko godina ja presao 2000 km sa takvom gumom,nije pametno ali bio kraj sezone pa reko izdrzace i kao takvu sam je i poklonio ovde na forumu sa sve ekserom.Meni za par dana padne pritisak za 0,2 bara,malo je dopumpam i vozi,opet kazem nije pametno ali jebiga .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Stara je izreka, "izuzetak potvrđuje pravilo", i ja sam zaticao koje šta pri zameni guma i slučajno videvši, ne znajući se vozao sa ekserima u njima, al nije isto ako se zna i svesno vozi. Jednom prilkom sam imao nekoliko santimetara dugo parče metala koje je ušlo skoro celo u sam sloj gume i nije je probilo i nije ispuštala, ali sam udario beleg jer je postojala mogućnost da se na tom mestu javi raspuklina pri nekom nezgodnom udarcu o put, na 4 točka to u glavnom nije kritično, dok na dva, svako brzo ispuštanje gume je sa velikom verovatnoćom pada. Opet se pisalo u "Crnoj hronici", pogibije se pripisuju neukoj brzoj vožnji, a nisam pročitao da se ikad spominje tehnička neispravnost gde spada i proboj gume, njena podpumpanost. Na postavljenoj slici je ekser, bez obzira što ne pušta u nagibu motora može vireća glava da naleti na manji kamičak i da tog trena guma naglo ispusti vazduh...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Noge

Kako god okrenes bio sam u losoj poziciji... Kad ne zna covek da je tu, ne valja, nesto se desi i posle bude pa kako, zasto, sad kad znam da je tu, ne znam koja je metoda najbolja za zakrpu... Pada mi na pamet da skinem tocak i pravac ko vulkanizera, pa nek on odluci, ako ima neko da preporuci, fala mu

Sent from my E2303 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Skoro je bilo "debatovanje", Ivica može da ti da stručnu preporuku, a svaki vulkanizer će ti dati možda drugojačiju preporuku, zavisi šta ima i koliko vremena. Čepovanje crvima, pertlama, pečurkama itd. je za prvu pomoć, u nekim zamljama u Eu nije dozvoljeno za profesionalnu upotrebu iako ih ima u maloprodaji, može sam čovek da se posluži alo profi vulkanizer ne. Od uvek postoji topla vulkanizacija i ona je odlična, sad, može na tom mestu da se javi mala krutost pneumatika, postoje i fleke koje se lepe na hladno, nema ih verovatno svaki vulkanizer. Lično bih izabrao vulkniziranje, "bajleg", čep ni pod razno osim u cilju da se dovezem do prvog vulkanizera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Posto nisi negde na putu,nije ti neka frka jer guma ne ispusta,odvezi motor kod vulkanizera pa nek se on jebe sa njom kako zna i ume,ako ne zna idi kod sledeceg,sto bi bio sam svoj majstor kad si "kod kuce".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Noge

http://cloud.tapatalk.com/s/598af5c035050/MOV_0274_000.mp4
Ne vredi, ne da mi djavo mira... Sinoc ga postavim na stender, i reko aj da doteram malo lanac, stavim ga u prvu, pustim kvacilo i ne lezi vraze.. Pocelo neko kljokanje, lanac poskakuje, kao da preskace, lanac i zupcanici relativno novi, zategnem malo lanac, ma nista... Danas ga opet postavim, besan, upeklo sunce, snimim klip (u prilogu), i u svoj nervozi zaboravim nozicu da spustim te mi padne motor... Sreca u nesreci mala ogrebotina na dekli, i pokidani zivci...

Sent from my E2303 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja