Jump to content

Moto Zajednica

Rijeka HR (i okolina) - potrebna pomoc oko planiranja rute

Recommended Posts

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Treba mi pomoc oko nekoliko stvari. prva je put do rijeke a druga je voznja u okolini rijeke.

 

1.

Za 7 dana krecem za Rijeku (iz Kule - vojvodina)

 

Potreba mi je pomoc oku rute. ne bi hteo da putujem auto putem vec magistralnim na kojima se ima nesto videti. krecmo iz kule bas bas rano. cilj mi je da udjem u hr sa samim svitanjem (oko 5, pola 6) i ima ceo dan da dodjem do rijeke. znaci nije mi prioritet brzina vec lepi putevi.

 

 

2.

U rijeci ostajem 5-6 dana i hteo bih jedan dan da odem do Bleda u SLO.

Treba mi pomoc i oko toga. Isto da nije auto put ili da se izbegne isti koliko god je moguce.

 

3.

takodje bih zeleo da odem do IT i AUS.

Da li ima neka lepa deonica u IT i AUS gde moze lepo da se vozi i da se vidi nesto lepo a da je blizu rijeci da moze u jednom danu da se ode i da se vrati bez nekog preteranog jurcanja vec normalnim ritmom sa normalnim pauzama.

 

 

4.neki generalni saveti jer nisam isao na tu stranu do sada.

Gradovi i obilazak istih me ne interesuje. priroda i lepi predeli su cilj ovog putovanja. motor je putni tako da bez offroada

 

 

edit: naravno bilo kakav predlog je dobrodosao. ako ima neka lepa ruta u hr u okolini slobodno predlozite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Zadao si si veliki problem .... ;)

A dovoljno ti je upaliti google maps i odokativno vidjeti da ti Rijeka i je i nije dobra polazišna točka za IT i AUS... ;) .... može se sve odraditi, ali je teško uklopiti da u danu dođeš negdje i da se vratiš, a da usput i vidiš nešto .... 

 

Bled ti je gotovo na samoj granici sa AUS, pa bi ti ustvari bilo najbolje kad bi u jednom danu došao do Bleda, pa tamo noćio, pa drugi dan provozao malo kroz AUS i izračunao si rutu da se do noći vratiš u Rijeku ... 

 

Druga stvar ti je IT ... nije ti nikakav problem istarskim "Y"-om doći do Trsta za manje od dva sata, ali nisi ni qurca vidio .. :D, a nije da nema zanimljivih stvari .. ;) .. a opet, ako misliš nešto vidjeti i stati na nekim mjestima, u IT ćeš ući pred noć .. 

 

Do Rijeka imaš jako puno izbora i lijepih dionica .. ali opet računaj na to da je to ruta od cca 600 km i da se ima šta voziti .. i po lokalnim cestama uz 2-3 stajanja, eto ti preko 12 sati vožnje .. 

 

Stavi prvo sam pred sebe prioritete koje želiš, pa prema tome organiziraj rutu .. 

Napisao si da krećeš za 7 dana .. ako je to u subotu ujutro, onda ništa, ali ako si mislio na petak ujutro, možeš i kod mene stati na ručak .. taman sam ti na otprilike pola puta .. :D ... ali u subotu me već nema, odoh i ja na put .. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

U Rijeci mi je rodbina i prijatelji kod kojih ostajem. plus sto sam kao klinac tamo provodio celo leto vise godina kod babe i dede pa mi rijeka ima posebno mesto u srcu.

Voznja od 12 sati mi ne predstavlja problem. a i 600 km nije sad neka astronomska deonica.

 

rijeka-bled je nekih 170-180km ako se ne varam tako da ne vidim da je to sad neka tura. putovali bi uvek radnim danima tako da ni guzve na granicama nece biti toliki problem kao vikendom. Za bled bi odvojio jedan ceo dan. posto ce verovatno ici i jedna kola sa nama pa da se malo tamo prosetamo i uzivamo u prirodu. opusteno onako. Da li ima neka tura preko nac parka Triglav koja je ok za motor?

 

sve sto je do 200-250km u jednom pravu od rijeke je ralna opcija i ne predstavlja mi problem.

Ne mislim sada ici na Stelvio, ali ako ima fina deonica severno od Uldina recimo, u alpima bio bi zahvalan na nekom predlogu.

 

u subotu u 3 iza ponoci krecem otprilike iz kule. cilj je stici do 8 navece. znaci ima vremena za laganu voznju.

 

edit: jedini pravi prioriteti su mi da do rijeke idem finim putevima jer je hr prelepa zemlja i znam da ima sta lepo da se vidi samo mi treba deonica kojom dap rodjem. i drugi prioritet je Bled zbog cure jer je to njoj visegodisnja zelja. sve ostalo je slag na torti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6319 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Vožnja uz (ili niz) reku Soču je super extra. To možeš da kombinuješ sa Triglavom (Vršičem). Za severno od Udina juriš mesto Sella Nevea, prelepa zona i interesantni putići...i to može da se iskombinuje sa ovim već pomenutim. Po Istri, od Rijeke uz more do Pule, možeš da se popneš na Ćićariju, da vidiš najmanji grad na svetu. Nisam siguran, trebalo bi da je i festival u Motovunu. Ako nisi željan filma, možda bi ti igrao pijat pašte sa tartufima...Kucaj u pretragu na forumu imena mesta, istrčaće ti sigurno priča sa neke vožnje iz tih predela.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

U ovo vrijeme po Istri i Kvarneru ima događanja bukvalno svaki dan .... Ja u subotu krećem za Pulu i već je žena isplanirala više od pola godišnjeg na kojekakve selske fešte i pune pijate .. :D

 

Znam da 600 km nije jako puno, ali kao što rekoh, ako staneš 2-3 puta, samo na to ćeš izgubiti nekoliko sati .. ;)

 

Uglavnom, ideš na Osijek, pa se možeš odlučiti hoćeš sjeverno uz mađarsku granicu pa preko Miholjca na Slatinu, Viroviticu, Đurđevac, Bjelovar, Zagreb... Ili ćeš od Osijeka ići Slavonijom, pa na Našice, Požegu, Pakrac ... U Pakracu opet možeš birati hoće sredinom pa preko Bilogora na Daruvar, Garešnicu, Čazmu, pa prema ZG ili ćeš iz Pakraca ići na lipik, pa Kutinu, Popovači, Ivanić, pa ZG... 

Dalje, ako ćeš ići na Karlovac, toplo preporučam da dionicu ZG-KA prođeš autoputom jer su po staroj karlovčkoj postavljene kamere i ima policije za popizditi .. Dalje od Karlovca nemaš šta misliti .. ideš starom riječkom i sigurno ćeš naletiti na ekipu koja se voza tamo .. 

 

Ako nećeš na Karlovac, možeš se spustiti na Sisak, Petrinju, Glinu, Vojnić, Slunj, pa preko Plitvičkih jezera, pa presjeći na Senj i starom magistralom do Rijeke ... 

 

Ustvari, mogućnosti su nebrojene .. :) .. ali se i kilometraže mijenjaju .. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Google mi izbacio automatsku putanju sa izbegavanjem autoputa.

da li je ovo ok deonica..ili da idem na neku drugu stranu gde su lepsi putevi/predeli?

kula-rijeka.thumb.jpg.93510182cfac884efce06e77612316e2.jpg

 

 

btw: nisam napomenuo. cilj putovanja nije odrediste vec sam put. zato i kazem da me gradovi/dogadjaji/vasari itd ne interesuju. i ja i cura volimo da se vozimo i uglavnom nam pauze traju dovoljno da pojedemo sendvic, popijemo vode i odmah nastavljamo dalje :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.

Odgovaram ti ovde..

 

Iz Rijeke idi na autoput prema SLO (mislim, da je cena 5 kuna). Malo pre granice izlazi za Trst, ideš magistralkom E61 do Kozine. Skreni za Ljubljanu (Divača, Postojna,) onda u mestu Kalce, skreni za Tolmin. To je jedna od naj naj cesta za motore u SLO. (nažalost ima nekih radova...jedno 2, 3 semafora...). Pre Tolmina u Most na Soči skreneš za Bovec. Uz Soču ideš po cesti, punoj motora. Od Bovca dalje jedno  2 kilometara imaš skretanje (pravo na sedlo  Predil, 1200 m/nm, desno za Vršič, 1616m/nm.). Zbog rekonstrukcije putova na Vršiču,  predlažem Predil. ( Tu imaš skretanje za Mangart, ideš na 2000 m/nm). Ulaziš  u Italiju. Pored jezera Predil do Trbiža (Tarvisio) in preko granice do Kranjske gore. Od Kranjske gore do Mojstrane, ulazi u Mojstranu i usred sela ti je znak za Bled. (možeš i bez Mojstrane za Bled, ali ima neka nova cesta kroz dolinu Radovne, put do Bleda ti skrati za pola. I posve nov asfalt jedno 12 km). Na Bledu skreneš  za Bohinj, to ti je 20 minuta. Iz Bohinja nazad do Bleda i  magistralka (Radovljica, Kranj, Medvode, Ljubljana, Vrhnika, Logatec) do Postojne. U Postojni za Pivko, Ilirsko Bistrico i Rijeku.
 
Po drugoj varianti u Bohinju ideš preko prevoja Soriška planina (1250 m/nm), sa druge strane dolaziš u selo Sorica, od tog sela ti je samo jedna varianta - Škofja loka. Posle Škofje Loke ulaziš na put Kranj - Medvode i  po prvoj varianti do Rijeke.
 
Taj put ti je od prilike citav dan. Ali lagano, sa odmorima, razgledavanjem. Ako posle Bleda ideš na autoput, na Rijeci si za 2 - 2,5 sata.
 
Za ostala pitanja....tu sam...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.

Za ITA i A, od Rijeke težko, jer ti treba bar dva do tri sata do "polazne tačke".(Bled, Kr. Gora...)

 

A; Maltatal, Hochalmstrasse, Villacher alpenstrasse, Grosglockner .....(ali sve se tu plača ulaz).

I; passo Pramolo, passo Sella Nevea,

 

Trst, dvorac Miramare....

 

Poguglaj malo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
4 hours ago, markoizkule said:

Google mi izbacio automatsku putanju sa izbegavanjem autoputa.

da li je ovo ok deonica..ili da idem na neku drugu stranu gde su lepsi putevi/predeli?

 

btw: nisam napomenuo. cilj putovanja nije odrediste vec sam put. zato i kazem da me gradovi/dogadjaji/vasari itd ne interesuju. i ja i cura volimo da se vozimo i uglavnom nam pauze traju dovoljno da pojedemo sendvic, popijemo vode i odmah nastavljamo dalje :D

 

Guugl ti je izbacio neku kombinaciju ruta koje sam ti napisao ... :takoje:

 

na cijelom tom putu imaš dionica sa odličnom cestom, ali i dijelova koji su onako ... ok za proći, ali uz malo sporiju vožnju ... ali tako ti je da odabereš bilo koju rutu .... jebat ga, neznam sad iz glave složiti rutu da ti je svih 600 km odlična cesta.. :) ... ali uglavnom, i ovo što ti je guugl ponudio je sasvim OK .. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema
1 hour ago, Tedybear said:

Iz Rijeke idi na autoput prema SLO (mislim, da je cena 5 kuna). Malo pre granice izlazi za Trst, ideš magistralkom E61 do Kozine. Skreni za Ljubljanu (Divača, Postojna,) onda u mestu Kalce, skreni za Tolmin. To je jedna od naj naj cesta za motore u SLO. (nažalost ima nekih radova...jedno 2, 3 semafora...). Pre Tolmina u Most na Soči skreneš za Bovec. Uz Soču ideš po cesti, punoj motora. Od Bovca dalje jedno  2 kilometara imaš skretanje (pravo na sedlo  Predil, 1200 m/nm, desno za Vršič, 1616m/nm.). Zbog rekonstrukcije putova na Vršiču,  predlažem Predil. ( Tu imaš skretanje za Mangart, ideš na 2000 m/nm). Ulaziš  u Italiju. Pored jezera Predil do Trbiža (Tarvisio) in preko granice do Kranjske gore. Od Kranjske gore do Mojstrane, ulazi u Mojstranu i usred sela ti je znak za Bled. (možeš i bez Mojstrane za Bled, ali ima neka nova cesta kroz dolinu Radovne, put do Bleda ti skrati za pola. I posve nov asfalt jedno 12 km). Na Bledu skreneš  za Bohinj, to ti je 20 minuta. Iz Bohinja nazad do Bleda i  magistralka (Radovljica, Kranj, Medvode, Ljubljana, Vrhnika, Logatec) do Postojne. U Postojni za Pivko, Ilirsko Bistrico i Rijeku.

 

 

Samo da proverim.

Da li je to ova varijanta?

598717fa1021d_slovenija-bled.thumb.jpg.cf695bd4d92294dfab56d6d6aee6aec4.jpg

 

ps> povratak preko pivke i bistrice nisam ubacivao na mapu jer nemam vise mesta za dodeljivanje destinacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Honda Varadero 1000

A imas i ovaj put preko Kocevja ka Ljubljani, iz Rijeke ka mojoj fatalnoj Crikvenici imas iskljucenje levo pa preko brda i planina za Ljubljanu .Prelep planinski put samo sto masis Postojinu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.
pre 19 minuta, markoizkule je napisao:

Samo da proverim.

Da li je to ova varijanta?

598717fa1021d_slovenija-bled.thumb.jpg.cf695bd4d92294dfab56d6d6aee6aec4.jpg

 

ps> povratak preko pivke i bistrice nisam ubacivao na mapu jer nemam vise mesta za dodeljivanje destinacija.

To je to.

Ako uvecas sliku, kod mesta Jesenice izpred/ izpod slova J vidis neki lokalni put. Ubaci u kartu jos Radovna (izmedu Kr.gore i Bleda).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema
15 minutes ago, Tedybear said:

To je to.

Ako uvecas sliku, kod mesta Jesenice izpred/ izpod slova J vidis neki lokalni put. Ubaci u kartu jos Radovna (izmedu Kr.gore i Bleda).

 

Shvatio.

 

I jos malo da smaram. Da li vredi ici na Mangrat (Strmec na Predelu). Smesno malo kilometara. 20km preko tog kruznog puta a ako ima dobrih mesta za slikanje sto da ne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.
pre 5 minuta, markoizkule je napisao:

 

Shvatio.

 

I jos malo da smaram. Da li vredi ici na Mangrat (Strmec na Predelu). Smesno malo kilometara. 20km preko tog kruznog puta a ako ima dobrih mesta za slikanje sto da ne...

 

 

Procjeni sam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Ufff...odlicno izlgeda. mada i opasno sa tim uskim putem :)
Jel ima jos negde na toj deonici sto si mi predlozio da se placa put. vidim ovde na videu da je platio 5 eura za Mangrat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.

Sto se tice placanja, na tvom putu osim Mangarta nema nista vise. Ovaj Schaaf  ne vozi normalno. Normalnom voznjom nije problem. 

Na Youtubu imas jos snimka ove cesta, pa i Vršiča.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Што се Бледа тиче,сврати код аутобуске станице на клопу код Рамадана, ћевапи и кебаб екстра за мале паре и наравно точено пиво. Остало је само за сликање и повећан трошак.

Снажно препоручујем Бохињ јер је некако природнији,мени лепши и није још тако улицкан,  посебно слап "Савица" један од извора Саве, а можеш и жичаром на Вогел. (Погледај 42. страну >>Маторци<< још увек возе у путописима).

Још само једна ситница, немој тако олако да третираш кривинашких 600км!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Znam da smaram za dve medalje, ali postoji mogucnot da se iz rijeke vratim za kulu preko bijeljine. tamo prespavam kod brata pa za kulu. da li ima lepa donica za taj put? hteo bih do plitvickih jezera svratiti (zna li neko koliko je ulaz)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

plitvička jezera su prelijepo mjesto, ali ja iz principa ne idem tamo jer im je ulaz preskup... (*ebo im ja nanu) 

od 01.07.-.31.08. ti je 180.00 kn (cca 25€) po osobi ... i ako si motorom, onda ne plaćaš parking, a autom je još oko 1€ po satu .. (*ebem im mater još jednom)

http://www.np-plitvicka-jezera.hr/hr/planirajte-svoj-posjet/radno-vrijeme-i-cijene/

 

Ima tu negdje na forumu u mojim putopisima kako sam presjekao BiH uzdužno .. :) pa ušao na Bihać i izašao na Bijeljinu .... ali sam to napravio sa dva ili tri noćenja, ne sjećam se više ... jer šteta je samo projuriti kroz tu prekrasnu zemlju ... ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Derventa, Novi Sad
  • Motocikl: DR-Z400, Benelli Trek 1130

Cisto jedan info za plitvice, uzasno je puno turista bio sam prije par dana, vise gledas da se ne sudaras sa ljudima koji prave selfije na svake 2 sekunde nego nego sto vidis jezera. Racunaj i 2-3 sata setnje po njima, kontam da ih je puno bolje obici van sezone kad je manje ljudi, a cijena im tada fino opadne. Iz Bijeljine za Srbiju mozes probati skelu Crnjelevo Gornje - Jamena ako te mrzi da obilazis kolone na granici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Preskacem plitvice onda.

Cuo sam vec kako se srbi koji su ostali u tim krajevima zale da se nista tu ne ulaze upravo zato sto je to srpski kraj pa da su i sama plitvicka jezera dosta ruinirana, da se ne ulaze u infrastrukturu itd. A cena je debelo masna.

 

Jedno pitanje. da li je obavezno putno osiguranje za SLO i IT?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Honda Varadero 1000
6 minutes ago, markoizkule said:

Preskacem plitvice onda.

Cuo sam vec kako se srbi koji su ostali u tim krajevima zale da se nista tu ne ulaze upravo zato sto je to srpski kraj pa da su i sama plitvicka jezera dosta ruinirana, da se ne ulaze u infrastrukturu itd. A cena je debelo masna.

 

Jedno pitanje. da li je obavezno putno osiguranje za SLO i IT?

Nije obavezno putno osiguranje samo stvar tvoje volje a uvek je pozeljno i nije neka cifra za 5 dana 500din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
26 minutes ago, markoizkule said:

Preskacem plitvice onda.

Cuo sam vec kako se srbi koji su ostali u tim krajevima zale da se nista tu ne ulaze upravo zato sto je to srpski kraj pa da su i sama plitvicka jezera dosta ruinirana, da se ne ulaze u infrastrukturu itd. A cena je debelo masna.

 

Jedno pitanje. da li je obavezno putno osiguranje za SLO i IT?

Pusti bapske priče .. ;) i politiku... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja