Jump to content

Moto Zajednica

Garmin Zumo 590 lm

Recommended Posts

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Navigacija doneta nova iz Svajcarske,i abdejtovana je najnovija verzija karata.Slucajnoscu moje supruge,zalomio se usb konektor,i isti treba da se u nekoj buducnosti zameni.Navigacija je sa svim neophodnim kacenjima za motocikl,i za auto,i funkcionise besprekorno.Ja je zbog ovog konektora dajem za 450 evra.

IMAG0026.jpg

IMAG0025.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure
Pre 4 sati, LuckyVladano je napisao:

cemu sluzi taj USB konektor na navigacijama?

to je standardni konektor i moze se kupiti u radnji za 100 do 300 rsd

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 1 sat, 3OPAH je napisao:

to je standardni konektor i moze se kupiti u radnji za 100 do 300 rsd

 

Nije standardni,mora da se procunja po Ebay-u.Zamutio je to Garmin.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Ako kartica moze da se izvadi verujem da je update mapa resen tim putem. Jedino sto ne moze da se radi je update softwera za navigaciju jer je za to potrebna konekcija izmedju kompa i navigacije... Ispravite me ako gresim....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A da nema neki drugi uredjaj isti USB connector, neki stariji Garmin možda koji je pokvaren?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Moze preko kartice naravno,ali ja moram da naglasim.Pokusao je Rajko u Soniju,ali nisu imali takav konektor.

 

A da nema neki drugi uredjaj isti USB connector, neki stariji Garmin možda koji je pokvaren?

Verovatno da ima,ne verujem da menjaju konektore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

To na slici čini mi se nije mini USB. Takav glup port imam i na starom lumixu, na ništa drugo ne paše.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 45 minuta, LuckyVladano je napisao:

Sale, pa vidis da na tvom linku cak ni ne navode 590...

rekoh samo da je to takav deo,da ne brkaju sa kablovima i ostalim. Ovo je taj

image-0-02-05-f27fb7739b463df735d23ad5c19a0eec17b6b04d2474d2d8bbbabb186d47f175-V.jpg

image-0-02-05-2e7213417489e680fce76fab5213aa2007373500727875db38201a3a1c3a2325-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Konektor na zumo 590/595 je drugačiji u odnosu na sve ostale Garmin zumo uređaje. Tako da ne vredi to gledati i porediti. Jedino rešenje je da se nabavi identičan konektor i to zameniti.

 

Mi na žalost ne možemo da dođemo do takvih konektora kao rezervnog dela.

 

Zvanično, jedino rešenje je zamena uređaja kroz Garmin FRR program zamene staro za novo. Trenutna cena zamene je 70.000 Din pri čemu bi se dobio nov Garmin zumo 595 (trenutna MP cena 98.990 Din) jer 590 više ne može da se dobije. Napomena: cena FRR je ista bez obzira da li je uređaj potpuno ispravan i menja se za noviji model, zatim da li mu je oštećen samo USB konektor, ili ga je pregazio kamion pa je pukao na dva dela.

 

Nezvanično, ako nekako dođete do takvog konektora možemo ga servisirati u Beogradu.

 

Šta je problem oko USB konektora i na šta to utiče...

USB konektor služi da se zumo 590 poveže sa računarom. Jedino na taj način može da se odradi ažuriranje softvera i karte na uređaju kako je to Garmin zamislio. Naravno da postoje druge varijante, ali to je već nešto u šta Garmin zvanično ne ulazi.

 

Uređaj ne mora da koristi taj konektor dok se koristi na motoru (nosaču) pa ne utiče na upotrebu. Samo na ažuriranje koje je sa ispravnim konektorom prosto da prostije ne može. Bez njega je to gimnastika koju može da reši samo neko uvežban za to.

 

Nadam se da sam pomogao prodavcu jer ne prodaje potpuno neupotrebljiv uređaj, a i budućem kupcu da pravilno proceni isplativost kupovine. :takoje:

Promenio član markone
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre sat vremena, markone je napisao:

Konektor na zumo 590/595 je drugačiji u odnosu na sve ostale Garmin zumo uređaje. Tako da ne vredi to gledati i porediti. Jedino rešenje je da se nabavi identičan konektor i to zameniti.

 

Mi na žalost ne možemo da dođemo do takvih konektora kao rezervnog dela.

 

Zvanično, jedino rešenje je zamena uređaja kroz Garmin FRR program zamene staro za novo. Trenutna cena zamene je 70.000 Din pri čemu bi se dobio nov Garmin zumo 595 (trenutna MP cena 98.990 Din) jer 590 više ne može da se dobije. Napomena: cena FRR je ista bez obzira da li je uređaj potpuno ispravan i menja se za noviji model, zatim da li mu je oštećen samo USB konektor, ili ga je pregazio kamion pa je pukao na dva dela.

 

Nezvanično, ako nekako dođete do takvog konektora možemo ga servisirati u Beogradu.

 

Šta je problem oko USB konektora i na šta to utiče...

USB konektor služi da se zumo 590 poveže sa računarom. Jedino na taj način može da se odradi ažuriranje softvera i karte na uređaju kako je to Garmin zamislio. Naravno da postoje druge varijante, ali to je već nešto u šta Garmin zvanično ne ulazi.

 

Uređaj ne mora da koristi taj konektor dok se koristi na motoru (nosaču) pa ne utiče na upotrebu. Samo na ažuriranje koje je sa ispravnim konektorom prosto da prostije ne može. Bez njega je to gimnastika koju može da reši samo neko uvežban za to.

 

Nadam se da sam pomogao prodavcu jer ne prodaje potpuno neupotrebljiv uređaj, a i budućem kupcu da pravilno proceni isplativost kupovine. :takoje:

Znaci ja tebi dam ovaj Garmin,i 28000 i dobijem 595?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
6 minutes ago, sashac said:

Znaci ja tebi dam ovaj Garmin,i 28000 i dobijem 595?

Ne. Ti daš Garminu 70.000 i tvoj zumo 590 i dobiješ zumo 595. Meni ne daš ništa jer je to Garmin Fixed Rate Repair program. Ja mogu da budem posrednik, ali je bolje da odeš direktno u Garmin Srbija ako si iz Beograda.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Naci cu ja taj konektor,oca mu njegovog.Navigacija ce ostati kod mene,verovatno,jer je 10 klasa iznad svake koju sam imao...Update nije problem.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja