Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Siguran sam da većina ljubitelja motocikla uvek ima potragu za dobrim putem,dobrom avanturom,lepom krivinom,pogledom koji

ostavlja bez daha,a opet da sve to bude bezbedno i jeftino.

 

I uvek se nameće gde ići,na dan,dva,pet...

I ništa nije problem kada se ima vremena i dovoljno novca,ali kada je ograničen budžet ja imam odličan predlog!

 

Koliko sam upoznat,dobar deo kolega na dva točka je već prošlo ovu rutu,neki i više puta,a opet sam siguran da ima onih koji dugo voze i svaki put sebi 

kažu: "Znam,odlično je,ali to ću neki drugi put. Blizu je..."

 

Možda ovim fotografijama,opisima i interesantnim lokacijama "ubedim" nekoga da ipak ode na ovu stranu,prvi put ili opet.

 

Pošto sam ja,još uvek stacioniran na obroncima zemunske padine,svi putevi za mene vode odavde.

Ipak svima je poznata Đerdapska klisura,a u okviru nje i Dunavska magistrala i kao najdalja tačka ili središnja grad KLADOVO.

 

nZ5a1t.jpg

 

Beograd - Kladovo(pored Požarevca,Golupca i Donjeg Milanovca),na levom boku Dunav,a ispred odličan put i krivine za uživanje. Oko 250km

Kladovo - Beograd - rumunskom stranom (Orsova,Božovići,Rešica,Anina,Bela Crkva...Nacionalni park Semenik) ili opet svo vreme uz obalu Dunava.

Na levom boku Dunav i pogled ka Srbiji,a ispred odličan put i krivine za uživanje. Malo posle ušća reke NERE je Bela Crkva. Oko 300km

 

Dva dana odlične vožnje,kroz prelepe predele Srbije i Rumunije.

 

Grad Kladovo svojim cenama obećava opušteno uživanje.

Svi restorani su duplo jeftiniji nego u BGD,a hrana odlična.

Lično preporučujem ribu u nekom od brojnih restorana,a po meni najbolji restoran PANORAMA,20km pre ulaska u KLADOVO.

Mesto Tekija.

Sveža riba,riblja čorba i paradajz koji nije video police u MAXIJU. Domaći.

 

lvnN4I.jpg

 

Što se tiče smeštaja,za svakoga ima ponešto,ali moja topla preporuka su ATRIJUM apartmani u Kaladovu.

 

Odlično mesto na obodu grada. 

Čiste sobe. Wifi,klima,udobni kreveti i najbitnije,bezbedan parking za motocikle.

Cena smeštaja,mislim oko 11-12 eur po osobi.

Vredi svaku paru.

 

Pouzdano znam da za ovu cenu u bilo kom gradu u EU ne bi ste dobili ni osmeh,a kamoli čistu i urednu sobu.

Neka slike kažu,boje bolje opisuju nego ja.

 

jVCiZy.jpg

 

vMaYzs.jpg

 

uYqDax.jpg

 

IPQCZN.jpg

 

cEKVWK.jpg

 

Ima nekoliko opcija za sobe,bračni kreveti,razdvojeni,apartmani,ali cena je za sve približna.

Sam smeštaj je od centra Kladova udaljen 500m.

 

http://atrijum-apartmani.com/

 

Odlična opcija za udaljenu bazu iz koje može da se ide na sve strane.

Naravno za one koji imaju više dana.

 

Južnije do Stare planine,na istok ka Karpatima,a povratak kako sam rekao uz rumusnku stranu obalom Dunava.

Ima mnogo opcija,a svakome po želji.

 

Inače vlasnik apartmana je i sam bajker. Do skoro je bio ponosni vlasnik Ducati Multistrade,ali sada sam načuo da se okreće nemačkim brendovima.

Takođe,on je odličan poznavalac okolnih planina i staza,pa oni koji imaju želje za lakim off road stazama,mogu da pokupe savet i upoznaju okolinu Kladova iz druge perspektive.

 

U narednih nekoliko dana ću napisati i predstaviti još neke opcije koje bi bile interesantne na tu stranu,a ne iziskuju mnogo vremena i novca.

 

P.S. Ako sam nekoga uspeo da ubedim da već u narednim danima krene na put,slobodno neka piše u PP ako treba neki savet ili sugestija.

 

Srećno!

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

Odlična teme, ja već nekoliko dana planiram taj put (čekam platu), s tim što bih ja isao Negotin-Kladovo-Rumunija-Bela Crkva- Srebrno jezero-Negotin. 1.thumb.jpg.b67032c9e9f91af40bcdc91634861d98.jpg

 

Razmišljam se između toga da li rutu da izvozim za jedan dan (krenem ujutru oko 8-9) ili da prespavam negde u Beloj Crkvi. 

U kakvom je stanju put kroz Rumuniju, treba li vinjeta, jesu li naučili engleski jer ja na rumunsko-vlaškom znam samo da psujem?! :jee:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Ne treba vinjeta. put se brzo prodje. dobar je i bez rupa. ono sto te pitaju na granici, ako i pitaju opste, mozes i na egleskom.

to je po meni jedna dnevna tura i jos ti ostane vremena sem ako ne mislis stajati na svakoj drugoj krivini da slikas i odmaras.

 

e sad, ako vec imas dva dana..moj savet ti je da odes da obidjes neru u rumuniji. ozbiljno. pripremi se za pesacenje ali ces uzivati ako volis vodu i sumu.

 

pogledaj u mojim temama..imam putopise i za neru i za taj ceo put. sa sve snimcima voznje..tako da znas sta da ocekujes :) 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Borca
  • Motocikl: TakoDobarMotor

Prvo da pohvalim osvezenje i da ohrabrim sve one koji nisu.
Takodje pohvala za preporuceni restoran i prenociste, isko sam ja od onih sto za par sati dune fo Kladova pojede bonzitu i vrati se prko Rum.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: piaggio X9 250 evo

Odlično, posebno mi se dopada smeštaj koji je predložen u Kladovu, a da sve ti lepo izgleda u najavi potvrđuje i to što je devojka pristala iz prve. Tako da će obo biti sledeća vikend vožnja.

S tim što sam planirao da vozim petak do Kladova uz sva moguća usputna stajanja,  subota  iz Kladova odem do Rajačkih pimnica i usput još po nešto, a sutradan, nedelja, povratak sa rumunske strane uz mogući obilazak banje Herkulane.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Drago mi je da sam malo pokrenuo destinaciju ili nisam već samo podsetio da još uvek postoji.

 

Siguran sam da će sve navedeno biti više nego dovoljno da se uživa i prepričava.

 

 

Kladovo kao baza i još neki dan viška pružaju razne opcije.

Pišem večeras pošto idem dalje na put...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Kao dobra i možda najbolja opcija sa bazom u Kladovu jeste i obilazak TRANSALPINE I TRANSFARAŠGANA.

Fenomenalni predeli,savršeni putevi i tišina vetra u svakoj krivini.

 

Postoji nekoliko tema na ovom forumu,pa ako nekoga zanimaju detalji,siguran sam da su tamo odlično opisani.

Moje lično mišljenje...Najbolja vožnja u ovom kraju Evrope za onoga ko ima tri - četiri dana na raspolaganju.

 

Ono što daje posebnu draž,a to smo nas nekoliko uradili ove godine,naravno kao dodatak za sve navedeno jeste odlazak do grada SIBIU.

Grad SIBIU,lep,čist,fin,nasmejan...i svake godine krajem jula meseca domaćin njvećeg enduro takmičenja u EVROPI ili možda i šire

 

RED BULL Romaniacs

 

Ove godine je bila ozbiljno velika konkurencija u svim kategorijama

 

od najslabije ka najjačoj

 

IRON

BRONZE

SILVER

GOLD

 

Ono što jeste posebno ove godine da je SRBIJA imala svog predstavnika DUŠAN BLAGOJEVIĆ

Veoma talentovan momak i Arilja,pravi šmeker i velika nada ovog sporta.

 

http://www.redbullromaniacs.com/for-competitors/competitors-profile/?rid=10402&rmt=2972&cHash=68bba21772c8908ec7022564b24bb6aa

 

Na svom KTM u je uspeo da osvoji 13-to mesto,što je ogroman uspeh.

U BRONZE klasi je bilo 230 takmičara,tako da je ovo neverovatno dobro!

 

Nas nekoliko je bodrilo ovoga momka i po Suncu i po kiši

 

McsAw1.jpg

 

Ovaj na drvetu nije naš!!!

To je neki,čobanin..budala!

 

I nekoliko fotografija sa samog prologa.

(Prolog je deo takmičenja koji se sprovodi na improvizovanim preprekama)

Prologu u ovom gradu uvek prati preko 10000 gledalaca sa svih strana sveta.

 

PBYI39.jpg

 

6b26nM.jpg

 

A ono što je većina čekala jeste prezentacija "nabudženih" modela BMW nine T i KTM 1190

Čak je glavna atrakcija trebala da bude i prelazak prologa sa KTM 1190  ADV,a vozač je trebao da bude legendarni Chris Birch.

Promoter KTM-a i velika faca u enduro sportu,ali dan pred prolog na snimanju u okolnim šumama je pao i polomio ruku.

Dešava se i najboljima,a on to svakako jeste.

 

mcHptp.jpg

 

Rumunija je sa one strane DUNAVA.

 

Nije daleko.

Jeftinije je nego kod nas.

Smeštaj,hrana,gorivo...(kod nas je 1.2 eur,Rumunija 1.05-1.1eur)

Nema vinjeta,putarina niti taksi za prelaze.

Samo vozi i uživaj!

 

Ono što je bitno!

Obavezno gledajte vremensku prognozu pre polaska u ove planine.

To što je u SRB 30“C ne znači da je tamo toliko,već je možda i sneg pao.

 

Srećno!

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
On 11/3/2017 at 18:53, Bruno68 je napisao:

Sto se mene tice Rumuni su izmislili krivine


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dobri su al nije mane ni Hrvatina dole na Jadranu :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Jadranska magistrala je jedna od naj ljepših cesta na svijetu.

LP

 

Gesendet von meinem S8 mit Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015
On 11/22/2017 at 5:55 PM, el classico said:

Jadranska magistrala je jedna od naj ljepših cesta na svijetu.

LP

 

Gesendet von meinem S8 mit Tapatalk

 

 

 

 

Siguran sam da svako ima svoje mišljenje i pravo na ono što mu je lepo.

Ja volim da kada nešto nazovem lepšim,boljim ili većim da odmah uporedim sa nečim sličnim,drugačijim i zašto boljim.

 

A da bih jadransku magistralu(vozio je nekoliko puta u oba pravca) uporedio sa nečim,morao bih da otvorim drugu temu 

gde bi se vodila polemika i dokazivanja čiji je veći-a i lepši-a...magistrala.

 

Ovo je predlog za putovanja u Kladovo,Rumuniju,Karpate i sve to dunavskom magistralom.

 

:)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Malo da se hvalimo :jee:

Juce sam "sam" prosao sa obe strane Dunavske magistrale (Bgd_Kladovo_DTS_Sokol_Bela crkva_PA)

Dan bez vetra, pre podne malo hladnije ali popodne extra.

Put i tamo i vamo nema neke razlike negde bolji negde losiji.

Rumuni se trude malo vise nego mi. Ima i novo presvucenih deonica.

Izdvojio bi kao najgoru deonicu pre i posle Golubacke tvrdjave. Tacnije deformacije asfalta su kao cunami talasi. OPREZ.

Sto se tice odrona nista sto nije vec vidjeno. I tu paznja. Tuneli i dalje neosvetljeni sa dosta ostecenim asfaltom. Oprez.

Mnogooo insekata. Samo do Kladova sam stao 10 puta da ocistim vizir. Kad me pukne ko jaje da se razbilo.

"Prasina u ocima i bube medju zubima" nisu pokvarile jos jedno uzivanje u dunavskoj magistrali.

 

 

  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Sad smo prošli taj deo i ozbiljno preporučujem izbegavanje dela od mesta Socol do Pojejena.  Put od granice do Socola je lep, seoski, prolazi kroz lepu prirodu pored Nere, ali od Socola na dalje je sa milion zakrpa, bukvalno sam mislio da će mi se motor raspasti, a išli smo ne preko 60 kmh tim delom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Interesantna stvar. Stekao sam utisak da je za vreme Causeskua svaki rumun dobio svoju deonicu (kocku) koju je morao da napravi.

Ima takvih deonica sirom Rumunije. sva sreca nisu preduge.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Lepa je deonica od BC preko Oravite i Bozovica do Jablanice (50-ak km od Kladova) Obicno je koristim kad idem na TA i TF

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Dobar dan!

 

Da ne otvaram novu temu, već malo da dopunim ovu iz 2017-te godine.

 

Još jedno putovanje u Rumuniju. Po meni, najbolja vožnja za male pare u ovom delu Evrope.

I idealno je baš u ovo vreme doba godine.

 

Bilo gde da krenete sada Alpi, Stra jadranska magistrala, Dolomiti,...shvatićete da imate mnogo da vozite ka samoj destinaciji, a posle svega

kada dođete tamo uvidite da su neverovatne gužve. Mnogo turista, kampera, raznih na vozilima sa različitim brojem točkova.

 

Takođe, svaka prethodno navedena destinacija je skuplja u svakom smisu. Smeštaj, hrana, putarine...pa čak negde i gorivo.

 

Ove godine sam išao sa devojkom, koja vozi Hondu NC750x i kojoj je ovo prvo putovanje van granica Srbije sa motociklom.

Takođe, vožnju je položila pre godinu dana i posle dva završena kursa i nekoliko hiljada iz sebe, pokazala je i dokazala, da može da se izbori na silnim krivinama Transfarašgana i Transalpine.

 

 

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Ako nekoga bude interesovalo da napravim rutu koju može da ubaci u Garmin i vozi se, neka mi piše.

 

A ovde ću napisati intinerere koji mogu da VAm pomognu u samom putovanju.

 

Meni je ovo 4-ti put da sam na toj lokaciji.

Transfarašgan sam prošao samo jednom, a Transalpinu 3 puta.

 

Beograd - Pančevo - Bela Crkva(dobro poznato i sve pravo, do granice)

Anina - Božovići (krivina na krivinu, kroz nacionalni park Semenik i putevima sa minimalno saobraćaja i odličnim asfaltom)

Božovići - Baile Hercualne ( magistralni put)

Baile Herculane - Targu Juiu ( 2/3 puta lošiji asfalt, ali lepe krivine i šuma sa malo saobraćaja, Na kraju prolasci kroz mesta)

Targu Juiu - Petrosani

Petrosani - Brezoi ( put sa odličnim krivinama, asfaltom, koji na polovini preseca Transalpinu)

 

Brezoi - Sibiu = Transfarašgan - 150+ km krivina, šume, jezera, medveda i uživanja.

Kratke krivine, dobar asfalt, lakat krivine, mnoštvo restorana uz put.

Nije loše da sipate gorivo pošto do Sibiua nema pumpi za gorivo.

Medvedi - prethodnih puta ih nije bilo, ali sada na 5 mesta, slobodno šetaju pored puta.

Na jednom mestu medvedica sa dva mladunčeta. Total 7 medveda uz put.

 

Neću posebno da pišem i opisujem put. Put se penje malo iznad 2000m. Gore je bilo i magle i kiše.

Ako nekoga interesuje, rado ću da uđem i u detalje.

 

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Sibiu - lep grad u kome se u ovom trenutku vozi trka RED BULL Romaniacs. 

Moj plan je bio da dođem na početak iste i gledamo prolog, ali poslovne obaveze ne dozvoljavaju baš sve želje.

Dobar izbor da se prenoći.

 

Sibiu - Sebeš - najbolje malo se rashladiti na auto putu(cca 45km)

 

Sebeš - Novaci = Transalpina

150+ kom odličnog asfalta, dugih i brzih krivina i fenomenalne prirode.

I zadnjem delu se penje na 2200m i taj zadnji deo je VEOMA zahtevan.

Kratke lakat krivine koje se penju na gore. Duva vetar. emperatura na vrhu se spustila na +7”C.

 

Posle spuštaje dugim krivinama ka gradu Novaci, a zatim raznim putevima ka Turnu Severinu i Kladovu.

 

Odatle Đerdapskom magistralom ka Srebrnom jezeru; Požarevcu i Beogradu.

 

NAPOMENA: najbolje je ići na ovu rutu u ovom periodu. Ako je u Srbiji +30'C onda se kreće ovamo. Ako nije. Nemojte!

Penjete se na velike nadmorske visine i velike su šanse da VAs zadesi kiša, vetar, pa čak i sneg.

Pre ulaska na bilo koju od navedenih trasa, treba se informisati da li je put prohodan na najvišim tačkama.

Preko interneta ili na ulasku, gde je napisano zelenom nalepnicom DESCHIS.

 

AKo je na visini sneg, posebno na Transfarašganu, na vrhu postoji jedan tunel, a na sred tog tunela velika metalna vrata.

I oni ih samo zatvore. I nema vožnje, samo nazad.

A za Transalpinu, pa ko se popne motorom po snegu i onim kratkim krivinama.šta da kažem. Bravo!

 

 

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

IMG_8922.thumb.jpg.aa418ebf1bf1d009a006c52a65475bea.jpg

 

Granični prelaz kod Bele Crkve

 

IMG_8924.thumb.jpg.d1baff48db7c8003cc9a57b3836c626b.jpg

 

Na putu negde kod mesta Božovići

 

IMG_8931.thumb.jpg.dacda8c66de72a12e868b96335218fa6.jpgIMG_8933.thumb.jpg.db1dec2630471f860bd6a5ca73e46e89.jpg

 

Medved uz put

 

IMG_8241.thumb.jpg.ee270fc1f021ca172c459ac47f56809f.jpg

 

Medvedica sa mladuncina - JA - preterujem sa pokazivanjem i dokazivanjem

 

IMG_8939.thumb.jpg.92e5599ccae67b6cf861527fbb174277.jpg

 

Vodopad na vrhu Transfarašgana

 

IMG_8957.thumb.jpg.ce454afa496a4ec20fe8b5596b6bbc89.jpg

 

 

 

IMG_8962.thumb.jpg.40bf807068087ca7a99dd5e7fe126b6e.jpg

 

Jezero Oasis na Transalpini

 

IMG_8965.thumb.jpg.b1159938f89aea5a667bcfb6c7f7e3ab.jpg

 

Natpis kod penjanja na vrh.

 

IMG_8966.thumb.jpg.ff599dd494cb080f48c2939cf6b466ab.jpg

 

Pogled sa 2200m. Vrh Transalpine.

1690543432718881.jpg

  • Sviđa mi se 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Сале ради за посао за све паре :)

 

Фотографије су феноменалне :ooo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja