Jump to content

Moto Zajednica

Trkački vikend (sezona 2017): 9. i 10. Septembar!

Recommended Posts

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
Just now, Pablo said:

Jasno, zato i kažem - prijavi se za klasičnu trku. Videćemo na osnovu broja učesnika da li ima dovoljno ljudi za trku učesnika sa 1.35+.

cim stigne upitnik :D Hvala 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000R, Suzuki gsxr 750

Odlično momci, jedva čekam da počinje prijavljivanje  :jee1::takoje: :sampion:

jedno pitanje, dal sa GSXRom 750 ulazim u F1 ili F2?

 tj ako uopšte ulazim  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 793 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6
57 minutes ago, Michanga said:

Odlično momci, jedva čekam da počinje prijavljivanje  :jee1::takoje: :sampion:

jedno pitanje, dal sa GSXRom 750 ulazim u F1 ili F2?

 tj ako uopšte ulazim  

Mitch ti si F1 ! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Pablo svaka cast na trudu i zalaganju. Nisam sklon komentarisanju ali ajde da iznesem svoje misljenje. Slazem se sa drustvom da je nepravda da se u trku ne ukljuce i ljudi koji su svoj zivot, vreme i finansije prodredili voznji na navaku. Ima ih mnogo kojoma je to druzenje i voznja izvor velike srece u ovim teskim vremenima. Zato mislim da bi trebalo da se naprave min tri grupe po 20 ucesnika. Logicno mi je da se subotom voze treninzi a nedeljom trke. Tako ce te smanjiti broj trka ali povecati broj klasa. Retko ko od gledalaca ce odvojiti dva dana da gleda trke. A zelja im je da kad dodju taj jedan dan da vide sto vise klasa a ne treniranje i.... Trece mislim da se usteda u vremenu moze ostvaariti i spajanjem treninga i kvalifikacija a produzavanjem vremena trajanja na 30min. Umesto 20 + pauza + 20... Time se gubi jedna pauza i stedi dodatnih 10min od gvalifikacija. Eto toliko od mene za sada pozdrav i svaka cast na zalaganju.

Послато са 6037Y уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Ljudi, sasvim kratko (jer pisem pored motora na 40C, pa mi ruka podrhtava :D) - samo lagano, apsolutno smo tu da vas slusamo, a mislim da je i vama posle ovih godina to jasno. Ako je negde bilo da ucesnici imaju uticaj na dogadjaj, to je na TD.

 

Dakle, hajmo ovako (kako je i Pablo vec predlozio): prijavljujte se za trku svi koji hocete da vozite trku, prijave ce biti aktivne veceras ili od jutra.

 

Cim bude dovoljno ljudi za jos jednu (ili cak i dve!) nove Klase, mi cemo na racun "time attack" takmicenja uvesti jos jednu ili cak dve klase sa klasicnim trkama.

 

Doradicemo satnicu i resiti probleme. To je obecanje! Apsolutno nije ideje da bilo koga "pustamo niz vodu", ako ima dovoljno ljudi, bice i trka za 1.35+ ili 1.40+... 

 

E sad na prijavljivanje... da nas vidim da li dela prate reci! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Otvoreno je prijavljivanje - pogledajte.

 

Dodefinisali smo slučaj da ćemo, ukoliko se prijavi više takmičara za klasične trke od maksimalnog broja za F1 i F2, tada razmotriti uvođenje još jedne klase i pripadajućih trka za tu klasu.

 

Gledaćemo da formatiramo događaj prema vašem interesovanju, a sad je na vama da pokažete svoje interesovanje. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
Pre 23 sati, dvlns je napisao:

Nisam siguran da cu biti u Srbiji tih datuma. Do kada moze da se prijavi?

Povoljnija cena je do 21.08. a prijavljivanje traje do Srede 06.09. pred trkački vikend.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Motocikl: YZF R6

Bilo bi super kad bi bilo dovoljno ljudi i za jos jednu trku sa sporijim vremenina. Samo napred. Ko zeli da vozi nek se prijavi a Pablo i Severijan ce sigurno napraviti jos jednu trku ako bude dovoljno prijavljenih. 

 

Doslo vreme da i ja po prvi put ucestvujem na trci u zivotu :). Pozelite mi srecu i dodjite da se trkamo ili da navijate za mene da probam da uradim nesto sa ovim zlim trkacima :) 

 

Vidimo se na stazi

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Motocikl: YZF R6
Pre 3 sati, Pablo je napisao:

Otvoreno je prijavljivanje - pogledajte.

 

Dodefinisali smo slučaj da ćemo, ukoliko se prijavi više takmičara za klasične trke od maksimalnog broja za F1 i F2, tada razmotriti uvođenje još jedne klase i pripadajućih trka za tu klasu.

 

Gledaćemo da formatiramo događaj prema vašem interesovanju, a sad je na vama da pokažete svoje interesovanje. :)

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
On 3.8.2017. at 6:19 PM, Pablo said:

Otvoreno je prijavljivanje - pogledajte.

 

Dodefinisali smo slučaj da ćemo, ukoliko se prijavi više takmičara za klasične trke od maksimalnog broja za F1 i F2, tada razmotriti uvođenje još jedne klase i pripadajućih trka za tu klasu.

 

Gledaćemo da formatiramo događaj prema vašem interesovanju, a sad je na vama da pokažete svoje interesovanje. :)

Ako budem u mogućnosti dolazim kao gledalac na oba dana! Mislim da će biti mlogo zanimljivo. :)

 

Samo, za nas gledaoce, one trke na hronometar ne znam koliko će biti interesantne. Jedino ako postavite neki veliki bim sa vremenima da možemo da pratimo koji je najbrži... Ili u realnom vremenu na sajtu... Sci-Fi... ;):takoje:

 

U svakom slučaju, pozdravljam kompletnu organizaciju i skidam kapu za trud. :jee1:

 

PS Navijam da bude što više takmičara i u sporijoj takmičarskoj grupi!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
On 8/4/2017 at 18:31, markone je napisao:

Ako budem u mogućnosti dolazim kao gledalac na oba dana! Mislim da će biti mlogo zanimljivo. :)

 

Samo, za nas gledaoce, one trke na hronometar ne znam koliko će biti interesantne. Jedino ako postavite neki veliki bim sa vremenima da možemo da pratimo koji je najbrži... Ili u realnom vremenu na sajtu... Sci-Fi... ;):takoje:

 

U svakom slučaju, pozdravljam kompletnu organizaciju i skidam kapu za trud. :jee1:

 

PS Navijam da bude što više takmičara i u sporijoj takmičarskoj grupi!

Planiramo da program vodi DJ koji će podizati atmosferu tokom time attack sesija. :) A biće i drugih načina da se real-time prate rezultati...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
4 minutes ago, Pablo said:

Planiramo da program vodi DJ koji će podizati atmosferu tokom time attack sesija. :) A biće i drugih načina da se real-time prate rezultati...

 

Nisam ni sumnjao. ;):sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Motocikl: Honda CBR1000RR SP

Cao devojke i momci,
Smatram da ovo treba da se uradi sto prostije, prvi put.. Kao proba, a ne odmah publika, sranja, ovo ono..
Klase po vremenima, jer koja je poenta da se mi amateri trkamo sa trkacima..
1.25-1.30 klasa 1
1.30-1.35 klasa 2
1.35-1.40 klasa 3
Subota treninzi, nedelja trke... Kao sto to radi ceo svet..
Ko hoce sampionat,bodove, itd.. Nek ode do AMSS.
Mi smo amateri, dajte da se provozamo, zezamo,pojedemo rostilj i u ponedeljak na posao !

Bez ljutnje, samo moj predlog...

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Cao ljudi, nisam ranije ostavljao komentare, ali me je ova tema malo dotakla.

I ja se prijavih za trku sa klasom vremena. Mislim da ogranicenja kubikaze motocikala nisu realna jer kod naseg poznavanja voznje svakako kubikaza nije presudna stvar. Takodje sam protiv skupljanja bodova i pravljenja profesionalnih trka od jednog najavljenog amaterskog dogadjaja. Moto sampionat vec postoji, pa trkaci svakako imaju gde da se trkaju i boduju. A za nas amatere je ovo trebalo da bude vikend za trkanje sa nama slicnima pa makar vozili i 1:40+

Slazem se da trke trebaju da se odigraju u jednom danu zarad brojnije publike, a da se treninzi i kvalifikacije mogu odrzati bez publike u drugom. Takodje mislim da je tako moguce realno i povecati broj klasa. Sto se vise ljudi prijavi, to ce vremenske zone klasa biti manje i samim tim ce se ljudi trkati sa sebi slicnijima.

Nadam se da ce se prica o trkackom vikendu vratiti na tacku sa koje je posla i da ce biti ispostovani ljudi koji su redovno dolazili na navak sa idejom trkanja sa sebi slicnima.

Pozdrav svima!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
13 minutes ago, najdzel said:

Cao ljudi, nisam ranije ostavljao komentare, ali me je ova tema malo dotakla.

I ja se prijavih za trku sa klasom vremena. Mislim da ogranicenja kubikaze motocikala nisu realna jer kod naseg poznavanja voznje svakako kubikaza nije presudna stvar. Takodje sam protiv skupljanja bodova i pravljenja profesionalnih trka od jednog najavljenog amaterskog dogadjaja. Moto sampionat vec postoji, pa trkaci svakako imaju gde da se trkaju i boduju. A za nas amatere je ovo trebalo da bude vikend za trkanje sa nama slicnima pa makar vozili i 1:40+

Slazem se da trke trebaju da se odigraju u jednom danu zarad brojnije publike, a da se treninzi i kvalifikacije mogu odrzati bez publike u drugom. Takodje mislim da je tako moguce realno i povecati broj klasa. Sto se vise ljudi prijavi, to ce vremenske zone klasa biti manje i samim tim ce se ljudi trkati sa sebi slicnijima.

Nadam se da ce se prica o trkackom vikendu vratiti na tacku sa koje je posla i da ce biti ispostovani ljudi koji su redovno dolazili na navak sa idejom trkanja sa sebi slicnima.

Pozdrav svima!

Zasto mislis da ta treca grupa (1:40+) nece biti bas to sto si rekao: amateri koji zele da se trkaju sa sebi slicnima? Ne vidim šta u trenutnoj organizaciji onemogućava treću grupu da bude amaterska? Bodovanje samo po sebi ne utiče na amatere ako ih sami bodovi ne zanimaju :) Zar ne?

Jedino kako vidim da neko mozda moze da se ispali ako se prijavi u trecu grupu a nema dovoljno dobro vreme pa ne upadne u ogranicen broj (i sam spadam u ovu kategoriju). Licno ne vidim tu nikakav problem, sem ako broj ovih ljudi nije bas velik pa onda mozda moze da se napravi i 4. klasa :D Mada cisto sumnjam...

p.s - Slazem se da, zbog publike, trke treba da budu u jednom danu jer je mali broj onih koji ce doci oba dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Bodovanje je nesto sto karakterise profesionalne trke a o cemu ovde ranije nije bilo reci. Slazem se da ce ta treca grupa biti amaterska, ukoliko je bude bilo. Ali da li je neko rekao na pocetku sezone bice jedna amaterska klasa i dve trkacke, ili je bila prica da ce se svako trkati sa sebi bliskim? Da li je bila prica da ce biti ogranicen broj ljudi na 30 (plus wild card itd sta god to znacilo) ili je receno da ce biti omoguceno svakome ko zeli da se takmici? Sta cemo sa ljudima koji voze 1:35-1:40 i 1:30-1:35? Da li oni trebaju da imaju trku za sebe kao sto je pricano ili treba da brisu prasinu za onima koji voze ispod 1:30?

Jedna prica je bila na pocetku sezone kada su najavljeni silni track day-evi i kada su ljudi grizli da izadju na svaki i usavrse se sto vise za svoj nastup u septembru, a sada pred svrsen cin se servira nesto sasvim drugo. Nikada nije bilo ovolike navale za svaki track day i svi znamo zasto je to tako bilo. A sada se postavljaju ogranicenja i uslovi i vecini onemogucava ucesce...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

dajte neki spisak ko se gde prijavio. Glupo je da uplacujem kotizaciju a nema grupe za mene. Posto se prica o amaterskim trkama, mi amateri nemamo budzet da se prijavljujemo i za OD i TD i trkacki vikend. A gde su gume itd. Ili nam ne trebaju dobre gume vozicemo trku sa potrosenim.

Usli ste u avgust za prijave kad su godisnji odmori i kad nema ljudi. Jedno je prijava za OD i TD, znas gde si sta si, za  Trkacki vikend moramo i mi potencijalni ucesnici da se organizujemo ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja