Jump to content

Moto Zajednica

Trkački vikend (sezona 2017): 9. i 10. Septembar!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Motocikl: YZF R6

Ovo verujem da je iz finansijske perspektive bolje ali ide na veliku stetu, i povecava rizik, za vozace motora od 600 kubika koji prakticno nece imati sta da traze pored hiljadarki(pogotovu sa izmenjenim izgledom staze). Pretpostavljam da je uradjeno zato sto je bilo jako malo kvalifikovanih motora iz klase do 750. Nadam se da ce sledece godine biti izdvojena klasa do 600 ili 750 kubika.

Pitanje:  Ako bude dovoljno prijava za vozace do 750 kubika da voze trku u svojoj klasi da li postoji sansa da se odvoje u svoju klasu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

Vozice se svakako zajedno, grupe samo po vremenu kako je gore objasnjeno. Razmisljamo da proglasavamo rezultate u dve kategorije (do 750ccm i preko). Odluka ce zavisiti i od strukture prijavljenih i svakako cemo konsultovati sve ucesnike sa uplacenom kotizacijom.

 

Mislim da je trenutak da zavrsimo sa modifikacijom formata i da prihvatimo trkacki vikend kako smo ga predlozili ili ga ne prihvatimo, svako pojedinacno.

 

Ako bude dovoljno prijavljenih, bice i trka.

 

Zbog buducnosti celog projekta ne smemo finansijski da se polomimo na prvom vikendu. Drugim recima, ako ne bude dovoljno ucesnika, nece biti vikenda (a svima koji su uplatili kotizaciju bice naravno vracen novac).

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Mislim da je najveći problem za mali broj prijava, strah od padova. 

Mnogi koje znam da dolaze redovno na navak ne žele da se trkaju jer misle da će svi biti napaljeni i da je velika šansa da ih neko zbog napinjanja obori sa motora.

Prvi put se tako nešto organizuje kod nas pa su ljudi verovatno i previše rezervisani. Potrebno je da se probije led i da svi vide da to nije ništa strašno jer se takve trke amatera održavaju na mnogim stazama.

 

Možda da se jedan TD iskoristio za probu, tako što bi se zadnji stint u svakoj grupi vozio kao trka prema vremenima postignutim tog dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Mali broj prijava je sto je to dva cela dana vikenda, i sto je to dosta para. Znam da ne moze manje ali jako je blizu TD na koji svi hocemo da idemo, a nedelju dana kasnije Vikend gde bi smo svi zeleli da dodjemo i ucestvujemo, i na kraju dva cela dana na stazi su previse za neke koji imaju obaveze (sitna deca itd).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
On 21.8.2017. at 19:34, severian je napisao:

Mislim da je trenutak da zavrsimo sa modifikacijom formata i da prihvatimo trkacki vikend kako smo ga predlozili ili ga ne prihvatimo, svako pojedinacno.

Pratim temu, nemam specijalnih aspiracija da vozim, ali konstruktivan predlog je da definitivno zavrsite (mo) sa modifikacijom formata, jer je krajnje zbunjujuce toliko promena sa rangiranjem, klasama itd. Mislim da je jedino normalno i racionalno da se grupe odredjuju kako je sada i vazece, prema vremenima, jer sve drugo cini stvar krajnje zeznutom, po meni. Imamo vozace koji voze 1000ku 1.25-1.26, a ima i onih koji voze 1.35. Ukoliko je rangiranje prema kubikazi, a poklopi se u smislu broja ucesnika i toga ko se prijavio i hoce da ucestvuje, moze da se desi da to dvoje voze u istoj grupi, a to ne bi licilo ni na sta, a ne na trku. Zato ne vidim kakve veze ima da li neko vozi 50 ili 1150 kubika, dokle god vrte slicna vremena, mogu da se trkaju u suprotnom trke nema, osim nekog obilazenja za po ceo krug. 

 

Pritom, pitanje za nekog iz organizacije Pablo, Severian- da li se vremena koja odredjuju listu ucesnika "važe" i sa predstojeceg TD-a 02.09. ili ne? Ako je odgovor da, koja ce konfiguracija staze biti na TD-u, ova sa OD-a od prosle nedelje ili stara sa sikanom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

Kao što sam (smo) već rekli, završeno je sa promenama za ovu godinu.

 

Trka će biti ako bude dovoljno prijavljenih. Za doradu detalja konsultovaćemo se direktno sa učesnicima vikenda, kroz savet vozača i direktan sastanak.

 

poz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
Pre sat vremena, borx je napisao:

Pritom, pitanje za nekog iz organizacije Pablo, Severian- da li se vremena koja odredjuju listu ucesnika "važe" i sa predstojeceg TD-a 02.09. ili ne? Ako je odgovor da, koja ce konfiguracija staze biti na TD-u, ova sa OD-a od prosle nedelje ili stara sa sikanom?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000R, Suzuki gsxr 750
56 minutes ago, severian said:

Ako bude trkackog vikenda, na td7 bice nova konfig staze. U suprotnom, stara.

 

 

Kao neko ko je uplatio TD7, molim da ostane ova nova konfiguracija. ✊

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova

Iskreno voleo bih da ostavite ovu konfiguraciju kako bi se jos ljudi upoznalo sa njom i eventualno dalo konstruktivne predloge kao i svoje vidjenjebez obzira da li ce biti trkackog vikenda. 

 

Ne samo sto meni ova konfiguracija"vise lezi" nego sto i u sikani imamo onaj problem sa bitumenom a i realno sada bi se videlo da li je problem konfiguracija sa 20 motora na stazi ili nije.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

Presek cemo objaviti 28.8, kada cemo, u zavisnosti od broja uplacenih kotizacija i prijava bez uplate, doneti i odluku idemo li dalje sa uplatama ili otkazujemo trkacki vikend.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS, Versys 1000, GSA, ZX-6R, Aprilija Caponord,Africa Twin, Super Tenera XTZ 750

Ako ne bude dovoljno za trkacki vikend da li postoji mogucnost da bude pretvoren u TD ili Open Day

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova
Usled slabog odziva učesnika, prinuđeni smo da:
 
OTKAŽEMO trkački vikend Open moto klase 
(planiran za 9. i 10. Septembar 2017. god)
 
Na žalost, realnost je takva da ukupan broj prijavljenih učesnika sa uplaćenom kotizacijom (zaključno sa izvodom na kraju roka u kome važi povlešćena cena učešća) nije dovoljan čak ni za jednu trkačku grupu. Kako nemamo osnova da smatramo da će uplata po višoj ceni biti višestruko bolja nego uplata do sada, a kako i organizator i učesnici ipak moraju na vreme da znaju ima li događaja ili ne, prinuđeni smo bili da donesemo gornju odluku. 
 
Nevezano za finansije, trke bez učesnika nisu trke.
 
Naravno, svima koji su uplatili kotizaciju novac će biti vraćen. Molimo vas da nas kontaktirate na email: info@trackday.rs i pošaljete nam broj računa na koji možemo da izvršimo refundaciju novca u punom iznosu ili nam javite da ćete sredstva koristiti za neki od predstojećih događaja u našoj organizaciji. Dakle, procedura je standardna, kao i do sada.
 
 
VAŽNO: Track DAY no.7 (planiran za 2. Septembar 2017. god) biće održan po planu. 
 
Ovom prilikom najavljujemo i još dva redovna TD do kraja sezone 2017: TD8, 1. Oktobar i TD9, 15. Oktobar. Prijave uskoro.
 
 
Takođe, sasvim sigurno pokušaćemo opet sledeće TD sezone da organizujemo trkački vikend. U toku sezone pokušaćemo lagano da demonstriramo i promovišemo kako trke amatera izgledaju, tako da će svako moći na vreme i po volji da proba kako to izgleda i da li mu se (ili njoj) to sviđa. Pokušaćemo da odgovorimo i na sve ostale rezerve koje su u ovoj temi opravdano iznete. Imamo fore godinu dana, nadamo se da ćemo u sledećem izvlačenju biti uspešniji… :)
 
 
NAPOMENA: Na TD7 voziće se stara konfiguracije staze (sa šikanom). Dogovor sa NAVAKom podrazumevao je da novu konfiguraciju staze možemo da koristimo na trkačkom vikendu, kao i na OD u avgustu i TD7 (zbog treninga učesnika). Budući da je trkački vikend otkazan, nemamo dozvolu da menjamo staru konfiguraciju staze na redovnom TD. Za sledeću TD sezonu otvoreni smo za diskusiju i odluku ćemo doneti preko zime, tako da bude najmanje loša :) za većinu učesnika, imajući u vidu sve argumente (od obeležavanja nove konfiguracije, do katrana u staroj).
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory

E bas steta za trkacki vikend! Ja bih se prijavio i pored toga sto bih sigurno bio zadnji ali putujem taj vikend...

Jedino mi NAVAK nije jasan zasto insistiraju na staroj konfiguraciji staze imajuci u vidu katran koji je ocigledno opasan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova
pre 9 minuta, rastkojokic je napisao:

imajuci u vidu katran koji je ocigledno opasan!

 

To je malo preterana tvrdnja. Razne staze imaju razne tačke koje zahtevaju opreznost. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Motocikl: YZF R6

Moram da se slozim da bitumen jeste opasan. Pogotovu ako su dvojica vozaca blizu jedan drugom a ovaj koji je ispred predje preko bitunena i padne sto se u sikani desava na kocenju da su ljudi jako blizu jedan drugom. Kazem da sam od barem 6-7 ljudi cuo da im je tu prednji tocak proklizao i srecom nisu pali. Ja i jos jedan decko smo pali bas zbog bitumena u sikani. Mislim da je to dovoljan razlog da se taj bitumen oznaci kao opasan. Ovo je opazanje iz licnog iskustva i opazanje ljudi sa kojima sam razgovarao a redovno dolaze na Navak.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja