Jump to content

Moto Zajednica

Gremlin u instalaciji,pokazivacu goriva,?

Recommended Posts

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Pozdrav drustvo.

Znam da ovde ima elektricara/madjionicara,pa rek'o mozda se neko seti koji bi zvrk mogao da prouzrokuje sledeci problem.

Naime radi se o skuteru,LML STAR 150 CVT 4takta.To je takozvana Indijanka-Indijska vespa PX. Skuter sam skoro kupio,primetno je da je imao problem sa instalacijom i da je po istoj vec brljano. S obzirom na to je i cena bila ok,a skuter ima sve funkcije sto se tice signalizacije,punjenja,paljenja,znaci sve sljaka. Ima jedan detalj,koji nije nesto s cime ne moze da se zivi,ali ne bi bilo na odmet da se resi i to.

Znaci sva svetla,sem stop-a,rade,ne na kontakt nego kad je upaljen,a stop i na kontaktu. I pokazivac nivoa goriva radi kad je upaljen,i do ovde mi sve deluje normalno.Jedino kazaljka nivoa goriva koja pokazuje neki nivo na leru,kako krenu obrtaji pocne da pada i ode do kraja dok je na gasu,kad oduzmem gas opet se vraca na nivo koji je bio. E sad,moje osnovno poznavanje elektrike mi govori da pokazivac radi na principu otpora, i kad se spoji na masu ide na dole,samo ne kontam kako dobija masu sa rastom obrtaja? A mozda i nisam u pravu?

Kao sto rekoh,nije da cu d'umrem zbog toga ali bi bilo lepo da sve fercera kako treba ako vec moze da se resi,pa bih bio zahvalan ako neko ima ideju koja bi pomogla,i voljan je da podeli tajne zanata.Svaki savet bice uzet u razmatranje,a rezultati opisani ovde,pa mozda nekom nekad zatreba,a nece da skodi.

Pozdrav iz Kumanova.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, zorebre je napisao:

............

E sad,moje osnovno poznavanje elektrike mi govori da pokazivac radi na principu otpora, i kad se spoji na masu ide na dole,samo ne kontam kako dobija masu sa rastom obrtaja? A mozda i nisam u pravu?

..........

 

Neko ti ugradio obrtaljku na pokazivacu nivoa goriva....sala mala :)

Tako je, nivo goriva radi tako sto se menja otpor, promenom otpora dobije se setanje skale na inst. tabli za nivo goriva.

Kako to tacno izgleda na vespi to ti ne bi znao reci....javice se vec neko od vesparosa.

 

Ono sto ti mogu reci je sledece, ako plovak goriva ima 3 zice, 1 zica je masa, 2 zica je lampica za rezervu i 3 zica je za nivo goriva. 

Kada zici 2 das masu (-12V), trebalo bi da ti upali lampicu rezerve na ins. tabli..... kada zici br. 3 das masu, kazaljka nivoa goriva ne ide na dole vec ka maximumu ili ti punom rezervoaru.

Ako ti tako radi (kako sam opisao), ispravna ti je instalacija i ins. tabla ili ti problem je u plovku goriva i obrnuto.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Da bar radi ko obrtaljka,nego kad dam gas ide nadole:stabre:? Nema lampica za rezervu a kod pokazivaca dolaze samo 2 zice.  Ako treba da ide nagore kad das masu,da nije losa masa,pa na obrtajima pada pokazivac?

Nisam gledao kod plovka,treba da se skida rezervoar,al cu ga skinem da pogledam,nece da me mrzi. Mozda je labava masa. 

Ima jos nesto sto mi se mota po glave. Na pola gasa,mi nekako secka kao kad kabel svecice prebacuje,ili lula od iste. Nisam jos prob'o,cu metnem drugi kabel, ako moze da se izvuce iz bobine,i drugu lulicu,mozda utepam oba problema. Cu javim sta se desava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako imas 2 zice,1 je masa 2 za nivo goriva, kad je stavis na masu mora ići skala na pun rezervoar. Za pocetak proveri mase, očisti, stegni pa probaj.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Ko sto sam obec'o,cu napisem sta sam izgrunfovao,mozda jos nekom pomogne ovo iskustvo.

Na ovom skuteru sve radi tek kad je upaljen,pa da bih pojednostavio stvar,razvuko sam zice da improvizujem instalaciju od akumulatora i uvideo da pokazivac goriva ustvari radi,a da bih bio siguran izvadio sam i plovak.E to je vec bilo zezzanje,jer kod ove plehane bedevije trba razmontirati zadnji kraj i skinuti tank.Ali sam dosao do toga da sve radi gore-dole ok.Plovak nije najprecizniji  bas,a i zaglavljivao je pomalo,pa sam sve lep ocistio,usput promenio crevca i filtere,ima 2 kom. i sve namontir'o.  I upalim bestiju,pokazuje nivo,dam gas padne nivo na dole.  Tu sam se vec iznervir'o, a ono sto sam pomenuo da mi secka na ubrzanju,vidi gore,jelte,nadjem neke stare kablove od auta,silikonski,pa promenim kablic od bobine. I gle cuda sve radi,pokazuje nivo goriva i nema da secka vise. Po mom skromnom razumevanju u lektriku,kabel koji je probijao i bacao na ram/masu je remetio otpor potreban da plovak pokazuje nivo goriva. 

Ovo je bilo najkomplikovanije menjanje kabla na svecici,al sam barem skonto neke stvari oko bestije,po principu,upoznaj svoj skuter da bi ga vise voleo.:grr:

I tak'o......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja