Jump to content

Moto Zajednica

Moto Open Days na NAVAK stazi - Avgust 2017.

Recommended Posts

  • jedan od DDMZ, 805 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

Hvala Ares na pojašnjenju. Prilično nam se podudaraju stavovi. Imamo još malo vremena da nađemo bolje rešenje od samih čunjeva. Možda upravo kombinacija sena, trenutnih čunjeva i onih mikro čunjeva (kad već ne smemo da crtamo po asfaltu).


Robine :)
vozio sam u sredu i sam sam napisao da deluje pomalo zastrašujuće kad (prva dva-tri kruga) prilaziš kraju improvizovanog pravca a ne vidiš kuda dalje... ipak nije to ništa čudno ni nedozvoljeno. Tolike trke se voze na stazama gde ideš uzbrdo a iza vrha uzbrdice, kad već kreneš na dole je krivina... prvo što mi pada na pamet su Australija i Laguna Seca a ima ih.

[mention=3]NeshaXX[/mention]
 
Vozio sam juče i upravo sam i rekao da ne prolazim sa 30 km/h pa da mogu opusteno da je savladam. Pogledaj klip koji si okačio i pauziraj na 0:57...
 
U tom trenutku si na kočenju, i dalje jako brz. Prišao si vrlo blizu ostrva, dakle kraju pravca a izlaz se ne vidi. To nije dobra situacija. U svakom prolazu sam bio u situaciji ga gledam alternativu gde ću. To nije lep osećaj na stazi.
Hvala svima koji su se uključili u temu. Svi imamo istu želju a to je da svaki trkački dan/vikend prođe što bezbednije i zabavnije.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Imenjače :jok:

 

Na Laguna Seca stazi si makar siguran da niko pre tebe nije oborio čunj pa da isti stoji na sred puta koji kad se seče (to je ono kad se ne ide 30 km/h) ima možda metar širine. 

Ovde pri svakom prolazu u glavi imaš "šta ako" momenat. Barem dva puta sam prošao tuda sa rasturenim čunjevima i maltene nisam znao gde je put.

 

Ja dao moju sugestiju, nemam nameru da se prepirem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 805 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

Oko podizanja čunjeva se 100% slažemo. Tražimo najbolje rešenje.

Citirao sam te u kontekstu preglednosti izlaza iz krivine :)

Diskutujemo, nema loših namera :)


Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

danas su leteli na se strane, ne samo ti na krivini, nego i u ravnom delu. na kraju smo vecinu izmestili. ovako ne moze da se vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Dva puta sam kolenom zakacio cunj, nisam hteo namerno. Jednom sam produzio kroz cunjeve jer sam se zaleteo i nisam mogao da manevrisem. Tek kad smo svi po malo ispomerali cunjeve, voznja je dobila znacaj. Jeste da se sad vozi 2 sec brze ako to nekom znaci, ali u tom delu od preticanja nema nista. Od izlaza iz tog dela pa do sledece desne, svi se zaletimo junacki, lepo nam je na 260-300 kmh, ali dosta ih je produzilo pravo. Hocu da kazem, vratite stazu kakva je bila. Sikana nije za dzabe tu. Pre nje mozes da preteknes, posle nje ne mozes da se zaletis kao manijak. Smatram da trebamo bezbedno da divljamo, i dalje. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Evo i moji utisci od danas. Istina nisam ja vizio (nisam u mogucnosti) vac burazer. On je odusevljen stazom. Vise mu odgovara ovako nego sa sikanom. Istina da je pokupio 5-6 cunjeva ali posle toga je bilo extra. Sve nas je posluzilo...vreme, drustvo, zezanj... Jedino sto nam je motor crko. Prokuvao i zviznulo nesto na radilici. Ali ipak je to baba iz '96 a burazer je sklapao krugove 1,30s sto je sjajno za srada iz proslog veka. Ja sam odusevljen celim danom na stazi! :)

Послато са 6037Y уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Motocikl: YZF R6

Resenje je vrlo jednostavno. Nemojte da obarate cunjeve ☺ . Ja sam vozio tri dana i nisam oborio ni jedan cunj na ulazu i izlazu iz nove krivine. Dok se neupzna krivina vozi se polako pa se polako pojacava brzina kroz istu a ne odma pun gas pa ako prodjem prodjem. Vidim da je danas mnogo ljudi kacilo cunjeve. Samo vozite malo pazljivije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Motocikl: YZF R6

Danas nije bilo cunjeva sa desne strane na izlazu iz nove krivine i bilo je mnogo bolje. Tj mnogo se lakse prolazilo...brze ali lakse. Mislim da kad bi tako ostalo bilo skroz ok sto se podizanja cunjeva tice. Nadam se da je Vlada snimio kamerom da vidite na sta mislim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Jos kad bi znali ko je pomerio cunjeve :P

 

Ja sam stao i sklonio cunjeve ne da bih otvorio krivinu nego su bili rasuti po putu jer ih je neko zakacio a kako tuda svi idu brzo nisam imao petlju da ih vracam na mesto nego sam samo sklonio uz ivicu sto se pokazalo kao dobitna kombinacija :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda

Bez potrebe  se pravi glupost . Od normalne bezbedne staze se pravi poligon za padanje ! Ranije ako neko pogresi,sam je pogresio i gleda sta dalje a niko hvala bogu nije otisao u gume . Sad bukvalno covek koji vozi ispred tebe 100m moze da ti napravi haos sa cunjevima . Ko bre sme sada da pridje nekome na 10 m u tom delu staze ? Ko ima iskustva od vozaca sa cunjevima ....stojecim,letecim, okretajucim ?  Cemu ubrzavanje staze ? Ko ce da stoji pored cunjeva i dize ih kad ih neko pomeri ? 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
6 hours ago, Nikola Honda 954 said:

Bez potrebe  se pravi glupost . Od normalne bezbedne staze se pravi poligon za padanje ! Ranije ako neko pogresi,sam je pogresio i gleda sta dalje a niko hvala bogu nije otisao u gume . Sad bukvalno covek koji vozi ispred tebe 100m moze da ti napravi haos sa cunjevima . Ko bre sme sada da pridje nekome na 10 m u tom delu staze ? Ko ima iskustva od vozaca sa cunjevima ....stojecim,letecim, okretajucim ?  Cemu ubrzavanje staze ? Ko ce da stoji pored cunjeva i dize ih kad ih neko pomeri ? 

bas tako.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Moram da napisem licni utisak. Meni je konfiguracija legla i bas mi se dopada. Nakon prvog izlaska u sredu sam mislio da nema sanse da je bolje od sikane ali sad sam promenio misljenje. Osim sto je za nijansu brze nekako mi i manje fizicke snage trosi pa izdrzim vise krugova. Cunjevi nisu sretno resenje ali bih svakako voleo da ostane ova konfiguracija. Slobodno malo otvoreniji izlaz (kao na snimku) s tim da treba pomeriti (skloniti) nekoliko poslednjih cunjeva sa leve strane pa da se ne ide preko farbanog dela.

Obavezno dodati dva tri markera kao reper za kocenje na kraj pravca i nikakvih problema nece biti. Ko se zaleti ima prostor da ode prema pumpi bez ugrozavanja ostalih.

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Kako dodjosmo do toga da svako sada pomera cunjeve kako zeli i pravi stazu po zelji :)

Ili da se sada javljaju ljudi kojima je ovako lakse jer nemaju kondicije. 

Postoje i trke ubrzanja, nema krivina uopste...;) 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Motocikl: YZF R6

Nikola Honda sikana koja je bila ne da nije bezbedna nego je katastrofa. Kad bi se neko nedaj boze zakucao u one gume izlomio bi se propisno. Bilo je tu incidenata i na trackdayevima a tek u trci kad ljudi gledaju da tu ulete sa unutrasnje strane na ulasku u sikanu to bi bila jako rizicna krivina. Pazi cak i da nema tih guma ja ne znam kako neko moze da nazove sigurnu krivinu koja ima katran nasut u samoj krivini gde je motor potpuno oboren. Ja licno pao zbog katrana, jos neko je pao isto tu ne mogu da se setim ko a jos 10 ljudi mi reklo da im je pustio prednji tocak bas tu kad su presli. Ne znam kojom brzinom ti prolazis tu ali svi ljudi koji vrte brze krugove se slazu da sikana nije bezbedna. Sto se tice cunjeva slazem se da nije idealno resenje ali kada se sklone oni cunjevi sa desne strane meni je skroz ok kompromis. A vozio sam sa jos 5 ljudi koji voze trke i svi su se slozili da je ok. Ako imate ideju kako da se poboljsa sigurnost a da staza ostane ovog izgleda (kao sto je Ares dao konstruktivne predloge) super. Ali molim vas nemojte forsirati u prazno da se vrati sikana jer to nema veze sa zivotom sto se sigurnosti tice ako iole brzo vozis.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
35 minutes ago, ARES said:

Kako dodjosmo do toga da svako sada pomera cunjeve kako zeli i pravi stazu po zelji :)

Ili da se sada javljaju ljudi kojima je ovako lakse jer nemaju kondicije. 

Postoje i trke ubrzanja, nema krivina uopste...;) 

Ne pomera svako cunjeve nego samo neki. Samo neki imaju i problem sa kondicijom ;)

 

Okacicu kasnije snimak pre nego sto sam sklonio cunjeve da vidite gde su stajali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Ja sam definitivno u kondiciji, obisao sam 13 krugova bez stajanja u proseku izmedju 1.33, 1.35 :). 

Staza je brza i laksa, slazem se da treba resiti te cunjeve na pravi nacin i prosiriti levu stranu na izlazu da ne bi smo gadjali belu farbu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda

Kosta ,mislim da gledanje na stazu iz ugla trkaca apsolutno nije potrebno ! Koliko znam na Navaku nema zvanicnih trka !  Ako vec imaju jedan dva dana neke trke stavite cunjeve gde god vama odgovara ali za track day vratite stazu za ljude koji dolaze zbog zabave ! Ja vozim ispod 1,30 i mislim da su sve krivnine bile bezbedne za vecinu ljudi sa ambicijama slicnim mojim. Ja gledam da kroz krivinu uglavnom prodjem sam ,bez guranja, preticanja i guzve u samoj krivini uz preticanje sporijih vozaca na pravcu  . Ali ako pravimo stazu za trke gde u svakoj sikani ima prostora za 6 trkaca u zaru borbe onda je to druga stvar. Sto se tice kondicije i manje umaranja na stazi sa cunjevima , suvisan je svaki komentar . Nek se napravi jedan track day samo za njih,dva velika pravca, dve krivine  i udri mile ceo dan 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda

Nek se sklone cunjevi,sklone gume i imamo kao ranije dugacak pravac ko moze preko 300 km/h i to je opet najbolje resenje. Dobro je za amatere,odlicno za trkace, dugacak pravac za ljude koji zele odmor,maksimalna brzina na cajgeru za facebook,instagram.... ima za svakoga po nesto

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Nikola prijatelju sad malo preterujes. Koliko sam video nisi vozio sad OD pa pises na osnovu snimka i predrasuda. Nemoj zaboraviti da si cunjeve imao i na ulazu u sikanu sa desne strane (oborene).

 

Izeo sam licni stav i ne krijem da nisam u kondiciji i zaista malo manje umara ova konfiguracija a sama po sebi je dobra jedino su cunjevi problem. Rekao sam da bih voleo da ostane konfiguracija ali da se drugacije obelezi i samo malo vise otvori izlaz jer zaista deluje mnogo bezbednije (ako se cunjevi rese). Svi smo se zalili na bitumen u sikani i mnogima je kliznuo motor sada toga nema. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda

Nisam vozio ali se na snimku vidi kako to izgleda. Ja se slazem da staza moze da izgleda drugacije , kako zbog bezbednosti trkaca tako sto je i dosadila ali  menjanje konfiguracije cunjevima je suludo.  Cudi me da u svetu neko nije asvaltirao veliku povrsinu  njive i cunjevima pravi staze kako ko hoce 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Dakle evo snimka na kojem se vidi zasto sam stao i koje cunjeve sam pomerio. Na oko 3 min stajem. Nisam pomerao cunjeve da rasirim izlaz njih je vec neko udario ja sam ih samo sklonio u stranu sa asfalta.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja