Jump to content

Moto Zajednica

Moto Open Days na NAVAK stazi - Avgust 2017.

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5733 postova
18 hours ago, ARES said:

...

Da li je neko pomislio sta ce se desiti ako je voznja u grupi a vozac ispred podigne cunj...kolenom ili motorom 

 

Izgleda da smo dobili odgovor na ovo pitanje

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Motocikl: YZF R6

Ne plasi ljude Vrcelj. Sve je ok. Opalio me cunj po ruci. Nista strasno. Cunjevi mogu predstavljati problem ako ih neko zakaci, ali kad bih birao da li da me udari onaj mekani cunj ili da se zakucam u gume koje su bile na sikani uvek bi birao cunj ☺

 

Ako postoji neko bolje resenje umesto cunjeva bilo bi super ali mislim da ne postoji nista drugo cime bi mogla da se napravi putanja a da nisu cunjevi.  

 

Koliko sam ja video na stazama koje se voze u nasem sampionatu svuda postoje delovi koji staze koji su oiviceni cunjevima. Nije idealno resenje ali kazem bolje nego gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8122 postova

Idealno resenje bi bilo kao na motogp-u, npr u kataloniji kada su ove god menjali sikanu iscrtali su linijama novu (pa je red neck miler promasio i vozio po starom :) ). Posle su vratili na staru (f1) putanju, opet linijama.

 

Nemamo dozvolu da bilo sta crtamo po stazi. 

 

Ako neko ima konstruktivno resenje, neka nam pomogne i da predlog. Do tada, koristimo ono sto koriste i u sampionatu kod nas dugo godina, meke cunjeve.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ako nema alternative čunjevima, onda bar da se postave kako treba.

 

Posle duge desne krivine, nastavi se malo pravo po starom pravcu i onda se ide desno, u taj novi čunjooivčeni deo. Ulazak je u neku ruku ok mada bi mogao da bude širi. Ali izlazak je katastrofalan! pa ono ima možda metar širine, ako isključimo mogućnost da će ljudi da ukoče na 30 pa da "pod ručnom" skreću.

 

Normalno je očekivati da će svi želeti da iseku krivinu da bi prošli brže i onda je zaista mali prostor. A mislim da je besmisleno posle relativno dugog pravca praviti oštru krivinu čunjevima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8122 postova

@dvlns

Odlicno je resenje. Upravo na to sam i mislio pod "crtanjem". Jeste skupo, ali bi to resili. Nemamo dozvolu. 

 

Edit @Robin Hood: sto se postavljanja promene tice, zaduzeni su nesa i kule. Ovo na OD je prvi test. Upravo zato smo i krenuli na vreme, da dobijemo relevantan feedback. Potpuno smo otvoreni za sugestije ovog tipa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

Nemam iskustva ali mozda da se prorede cunjevi pa da ih je teze pogoditi odnosno da kod greske ima vise mesta za prolaz jer realno ne sece se putanja kao sto je bio slucaj kada iseces sikanu. Mada meni se cini da su kriticna samo dva u temenima. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory

Ne znam da li bi pomoglo da budu ovi niži cunjevi? Teze ih je zakaciti i mnogo su laksi, a mislim da se i lakze pregaze... Jedino ne znam da li bi bili dovolino vidljivi!?

9dad37f3a3679a5d478d5e3d9e86b0ae.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 805 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

Robine imenjače, ne znam da li si vozio danas pa pišeš iz prvog lica ili samo prema video snimku.

"Kočenje" za izlazak iz čunjeva je do brzine 130 km/h (toliko ja prolazim, ovi bolji verujem idu brže), tako da nije ni blizu pomenutih 30 na sat.

 

Ninoslave, uz poštovanje prema tvom iskustvu, za ovu promenu smo konsultovali čoveka koji je najiskusniji u organizaciji takmičenja u Srbiji (Dragislava Perišića-Kuleta), a on kaže da je ovaj raspored najbolje rešenje. Zid od gume je najgora opcija a ono što je neko na prošloj strani crtao nije izvodljivo zbog širine jednog dela staze. Naravno, ovo ne znači da ne postoji bolje rešenje ali ga definitivno ne vidimo u ovom trenutku.

 

Svi koji imaju konstruktivan predlog su dobrodošli da isti objave ovde ili nam pošalju na bilo koji način. Sama kritika ne donosi rešenje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8122 postova

@rastkojokic

 

Solidna ideja, bravo, razmislicemo jos. 

 

Upravo njih koristimo na bjb kampovima voznje, dobro su se pokazali, doduse za nesto drugaciju svrhu. Nismo isli na njih, jer nam deluju malo klizavo kada zgazis (umeju da se pomere), ali testiracemo jos... 

 

Na sebi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 805 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

Pogledajte filmić do kraja.

Da, deluje nezgodno kad prilaziš izlazu iz ovog novog dela jer se ne vidi izlaz dok ne priđeš dovoljno ali tako je samo prva dva-tri kruga. Ovde se prolazi dosta brzo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 793 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6
2 hours ago, NeshaXX said:

Pogledajte filmić do kraja.

Da, deluje nezgodno kad prilaziš izlazu iz ovog novog dela jer se ne vidi izlaz dok ne priđeš dovoljno ali tako je samo prva dva-tri kruga. Ovde se prolazi dosta brzo.

 

Gledam sada ovaj video sve je ok , samo da se malo bolje obelezi leva strana pred izlazak (odnosno da mozda cak i ne budu cunjevi tu nego ta traka sto kaze Vlada ) da bi bila uocljivija pozz :**

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Vidimo se danas na stazi. A koje su sanse da se otvori ceo pravac, bez sikana i cunjeva. Taman bi svi mogli da se lepo de izduvaju i osete max speed..

Послато са 6037Y уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Ljudi, nisam bio, nisam vozio, ali i da jesam, opet sam najmanje pozvan da komentarisem, međutim prema snimku i meni deluje da je izlaz iz čunjeva preuzak.

Nije bitno da li se sama krivina prolazi sa 130, 150 i sl. već je potrebno da postoji širina. Pogotovo za trku. Brine da tu nema mesta da dva vozača prodju, niti ima mesta za ispravljanje grešaka i sl.

Opet kažem, iznosim mišljenje prema snimku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 805 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R
18 minutes ago, ljusa. said:

A da se stavi slama? Bale slame umesto cunjeva na desni cosak na izlazu iz sikane. Bice bolji marker a nije ni skupo.

Hvala ljusa na predlogu, konsultovaćemo se sa vkasnikom staze i o toj mogućnosti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

@Neso niko ne moze da ospori Kuletove rezultate niti mi je tako nesto namera. Samo sam hteo da kazem da ovo ovako nije dobro resenje.

Modifikovane staze se voze svuda ali postoje i neka nacela kojih se treba drzati. Teme krivine ne moze biti cunj, niti dijagonalna ivica temena. Cunj se moze nalaziti u predelu temena krivine ali na pola metra u travi ili sljunku kako bi se mozda nagovestila nepregledna krivina.
Cunjevi mogu da sluze kako bi se usmerio vozac ali teme mora biti  montazni ivicnjak, plasticni ili gumeni. Takva varijanta se koristi i na Britanskim, Kanadskim, Americkim ... trkama. 

https://rubberform.com/products/race-track-rubber-curbing ili pak samo za ovo zato sto ste knap sa vremenom uzeti plasticne zute za teme, koje koriste putari da odvoje trake (ne bas najbolje resenje ali mozda moze da pomogne)

Mnogo je opasno podizanje cunja a to se upravo desava u ovim situacijama kada se juri skoro pa pravoliniski izlazak na pravac. 

Gledam statisticki, 6god se odrzavaju td i nikada nije bio incident u sikani, a da budemo iskreni terali su se momci par puta kao da je trka. 

U ovoj varijanti, drugi open day  i pojavi se cunj koji leti.

Bale koje je neko spomenuo dolaze u obzir i koristile su se davnih godina, nije prijatno zakaciti ih ali ce u tom slucaju i vozaci paziti. Naravno bale zamotane u carsav, tkaninu ili jak najlon da u slucaju kacenja ne leti seno po stazi.

 

@Kosta slazem se sa tobom da se kod nas u sampionatu vozilo i u gorim uslovima, ali kad vec konacno imamo pravu stazu ajde da je iskoristimo na najboji moguci nacin.

Nekako vise volim da sam koliko toliko vladar situacije. Znaci i gas i kocnica su kod mene, ako se prekocim u sikani (svojom greskom) produzicu pravo  kroz cunjeve, ako mi neko uleti na kocenju opet mogu da produzim pravo ali ako se pojavi cunj koji se kotrlja ili cunj koji mi leti pod motor slozices se da se necu izvuci tako lako a opet je situacija izazvana ne mojom greskom.... 

Naravno idealno ne postoji (pretpostavljam da Navak ne dozvoljava da se sklone gume) ali ako me pitas u ovoj konfiguraciji sada sta je bezbednije reci cu ti da je to sikana. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

@NeshaXX

 

Vozio sam juče i upravo sam i rekao da ne prolazim sa 30 km/h pa da mogu opusteno da je savladam. Pogledaj klip koji si okačio i pauziraj na 0:57...

 

U tom trenutku si na kočenju, i dalje jako brz. Prišao si vrlo blizu ostrva, dakle kraju pravca a izlaz se ne vidi. To nije dobra situacija. U svakom prolazu sam bio u situaciji ga gledam alternativu gde ću. To nije lep osećaj na stazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8122 postova

Kao što smo napisali, potpuno smo otvoreni za sugestije. Mislim da, onako realno :) , nema mnogo događaja, kod nas ili šire, na koji učesnici imaju više uticaja nego što je TD priča. 

 

Mala opaska je sledeća: nije jedino važno šta se kaže, važno je i kako se kaže. Mirniji ton, izneti predlog konstruktivno, pozitivno, ume, umesto da "pokvari" atmosferu, još brže da da efekat.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Motocikl: YAMAHA R1 RN65

Juče sam vozio na stazi iza mene je isao kolega (pricam o novom izmenjenom delu staze), izlazna brzina iz tog dela staze mi je oko 150+km/h. I desilo se to sto je Ares rekao levim nogostupom sam zakačio čunj. Kad smo izašli sa staze kolega koji je vozio iza mene reče da je čunj na svu sreću preleteo preko njega. Ne bih voleo da znam šta bi bilo da je pri toj brzini udario u njega ili pao pod točak motora.

Vozio sam dva OD navikao sam se koliko toliko na stazu, brža je što se moje vožnje tiče za dve sekunde. Ovo napisah čisto apropo priče oko bezbednosti novog izgleda staze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja