Jump to content

Moto Zajednica

Moped Endurance Cup

Recommended Posts

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 1 sat, to crank je napisao:

Misliš ''šorka''? 

Da,mislimo šorka... Taman sam ubedio zenu da trke automaticima nisu opasne,da je to samo druženje, zezanje... Ono se skrlja takmicar,tuča posle trke...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Trka je prekinuta nesto posle 3 sata trajanja zato sto je hitna pomoc odvezla povredjenog vozaca. Drugih kola da ove zamene nije bilo pa nisu dozvolili nastavak i bezbednosnih razloga. Bilo je koskanja i tuce ali ne vecih razmera, jer drugar sto mi to prica desavanje te vrste nije ni video.

Moja ekipa ovaj put nije ucestvovala iz tehnickih razloga, ali smo bili u gledalistu koje je ovaj put u osetno manjem broju prisustvovalo. Ono sto smo mi videli je da su ekipe veoma napredovale, motori su bas dobro spremljeni a vozaci u ful opremi na sve spremni. Dok smo mi bili prisutni sve je bilo u redu i u duhu fer pleja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
2 minutes ago, malitomic said:

Trka je prekinuta nesto posle 3 sata trajanja zato sto je hitna pomoc odvezla povredjenog vozaca. Drugih kola da ove zamene nije bilo pa nisu dozvolili nastavak i bezbednosnih razloga. Bilo je koskanja i tuce ali ne vecih razmera, jer drugar sto mi to prica desavanje te vrste nije ni video.

Moja ekipa ovaj put nije ucestvovala iz tehnickih razloga, ali smo bili u gledalistu koje je ovaj put u osetno manjem broju prisustvovalo. Ono sto smo mi videli je da su ekipe veoma napredovale, motori su bas dobro spremljeni a vozaci u ful opremi na sve spremni. Dok smo mi bili prisutni sve je bilo u redu i u duhu fer pleja.

 

Hvala na razjašnjenju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
On 9.10.2017. at 18:37, Milky je napisao:

Zanima me koliko novaca je potrebno da bi se ucestvovalo na trci ??

 

Sredjivanje tomosa + startnina i ostalo  ?

Mi imamo tomosa i iz tepamo mu Somos, sta mislis zasto?? Zato sto nas do sad kosta preko soma evra. Bilo je tu bacanja para na razne stvari, sve uglavnom duplo imamo ali brzina nikako da dodje. Poslednju ludost st sam kupio je zubarska busilica za brusenje kanala u cilindru.

Ako nemas napredno znanje o budzenju 2t motora bolje nemoj sam da petljas nista. Daj usluzno neko od proverenih majstora da ti uradi masinu i auspuh prema njoj i miran si. Ne kosta puno a puno se da ti ustedi.

Mislim da racionalnim trosenjem mozes da napravis motorce za oko 500 evra. Startnina je 4500 i mora da vas je bar tri vozaca

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Pa za relativno male pare mozes da dodjes do motorica koji moze da se vozi. Prakticno sa fabrickog automatika poskidas sve nepotrebno i ono sta pravila nalazu i ugradis ono sta moras da imas ,opet po pravilniku. Sa takvim motorom realno mozes zavrsiti svaku trku. Ako želiš da se trkas,a ne samo da se vozas (mislim ucestvujes) onda to postaje skuplje. Sa svakim km/h vise proporcionalno raste i trosak. I naravno, limit u parama ne postoji. Kako ti zelis sve bolje i brze,tako je sve skuplje i skuplje...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Pratim Kup iz druge ruke, ali pouzdane informacije dobijam. Imam od pocetka stav da Open kategorija bude to sto jeste a da serija bude strogo limitirana. Od guma jednog proizvodjaca, minimalnih izmena na motoru i suspenziji itd.

Ipak je to automatik kup !! Da ostane na nivou niskog budzeta i zezanja.Ko zeli da se nadkuruje ima open klasu. Ne mogu da razumem sitne prevare (nepravilnosti) u zelji da se bude prvak Srbije u automaik -Tomos ligi. Ima tu ozbiljnih imena, samim tim jos manje kapiram.

A pravila za sve ista i uvek ista. Npr. ko vozi bez svetala - diskvalifikacija i tacka. Mozda bi komisija trebala biti na svakoj trci u drugom sastavu. Inace ce Kup da primi sliku brzinskog prvenstva, gde mnogi arsini imaju previse uticaja.

Poslednja trka to na zalost potvrdjuje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Par poziva kasnije i saznajem sta se izdesavalo na trci i malo sam u soku... Slavisa, covek koji je pao na pocetku i zajahao bankinu je slomio butnu kost i sjebao je karlicu, ceka ga operacija danas ili sutra. 

Sorka koja je bila "nista ozbiljno".. Video sam sliku decka koji je najebao i zavrsio u KBC-u, slomljena jagodicna kost i vilica - neko ga je vrlo "neozbiljno" nabo htz cipelom ili cizmom.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Ovo je pocelo kao fantasticna ideja,tako se i prva trka zavrsila.Nakon toga se pojavljuju,kako neko gore rece,''ozbiljna imena'' i licencirani trkaci,budze se masine preko granica dozvoljenog...Bilo je lepo zamisljeno kao zabava za amatere i ljude koji nemaju priliku da se trkaju u drugim okolnostima,ali kao sto to neretko biva u zemlji nam Srbiji,ambicije pojedinaca se psotavljaju iznad glavnog cilja,a to je zabava,kako za trkace,tako i za publiku i dolazi do stvari koje su se desila na poslednjoj trci...

Nadam se da organizator nece odustati od ovoga vec da ce samo naci nacin da prevazidje probleme sa kojima se susrece jer bi bilo steta da ovakva ideja propadne zbog licnih ambicija,sebicnosti i samozivosti pojedinaca...sto neretko vidjamo i na mnogo visim nivoima pa nije cudno da postoji i ovde...

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ma ljudi normalno je da organizacija ovakvog takmičenja naiđe na poteškoće s ljudskim faktorom. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Imao sam ogromnu zelju da neki od svojih automatica malo pripremim i naturpijam kako bih krenuo sledece sezone od prve trke, i razmisljam o ekipi vozaca, ali mi se sve vise cini da ce ovo da predje iz "sjajnog provoda i zezanja" u trke u kojima se bodovi dobijaju na kvarno i pe....   ske. Kao i sve u Srbistanu kada uhvati malo vece interesovanje. Evo predloga:

Prijavljeni vozaci moraju da budu amateri u smislu da nikada nisu imali licencu, ili npr da samo jedan vozac iz tima moze da je sa "trkackim pedigreom". Ima nacina da se ogranici razlicitost, ali nema nacina da se ogranici neljudskost... to prati srpsku trkacku scenu vec duuuugo!

Dokle god smo spremni da se tucemo,cepamo licence demonstrativno, bacamo pneumatike vozacima u sajbnu... pravog trkanja koje se boduje nece biti na nasim prostorima. Ako gresim, drago mi je, to je moje vidjenje stvari poslednjih 10-15 god, nazalost! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Liberty 125 ; Honda VFR 800 fi

Ne zna se I dalje sta je bilo sa covekom zbog cijeg je pada I prekinuta trka? Znam da nekoliko minuta nije ustao, tj sanitet ga je odvezao. Za sorku sam kasnije i ja saznao, dok je  trajala,mi bili na stazi trazili zadnje svetlo koje je u sudaru otpalo. Sto se budzenja tice, ne znam, moja ekipa je zavrsila sedma, bez profi vozaca, ali odlicnog majstora imamo. Niti smo nesto previse love ulozili. Do 500e jos nismo stigli. Mada, vecinu stvari indeliva smo imali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Uhhh... rekao bi covek da pri malim brzinama u relativno bezbednim uslovima ne bi trebalo da se covek ozbiljnije povredi. Drugar je trenirao u ZR, dobio highside i polomio kljucnu kost. Ali mislim da nije bio na automaticu nego na fox-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Samo da karlica nije mrdnula iz pozicije. 

Moj rođak pao s bicikla pred kućom i poginuo. Može i sa stolice da se padne i da se nastrada. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia RS 125 i još 7 drugih

Kao što svi ovde znate, Moped Endurance Cup je krenuo kao jedno ozbiljno zezanje. 

Prva, eksperimentalna trka. Niko živi nije očekivao da će iko doći. Ali...  :o :o :o
https://www.youtube.com/watch?v=lg7hBtH5YVM

Koliko je dobro zezanje bilo govore utisci vozača
https://www.youtube.com/watch?v=BkTutMSpF9A

Nije mnogo prošlo, raspisali smo pravilnik, raspisali kup, organizovali sve i voila. Odjednom, na trci 30 posada  [panic] [panic] [panic]
https://www.youtube.com/watch?v=Gm5D_68MjD0

Druga trka vožena je u Kuli 
https://www.youtube.com/watch?v=z5P_gvkJ5_o

Treća ponovo na Huji, ali ovog puta kontra krug. Malo je reći da su se motori od trke do trke samo dodatno ubrzavali. 
https://www.youtube.com/watch?v=YHQuDoTyu3w

Za kraj sezone još jedna Huja i prvi live stream cele trke. 
https://www.youtube.com/watch?v=5-OHM6DUVH8


Slike sa svih trka pogledajte na Facebook stranici - https://www.facebook.com/EnduranceMopedKup/

Elem, dođe i nova godina, planovi za sledeću sezonu, interesovanje raste pa je sazvana i prva sednica  ;D

Izglasane sledeće staze: 
Kula
Huja
Vršac gradska - Pod znakom pitanja
Mišeluk - Pod znakom pitanja
Jagodina - Pod znakom pitanja
Ponikve
Beranovac 

Svakako, organizovaće se šest trka, otprilike na tri nedelje, uz letnju pauzu u julu i avgustu. 
Pravilnik je pretrpeo sitne izmene, o kojima sve piše ovde: 

http://mec.rs/zakljucak-sednice-odrzane-04-12-2017/


Neka diskusija krene  ;D ;D ;D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Lepo,lepo sad vec postaje dosta ozbiljnije.Uz tu ozbiljnost trebalo bi i da se nadje i neki sponzor kupa,ovaj broj  trka u toku godine postavice timove u dosta vece finansijske troskove pa bi bilo lepo da ima neka nagrada  za prvih pet na trci.Ne bi bilo lose odrediti da standard klasu mogu da voze samo vozaci koji nemaju trkackog iskustva u drugim kupovima i sampionatima,da mogu malo da dodju do izrazaja i mladji vozaci .  Jako mi se svidja sto su razdvojene klase,valjda nece vise biti svadje ko je sta stavio neregularno na motor.Imam jedno pitanje,da li je dozvoljena obrada kanala na bloku motora u standard klasi.Ako nije treba to dozvoliti, kad je vec dozvoljeno kopati nove kanale po cilindru da bar ima neke vajde od njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Iako se neću(ćemo) takmičiti, prilično me zanima šta će po pravilniku biti dozvoljeno da se stavi kao sistem paljenja. Možda budemo u prilici nekome da pomognemo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ako sam dobro razumeo, a na nedavo odrzanom sastanku bilo je postavljeno i to pitanje, moci ce da se koriste sva moguca paljenja koja su ugradjivana u automatika, ali nista vise od toga. Bice tacno precizirano koja su to. Kako rekose ne moze paljenje od Tomosa BT-a, nikakvi CDI-evi i ostale Hi-Tech stvari..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Imao je Automatik elektroniku, ne onu od BT-a, već baš model za njega. Ne znam kakva je situacija sa poslednjim primercima koji su izašli sa trake. Jedan odredjeni broj primeraka na prelazu dva veka je imao ovo rešenje. Ne baš naročito pouzdano, ali omogućuje više igrarija...a par sati će valjda da izdrži.

Ni ostale komponente više nisu dobrog kvaliteta...a bile su. Ispada da je Bosch-ova ili Iskrina bobina iz "zlatnog" doba (dodje mu na isto, to je bio licencirani proizvod) danas prava retkost, pa onaj koji ima tako nešto negde u budzaku ili još uvek montirano na ploči, može se smatrati prilično srećnim. Kopije rade, odakle god da su, ali kvalitetom nisu ni prići.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650 Funduro

Pozdrav svima, nadam se da ima nekoga u ovoj temi:jee1:. Da li se MEC još uvek održava ( za sezonu 2023.) I koja je procedura za nekoga da učestvuje? Konkretno me zanima trka na Tomos automatiku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja