Jump to content

Moto Zajednica

Promena iz korena... teska odluka

Recommended Posts

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Vec neko vreme mi se po glavi mota ideja o promeni motora. Vozim putni enduro i prezadovoljan sam. Super mi je jer sa njim mogu i po rupama i po kaldrmi i po zemljanim putevima a kad zatreba mogu i preko ivicnjaka ;) Najradije bih ostao i dalje na enduru ali problem je sto je ponuda mladjih primeraka prilicno oskudna ili nemam para za ono sto bih hteo. Generalno ja sam svojim motorom prezadovoljan i menjao bih ga jedino zato sto bih hteo malo vise konja i malo sveziju krstenicu. Iz tog razloga je po glavi pocela da mi se mota ideja o nekom sport tureru. Kapiram da mi to resava dosta stvari... udobni su za putovanja, ima ih dosta u ponudi i mogu se naci po meni pristupacnoj ceni. Ono sto me brine jeste stil voznje i voznja van asfalta. Ne znam koliko bih se nasao u sport tureru. Nisam neki brzinski junky ali ponekad volim malo da mi prostruji krv. Svaki savet, iskustvo, predlog i sugestija su dobrodosli. Hvala u napred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Od novijih endura jedino mi se dopada V Strom '10. god. i mladji ali za to para nemam. A od ovih sport turera su mi zanimljivi VFR 800 '04. i GSX650F '08. koji su mi prihvatljivi po ceni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ako bi mogao da dobaciš do nekog TDM 900 to bi ti verovatno bio bolji izbor. Mislim da su jeftiniji od V-Stromova... VFR i GSXF su odlični motocikli ali su realno ograničeni na asfalt. Ako imaš običaj da malo zađeš i van glavnih asfaltnih puteva (na lošije asfaltne puteve ili dobar makadam), VFR i GSXF bi te značajno limitirali (ne u smislu da ne bi prošao takvim putevima, ali bi bilo kakvo uživanje izostalo) dok bi sa TDM-om takve puteve lagano savlađivao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Moje dosadasnje iskoustvo mi govori da su po Srbiji svi putevi sem autoputa i magistralnih puni rupa ili su zemljani. Zato se i dalje razmisljam da li uopste prelaziti na sport turer. Ne idem na ne znam kakve off-ove ali bilo gde da mrdnes putevi su dosta losi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Slazem se za puteve, ne bih ni ja vozio ovde nista a da nije putni enduro ili nesto proisteklo iz istog. Nema smisla mlatiti felne, gume, vesanje...

 

Strom, Caponord, TDM, Varadero, Versys... Naravno, nisu to terenski motocikli ali dovoljno da gazi po onome sto se naziva put po Srbiji :)

 

Ta klasa motocikla je gotovo istisnula sport touring kategoriju.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1516 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Volim mog eFa k'o devojku, ali sa njegovih bezmalo četvrt tone (sa punim rezervoarom) zaboravi na ono što si mogao sa TA (rupe, ivičnjaci). Bilo kakvo silaženje sa asvalta ni ne spominjem... Ali, za druge potrebe - odličan motor sa mogućnostima da ga voziš 50 kmh u 6. po gradu i da potegne značajno, ako zatreba.  Slažem se sa Alekreom, interesantne su sve nabrojane "fuzije", tu je i mali i veliki Tracer.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Gle,ovi sto ti pricaju su ili vezare,koji ko zna sta i kako voze,ili voze ko moja baba(vozila tomos,i apn).Mlogo su fini,i nezni.O cemu vi pricate,kakve rupe,kakva sranja.Ja sa svakim motociklom prodjem gde hocu.Sa fazerom,zena tri kofera,kompletan off po zlatiboru i ostalim vukojebinama.Samo enduro,daj ne kenjajte.Kile slobodno uzmi sta ti dusa iste,navozaces se ako imas kinte za gorivo,i vremena za voznju.Putevi najnormalniji,ima gde su sjebani,ali su totalno prolazni.Ja prokrstarih ovu nasu Srbiju totalno.

14045965_10209764691304431_5822754510474952646_n.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Covek pita za sport turera a vi mu nudite TDM, Varadero, Versys.... Ja sa mojim matorim sport turerom sam se dostojanstveno drzao sa svim endurima, pre 2 godine kada se islo na Uvac, spustih se do dole... Naravno bilo bi lakse sa enduro.. Kapiram da neces da vozis 200km po makadamu i zamlji...

Skoro sam provozao thundercat-a i odusevljen sam...naravno to je moj utisak ali dok sam ne sednes i ne probas...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 9 minuta, Golub je napisao:

Covek pita za sport turera a vi mu nudite TDM, Varadero, Versys.... Ja sa mojim matorim sport turerom sam se dostojanstveno drzao sa svim endurima, pre 2 godine kada se islo na Uvac, spustih se do dole... Naravno bilo bi lakse sa enduro.. Kapiram da neces da vozis 200km po makadamu i zamlji...

Skoro sam provozao thundercat-a i odusevljen sam...naravno to je moj utisak ali dok sam ne sednes i ne probas...

A šta je TDM, ako nije sport touring? Kile, ja bih ti predložio da razmisliš i o Diverziju 900. Gde sam letos u Grčkoj prošao motorom sa tri prenatrpana kofera i suprugom...Jeste stariji model, ali ga ne bih menjao ni za jedan drugi. Pouzdanost i udobnost...Lađa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000
25 minutes ago, KILEbg said:

Uh i meni je Thundercat strava jedino sto je dosta mator bajk a i tesko je naci dobar komad

 

Kolega sa foruma darkomihajlovic prodaje odlican tcat

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ako mislis da vozis van asfalta, onda batali Sport-Turing pricu,  ti motori su iskljucivo za asfalt, i sve van njega je muka ziva, nije to to, ni konstrukcija ni ogibljenje a ni gume im nisu namenjene za to,  no, da ne gresim dusu, moze to, nije da ne moze, ali ce ti vrrrlo brzo presesti takva avantura...bar meni je.
Na tvom mestu ja bi uzeo neku Afriku 750, Super Tenere 750...  to su osetno jace masine od tvog Transalpa, a u istom su fazonu, sposobne masne, koje ce proci skoro pa svugde.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Нећеш добити паметан одговор овде...или ако га буде, тешко ћеш га исфилтрирати у мору различитих савета. Свако има различиту филозофију вожње мотора и како то треба да изгледа. Мој ти је савет да ако си задовољан оним што имаш-не мењај. Бар не док не будеш имао довољно пара за оно што желиш. 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

U stvari ti trazis sve ono sto vec ima tvoj motor, narocito za tu voznju van "normalnih puteva" ali u drugoj kategoriji. To tesko da ces naci. Ili napravi kompromis da se odreknes voznje van asfalta, sem ako nije par stotina metara....pa predji na nesto drugo. Najbolja varijanta je da ne moras da prodajes to sto imas, a da kupis da imas drugi motor za drugi tip voznje. E, sad to je malo teze u Srbiji za obicne ljude bez ekstra primanja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Umcari, Srbija
  • Motocikl: Yamaha Thundercat
55 minutes ago, milos-v said:

Kolega sa foruma darkomihajlovic prodaje odlican tcat

Jeste, odlican! A i nije on bas nizak da ne moze preko ivcnjaka, kockastog :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 49 minuta, McCarthy je napisao:

Nemoj da ste sašina baba, uzmite R1 i terajte po kamenju, posle razjapiš usta na forumu.

;)Svaki motocikl ima svoju namenu.E to je i moja baba znala.Covek pita za sport turera,a dobije odgovor,putevi raspad,ssamo enduro,ili enduro ili smrt...kao da smo amazon jbt.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit
20 minutes ago, СајберГастарбајтер said:

U stvari ti trazis sve ono sto vec ima tvoj motor, narocito za tu voznju van "normalnih puteva" ali u drugoj kategoriji. To tesko da ces naci. Ili napravi kompromis da se odreknes voznje van asfalta, sem ako nije par stotina metara....pa predji na nesto drugo. Najbolja varijanta je da ne moras da prodajes to sto imas, a da kupis da imas drugi motor za drugi tip voznje. E, sad to je malo teze u Srbiji za obicne ljude bez ekstra primanja.

Otprilike sam i sam shvatio da mi se realnost svodi na to. Love za jos jedan bajk definitivno nemam. Definitivno cu morati da sacekam da neke cene popadaju i da ja prikupim jos malo love pa da uzmem opet neki enduro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

TA 650 mi nije neki drasticni pomak u odnosu na TA 600 a ruzniji mi je a TA 700 mi je mnogo para a uopste mi se ne svidja. Ne znam... mozda gresim ali dok ne skupim pare za V Strom 650 '10. i mladji drzim se svog TA.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Ja sam uz'o F4i kao sport touring motor i izuzetno sam zadovoljan izborom koji sam napravio. Meni licno je udoban, a uz to je izuzetno zabavan... :) Jedino mu nedostaje snage na niskim obrtajima, ali to je bilo ocekivano za ovaj tip agregata. Za 9 godina vožnje po Srbiji i okolnim zemljama još nisam naišao na put kojim nije moguće proći sa sport touring motorom. Uglavnom se držim asfalta, ali dešavalo mi se da pređem od par desetina metara do par desetina kilometara (~25km) neasfaltiranim putevima. Sigurno nije prijatno iskustvo kao na enduro motoru, ali nije ni nemoguće, sto kaže kolega @sashac. Motorom ne idem u šumu po drva, tamo ima puteva kojim CBR ne može proći, ali za to već koristim traktor... :D 

 

Uglavnom najbitnije je da ti raskrstiš sa sobom koji motor (od tih što možeš da priuštiš) "te radi". Kada voziš ono što ti ostavlja veliki osmeh na licu (a to je već stvar ukusa), lako ćeš naći zanimljivu rutu do željene destinacije...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

kratko i jasno.....Aprilia Kaponord....sa ABS-om ako je moguče  i rešio si sve

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ja glasam za vfr :) a ogranicavati se na enduro tip motora zato sto ćeš u tomu godine možda odvozati par km van asfalta, nakon sto ćeš pre toga preci par hiljada na asfaltu je po meni besmisleno.
Ako već toliko voliš šumu i prirodu, uzmi neki kršteni kros motor i sam njim odeš u sumu ceo dan kad se zazelis divljine. I posle toga opet sednes na motor koji to se svidja i voziš ga po asfaltu naravno jer je svugde oko nas.

Nemam ništa protiv enduro motora i neka vozi ko šta hoće.

A zanimljivo da takvo razmišljanje uopšte ne postoji kad se kupuje drugi auto.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jasno je nama Sashac da i Fazer moze preko makada ali meni je zao i ne mogu da prihvatim da mi kamencici lupaju o resetku hladnjaka, po izduvnim cevima... Kupis nove gume, nabodes ih na zicu, ekser, vesanje kratkog hoda, tvrdo, semerinzi i lezajevi kukaju. Ne ide mi nekako.

@Sumadinac

Diversion 900, jako nepoznat i podcenjen motor u Srba, to se ne kvari, nema sta da se pokvari i traje doveka. Za te pare nema bolje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Mislim da bi ti legao neki TDM 900 koji bi se verovatno uklopio u tvoj budžet...Po meni izuzetno lep i kvalitetan motor, a moš i van puta....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
Pre 14 sati, KILEbg je napisao:

Vec neko vreme mi se po glavi mota ideja o promeni motora. Vozim putni enduro i prezadovoljan sam. Super mi je jer sa njim mogu i po rupama i po kaldrmi i po zemljanim putevima a kad zatreba mogu i preko ivicnjaka ;) Najradije bih ostao i dalje na enduru ali problem je sto je ponuda mladjih primeraka prilicno oskudna ili nemam para za ono sto bih hteo. Generalno ja sam svojim motorom prezadovoljan i menjao bih ga jedino zato sto bih hteo malo vise konja i malo sveziju krstenicu. Iz tog razloga je po glavi pocela da mi se mota ideja o nekom sport tureru. Kapiram da mi to resava dosta stvari... udobni su za putovanja, ima ih dosta u ponudi i mogu se naci po meni pristupacnoj ceni. Ono sto me brine jeste stil voznje i voznja van asfalta. Ne znam koliko bih se nasao u sport tureru. Nisam neki brzinski junky ali ponekad volim malo da mi prostruji krv. Svaki savet, iskustvo, predlog i sugestija su dobrodosli. Hvala u napred.

Koji ti je budzet ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja