Jump to content

Moto Zajednica

PRVA AVANTURA I TO SA KINEZOM

Recommended Posts

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

   VRBAS-ZLATIBOR-SUTOMORE-ZLATIBOR-VRBAS

 

Bio sam resio ove godine da idem motorom na more iako nisam mogao da nadjem drustvo sa nekim da idem odlucio sam da ipak odem sam.

    jedva dobio godisnji odmor i zapalio.vozim keeway supershadow 250 na njemu sam izbacio suvozacevo mesto i napravio partreger i sebi naslon koji mi je jako pomogao zbog udobnosti.

 

20170717_131327.thumb.jpg.8188cbd5c08e2b0e479a0d3841fb98c6.jpg      

 

 

 

20170717_131334.thumb.jpg.7febbc7e3764aa65087c0d7c46887287.jpg

    -PRVI DAN  20.07.2017

       ZBOG jakih vrucina krenuo u pola 6 ujutru i resio da stignem  do Zlatibora 300km sa nekoliko pauza i trebalo mi je 6 sati da stignem prosecna brzina 80km/h .natovario sam ga cak i previse poneo gume,3 sajle,menjac,kvacilo poluga,cdi,svecice,ulje,sijalice,spojnica za lanac,sprej za lanac,cerada,osiguraci,pumpu za gumu,alata da rastavim kamion nisam hteo da rizikujem nista .vozio sam  preko sabca divcibara uzica do zlatibora 

 

 

20170720_102839.thumb.jpg.a565518dbdc040d35c24ebbc276c8adc.jpg

     divcibari

      2 DAN 21.07.2017

      Krenuo sam u 6 ujutru bila je lagana voznja do Kolasina onda su krenuli problemi  bilo je oko pola 11 sunce je upeklo preko 30 stepeni skuvao sam se na svakih 35km sam pravio pauzu a kolone na kanjonu da neverujete put zlatibor-sutomore 280km trajao je skoro 8 sati, po najvecoj vrucini stizem u sutomore u 14h .tamo rasteretio motor i vozikao se malo po gradu .Jedno jutro hteo da odem za Budvu ali prvo svratio do Petrovca na pice medjutim sunce pocelo da przi i vratio sam se nazad . IMG_0788.thumb.JPG.e0e7d22135b98679f9d57dec223bfc57.JPGIMG_0786.thumb.JPG.e62ed99b9286fee458d4c34f0d2d50c9.JPG20170721_141545.thumb.jpg.2ebdbbba7b90a1675ae0ad41ddb83db7.jpg20170723_080517.thumb.jpg.1a9ff64a674aa7f53d8dbb02f75ca1d5.jpg20170723_080526.thumb.jpg.bca0911f57373b4267342904e6467783.jpg20170723_080614.thumb.jpg.87f0a94d6fb53fca6ec71ed7ba4d2a1e.jpgh20170723_081041.thumb.jpg.7263afce8809a34efa8ec2b2a6bc5d86.jpg

          24.07.2017 zbog najave kisa na moru resio da odem nazad na Zlatibor.putovanje nije moglo proci bolje sve je islo kao po loju bez guzve  bez kolona napavio pauzu u Kolasinu i Prijepolju .krenuo u 6 a stigao oko 12h.a taman medju vremenu stiglo mi drustvo na Zlatiboru.

         u planu mi bilo da ostanem samo 2 dana ali morao sam jos jedan zbog loseg vremena a i drustva .

    27.07.2017  oko 9 ujutru krenuo nazad za Vrbas vreme bilo oblacno sve se guzila kisa hoce nece a ja dao gas do daske u sapcu sam bio vec u 12:20 i mislio do 14h sam kuci kad kod iriskog venca pljusak sakrio se u kafanu Lugarnica i izgubio sam skoro sat ipo vremena dok se vreme nije stabilizovalo i cak posle 15h sam dosao kuci .20170724_194208.thumb.jpg.63689d559f6754094e1c51c99358ede4.jpg20170725_103536.thumb.jpg.6f62a822280c0f8a3646d1dd6f1c51d3.jpg20170725_111330.thumb.jpg.a23513010e07bc1fd9f01bf71f171393.jpg20170725_180518.thumb.jpg.9cb082f272a737579aed5a92f2e6e3f0.jpgIMG_0784.thumb.JPG.7ad7a6700d67fdb14e664632a1ea5291.JPG

 

      Sve u svemu bilo je jedno veliko iskustvo drago mi je sto sam otisao bilo je lepo i uzbudljivo samo sto je bilo sve jako skupo u sred sezone sam krenuo na put .a sledece godine planiramo biciklom nas cetvorica da odemo na more sta cek onda biti.

20170723_080620.jpg

IMG_0787.JPG

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Svaka cast. Bitno da se vozi. Nije bitno cime. Svako onim sta ima.
Za ove gume si me bas nasmejao. Pa nisi krenuo u japan nego na zlatibor.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Svaka čast kolega :sampion::D

Kinezi samo rolaju :lol:

Ja to pričam od samog početka, umetnost je sa takvim našim motorima preći 300+ km u danu, lako je sa 600+ ccm :P

Samo napred :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Ja sam vuk samotnjak kada je u pitanju voznja, iako volim da se druzim, to su se uverili par likova  ovde, ali BRAVO za solo putovanje. Motor je da se vozi i samo vozi. Ali kupices ti i veci motor, osecam ja to u venama :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Улепша ми јутро :lol3:

Никако да укапирам зашто се људи плашите мањих кубикажа :stabre: ја са Кивијем обишао Југу са сапутницом и два сунцобрана :lol3: никада проблем , све је у одржавању . Та машиница ради као сат само мало пажње и има да те вози на крај света :takoje:

Само се питам шта ћеш све понети на пут са бајсем када кренеш ;) ( шала ) 

Лепо искуство сада имаш па онда само напред :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Ti si car :) pa imao si alata kao da Kawu vozis :P elem svaka cas, odlicna ruta :) a sto se tice vrucine i kise na to se jednostavno naviknes :) godinama :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Kisa ne smeta. Svaka cast, ne treba mnogo razmisljati. Kod manjih kubikaza jedino smara brdo, ali se navikne na to. Taj motor moze da drzi na ravnom 80km/h a vise i ne treba ako ides da bi video nesto.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Motocikl: Yamaha BT1100 Buldog

Čestitke mladom kolegi. Lep početak i lepo putovanje. I da ga ohrabrim: Keeway supersadow 250 može da napravi lepe ture. Recimo do Grosglohnera ili Stelvia, a i dalje. Provereno lično.

IMG_0019.thumb.JPG.af93c5c82ec1281e0ec0a2efa6214723.JPG

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Svaka čast na putovanju, al si jednu stvar definitivno zabrljao. Išao si sam i zato si napravio onaj naslon i to je u redu. Ali taj naslon ti je koliko sam mogao da vidim fiksan, pa si se tako vozio i dole na moru. Trebao si taj naslon da napraviš tako da kad stigneš na more i rasteretiš motor - naslon postaviš u horizontalan položaj i dobiješ još jedno sedište da možeš i nešto žensko da provozaš, odvedeš na neku lepu plažu - i već kako to ide . . . 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...
Pre 7 sati, drumskalisica je napisao:

 Svaka čast na putovanju, al si jednu stvar definitivno zabrljao. Išao si sam i zato si napravio onaj naslon i to je u redu. Ali taj naslon ti je koliko sam mogao da vidim fiksan, pa si se tako vozio i dole na moru. Trebao si taj naslon da napraviš tako da kad stigneš na more i rasteretiš motor - naslon postaviš u horizontalan položaj i dobiješ još jedno sedište da možeš i nešto žensko da provozaš, odvedeš na neku lepu plažu - i već kako to ide . . . 

Žensku osobu može da vozi i na ručicama... :Sloper:

Резултат слика за bicycle woman on a handlebar

evo 'vako, a pošto nema vizir, ne mora da ga buši za njene noge :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Što bi Bokilić rekao : " može i prst u oko, al boli " ! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r
 Svaka čast na putovanju, al si jednu stvar definitivno zabrljao. Išao si sam i zato si napravio onaj naslon i to je u redu. Ali taj naslon ti je koliko sam mogao da vidim fiksan, pa si se tako vozio i dole na moru. Trebao si taj naslon da napraviš tako da kad stigneš na more i rasteretiš motor - naslon postaviš u horizontalan položaj i dobiješ još jedno sedište da možeš i nešto žensko da provozaš, odvedeš na neku lepu plažu - i već kako to ide . . . 

Naucice, ima vremena jos je mlad i zelen :-))))


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Svaka čast.... samo vozi

 

Na vrućinu i kišu ćeš se navići vremenom, malo navikne tijelo, malo riješi oprema, a ono malo što ostane i jest ljepota avanture....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

pa za naslon si mozda upravu sledeci put cu poneti i suvozacevo mesto samo treba da odvrnem 2 srafa i zamenim . NEGO STA KAZETE ZA SLEDECU AVANTURU  VRBAS-BANJA KOVILJACA 1NOCENJE  -BAJINA BASTA 1NOCENJE -MOKRA GORA PA NA GUCU 1 NOC.-GOLUBAC 1 NOCENJE -DONJI MILANOVAC 1 NOC.-VRSAC 1NOC.-VRBAS    1000KM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Lepa tura.

Nemoj se brinuti za tvoj motor. Pored regal raptora najkvaliterniji kinez kod nas. Prelaze jako puno km bez vecih problema.

Moj savet je da se ne cimas toliko sa delovoma i alatom. Fabricki alat + mala amss clanarina za slucaj da motor zariba i to je to.

 

Savet za turu..golubac-donji milanovac je sat vremena voznje. Idi ti lepo celu djersapsku klisuru i vrati se u donji milanovac pa onda sledeci dan direktno donji milanovac do vrbasa preko ramske skele.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: torino
  • Motocikl: jin lin 250v

Evo ovako.I ja trenutno vozim ljutog kineskog zmaja(chelengera).Mislim da je to ista masina kao kod tebe.Kad sam ga kupovao imao je sasvim drugu namenu i isao sam logikom....koliko kosta nek ide koliko ide.Sad sto ga vise vozim sve mu vise verujem.U stvari sad mu verujem skroz.U planu je veci enduro a ovaj ce zauzeti pocasno mesto u garazi kao malisa mezimac koji mi je pruzio mnogo lepih uzivanja a to se nije od njega ocekivalo.Evo zasto.Tri puta Beograd-Udine i nazad.Dva puta Torino- Beograd i nazad.Istocni deo Srbije uz Dunav ne znam koliko puta(imam vikendicu kod Golupca).970km predjenih u danu i to dva puta u nekih deset dana.Obisao celu zonu Italije i Francuske gde zivim.Prevoje kao.Frejus,Monzenevra,Monviso,Cole di anelo,Cole di Madalena.(prevoji po 2000-2500m nadmorske visine),izvor reke Po.Kompletnu azurnu obalu.Ovo ti napisa samo da vidis da je to ozbiljan motor i da ga cuvas i kad kupis nesta jace ostavi ga.Za njega ne mozes da dobijes neke pare a uvek moze da ti priusti zadovoljstvo.Na kraju krajeva kad god ga pogledas u garazi setit ces se lepih trenutaka i mesta koje si doziveo i prosao sa njim.Pozdrav od mene.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: torino
  • Motocikl: jin lin 250v

Jos nesta.Torino-Glina-Beograd oko 1350-1400km.Od alata komplet kljuceva viljuska oko,imbusi zvezdasti i seterougaoni,kljuc za svecice,pribor za krpljenje guma,mali kompresor na 12 volti,rezervne svecice i nista vise.Rezarvni deo niti jedan.Eto vidis koliko je poverenje kod mene stekao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r
Evo ovako.I ja trenutno vozim ljutog kineskog zmaja(chelengera).Mislim da je to ista masina kao kod tebe.Kad sam ga kupovao imao je sasvim drugu namenu i isao sam logikom....koliko kosta nek ide koliko ide.Sad sto ga vise vozim sve mu vise verujem.U stvari sad mu verujem skroz.U planu je veci enduro a ovaj ce zauzeti pocasno mesto u garazi kao malisa mezimac koji mi je pruzio mnogo lepih uzivanja a to se nije od njega ocekivalo.Evo zasto.Tri puta Beograd-Udine i nazad.Dva puta Torino- Beograd i nazad.Istocni deo Srbije uz Dunav ne znam koliko puta(imam vikendicu kod Golupca).970km predjenih u danu i to dva puta u nekih deset dana.Obisao celu zonu Italije i Francuske gde zivim.Prevoje kao.Frejus,Monzenevra,Monviso,Cole di anelo,Cole di Madalena.(prevoji po 2000-2500m nadmorske visine),izvor reke Po.Kompletnu azurnu obalu.Ovo ti napisa samo da vidis da je to ozbiljan motor i da ga cuvas i kad kupis nesta jace ostavi ga.Za njega ne mozes da dobijes neke pare a uvek moze da ti priusti zadovoljstvo.Na kraju krajeva kad god ga pogledas u garazi setit ces se lepih trenutaka i mesta koje si doziveo i prosao sa njim.Pozdrav od mene.

Znaci to mu dodje kao neko skijanje zimus ? Hmmm moze moze


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja