Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Burgman 125

Recommended Posts

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Zdravo drugari, zanima me gore navedeni skuter da li je neko nekad vozio i kakva iskustva ima s njim, kakav je agrega? da li je skup za odrzavanje i da li s njim moze da se ide na neke duze relacije, citao sam da su bas ovi modeli "Burgman" mnogo udobni pa sad ne znam da li je tako i za ovaj s'tim da je ovo stariji mode iz 2004 godine, bas sam se zainteresovao za jedan primerak 25,000 je presao ovako estetski u odlicnom stanju planiram da ga uzmem sad sredinom avgusta pa pre nego sto ga kupim hteo bih da cujem od ljudi koji su ga vozili kakav je skuter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Burgman je fotelja na tockovima. Pravi maxi skut. Udoban i jedan od najboljih skutera cak i za duzi put.

Za konkretni primerak ti moram reci da je problem jer sve gore navedeno sa agregatom od 125 cc pada u vodu. 

Ok je masina kao masina, ali je preslaba za tako veliki skuter kao sto je Bugi. Minimum ispod koga nikako ne bih isao na Burgmanu je 250cc a ako je moguce i vise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Ma jeste. Ne kazem da je neupotrebljiv ali je ustrojen bas u trenutcima kada je najpotrebnije. A otvoren put zaboravi. Opet da se ogradim, isli su ljudi na otvoren put i sa 50cc ali znas na sta mislim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Sta vi meni preporucujete koji motor do 900-1000 eura 125cc, za neka malo duza putovanja? 

 

Ovaj bugi razivaj brzinu do 110kmh sto je sasvim dovoljno? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Razvija 110 na punom gasu, sto znaci da mu puno treba do tih 110 a i voznja na toliko mu je mucenje. Krstareca brzina mu je oko 70 80.

Prvo, sto si ogranicen na 125cc?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Trenutno imam samo A1 Kategoriju zato i gledam iskljucivo 125. 

Do skoro sam imao Aprilia Leonardo 125, motor je bio okej nisam ga vozio nesto dalje, gradska voznja samo udoban je i jako brz motor ali agregat mi starada pre mozda mesec dana i sad sam u potrazi za drugim, cak bi mozda uzeo i ponovo isti ali me bugi nesto vise zainteresovao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Leonardo 125, to bese Rotax? Usrecio si se...

Ne znam sta da ti kazem. Probaj pa donesi sud. Za moj ukus ta sasija i ta masina nisu jedno za drugo, dakle sigurno ne bi bio moj izbor. Dakle ti si ogranicen na 14 konja. Za te novce mozes da kupis 'malu' Yamahu Majesty. Namerno kazem malu jer ima i velika.

Imas je u varijantama od 125, 150 i 180 cc a razlika u jacini je: 125-12ks, 150-14ks i jedina koja tebi izlazi iz kategorije je 180 posto ima 15,16ks.

Ja bih na tvom mestu gledao ovu od 150 jer je taman toliko jaca od 125 da se to primeti.

Vrlo je udobna za voznju cak i na duze staze iako nije mnogo velika zato sto ima veliko dobro profilisano sediste, a mesta za noge su kao skije pa covek moze lepo da se opruzi na njoj. Taj agregat od 150 nije trkac, ali ima solidnu snagu za sve sto ti je potrebno a vecan je. Inace te Yamahe su neunistive, bas tu od 150cc ima moj mnogo dobar i blizak ortak. Ima ju vec 10 godina i kaze da je to najbolja investicija koju je imao u zivotu.

Jedini problem koji je poznat kao boljka ovih modela je kvacilo, ali cak i da te zadesi to je deo koji se lako menja, imas i mnogo aftermarket resenja koja su bolja od fabrickog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Malaguti Madison 125

Ne može čovek ništa drugo da vozi osim 125 sa A1 kategorijom. I ja imam isti problem.

A1 - Motocikli čija radna zapremina motora nije veća od 125cm3 i snage motora do 11kW

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Sto se tice 125-ica tu je uvek varijanta radnog magarca Piaggio Liberty 125.

Vecna masina i cak lepo i ide jer je lagan. Doduse zbog uspravnog polozaja nije za duze ture

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Malaguti Madison 125

Mislim da majesty ima minareli mašinu za koju mislim da je identična kao 150cm3 kao i 180cm3 tako da mislim da može da se stavi drugi kit od npr 180cm3 ali nisam siguran.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Ja sam bas gledao Majesty ali slucjano danas naidjem na Aprila Leonardo 125 SP neka sportska verzija motor je kao nov bukvalno pa sam idem za par dana da pogledam taj motor lik mi kaze da ogrebotinu nema i da ga je bas pazio i odrzavao :) ako ne bude nista od njega idemo na Majesty vec imam jedan u planu ukoliko ovaj Leonardo SP ne bude dobar ali po slikama izgleda top. 

 

Javljam vam kako je bilo da li se pazarilo ili ne :) ja bas gledam da uzmem motor za neka duza putovanja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Ma brate ako je nesto dobro i stvarno valjd sto da ne :D drugar ima leonarda 150 kubika preso 52.000 jedino sto menjao su rolnice,ulje i kvacilo a motor je bombona zbog toga najvise i gledam da uzmem ponovo njega, ovaj koji sam nasao je stvarno bombonica, evo pustio sam ti PP oglasa pa proceni sam i reci jel je ok. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Video. Na slikama deluje bombona. To je sve sto mogu da kazem. Potpuno je druga stvar kada se pogleda uzivo. Taj rotax je nesrecan agregat i to je to zato me cudi da i pored jednog produvalog rotaxa razmisljas o drugom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Svidja mi se motor valjda ovog puta cu imati srece opet nisu male pare, po prici kako covek kaze verujem da je i sam ageregat dosta utegnut ali videcemo za par dana idem da pogledam, provozam i javljam ovde sta je bilo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda africa rd04 1990

Ja ti preporucujem hondu pantheon 125 od 2003 pa na gore, brzi i udobniji skuter nisam vozio a plus trosi 2, 2,5 litre po gradu...ja sam ga kupio sad pred leto i odusevljen sam! Pozdrav

20170805_161740.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Zdravo druze, gledao sam taj skuter imao sam jednog u gradu lik mi nudimo ali mi se predji deo ne svidja ni malo, uzeo sam Aprilia Leonardo 125 SP verzija, za par minuta stavljam slike motora :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Kupljena Aprila Leonardo 125 SP verzija, sportska verzija ovog modela jako lep motor odusevljen sam izgledom i koliko je motor ocuvan 2003 godiste. Odlican u vozlji mnogo udoban vozio sam ga nekih  2 sata tu okolo grada motor ide odlicno jako lepo ubrzava lep zvuk, razvija 125km/h mada mislim da moze i vise, ROTAX masina. Motor presao 23,000 

Leonardo2.jpg

Leonardo5.jpg

Leonardo6.jpg

Leonardo8.jpg

Leonarod4.jpg

Leonardo3.jpg

Leonardo7.jpg

Leonardo1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja