Jump to content

Moto Zajednica

Šoder Grčka (Ελλάδα χωρίς άσφαλτο)

Recommended Posts

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Ujutru (umivanje u reci, kafica, doručak..), nastavljamo nizvodno, desnom padinom planine.

 

Seve-111.jpg

 

Seve-112.jpg

 

Pre-prečismo par brda, i siđosmo u sledeću dolinu.

 

DSCN1097.jpg

 

DSCN1098.jpg

 

Seve-113.jpg

 

Seve-114.jpg

 

I uđosmo u još jedan nacionalni park.

 

DSCN1099.jpg

 

DSCN1100.jpg

 

DSCN1101.jpg

 

DSCN1102.jpg

 

DSCN1103.jpg

 

Pređosmo preko reke Aheloos..

 

DSCN1104.jpg

 

DSCN1105.jpg

 

DSCN1108.jpg

 

I polako počesmo da se penjemo prema izazovu za taj dan. Trebalo je preći preko planinskog venca u okviru "Anatolika Tzoumerka" nacionalnog parka, a nismo znali da li je taj put uopšte prohodan.

 

DSCN1110.jpg

 

DSCN1112.jpg

 

Seve-115.jpg

 

Ako ne uspemo da pređemo preko ovog prevoja, morali bi da se vratimo barem 50 km nazad kako bi našli alternativni put, tako da smo stisli dupe, i krenuli pa kako bude..

 

Seve-116.jpg

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Put kojim se nadamo proći ide na 2.000 m, preko Pindus planinskog masiva. Nije problem u visini nego u zapuštenosti istog. Pre i posle prevoja ima par zaseoka i sam "put" nema skoro nikakav značaj pa nismo ni očekivali da ga održavaju.

Tako je i bilo.

 

DSCN1114.jpg

 

DSCN1115.jpg

 

DSCN1117.jpg

 

Seve-117.jpg

 

Posle nekog vremena puta je nestalo.

U stvari bližom (pešačkom), inspekcijom smo ustanovili da je put i dalje tu, samo su serpentine toliko stme i usečene  u padinu planine, da se iz podnožja ne vide. Kakvo olakšanje.

Juriš!

 

DSCN1116.jpg

 

Seve-118.jpg

 

DSCN1118.jpg

 

DSCN1119.jpg

 

DSCN1120.jpg

 

Put je pristojne širine ali strm i pun krupnog kamenja. Nema tragova da je skoro prolazilo bilo kakvo 4wd vozilo.

 

DSCN1123.jpg

 

Posle nekog vremena smo na prevoju. Uzak i vetrovit, nismo se zadržavali, brzo smo okrenuli na drugu stranu, nadajući se da u silazu nećemo imati previše problema.

 

Seve-119.jpg

 

Seve-120.jpg

 

Seve-121.jpg

 

Seve-122.jpg

 

Seve-124.jpg

 

Seve-123.jpg

 

I konačno u podnožju. Odmor.

 

Seve-125.jpg

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Posle ovog adrenalinskog spusta čovek ogladni. Gledam raspoložive konzerve (sardina, opet sardina, tuna, nešto što liči na goveđi gulaš...), i setim se klope u Nafpaktos-u...

 

 

Joj muke.. Al, nema veze, jedi šta ima.

Po onoj staroj:

- "Baba imaš li wi-fi?

- Ćuti i jedi šta ima! "

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Nastavismo prema dolini..

Malo pre sela naiđosmo na radove na putu. I red je, uglavnom je katastrofa, ali nama ne smeta previše.

 

DSCN1129.jpg

 

DSCN1130.jpg

 

Mesto se zove Pramanta. I u stvari je jedan veći kompleks manastira.

 

Seve-126.jpg

 

Lepa česma, voda još milija. Prijatno osveženje

 

Seve-127.jpg

 

DSCN1131.jpg

 

Dalje preko par lepih grebena vodi asfaltni put. I još jedno staro selo, Kalarotes.

 

DSCN1134.jpg

 

Na žalost u naletu prema planini, nismo se zadržavali, a trebalo je. Selo je izuzetno.

Opet prema visinama..

 

DSCN1138.jpg

 

DSCN1140.jpg

 

Još jedan prevoj, još jedno pitanje..

 

DSCN1142.jpg

 

Na par mesta naiđosmo na pojate (letnji stanovi čobana), sa ovcama. Gde su ovce, tu su i kerovi. Ovi su baš veliki. Bio sam zahvalan što su ih čobani držali naredbama na distanci pa smo mirno prošli, inače... U mom kraju postoji izreka "icepao ga ko svinja mrsan džak!"

 

Seve-130.jpg

 

Tu me je sustigla kriza. Baterija na minimumu. Potrebna dopuna hitno!

 

Seve_(131).jpg

 

Teraj dalje..

Još jedan prevoj od 2.000 metara, pre nego što se spustimo u dolinu sa jezerom Pamvotis i gradom Joanina.

 

DSCN1145.jpg

 

DSCN1146.jpg

 

DSCN1147.jpg

 

DSCN1151.jpg

 

Seve_(133).jpg

 

Seve_(134).jpg

 

I konačno, prilično iscrpljeni u skoro večernjim satima nađosmo pristojan i jeftin hotel na obodu grada.

 

Seve_(135).jpg

 

Tuširanje, pivo..

 

Seve_(136).jpg

 

I nesvest.

 

 

 

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Dan 9.

Zadnji dan vožnje, više za ispis jer u ovoj deonici nema terenskih izazova. Putevi su uglavnom asfaltni a oni koji nisu, nemaju težina.

 

Motori uredno čekaju svoje oklopljene gospodare...

 

Seve_(137).jpg

 

Posle par sati vožnje smo bili na obodu Vikos kanjona. Pored svih lepota Grčkih planina ovo je jedno od spektakularnijih mesta koje ne treba preskočiti.

 

Seve_(139).jpg

 

Od asfaltnog parkinga vodi stepenasta stazica prema vidikovcu. Pogledasmo se i nekako prećutno obojica usmerismo naše atove na stazu.

 

Seve_(140).jpg

 

Ali nismo ni krenuli a iz suprotnog smera nagrne gomila turista u poznijim godinama.

Jbg-a.

Dobro, ajd da prošetamo barem.

Brzo stigosmo do ograđenog vidikovca. Pogled je impozantan, ali ima dosta turista. Par koraka dalje počinje staza usečena u stenu sa tablom upozorenja (prevod: odavde nismo nadležni za vas, ko se sjebe, sam se sjebo...). Na stazi nema nikoga. Odlično!

 

Seve_(141).jpg

 

DSCN1160.jpg

 

DSCN1161.jpg

 

DSCN1162.jpg

 

DSCN1164.jpg

 

Posle nekog vremena staza nestaje. Dotle je za pešake-planinare.

 

DSCN1169.jpg

 

A onda mi izvadismo opremu, spustismo naše motore 800 metara niz liticu i skočismo padobranima za njima....

 

Čekaj, čekaj, ne... taj deo ide u putopis "Doživljaji hrabrih enduraša i borba sa krvoločnim piratima", za udžbenike 1. i 2. osnovne (eventualno za Pink i Grand fanove..), ovo je ipak forum gde bi nas možda provalili da baronišemo ;)

 

Seve_(142).jpg

 

Još malo muvanja lokalnim stazicama i povratak na sigurno.

 

DSCN1166.jpg

 

Dalja vožnja nas odvede do nekoliko sela naherenih dublje u samom kanjonu.

 

DSCN1170.jpg

 

DSCN1172.jpg

 

DSCN1173.jpg

 

Zvezda je upekla, gde se skloniti?

I evo, u dnu kanjona teče ladnjikava rečica sa malom plažom i hladom koji nudi osveženje. Reklame sa strane puta spominju da odatle idu rafting ture, ali po nivou vode, ne bih rekao da je to sad neki doživljaj..

 

Seve_(143).jpg

 

Taman se malo osvežismo i stavismo prase na ražanj za ručak.. (Prim. autora: ovo je sarkazam)

 

Seve_(145).jpg

 

Kad eto stvarno! Kombi istovari nekoliko ushićenih turista sa gumenim čamcem i skipera koji im je objašnjavao bezbednosne procedure i postupke..

 

Seve_(146).jpg

 

S,obzirom da veruju da idu na "rafting", njima bi trebalo objasniti kako smo mi upravo sleteli motorima niz liticu od 1.000 metara. :)

 

 

 

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Dalji tok puta nas je uglavnom vodio regionalnim i lokalnim (na žalost asfaltnim), putevima kroz sela i mala mesta na putu prema našoj polaznoj i završnoj tački ovog puta.

Još jedan sad već prepoznatljiv model mosta u mestu Konitsa. Ovaj je rekonstruisan.

 

DSCN1181.jpg

 

DSCN1184.jpg

 

Prolazimo dolinom pored planinskog masiva koga smo upravo napustili. Bili smo gore na platou, sad smo u dolini ispod..

 

DSCN1185.jpg

 

DSCN1189.jpg

 

DSCN1191.jpg

 

DSCN1192.jpg

 

Planinsko selo i lepo uređen restoran sa terasom. Stajemo na ručak i kratak odmor.

Prilazi nam jedan od najvećih kerova koje sam ikada video. Oće da se mazi, oseća da će tu biti neke klope..

Gazdarica ga otera povišenim glasom. Poslušno odlazi ali nas ipak motri sa distance.

 

Seve_(149).jpg

 

Kad dobijemo naručenu hranu, krišom se uvlači ispod našeg stola kako se gazdarica ne bi ljutila... Strpljivo čeka svoje potencijalno sledovanje. Pitom i mazan, nije svestan svoje snage i veličine. Nadam se da barem u svom "kerećem" okruženju to zna da iskoristi kad se bori za primat keruša..

 

DSCN1194.jpg

 

Idemo dalje. Opet smo u nekom od nacionalnih parkova..

 

DSCN1195.jpg

 

DSCN1196.jpg

 

I pred kraj dana stižemo u "drugo najveće skijalište u Grčkoj" (pogledaj početak priče..). Prazno je kao što smo i očekivali.

 

DSCN1197.jpg

 

DSCN1199.jpg

 

DSCN1200.jpg

 

Malo se promuvali i u sumrak stigli do sela i hotela gde smo pre 9 dana ostavili kombi..

 

Seve_(153).jpg

 

Hotel je prazan, pa se vlasnik obradovao.

Za uspešnu turu častimo sebe pristojnom večerom..

 

klopa.jpg

 

I time je ova tura završena.

Meni je bila izuzetna. Bio sam spreman da vozim sam ali zahvalan sam Severianu što se pridružio jer sam je ipak podcenio. Dobro smo se slagali i njegovo veliko putno iskustvo nam je u nekoliko navrata dobro došlo. Verujem da se i njemu svidela.

Potencijali ovakvih trekova su veliki i verujem da ću se i ubuduće motati po sličnim.

Do tada, treniramo u lokalu i maštamo o vožnjama iza naših plotova :)

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Bogami, g.Racino veliko alpinističko iskustvo dobro nam je došlo! (Ovo kao ono ja tebi vojvodo, ti meni serdaru :lol3:)

 

Meni je bilo sjajno. Ja bi još jedan krug! Ili ono "ostrvce" da padne.

 

:)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Bato ADV:

Ja sam bio na Mitasu E09 napred i pozadi, Severian mislim na TKC 80 (ali nisam siguran). Moje gume su se ponašale korektno, teren je uglavnom tvrd i imali smo vrlo malo blata (Mitasi su uglavnom loši na mokrom). Mislim da smo dobro izabrali.

 

BusMan:

Već na proleće možeš da nadoknadiš. Planiram nešto slično u okruženju opet u maju 2018. Dobio i Severianove filmove, pa ih polako (kad stignem), puštam po danima. Taj nije štedeo :)

Sredio mašinu?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..
Pre 2 sati, bobbra je napisao:

Svaka cast  strasna tura  slike razglednice odusevljen sam .:jee1::sampion:

Hvala, biće toga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja