Jump to content

Moto Zajednica

Šoder Grčka (Ελλάδα χωρίς άσφαλτο)

Recommended Posts

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Vardousia / Platanitis, oko 180 km.

Ovaj prelep teren smo napustili nevoljno, znajući da će u dolini temperatura biti znatno veća a prašina gušća.

 

DSCN0992.jpg

 

DSCN0997.jpg

 

DSCN0998.jpg

 

DSCN0999.jpg

 

DSCN1000.jpg

 

Spustili se u selo sa imenom Dafnos,

 

DSCN1001.jpg

 

Seve_(44).jpg

 

DSCN1004.jpg

 

i odatle šoderastim putevima do velikog jezera Mornos. Tu smo u potrazi za benzinskom pumpom obišli celo jezero u krug i malo se smorili od vrućine ali što se mora, nije teško.

 

Seve_(45).jpg

 

Srećom, vrlo brzo smo napustili asfaltni put i zagazili visoko u brdo.

Posle nekog vremena smo naleteli na malo i lepo odmorište u šumi sa klupicama koje smo iskoristili za ručak. Tu je bila i česma sa čistom i hladnom vodom, pa smo se poslužili, oprali i napili.

Lokalne krave su nas kulirale bez ikakve namere da pokažu respekt i ustupe mesto. Verovatno nisu navikle na strane turiste ili nisu razumele jezik.

 

DSCN1005.jpg

 

Kako god, brzo smo shvatili da krave koriste isto mesto za napajanje vodom kao mi malo pre.. Zato je ta voda imala tako sladunjav ukus..

Jedna je probala da pojede Severianovu jaknu ali je razočarana brzo ispljunula rukav napolje. Nije jadna navikla na sintetičku hranu.

 

Seve_(46).jpg

 

Početni konflikt smo nekako uspeli da izbegnemo jačanjem naših pregovaračkih pozicija u vidu par debljih grana i prutova, pa su nas neko vreme ostavile na miru.

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

I peglaj dalje..

 

DSCN1006.jpg

 

DSCN1007.jpg

 

DSCN1008.jpg

 

Seve_(47).jpg

 

Trek prolazi kroz selo "Ano Chora", tu su biciklisti spavali a mi imamo nameru da danas stignemo do mora. Na par mesta su smislioci bajk treka pravili nelogične petlje u vidu "single track" staza kroz dosta strmu šumu. Pošto sam na više mesta izmerio da sam (motor + bisage), širi nego prostor staze između drveća, nisam pokazao previše entuzijazma za taj deo što je Severian prihvatio "na keca", ni njemu se taj deo nije svideo. Tako smo nastavili šumskim putem koji je po mapi dolazio u isto selo gde se i bajk trek za taj dan završavao.

KTM 690 je počeo čudno da se ponaša, tj Severian se žalio da mu se često gasi. Filozofirali smo o gorivu, prašini, kvalitetnoj izradi i koječemu, dok se pomenuti u jednom delu šume nije ugasio bez namere da se ponovo pokrene. Jedno pola sata smo pokušavali sve i svašta i na kraju smo kombinacijom vuče sa užetom (u ovom slučaju šlingom), i gravitacijom (sreća pa je bilo dosta nizbrdice), posle jedno 10 km, došli do sela.

Tu smo pacijenta rastavili na delove do nivoa do koga smo znali da ga sastavimo opet i ponovo filozofirali jedno par sati. Složili smo se da je crko regler i pravili plan B (spavanje u selu, naručivanje reglera iz Beograda...), i plan C (najam transporta do KTM servisa u Parti, što i nije baš blizu).., dok nismo pozvali viberom Nikolu (mog servisera), koji je odmah shvatio o čemu se radi i dao rešenje koje nam je svo vreme bilo ispred nosa, zato ga verovatno nismo ni videli.

Jednostavno smo zamenili akomulatore, moj je otišao u 690 a njegov u moj motor koji sam odmah upalio kurblom (zato treba imati i dugme i kurblu..), i nastavili put ko da ništa nije bilo. Hvala Nikola!

 

DSCN1009.jpg

 

Pošto smo puno vremena izgubili na elaboriranju očiglednog, morali smo dobro požuriti da bi stigli tog dana do mora.

 

DSCN1010.jpg

 

DSCN1011.jpg

 

DSCN1012.jpg

 

DSCN1013.jpg

 

I tu smo!

 

Seve_(48).jpg

 

Neposredno pre mora smo sišli u isušeno korito reke, kroz koju je (barem po treku), trebalo da prođemo. Ali nismo našli nikakav trag niti markaciju gde bi trebali voziti. Zato smo posle nekog vremena izbili na lokalni put (pravi put!), kojim smo došli do gradića Nafpaktos.

 

DSCN1015.jpg

 

Kuda proći?

 

DSCN1017.jpg

 

Seve_(49).jpg

 

I konačno more, riva, plaža, ljudi, klopa, pivo, devojke u bikinijima,.. život je lep..

 

Seve_(50).jpg

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Inače, Nafpaktos je polazna i završna tačka Hellas rally trke. Terena kojeg smo delimično dohvatili u dolasku i malo više ćemo ga probati u odlasku.. Samo bez trke.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

A u medjuvremenu, malo hedonizma..

 

20170702-190436.jpg

 

20170702-190959.jpg

 

Hmmm, da vidimo... Σαλάτα, τουρσιά, ψάρια, κοχύλια ....

 

20170702-190946.jpg

 

Ma bre! daj klasiku !!

 

20170702-193640.jpg

 

20170703-083738.jpg

 

20170703-083754.jpg

 

20170703-084023.jpg

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

NašPatkos hedonizam... posle te vecere, tako je kad neoprezno prihvatis poziv planinara da "malo prosetamo", palo je hodanje od 8km do smestaja... :)

 

Jos ga se secam :D ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..
Pre 12 sati, djolji je napisao:

Na onoj "paleti" ima previše materijala, mora da ste pozvali neke domaćice da vam se pridruže;) 

Ništa od toga ;), mi smo srećno oženjeni porodični ljudi. Valjda nam zato žene i tolerišu ove gluposti..:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Dan 6, Nafpaktos-Kastanoula

Nismo ranili. Polako smo se spremali (ko na moru..), kafica, restorančić, sve po redu. Nekako nas je uhvatio morski opušteni ritam. Ali život nije bajka, pa kad tad se mora krenuti.

Gde?

Pa nazad na sever istom kilometražom kojim smo došli, sličnim terenom ali drugom i vrlo različitom rutom.

Dok smo trekom sever-jug vozili unapred definisanim putem koji je bio uređen skoro u detalje, povratak nazad smo sami smislili buljeci danima u male plave i crvene linije koje smo crtali, brisali i ispravljali.

Razlika je bila u tome što smo imali više asfaltnih deonica (znači lakše i brže jel,te..), ali i više makadamskih deonica za koje nismo bili sigurni da ih uopšte možemo proći, jer osim linija koje smo povukli preko nekoliko prevoja, nismo imali nikakav info da li su isti prohodni.

Ali nećemo ni znati ako ne probamo, pa su tog jutra dva junaka odjahala u nove neispitane daljine..;)

 

Seve_(55).jpg

 

Tereni koji su nam bili poznati sa Yu tubeta i Hellas Race-a..

 

Seve_(56).jpg

 

DSCN1022.jpg

 

DSCN1023.jpg

 

Seve_(57).jpg

 

Interesantan "afer market" deo (borova grana gurnuta u cev i zalepljena dah-tejpom), za "after market" roll bar (made in Seba). Ovo samo u slučaju da počnu da ispadaju šrafovi.

 

Seve_(58).jpg

 

Strašni konjanici bez mane i straha, jurnuše hrabro u oblaku praha... :cirka1:

 

Seve_(59).jpg

 

Silazimo u skoro isušeno korito reke Evinos. Put se grana u više pravaca (verovatno kako je koji prohodan u odnosu na nivo vode), i nailazimo na table koje upozoravaju na potencijalne plimne talase.

 

Seve_(61).jpg

 

Seve je brži i odmiče par krivina. Obilazimo zaseok (nekoliko kuća), na obodu presušene reke. Tu se izrovareni betonski put strmo spaja sa donjom paralernom stazom. Prilazim ivici puta ali Severiana ne vidim, a trebalo bi..

I onda ugledam prizor koji mi se ni malo nije svideo. Desetak metara dole u rupi, motor leži na šoderu a Seve par metara odatle u prašini bez pokreta.

Srećom, dok sam sišao dole on je prešao u sedeći položaj, što mi je govorilo da nije teže povređen. Bolna grimasa na licu i izvrnut skočni zglob kao rezultat pritiska motora na nogu. Dobro je prošao.

Blic pregled motora ne nalazi veća oštećenja, od povreda samo boli noga... Znači sve je ok, mali odmor i možemo dalje.. :takoje:

 

Vozimo dalje tvrdim makadamima. Na obeleženom mestu skrećemo sa "glavnog" puta na sporedni i brzo dolazimo do predivnog starog mosta iz 15. ili 16. veka.

Pauza, pranje nogu u hladnoj vodi, ručak, vidanje rana...

 

Seve_(62).jpg

 

Seve_(63).jpg

 

DSCN1036.jpg

 

DSCN1037.jpg

 

DSCN1040.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..
Pre sat vremena, Astral je napisao:

A sta ste uradili sa situacijom regler\akumulator?

Ništa. Shvatili smo da regler ne puni dovoljno i Seve je smanjio broj potrošača (bez svetla u šumi, bez muzike i ostalog...), i moj akomulator mu je držao do kraja. Kasnije na servisu je našao da su oštečeni namotaji a regler je bio dobar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Ručak izeden, oprema prepakovana, noga ohlađena... Vreme je za pokret.

 

DSCN1041.jpg

 

DSCN1042.jpg

 

DSCN1046.jpg

 

Seve_(64).jpg

 

DSCN1048.jpg

 

DSCN1049.jpg

 

Kasno je po-podne, umorni smo i tražimo mesto za spavanje. Po mogućnosti da ispunjava sledeće uslove: kan-kan grčke igračice (u narodnoj nošnji i negližeima), da je na lepom mestu tj vidikovac, zaklonjeno od sunca i da ima wirelles. Tim redom.

 

DSCN1055.jpg

 

DSCN1056.jpg

 

Ali, kako vreme prolazi a umor nadolazi, kriterijumi se smanjuju..

 

DSCN1057.jpg

 

DSCN1058.jpg

 

DSCN1060.jpg

 

Seve_(65).jpg

 

Dok na kraju ne naiđosmo na napušteno (preparirano), selo kakvih ima dosta po istočnoj i južnoj Srbiji. U centru sela je prodavnica i nadkrivena terasa. Idealno za ovu noć.

 

Seve_(66).jpg

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Dan 7

Sledeći dan smo nastavili prema jednoj od nekoliko nepoznanica u daljem toku puta. Trebalo je preći preko planinskog prevoja vrha ΚΑΛΙΑΚΟΥΔΑ 2102m,

a nismo znali da li je isti prohodan. Iskustva od ranijih dana su nam govorila da na takvom terenu jedna jača kiša menja stvari iz korena. Srećom, zadnjih 10 dana kiše skoro da nije bilo i nadali smo se najboljem.

Put je vodio izohipsom pre nego se spusti u dno kanjona. Planinski prevoj preko koga treba preći je u centru slike.

 

DSCN1063.jpg

 

U dnu kanjona je most u ne baš najboljem stanju..

 

DSCN1065.jpg

 

Seve_(70).jpg

 

Pa smo predpostavili da ovde baš i nema nekog intenzivnog saobraćaja..

 

Seve_(71).jpg

 

Seve_(72).jpg

 

Seve_(73).jpg

 

Put prolazi kroz zaseok i posle njega sam očekivao pogoršanje ali na moje iznenađenje isti je bio vrlo korektan i izveo nas relativno brzo na najvišu tačku.

 

DSCN1067.jpg

 

Bez obzira što je makadam bio pristojan, meni je to bio jedan od "onih" dana kada mi stvari baš ne idu od ruke. Svo vreme sam vozio stegnut, na par mesta sam mislio da ću slomiti korman koliko sam ga pritiskao. Srećom, malo sam se opustio na prevoju i dalji tok dana mi je prošao normalnije.

 

DSCN1068.jpg

 

DSCN1070.jpg

 

DSCN1071.jpg

 

DSCN1072.jpg

 

DSCN1073.jpg

 

DSCN1074.jpg

 

Seve_(77).jpg

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Silaz na drugu stranu prevoja..

 

DSCN1075.jpg

 

DSCN1079.jpg

 

Ponovo prolazimo kroz mesto Karpenissi, koje nam je ostalo u lepoj uspomeni. Pićence na trgu i tankanje goriva.

 

Seve_(83).jpg

 

I ponovo na brdo. Prelazak preko je bio relativno brz, a onda je usledio spust u korito reke Agrafiotis. Tu smo na mapi našli ponovo "onakav" šućur most (verovatno ga je Turski projektni biro iz 15 veka copy-pastovao gde god je bilo potrebno), pa smo ga markirali pod obavezno. Ali put ne vodi do mosta, već preko reke..

 

IMG-5376.jpg

 

Šta je tu je.. kratka inspekcija podloge, prebacimo stvari preko reke i onako olakšani pređemo motorima.

 

IMG-5385.jpg

 

Seve_(92).jpg

 

IMG-5388.jpg

 

I 200 m. dalje eto ga i mostić. Predah, ručak, sušenje nogu...

 

Seve-100.jpg

 

DSCN1082.jpg

 

Seve-13.jpg

 

Preko mostića se može peške ali staza sa druge strane nestaje u žbunju. Izgleda da je tu samo kao spomenik kulture, nebi ni bilo u redu da gazimo motorima preko njega.

 

DSCN1083.jpg

 

Reku smo pregazili levo nizvodno i nastavljamo putem desno uzbrdo.

 

DSCN1084.jpg

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..
Pre 8 sati, JankoR je napisao:

Kako ste prolazili sa benzinom

Koliki su vam rezervoari i kolika je potrosnja

Ja sam prilično opušten sa gorivom (na 300 km počnem da razmišljam, na 400 sipam, a na 500 sam prazan :) ), moj rezervoar je 25+. Severianov je znatno manji, pa smo rutu i punjenje gorivom projektovali na unutar 200 km. Meni je prosek potrošnje (od čepa do čepa), bio oko 5 litara, što nije loše s,obzirom da sam dobar deo treka prešao u 2. (drugoj), brzini sa skraćenim prenosom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Kod mene oko 230km autonomija u tim uslovima. Na 190km počinje nervoza :D

 

Jedna od zeznutih deonica je (zbog više vožnje prvom) čak bila ispod 200km za rezervoar (oko 190).

 

Potrošnja na ovom motoru, empirijski mereno, kreće se od 4l/100km na asfaltu, do oko 5.5l/100 u najgorim uslovima (prva-druga-gore-dole-staza-šuma-staza...). Realno je oko 4.7-4.8l na normalnom terenu...

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Vrućina. Malo smo se oladili u rečici ali sunce ubija, pa bolje da krenemo, nekako je lakše dok te bije vetar..

 

Seve-102.jpg

 

Seve-101.jpg

 

Seve-103.jpg

 

Pratimo tok reke uzvodno. Na par deonica spremaju podlogu za asvalt. To znači sporija vožnja i puno prašine. Naiđosmo na malu neuglednu kafanicu (verovatno će da im svane kad naprave ljudski put), pa aj,d da speremo prašinu iz grla.

Odavno nisam video bubnjaru (mada ova nije "ona" prava), po kafanama kod nas. Ova me je baš nekako obradovala. Znači zime ovde mogu biti zajebate..

 

DSCN1085.jpg

 

Kad izađoh napolje, videh da mi je motor nekako čudno nagnutiji nego inače.. Kad ono pola ćopave propalo..

Il je mnogo vruće ili u ovoj Evropskoj Uniji fušare sa asfaltom. Ili oba.

 

Seve-104.jpg

 

Dalji put nas vodi kroz planinska sela i prelepim terenima.

 

DSCN1088.jpg

 

DSCN1089.jpg

 

DSCN1090.jpg

 

Seve-106.jpg

 

Seve-107.jpg

 

Seve-108.jpg

 

Veče se primiče i stiže nas umor. Stadosmo u nekom selu od 20 kuća sa kafanom da jedemo i pitamo za smeštaj. Ali smo loše mesto izabrali jer su svi kapaciteti (svih 10 kreveta u ponudi), popunjeni radnicima koji rade na održavanju puta zbog velikog odrona koji je blokirao saobraćaj za vozila na 4 točka (to se nas nije ticalo :) ).

Klinac u kafani nam je ručak naplatio 25 eu, što da sam bio odmorniji nebi prošlo nikako, ali ovako nekako progutasmo. Ali kad nam je u lokalnom motelu gazda za sobu tražio 50 eu, samo smo se nasmejali i oterali ga u .... znate već gde.

Srećom, mi imamo sve što nam treba i za spavanje u prirodi.

 

Seve-109.jpg

 

Seve-11.jpg

 

I stvarno, pola sata kasnije, nađosmo ušuškano mesto pored reke (da se plaknemo onako znojavi), i ravan plato za šatore.

 

DSCN1095.jpg

 

Seve-110.jpg

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja