Jump to content

Moto Zajednica

Nov Kymco 50 4t

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

Evo ovako, kupio bih nov Kymco Agility 50 4t. Problem je sledeći. Iz Kladova sam gde ne postoji distributer ni servis za ove motore. Zvao sam firmu koja bi ga poslala svojim prevozom iz Kruševca ali mi je problem servis. Valjda je prvi servis na 500km, a drugi na 5000km itd... Ne znam tačno period servisa. Problem je što bi izgubio garanciju ako ga ne bi servisirao u ovlaščenom servisu, a daleko sam od prvog servisnog centra (Veliko Gradište). Zato me interesuje vaše mišljenje. Šta da radim? Koliko sam čitao Kymco je dobra marka a uzeo bih nov. Imam u Negotinu Pedu i Sprint, ali bih pouzdaniji motor. Još jedno pitanje, visok  sam 187cm i da mi nije Kymco kratak ako neko zna ko ga je vozio. Hvala svima i pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

U pravu si. To mi i padalo na pamet. Zvao sam juče i rekli mi da bi mogli da nadju nekog servisera u blizini koji bi mi odradio servis a oni priznali garanciju. Tvoj predlog je sigurno zanimljiviji. Hvala. A na koliko se rade servisi i koliko se vozi brzo da bi se razradio motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Prvi servis obavezno odradi na 500km (zam ulja u motoru i reduktoru), drugi tj svaki naredni za 2.5 - 3Kkm predjena (zamena ulja u motoru) na 5K otvaranje provera/ciscenje CVT-a, na 10K zamena svecice, f. goriva i vazduha po potrebi.......vrtis ciklus u krug i nemas problema.

Ne znam sto bi ti bio problem da vozis 130+km u jednom pravcu do servisa, dobar, ravan put bez nekih velikih guzvi, krenes ranije i uzivas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

Ne bi mi bio problem da ga vozim do V.Gradišta. Ne znam koliko treba motoru da se razradi pa da ga vozim do Gradišta punom brzinom oko 50km/h ako može sa blokadama. Koliko km se motor razrađuje i kako se vozi? Jel sporije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Uopšteno govoreći, bez 1.000km ne treba računati da je bilo koji motor razrađen. Zato kreneš ranije i 40 na sat, taman za razrađivanje

Sent from my mobile device using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

Hvala. Taman sam pročitao u nekom uputstvu za Kymco. Kazu prvih 600km less then 1/2 throttle, a posle do 1000km less then 3/4 throttle. Tako da do Gradišta i manje od 40km/h izgleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

Hvala ti na ponudi ali je dogovor u kuci novo. Bice muke oko servisa i garancije ali sredicu i to. Bio je ranije distributer u Kladovu tako da momci znaju oko motora. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac
Pre 15 sati, markoizkule je napisao:

. trosi 2.0 - 2.5 (2/3 i pun gas).

'Al u mudima jedne babe.

Molio bi kolege sa više iskustva i osvedočene majstore da potvrde ili opovrgnu tvrdnju markoizkule-a

Ovo je test skutera za američko tržište sa američkim benzinom.Poučen starim iskustvom da uvek slažu za potrošnju,nema razloga da ovde budu iskreni.Koga zanima neka pročita,inače kažu da torši 1 galon na 70milja ili 3.8 litara na 113Km

https://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwil07ii163VAhXJb1AKHexEAF4QFggnMAA&url=http%3A%2F%2Fmotorscooterguide.net%2FKymco%2FSuper-8%2FSuper-8.html&usg=AFQjCNH2TyeHHd5FWeqM1IkshsOX8F9Avg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

Evo jednog problema. Počelo presabiranje i pitanje je da li će se kupiti nov ili polovan. U ponudi mi je jedan Peugeot Vivacity 2014 god prešao 2000km za 500e. Ima i po oglasima Kymco 50 4t prešao 12000 za 680e. Baš razmišljam, ali sačekaću malo ako se još nešto pametno pojavi. Kakav je taj Peugeot? Uzeo bih motor koji bi koristio narednih 10ak godina sigurno, ako ne i duže. Neću imati više para da se zezam i menjam motore, tako da bi kupovina trebala biti sigurica. Imate li neki predlog. Pare do nekih 800e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Peugeot Vivacity 1,2 i 3, ta sto je imas u ponudi je 3.
Stariji modeli dobro su se pokazali dok 3-ka i nije bas, kinez je tu umesao prste tako da to ne izlazi na dobro, gumeni elementi se raspadaju posle 2 godine. Prvilla se u dve verzije 2T i 4T, 4T se pokazala kao bolja opcija jer je agregat od SYM familiju.
Druga stvar, problem su delovi, snabdevenost Peugeot game je ravna 0.

Za te pare gledaj prvo od kolega sa foruma, zatim SYM ili Kymco.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Možemo li da razrešimo moju dilemu oko potrošnje 2T skutera od 49ccm ili se slažete sa testom iz linka koji sam okačio?

E,''kolege''bar recite čoveku koji traži 50-ku osnovne stvari,predočite,ne mora da se uvek uči na svojim greškama.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Meni je 50ccm 2t trosio 3.5-4.5 . Zavisi dal idem sam ili nas 2. Uglavnom je bilo 4.2 i ne stalno pun gas. Xciting mi manje trosi. Eto o potrosnji 2t.
Piaggio ili Gillera injection doosta manje trose kao i cetvorotaktni.


Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

Da ne zvucim kao neki deda od 50god, ali kupio bi motor za do penzije. Nije mnogo strasno, sto se mene tice, da li ce da trosi litar vise ili manje, vise mi je bitna pouzdanost motora. Bez nekakvog kitovanja, friziranja itd. Jedna normalna voznja, normalno samo bez blokada i oko max 70  km/h. Da li on trosi litar ili dva nije mi mnogo bitno. 4t Kymco agility je jeftiniji od 2t. Da li je zato 2t bolji, a vise trosi? Zasto je skuplji? Mislim da je ljudima bitnija pouzdanost i trajnost nego potrosnja motora. Pozdrav svima. Posto jos nemam motor nemojte uzimati ovo za ozbiljno. Samo jedno moje razmisljanje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Pre nego se odlučiš treba da se informišeš o izboru koji si napravio.....Ili nisi tip koji po ovom pitanju ide ''u sitna crevca''

70Km/h serijski agregat-teško,pa čak i ako ostvari tu brzinu on je uvek maksimalno opterećen....pa čekaj,kuda to vodi?

Izađeš li na magistralni put automatski postaješ smetnja,mislim,može tebe da bude baš briga za druge...osećaj je krajnje nezahvalan,ne zato što si sam već zato što si usamljen.Rekao sam sebi da više neću da učestvujem u ovakvim raspravama,međutim približnih smo godina ali bez obzira  impuls za pomoć mi se momentalno inicira...Ako hoćeš skuter za ''do penzije'' moraš bato da peglaš globalnu mrežu uzduž i popreko da čitaš istine i laži,dosađuješ majstorima i gutaš njihov ego.Na kraju sklopiš kockice,uvek uz dozu rezerve.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

U nekoj sam guzvi u kuci i oko kuce tako da sad i nemam mnogo vremena da trazim, ali mislim da cu kad budem resio ipak uzeti Kymco. Kladovo je malo mesto. Nema tu nekih majstora za motore koliko sam se raspitivao. Svi nesto "cackaju". Niko ozbiljan. E, sad, bio je pre par godina u Kladovu ovlascen servis za Kymco. Bio sam do tih ljudi i rade servis bez problema. Zbog servisa i izdrzljivosti Kymco motora opredelio sam se za tu marku motora, sto ne znaci da ne moze i nesto drugo. A ovde i nije mnogo prometno tako da nikome ne bi ni smetao na putu. Vecina moje voznje bila bi po Djerdapskoj klisuri i blizoj okolini oko 50-ak km. Ko zna, mozda i negde dalje. Ne znam jos. U svakom slucaju hvala tebi i svima na savetu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Bravo. Napravio si izbor i nemoj da ti na pamet padne "da li sam trebao ovo, ono, to,..." - neka te dobro služi, ti ga pazi i održavaj i uživaj.

Sent from my mobile device using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

E, hvala, da znas da hocu. Svasta mi padalo na pamet, polovni, novi kinezi, ali odluka je pala. Moj brat od ujaka ima isti 4t kymco, a probao sam i od kolege sprint falcon, tako da sam video razliku. Falcon je veci, vise mesta za noge, ali mi je na prvom mestu bila pouzdanost motora.  U svakom slucaju teram dalje. Trazim kacigu. Kad bude stigao ima da vas gnjavim oko razradjivanja motora, ulja, servisi. Pozdrav svima i ako niste vozili Djerdapskom klisurom, da obavezno prodjete tim putem. Golubac - Kladovo. Ima sta da se vidi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja