Jump to content

Moto Zajednica

Nov Kymco 50 4t

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

Ajd dok čekam da stigne motor da kažem nešto o kacigi. Mugello MT je kaciga. Naručio sam je na neviđeno ali sam prvo izmerio obim glave kako je pisalo na sajtu. Pun pogodak! U početku, kad je stigla jedva da je nataknem na glavu. Odmah sam pomislio da sam zaj..o veličinu. Nosio sam je dva dana po kući po skoro pola sata. Video sam da steže ali ne boli. Posle par dana nošenja malo je popustilo stezanje i sad mi je taman. Da sam uzeo veću ne bi valjalo. S veličina za obim glave 55. Izgledam ko atomski mrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

Hteo bih da pitam koje ulje da koristim za motor. Negde piše da kod prvog servisa ide jedno ulje u motor, a posle razrade motora drugo. Nemam pojma. I koje ulje ide u kočnice i još gde se menja ulje i koje ulje se koristi. Trebalo bi da stigne motor krajem nedelje :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Dobices prospekt uz motor gde ti sve pise, od razrade preko polozaja sedenja pa do ulja. Tako sam bar ja dobio davne 2006 kad sam pazario svog Kymca. Uglavnom nemoj da brines i ako stradas masinu, ne bi trebalo da bude skupa generalna. Ja sam do prosle godine sa svojim zgazio 50 000 km, zadnjih nekoliko hiljada je bas trosio ulje. Nisam ga stedio ni malo, konstantna nagla ubrzanja, duge voznje pri velikoj brzini (auto put 50ak km konstantno pun gas skoro svaki vikend), paljenje guma (sest komada ako se dobro secam), bezbroj puta je ostajao bez ulja pa sam sipao nekvalitetno ulje, znaci totalna nebriga i presao sam 50 000. Nijednom ga nisam dogurao kuci. Uradio sam generalnu za 100e, cilindar, klip i karike, bregasta sa lancem, ventili, svi filteri, kais, rolnice i oprugice. Radilica nije imala ni malo lufta. Toliko o kvalitetu.

 

Sad jedna stvar sto se tice blokada. Koliko sam ja obavesten, blokade na 50 ccm skuterima postoje cisto zbog zakona, da ne prelaze 50 km/h. Treba da se posavetujes sa nekim da li odmah da ih skines da ne bi gusio motor ili da sacekas da se razradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Skini blokade slobodno, em ces ici nesto brze, em nece gusiti motor...npr SF3 ili Viva3 2T radi kako treba tek kada se poskidaju blokade.

Sto se tice ulja, koliko, gde i ostalo...... kao sto Merkuu rece, ne brini jer ces sve dobiti u korisnickom uputsvu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Najbolje je skinuti blokade, ali nemoj da ga forsiraš u velike obrtaje dok se ne razradi.

Prvih par stotina vozi izuzetno lagano i polako pojačavaj intenzitet, a nakon paljenja ga pusti da se zagrije par minuta u mjestu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

Znači prvih oko 1000km motor se razradjuje, a blokade mogu da se skinu odmah. Ne bi ga ja sigurno u početku brzo vozio. Ide lošije vreme pa će tih prvih 1000km možda da vide i sneg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Blokade nemoj da skidas sam. nece ti prihvatiti garanciju posle.

skinuce oni sam blokade na 1000km.

Ulje u kocnicama i ostalo nemoj da brines barem godinu dana. Fabricki je sipano dobro ulje i menja se na 2 godine recimo. isto kao i diferencijal.

Osetices i sam da je kvalitetan motor. ako budes isao kroz djerdapsku klisuru malo ce se namuciti preko Golog brda, ipak je 4t ali ces uzivati :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac
On 14.9.2017. at 12:29, Lenko je napisao:

Narednih 500tinjak kilometara ne bi trebao da pređeš 40-45kmh...ako voziš po gradu, to može dugo da potraje...

Po ovom pitanju treba biti što disciplinovaniji!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

Evo javili danas da sutra šalju motor. Jesu okasnili al ima vremena za vožnju. Neću još u klisuru dok se ne razradi. Ima par jakih brda pa ajd da ga ne maltretiram odmah.

Zaboravih...,

menjam sličicu na profilu kad stigne motor :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250
On 9/6/2017 at 7:34 AM, goja71 said:

Hteo bih da pitam koje ulje da koristim za motor. Negde piše da kod prvog servisa ide jedno ulje u motor, a posle razrade motora drugo. Nemam pojma. I koje ulje ide u kočnice i još gde se menja ulje i koje ulje se koristi. Trebalo bi da stigne motor krajem nedelje :jee1:

Nek je sa srećom, uživaj.

 

Evo da ti odgovorim na ova pitanja, iako ti je rečeno da sve piše u prospektu koji si dobio uz njega.

Motorno ulje, neko polumineralno po mogućnosti, viskozitet npr. 10W-40, ne moraš neko skupo, nije to zahtjevna mašina.

Bitno je da ga često mijenjaš, na svakih par hiljada kilometara ili kako već piše u dokumentaciji.

Fabričko ulje zamijeni nakon 200-300 km, pa onda još jednom nakon 1000 km.

Dok traje razrada, možeš i neko mineralno.

Diferencijal, odnosno prenos ima svoje ulje, njega ne moraš često mijenjati, ali možeš jednom nakon prvih par stotina kilometara.

Hipoidno ulje 80W-90 ide u prenos.

Kočnice imaju svoje ulje i njega zaista možeš dugo držati, samo pazi da ga ima dovoljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 7 sati, goja71 je napisao:

Stigo motor u nekoj kartonskoj paleti. BEX prevoz. Otpakujem popodne kad dodjem s posla. Valjda ga nisu negde ostetili. Pozdrav!

Motor stigne u kutiji, nulti servis ( pakovanje motora, tecnosti i ostale sitnice) se odradi u ovlascenom servisu, probna voznja i pakovanje nazad radi slanja krajnjem kupcu tj tebi.

 

Pazljivo otvori kutiju, pregledaj sa svih strana da nema ostecenja, proveri da li je tu uredno popunjena servisna knjizica (mora imati datum isporuke, pecat, potpis, br. motora, br. sasije upisan), uputsvo za korisnika, dva kljuca moras imati, daj kontakt, stisni kocnicu i pali makinu...... srecno :goodluck:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

E, dobro proslo. Otpakovao, popio koju i kresnuo motor. Prede ko maca. Sutra gorivo pa registracija. Hvala na komentaru za ulje, jer izgleda poslali uputstvo za 2t kymco. Pise, preporuceno ulje volverine 2t. Sve u svemu, prepadoh se zbog prevoza, ali je dobro proslo. Sad postavim koju sliku.. Pozdrav svima!

goja1.jpg

goja2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

Hvala bato! Samo da se ispravim, napisao sam VOLVERINE 2t. Piše VALVOLINE 2t sintetičko ulje. Kaze, kad se upali lampica indikatora ulja doliti ulje. To je izgleda za 2t motore. Ovaj je 4t.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Da, očigledno je pogrešno uputstvo tj. za 2T motor.

2T motori konstantno spaljuju ulje koje dosipaš, miješajući ga sa benzinom.

Za 4T treba pisati količina ulja koja ide u karter (oko 6 decilitara) i kruži unutar mašine, kao i interval zamjene.

Povremeno kontroliši nivo ulja na ravnoj podlozi pomoću mjernog štapića koji se nalazi sa desne strane.

Ne bi bilo loše da ga prije prve vožnje ostaviš par puta da odradi 10 minuta u mjestu sa pauzama za hlađenje.

Tako počinje razrada novog motora, a ne odmah pod napor.

Ja sam prošle godine kupio polovan Lifan 125cc kruzer u lošem stanju jer sam žurio i sad nemam ništa od njega.

U aprilu ove godine sam kupio nov kineski 4T 50cc skuter i znam kakav je osjećaj kad kupiš novu stvar i onda je pravilno održavaš i uživaš. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

Vozio sam ga na tehnički 25km/h. Na tehničkom da pođem, neće odmah da upali. Možda jer su mi bila duga svetla, a možda jer sam mu na prazno dao gas. To me još uvek buni. Da li se pali motor samo na dugme ili se malo doda gas? Nije bio hladan jer sam ga vozio 4 - 5 km. Ili ja mislim da nije bio hladan... Nemam pojma. Razrađuje se motor, a i ja sa njim.:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Kad je hladan, bez gasa, kad vruc onda sa malo gasa, univerzalno pravilo. Ali procitaj manual, tamo su te stvari obicno napisane a i ima razlika od modela do modela. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250
1 hour ago, goja71 said:

Na tehničkom da pođem, neće odmah da upali. Možda jer su mi bila duga svetla, a možda jer sam mu na prazno dao gas. To me još uvek buni. Da li se pali motor samo na dugme ili se malo doda gas?

Odlično pitanje, ovo je i mene bunilo. Podijeliću sa tobom moja iskustva jer imamo sličnu mašinu (kopiju Honda GY6 mašine).

Moj skuter odlično pali kada je vruć i kada ga palim tako vrućeg.

I slodno pali kad je hladan nakon nekoliko sekundi pritisnutog startera.

Ako malo odstoji, onda teže pali jer se automatski čok ohladi, a mašina je još vruća, pa teže pali zbog prebogate smješe.

Ako je hladan, pali dobro ako je toplo, ili malo teže ako je hladnije vrijeme, uglavnom nemoj verglati predugo.

Verglaj dvije-tri sekunde i napravi malu pauzu.

Ako nakon nekoliko verglanja neće da upali, upali na kurblu jer je već ubacio dovoljno goriva i kresnuće iz prve. :)

E sad da ti objasnim za automatski čok.

Standardni manuelni čok na motociklima radi tako što blokira protok vazduha i više goriva ide u cilindar i lakše upali kad je hladno.

Ovi naši skuterčići imaju električni automatski čok koji pušta više benzina u cilindar kad je mašina hladna i tada mašina radi na puno obrtaja.

Nakon par minuta, čok se zagrije pomoću grijača i blokira dodatno gorivo i skuter radi normalno.

Ovo pomaže kada je hladno vrijeme, logično.

Ali kada ti je skuter već zagrijan, kao kad si ga vozio na tehnički, nakon par minuta čekanja na tehničkom, čok se ohladio i ubacivao je previše goriva i skuter nije htio lako upaliti.

Neko pravilo: ako je hladno vrijeme, treba više goriva odnosno jača smjesa, inače neće da upali, ako je toplije vrijeme, ili vruć motor, treba siromašnija smjesa, odnosno skuter neće da upali lako jer je pod čokom, jer ima previše benzina u smjesi.

Automatski čok se brže ohladi od mašine.

Ako nakon nekoliko verglanja teže pali, upali na kurblu i to je to.

Ja sam perfekcionista po nekim pitanjima i izvini ako sam zakomplikova, ali ne znam bolje objasniti.

Uglavnom, ne brini jer ti je sve u redu sa skuterom.

 

Kad je hladan, bez gasa, kad vruc onda sa malo gasa, univerzalno pravilo.

Tačno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

Bravo majstore! Trebalo je neko malo da mi objasni. A, kad se startuje na kurblu, jer mora na nogarama ili moze da se spusti? I da li se pritisne kocnica za kontakt? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Znam kako ti je, i ja sam do skoro bio totalni početnik i sada znam mnoge stvari.

Obično, kada startuješ kurblom, ne moraš držati kočnicu, a možeš ga držati na srednjim nogarama, ili onako bez ičega.

Neće moći upaliti ako je na lijevoj nogari, bez obzira je li u pitanju starter dugme ili kurbla.

Neko pravilo je da kod hladnijih dana malo zaverglaš (nekoliko sekundi) i onda kresneš na kurblu iz prve jer je ubacio dovoljno benzina.

Kada je motor vruć, onda je svejedno jer lako pali (osim ako je napravljena mala pauza i čok se ohladio, a motor je i dalje vruć).

Dakle, ako napraviš pauzu od pola sta nakon vožnje, čok se ohladi, a mašina je vrela, čok nastavi da ubacuje puno goriva, i neće da upali.

Opšte pravilo: verglaj nekoliko sekundi sa pauzama, ako opet neće da upali onda udari po kurbli. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja