Jump to content

Moto Zajednica

V Strom 650 vs Honda CBF 600S

Recommended Posts

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance
3 hours ago, Boban EN said:

A ja opet za Stroma 600 koliko kažu da je 1000 ekstra toliko da je 600 loš. I ajde ti sad dođi do zaključka

Zakljucak je da Strom 600 ne postoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac
5 hours ago, Mikulanac said:

Zakljucak je da Strom 600 ne postoji.

Ali zato postoji CBF 650...:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Svi ovi komentari su ok :) nekim sam se cak i nasmijao ali ja i dalje cekam odgovore ljudi koji su vozili ili koje voze ove modele :)

Treba mi savjet onih koji su sa njima putovali :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
12 hours ago, bdada said:

Druze,sacekaj jos par strana sprdnje pa mozda dobijes neki savet :P

Sta ces kad je dobra ekipa :)

Salili se pa dete ispalo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
11 minutes ago, draki said:

Svi ovi komentari su ok :) nekim sam se cak i nasmijao ali ja i dalje cekam odgovore ljudi koji su vozili ili koje voze ove modele :)

Treba mi savjet onih koji su sa njima putovali :) 

Realno dok ne probas neces znati.

I nemoj da te mrzi da citas sa raznih foruma iskustva o motorima.

Ja sam vozio TDM 4-ku I logicno bi bilo da ostanem na slicnom stilu sedenja. voznje, udobnost za duza putovanja itd. tj V-strom.

Probam 650  I otkrijem da mi nedostaje malo zustrine. Malo sam se smorio. 1000-ka je vec druga prica. Bilo je dobrih primeraka u ponudi ali kad vidim predjenu kilometrazu I cenu poceo sam da gledam I nesto drugo.

CBF 600 sam takodje probao I otkrio da je za moje gabarite 184/110 nekako mali. 1000 je nesto veca tj duza po gabaritima ali je tesko naci je.

Inace Suzukijevi modeli su uvek veci/ duzi od modela Honde u svim kategorijama.

 

Ja licno sam se odlucio za Fazera 1000 jer ima mnogo vise konja od CBF 1 I Vstrom 1, udobno sediste (moja zena se ne zali) agilan I brz kako ja volim a I lepo moze da se natovari. I najbitnije kostao me je duplo jeftinije od gore pomenutih modela.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
pre 21 minuta, Bruno 68 je napisao:

Realno dok ne probas neces znati.

I nemoj da te mrzi da citas sa raznih foruma iskustva o motorima.

Ja sam vozio TDM 4-ku I logicno bi bilo da ostanem na slicnom stilu sedenja. voznje, udobnost za duza putovanja itd. tj V-strom.

Probam 650  I otkrijem da mi nedostaje malo zustrine. Malo sam se smorio. 1000-ka je vec druga prica. Bilo je dobrih primeraka u ponudi ali kad vidim predjenu kilometrazu I cenu poceo sam da gledam I nesto drugo.

CBF 600 sam takodje probao I otkrio da je za moje gabarite 184/110 nekako mali. 1000 je nesto veca tj duza po gabaritima ali je tesko naci je.

Inace Suzukijevi modeli su uvek veci/ duzi od modela Honde u svim kategorijama.

 

Ja licno sam se odlucio za Fazera 1000 jer ima mnogo vise konja od CBF 1 I Vstrom 1, udobno sediste (moja zena se ne zali) agilan I brz kako ja volim a I lepo moze da se natovari. I najbitnije kostao me je duplo jeftinije od gore pomenutih modela.

 

Citam bas dosta o ovim motorima, i o malim i velikim. Posto svake godine sve vise i vise putujem, trazim motor koji ce da bude dobar za putovanje (ako Bog da u dvoje) a opet da ima fin izlged i da se uklopim u budzet koji i nije bas veliki. Da imam para znao bih lako sta bi i kako bih :) Ali Boze zdravlja, bice i para :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 752 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Draki, putovanje (uglavnom) podrazumijeva da ti je motor natovaren prtljagom i da imaš suvozača. Sama vožnja nije toliki problem i tu je dominantan tvoj lični utisak za izbor motora.

Ono što je evidentan problem sa teškim i visokim motorom je manevrisanje u mjestu, parkiranje, neravnine, ivičnjaci...

Poznavajući tebe i tvoju konstituciju prednost dajem motoru koji ima niže sjedište, dakle CBF-u.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Sve je to subjektivno ... ;)

Ja sam prešao popriličan broj kilometara (čitaj preko 150K) na staroj kanti od gixxera .. u dvoje i sa 146 litara tovarnog prostora ( :D ) i nakon prijeđenih preko 1K km u danu, nisam se osjećao ništa više ili manje slomljen nego što bi to bilo na bilo kojem drugom motoru nakon te kilometraže .. :D
Udobniji motori će ti biti od koristi na manjim dnevnim turama .... 300-500 km u danu i tu ćeš osjetiti blagodati udobnog motora .. preko te kilometraže u danu ti postane svejedno, jer ti je guzica ionako postala "drvena", a noge i ramena otkazuju poslušnost .. :D

Nemoj isključiti ni Bandita recimo .. ili Fazera kako je već navedeno .. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
Pre 1 sat, strasilo je napisao:

Sve je to subjektivno ... ;)

Ja sam prešao popriličan broj kilometara (čitaj preko 150K) na staroj kanti od gixxera .. u dvoje i sa 146 litara tovarnog prostora ( :D ) i nakon prijeđenih preko 1K km u danu, nisam se osjećao ništa više ili manje slomljen nego što bi to bilo na bilo kojem drugom motoru nakon te kilometraže .. :D
Udobniji motori će ti biti od koristi na manjim dnevnim turama .... 300-500 km u danu i tu ćeš osjetiti blagodati udobnog motora .. preko te kilometraže u danu ti postane svejedno, jer ti je guzica ionako postala "drvena", a noge i ramena otkazuju poslušnost .. :D

Nemoj isključiti ni Bandita recimo .. ili Fazera kako je već navedeno .. 

Fazera i Bandita sam probao, nekako su mi... sta znam... nisu za mene :) U igri su bili i Transalp, BMW F650 GS, Versys.... Versys 1000 sam vozio i idealan je za mene ali nema se para za njega :D 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

CBF 600 sam vozio na turi u GB i motor je dobar za voznju, ali nema trunku odlucnosti kad voznja postane malo brza i mislim da je za voznju u paru i sa prtljagom slab.

Strom 650 je odlican motor i dobar izbor, snage ce mu nedostajati samo na brzim deonicama.

Moj predlog je TDM 900 koji kosta isto kao Strom 650.

Moj kum, inace tvoje visine je imao identicnu dilemu i identicni motori su bili u izboru, na kraju je prelomio na TDM i svaki dan mi kaze da je prezadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Fazer,Transalp...

Ja licno bih dao prednost Stromu,izmedju ostalog zato sto volim takvu poziciju sedenja.E sad jedna stvar koju mislim da nije niko pomenuo,je velicina oba motora.Strom je prilicno "masivan",i mislim da bi se ti sa svojom visinom i pretpostavljam  kilazom dosta "borio" s njim,razmisli i o tome,naravno ne mislim u voznji nego okretanje u mestu,izgurivanje i ugurivanje u garazu itd,noge bi trpele odredjenu "tezinu",dok je kod nizih motora (CBF Honda) to ipak lakse nizim ljudima.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 565 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro
18 hours ago, Mikulanac said:

Zakljucak je da Strom 600 ne postoji.

Znaš ti dobro šta je pisac hteo da kaže al ajde :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS 2010,Yamaha X-Max 250 2013

Evo ja  sam vlasnik jedno Honde CBF600 i mogu da prenesem neka realna iskustva koja su formirana na osnovu jako malo predjenih km  jer sam nedavno uvezao taj motor i razmisljam se dali da ga registrujem ili prodam jer  naucio sam na Silver Wing 600 i  to mi je  vozilo za sve  al uvek se ostrim i na  motor sa menjacem.

Ono sto me je jako iznenadilo  kod CBF-a je sediste koje je dosta nize u odnosu na ostale motore  i bukvalno sa svojih 178 cm citavim stopalima sam oslonjen na   put. Ono sto je takodje odlika ovog motora je da se vozi izuzetno lako i u krivinama ide bas fino a to je mozda i do Michelin gumakoje su  skoro nove.

Ova moja ima tri kofera i ja sam sa tim koferima vozio  preko 200 km/h po satu i to me je veoma iznenadilo s obzirom da snaga na papiru nije velika.

Menjac hondin je prica za sebe  a kvacilo meko kao da je novo. Citao sam i ja na forumima kako kazu da je dosadan motor i tako te neke nebuloze a  meni ne da nije dosadan nego  samo trazi gas  a ide  da se svaki put  odusevim kad dam gas.

Ova moja ima i grejace rucki i  pokazivac brzina kao i 12V uticnicu tako da je opremljena za putovanja.

Drugari iz ekipe su se odusevili radom agregata  i to je vec  treca Honda  kojoj se dive kako radi a da sam je dovezao i da  su je culi.

Nema zvockanja,cokcanja i samo susti tj sapuce.

Necu da  sad pljujem po V-Stromu  jer i to je odlican motor ali  sam sedeo na njemu i  izigravam balerinu jer  dohvatim samo prstima zemlju.

Cak sam i stavio Hondu na oglas pa ako odziv bude dobar super a ako ne  ostavljam je jer za te pare  je odlican motocikl a pogotovo sto i za nase uslove nije matora jer je 2008.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Evo ja vozim Stroma 650 već 3 sezonu i prezadovoljan sam....
Motor je izuzetno visok i gabaritan pa je manevrisanje u mestu ponekad problematično kao i max krajnja brzina koja ne prelazi 175-180, tu je kraj...
U principu meniza putovanja i ne treba brži motor jer ne prelazim 150kmh na bilo kojim deonicama ali eto čisto kao podatak..

Snage bih rekao da ima dovoljno mada ponekad poželim koju odlučnost više...jbga to je 69 konja i to je jednostavno to, daleko od toga da nema snage..

Natovaren na putu sa suvozačem meni deluje impozantno i uvaženo, rame uz rame sa nekim GSom


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre 16 sati, Dule 021 je napisao:

Evo ja  sam vlasnik jedno Honde CBF600 i mogu da prenesem neka realna iskustva koja su formirana na osnovu jako malo predjenih km  jer sam nedavno uvezao taj motor i razmisljam se dali da ga registrujem ili prodam jer  naucio sam na Silver Wing 600 i  to mi je  vozilo za sve  al uvek se ostrim i na  motor sa menjacem.

Ono sto me je jako iznenadilo  kod CBF-a je sediste koje je dosta nize u odnosu na ostale motore  i bukvalno sa svojih 178 cm citavim stopalima sam oslonjen na   put. Ono sto je takodje odlika ovog motora je da se vozi izuzetno lako i u krivinama ide bas fino a to je mozda i do Michelin gumakoje su  skoro nove.

Ova moja ima tri kofera i ja sam sa tim koferima vozio  preko 200 km/h po satu i to me je veoma iznenadilo s obzirom da snaga na papiru nije velika.

Menjac hondin je prica za sebe  a kvacilo meko kao da je novo. Citao sam i ja na forumima kako kazu da je dosadan motor i tako te neke nebuloze a  meni ne da nije dosadan nego  samo trazi gas  a ide  da se svaki put  odusevim kad dam gas.

Ova moja ima i grejace rucki i  pokazivac brzina kao i 12V uticnicu tako da je opremljena za putovanja.

Drugari iz ekipe su se odusevili radom agregata  i to je vec  treca Honda  kojoj se dive kako radi a da sam je dovezao i da  su je culi.

Nema zvockanja,cokcanja i samo susti tj sapuce.

Necu da  sad pljujem po V-Stromu  jer i to je odlican motor ali  sam sedeo na njemu i  izigravam balerinu jer  dohvatim samo prstima zemlju.

Cak sam i stavio Hondu na oglas pa ako odziv bude dobar super a ako ne  ostavljam je jer za te pare  je odlican motocikl a pogotovo sto i za nase uslove nije matora jer je 2008.

 

Mislim da Honda CBF ima mogucnost regulacije visine vozacevog sjedista, ispravi me ako grijesim. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7
Evo ja  sam vlasnik jedno Honde CBF600 i mogu da prenesem neka realna iskustva koja su formirana na osnovu jako malo predjenih km  jer sam nedavno uvezao taj motor i razmisljam se dali da ga registrujem ili prodam jer  naucio sam na Silver Wing 600 i  to mi je  vozilo za sve  al uvek se ostrim i na  motor sa menjacem.
Ono sto me je jako iznenadilo  kod CBF-a je sediste koje je dosta nize u odnosu na ostale motore  i bukvalno sa svojih 178 cm citavim stopalima sam oslonjen na   put. Ono sto je takodje odlika ovog motora je da se vozi izuzetno lako i u krivinama ide bas fino a to je mozda i do Michelin gumakoje su  skoro nove.
Ova moja ima tri kofera i ja sam sa tim koferima vozio  preko 200 km/h po satu i to me je veoma iznenadilo s obzirom da snaga na papiru nije velika.
Menjac hondin je prica za sebe  a kvacilo meko kao da je novo. Citao sam i ja na forumima kako kazu da je dosadan motor i tako te neke nebuloze a  meni ne da nije dosadan nego  samo trazi gas  a ide  da se svaki put  odusevim kad dam gas.
Ova moja ima i grejace rucki i  pokazivac brzina kao i 12V uticnicu tako da je opremljena za putovanja.
Drugari iz ekipe su se odusevili radom agregata  i to je vec  treca Honda  kojoj se dive kako radi a da sam je dovezao i da  su je culi.
Nema zvockanja,cokcanja i samo susti tj sapuce.
Necu da  sad pljujem po V-Stromu  jer i to je odlican motor ali  sam sedeo na njemu i  izigravam balerinu jer  dohvatim samo prstima zemlju.
Cak sam i stavio Hondu na oglas pa ako odziv bude dobar super a ako ne  ostavljam je jer za te pare  je odlican motocikl a pogotovo sto i za nase uslove nije matora jer je 2008.
Lep oglas
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Gradacac BiH
  • Motocikl: Suzuki V-strom 650, Honda ADV 350

ja ti predlazem v-stroma 650 i to da kupis ovoga kojeg ja prodajem.:takoje:. motor je bez greske 2011. god 19500 km sa svom potrebnom opremom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS 2010,Yamaha X-Max 250 2013
18 hours ago, Utjerivac said:

 

Mislim da Honda CBF ima mogucnost regulacije visine vozacevog sjedista, ispravi me ako grijesim. :)

Ima podesavanje  sedista u tri stepena.

Ovaj moj je vozila  neka zenska osoba i zadnji deo sedista je prepravljen  da joj drzi ledja tj kao malo je produzen  da je drzi ali zato sad nema podesavanja  sedista jer kad ga podignem ne mogu da vratim taj drugi  deo sedista. Jedino da se neko pozabavi vracanjam na staro ali meni je i ovako ok jer je u visini Silver Winga kog mislim da nikad necu prodati.

Eto bas juce sam isao na motoskup u Gospodjincima  i drugar  koji se malo redje vozi sa nama je dosao sa svojim V-Strom 1000 i to je bas povelik motor naspram CBF-a tako da je  Honda  namenjana onima koji su nizi i koji vole nesto brzi motor jer CBF  je brzi i startniji motor od DL 650.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja