Jump to content

Moto Zajednica

Beograd - Lion, septembar 2017. godine

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav svima,

Dakle, sredinom septembra sa lepsom polovinom palim u Francusku, u jedno selo pored Liona.
Idemo kolima, imamo na raspolaganju ne vise od 16 dana za ovaj put. Ideja je da usput obidjemo nekakva gotivna mesta i vidimo kojesta zanimljivo.

Kako smo sinoc iznenada odlucili da cemo odmor provesti tamo, meni na pamet odmah pade onaj Smajserov putopis od pre jedno, mislim da ima deset godina, te mi isto tako pade na pamet da vidim ovde za preporuku rute i preporuku stvari koje bismo trebali da vidimo.

U polasku ne planiramo da provedemo vise od 2 dana u putu do tamo, dok u povratku bismo napravili nekakav maleni djir po Francuskoj, Italiji, Sloveniji (3, 4 dana).

Prvo spavanje ce biti najverovatnije Bled ili Bohinj, pa odatle cemo videti gde cemo i kako cemo dalje.

Dakle, sve sugestije, predlozi, placanje piva usput su dobrodosli.
Mislim piva na nas racun. ;)

Pozdrav,
Sve najbolje,
Nenad.


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo
19 hours ago, korniSh1 said:

Pogledaj našu maršutu od pre nedelju dana. Možeš da je izmeniš od Bohinja kroz Italiju, a deo od Aoste i Kurmajera pa kroz Francusku preko S.Bernara,Albertvila i Annecy (grad i jezero) ne propuštaj. U povratku,Chamonix i Mont Blank obavezno, pa vidi dalje za povratak kuda smo prošli (za neki dan).

>>MТОРЦИ<<

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: torino
  • Motocikl: jin lin 250v

Pre svega veliki pozdrav i veliko postovanje "matorcima"a i kolegi koji postavlja pitanje.Matorci stavio namerno pod navodnike iz ovog razloga.Matorci po godinama mozda(i sam sam tu negde)ali ocigledno mladi duhom cim voze motore.E sad ovako.Zanima me ku ste prosli posto ima nesto sto se meni ne slaze.Gledao sam vas putopis(doduse na preskok posto ima mnogo strana) i nisam uspeo da nadjem i skontam.Bas me zanima kud ste prosli.Aosta(mesto i zadnja naplatna rampa pre Mont Blana,Kujermaer zadnje vece mesto pre Mont Blana.Ostalo je sa francuske strane.Ako ste prosli tunel onda ste videli glecer i Mont Blan sa francuske strane a kazete mu da u povratu obavezno obidje Mont Blan.Na drugoj krivini(na levo kad se pocne spustati na francuskoj strani ima i mali spomenik nastradalima na Mont Blanu.Ako nije tesko matorcima da stave google map kartu kud su prosli da prodjem i ja posto mi to nije ni daleko.Iz Kuermajera ima jedan put koji ide direkt za Francusku ali na jednom mestu su serpentine i to dobre.E sad da pomognem coveku ako mogu.Mont Blan tunel i Frejus se placaju.Za kamion je skoro 300e prolaz u jednom pravcu a za mali auto ne znam.Proveri pre odluke da ih koristis.Mont Blan bi ti preporucio da obidjes(ipak je to najvisi vrh Evrope) i to da mu pridjes sa francuske strane(mnogo je lepse a iznad samog tunela ima glecer.Imas i lepih parkinga a priroda prelepa.Jos ako te posluzi vedro vreme pa da vidis i vrh(obicno bude u oblacima.Na talijanskoj strani posle Mont Blana desna pa leva krivina i pocinju tuneli.Nista narocito ali Kuermajer je prvi izlaz.Lepo planinsko(alpsko mestasce.Imas i pumpu ako ti zapne za gorivo.Posle nemas nista do auto-porta na Aost.Po meni ako ides na Frejus nemas sta da vidis.Od mesta imas Sussu i Olux na talijanskoj strani i ebga..nista posebno.Imas jedan put a ti razmisli.Priroda je prelepa i ko je voli ne preskace(nacionalni park...u stvari dva).Mozda ti je 100 km duze ali manje putarina....samo zapamti prevoji pi 2000-2500m nadmorske visine.Zena i ja cesto odem o motorom.E sad kojim putem.Dolazis do Torina(nebitno iz kog pravca.Da l' od Milana ili Bresce.Od Torina za Pinerolo(auto put placa se)Od Pinerola nema vise putarine.Pinerolo-Sestiere(odrzane zimske olimpiske igre,ski centar)-Montgenevra(ski centar sa francuske strane.Spustanje prema Brianconu je pi meni prelepo.Put krivuda i sve je suma.Imas mesta da stanes i da uzivas gde vidis sve ispid sebe.Kad sidjes do Briancona hvatas put za Grenoble(isto nacionalni park.Posle auto put za Lion a mozes i nacionalom.Od Briancona ako produzis prema Gapu (oko30-40km imas prelepo jezero.(i ogromno,voda zelena).Ja sam ti malo opsirnije bapisao a ti odluci sam posto je sve vezano za pare i vreme.Ako treba jos neka pomoc javi se slobodno.Matorcima zelim jos mnogo voznji i kilometara i ako vam nije tesko zalepite ovde turu sa google map....pa eto mene za vama hahaaa.Ako ne motorom onda sa godinama.Veliki pozdrav svima jos jednom.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: torino
  • Motocikl: jin lin 250v

Jos nesta da dodam.Ako se odlucis da prodjes tunel jedan ili drugi,nebito posto vazi za oba.Max brzina 70km/h minimalna 50km/h(vodi racuna posto su pokriveni radarom i kamerama)Razmak izmedju vozila 150m ili dva plava svetla(videces kad udjes u tunel)Imas obavestenja na radiju sta i kako.(jbg zaboravio sam frekvenciju ali ta jedina radi u tunelu a pre tunela imas i napisano)Obavestavaju na It-Fr i engleskom.U slucaju kvara stani na SOS parking i upali sva cetiri zmigavca.Idi do SOS telefona.Ako ne signes do SOS parkinga upali sva cetiri(vide oni to na kamerama i dodju za pet minuta)U slucaju vece pizdarije ti tuneli imaju uporedo prokopane tunele za spasavanje(pozar ili tako nesto) i imas obelezeno gde su vrata.Mont Blan je dugacak oko 14km a Frejus nesta malo manje od 16km.Ako jos nesta treba pitaj.Ko pita ne skita.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: torino
  • Motocikl: jin lin 250v

Proci ces Veneciju i steta da je ne posetis.Evo ti jedan savet.(sad mi pade na pamet.Posto je u Veneciji problem parkiranje moj savet je ovaj.Kako dolazis od Trsta i ides prema Padovi i dalje prema Milanu pazi ovako.Kad dodjes do izlaza(to ti je prakticno razdvajanje) Venecija est tu izadji.Taj put prelazi preko auto puta kojim si dosao i vodi prema Veneciji.Posle samo pravo.Posle ces videti shelovu pumpu sa desne strane i pocinje ogranicenje za kamione 60km/h.(to neka ti posluzi kao orjentir da si na pravom putu).Produzi pravo do izlaza gde pise Ravenna.Tu izadji.Kako si izasao spustas se niz brdo i dolazis na kruzni tok koji je prakticno ispod puta sa kojeg si sisao.Imas pumpu u kruznom toku odmah desno(ima jedna i sa druge strane ali je neces videti).Pumpa(orijentir).Izadji iz kruznog toka gde pise Ravenna.Sledeci kruzni tok opet Ravenna.Treci kruzni tok skreces prakticno na levo ali je veliki i ima drvece u njemu pa neces primetiti.Izlaz Marghera.Kako si izasao prema Margheri posle par stotina metara imas semafor.Tu ides desno i imas table Venecija centar.Odvest ce te u ulicu u koju trebas posle tog semafora da skrenes levo.(napisat cu ti ime ulice samo da vidim na navigatoru posto ovo pisem po secanju...jbg ko ce sve da popamti.)Tom ulicom do kraja i pre zavrsetka ulice na levo imas parking koji se placa.(par evra)Produzi napred i odatle ti krece brodic za Veneciju.(isto par evra).Nemoj da te buni (narocito posle semafora)kuda ides posto ti je to jedna velika industriska zona.Reci ces gde ovaj ludak mene odvede hahaa.Siguran parking,mirno,nema previse ljudi...e kad dodjes u Veneciju druga prica.Gondola je skupa.Bila 150e zadnji put kad sam bio.Rekao gondolijeru...mnogo.Kaze on al ja i pevam.Kazem ja njemu...pevacu ja tebi tri dana za te pare.Aj ti vozi gondolu a ja cu da pevam.Video da se zezam pa se posle smejali obojica.Taj put ti je naj laksi i nema guzve (posto malo ljudi zna za to.).Vozis se ko gospodin.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja