Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Pozdrav svima. Trebam malu logističku pomoć. Slijedeći vikend (29.7. subota) sam na proputovanju kroz Italiju i planiram posjetu Veneciji. Nemam smještaj u Veneciji već nekih 100km dalje. Znači supruga hoće da svratimo u Veneciju jer kako kaže "tamo nismo bili do sada" i realno izbjegao sam bar tri puta pa sad ne mogu. Znači bilo je "da draga".

 

Znam da je tamo gužva i visoke cijene svega. Trebaju mi savjeti, gdje da se parkiram i kako da je obiđem. Šta je povoljno, šta sigurno, šta je jednostavno.... Imamo nekih 6 sati na raspolaganju za Veneciju.

 

Ako je nekom bitno za info putujemo na Varaderu.

 

Ako neko prolazi kroz Sloveniju u petak i Italiju u subotu slobodno neka se javi možemo podijeliti dio puta.....mi u petak popodne krećemo iz Banjaluke....

 

hvala unaprijed

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 752 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Bio sam u martu u Veneciji pa su mi još svježe uspomene i na detalje oko parkiranja. Ja sam bio autom.

U Veneciju dolaziš preko jednog velikog mosta (tu ide i put i pruga).

Odmah pošto most pređe sa vode na kopno imaš odvajanje desno dole i prolaziš iznad parkinga koji ti je sa lijeve strane. Parking je zatvorenog tipa, plaća se i nije skup. Ja sam ga koristio. Gore na mostu odmah posle tog odvajanja, sa desne strane, imaš veliki parking za motore i skutere. Donji parking koji sam koristio mi djeluje sigurniji. Odatle do (početka) dijela grada koji želite posjetiti ima 15-20 minuta pješačenja.

Možeš te parkinge vidjeti na Google maps-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 886 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure
  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Što bi se zezao i kružio skroz okolo za parking, kad ga ima na samom ulasku u Veneciju, kako je napisao Guliver. Ima i na samoj Piazzale Roma (poslednja destinacija do koje može na 2 ili 4 točka) čuvani parking, ako mu je do bezbednosti motora i manje hoda. Ako mu se vozi brodom svakako baš sa tog mesta kreću obilasci Venecije vodenim putem, pa lagano kroz veliki kanal...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova

Solucija ti je i da ga parkiras u blizini Venezia Mestre zeleznicke stanice ( kao lokalci, trotoar pa uz banderu) i da uhvatis voz do Stazione di Venezia Santa Lucia. Voznja traje 10min i ide dosta cesto, mozes proveriti na netu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 886 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure
pre 6 minuta, Singularitet je napisao:

Što bi se zezao i kružio skroz okolo za parking, kad ga ima na samom ulasku u Veneciju, kako je napisao Guliver. Ima i na samoj Piazzale Roma (poslednja destinacija do koje može na 2 ili 4 točka) čuvani parking, ako mu je do bezbednosti motora i manje hoda. Ako mu se vozi brodom svakako baš sa tog mesta kreću obilasci Venecije vodenim putem, pa lagano kroz veliki kanal...

Zavisi s koje strane je smješten, a to ne znamo. Znamo samo da je 100 km od Venecije. Iz tog razloga sam napiso "od prilike ovako".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

^ Ok. To je dnevna poseta, parking nije preskup, ja bih terao do Venecije direktno, kako ne bih dodatno komplikovao dan.

Opcija je i ovo što kaže @fikacu - vozovi (tramvaji, šta li su beše) zaista idu svaki čas, ali bi me baš mrzelo to da radim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200
pre 47 minuta, Guliver je napisao:

Bio sam u martu u Veneciji pa su mi još svježe uspomene i na detalje oko parkiranja. Ja sam bio autom.

U Veneciju dolaziš preko jednog velikog mosta (tu ide i put i pruga).

Odmah pošto most pređe sa vode na kopno imaš odvajanje desno dole i prolaziš iznad parkinga koji ti je sa lijeve strane. Parking je zatvorenog tipa, plaća se i nije skup. Ja sam ga koristio. Gore na mostu odmah posle tog odvajanja, sa desne strane, imaš veliki parking za motore i skutere. Donji parking koji sam koristio mi djeluje sigurniji. Odatle do (početka) dijela grada koji želite posjetiti ima 15-20 minuta pješačenja.

Možeš te parkinge vidjeti na Google maps-u.

Ako sam dobro shvatio iz Mestre pređem ovaj veliki most i imam parking. Odatle bilo pješke bilo sa ovim brodićima mogu da obiđem sve?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Saveti koje ti dao kolega e-mayl zlata vrede. Venecija je jedini talijanski grad gde se placa parking za motocikle.

 

Sto se tice duzine boravka jedan dan je premalo a 6 sati nisu dovoljni za bilo sta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Pa imaš opciju Vaporetto (vodeni bus), vodeni taksi, gondole... Ipak, za mene je to kao da u Beogradu uzmeš onaj kabrio turistički autobus i iz njega gledaš grad.

Predlog je da od Piazzale Roma lagano odpešačiš do trga sv. Marka i vratiš se drugom putanjom. Šta ćeš da obiđeš to je već do tebe. Mala je Venecija, nećeš baš da se ubiješ od pešačenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

A i sto se cena tice i one variraju-sve oko trga/centra/turistickih atrakcija ti je papreno skupo,dovoljno ce biti da se udaljis od centra i kafa ti kosta kao u svakom baru u Italiji-1,00-1,10E

Isto vazi i za pizzerie,restorane....

Nemoj da se iznenadis ako te usluze i sa "zamrznutim" picama

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 752 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000
Pre 19 sati, milje80 je napisao:

Ako sam dobro shvatio iz Mestre pređem ovaj veliki most i imam parking. Odatle bilo pješke bilo sa ovim brodićima mogu da obiđem sve?

Tako je, sa parkinga sam išao ka željezničkoj stanici i pored nje dalje u onaj turistički dio grada. 

Možda imaju bolje opcije ali ja ih ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pazi to, groblje su odvojili na ostrvo, cimitero di san pa još nešto :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ubace 2 čenjeta belog luka i malo osvestaju vodicu tu okolo i neće nijedan, ni tamo ni vamo.

Izvinjavam se na off-u. Primetih to ostrvo pa me povuklo da proverim šta ima tamo i ode malo tema.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200
Pre 3 sati, Singularitet je napisao:

Okvirno, da stvoriš sliku. Uveličavaj na Google Maps šta ti treba.

59786c410c0e2_Venecija01.thumb.jpg.9a9cdf32cfd5b9d0458087d8ebf38e44.jpg

E svaka čast!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Putovanje je završeno, pa da se još jednom zahvalim na korisnim savjetima i da dam mali presjek, možda nekome koristi.

 

Cilj je bio u vikend uklopiti destinaciju koja nije lokalna jer ove godine ne možemo odvojiti 15ak dana za put već samo vikende. Početak putovanja morao je biti petak popodne i kraj nedjelja naveče.

 

Iz Banjaluke smo krenuli oko 15.00 znači izašli smo sat ranije sa posla i isti dan (petak) dovezli smo se do Sežane gdje smo stigli oko 20.30 sati. Putovali smo auto putem i na granicama i putarini proveli sat vremena ukupno i napravili dvije pauze po 15-ak minuta na odmorištima. U Sežani smo uzeli hotel dvije noći i cijena je 70 eura sa doručkom. Hotel se zove "Prunk" i odličan je, motor je direktno ispred ulaza pokriven kamerom. Postoji i jeftiniji sličan smještaj, ali ne mnogo. Značajno jefitinija varijanta su hosteli ili sobe sa sajedničkim kupatilima, ali mi nismo bili za to.

 

Smještaj u Veneciji nije bio opcija zbog cijena i činjenice da u petak nismo mogli stići u razumno doba.

 

Od Sežane smo u subotu otišli do Venecije. Udaljena je 150km. Putuje se sat i trideset minuta. Putarina je 11,50 eura u jednom pravcu. Ulazak u Veneciju je dobro obilježen i kako ste savjetovali poslije mosta koji spaja Veneciju i kopno odmah smo skrenuli desno i našli odličan parking za motore i cijena je 20 eura dnevna karta (nema opcije po satu). Na samom ulazu u Veneciju postoj i parking koji se ne plaća, ali treba poraniti i biti u Veneciji već u 8.00 ujutro da bi se uhvatilo mjesto (i tada je pitanje). Parking (koji smo koristili) je prvi na koji se naiđe, jasno označen i ne može se promašiti. Odatle je ostalo nekih 10ak minuta pješke do starog dijela Venecije i nema potrebe uzimati bilo kakav dodatni prevoz osim ko želi. Oko 19.00 smo krenuli nazad za Sežanu i u nedjelju ujutro za BL uz posjetu Ljubljani.

 

O samoj Veneciji ne bih ovdje jer mi je cilj da dam logistički savjet onima koji prvi put idu ili nisu bili odavno. Sve u svemu mi smo ručali u nekom malom restoranu uz mali kanal kraj Đavoljeg mosta (tako piše) i 2 x pica i voda je 23 eura i to je bio sav trošak koji smo imali pored putarine, parkinga i goriva. Prošetali smo, sjedili na mostićima, popili svoje piće koje smo ponijeli i bilo je odlično. Proveli smo ukupno 6 sati u Veneciji i vidjeli dosta toga, za mene dovoljno. Najljepše je odvojiti se od kolona turista i ući u manje ulice. Tamo nema ništa poznato, ali tek tu čovjek ima neki osjećaj Venecije. Sve ostalo je prebukirano i previše turistički za mene (iako žena je uživala).

 

Što se tiče auto puta osim dijela u Sloveniji koji volim da vozim ostatak je bio smor.

 

Moja preporuka je da svako ko putuje sa ljepšom polovinom ovu destinaciju "ubaci" kao nešto što je namjenjeno ženi. Moja je bila oduševljena što se neko putovanje posvećuje braku, ljubavi....romantici.... tako da sad imam odličan "kredit". Ako ništa drugo nekad je i saputnika lijepo počatiti destinacijom po njenom izboru.

 

Sve mi se čini da će Venecija uskoro postati grad bez Talijana i veliki zabavni park za turiste iz Azije....tako da još uvijek nije kasno vidjeti i ovu "normalnu" Veneciju.

 

Troškovnik za petak (polazak 15.00) - nedjelja (povratak 20.00) na relaciji BL - Venecija:

2,5 eura putarina u BiH (putarinu računam u oba pravca)

12 eura putarina u Hrvatskoj

7 eura vinjeta u Sloveniji

22,00 eura putarina u Italiji 

140 eura dva noćenja sa doručom u Sežani (SLO) - hotelski smještaj tri zvjezdice

21 eura parking u Veneciji (dnevna karta)

25 eura ručak u Veneciji (pica - voda)

cca 100 eura sve ostalo (gorivo, hrana kupljena u marketima, voda, kafa......)

 

Ako nešto nekog interesuje slobodno u pp....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja