Jump to content

Moto Zajednica

Posao za c kategoriju

Recommended Posts

  • Drug član, 1308 postova
2 hours ago, Bigor said:

Jel to na mene mislis?

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока
 

Ako se osecas kao nabedjeni gazda da, na tebe mislim i na svakog nabedjenog gazdu. Poznavao ga licno ili ne, kao sto sam rekao, ne podnosim takve "gazde". 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Vidim da si isfrustriran do krajne mjere, samo mi nije jasno sto ne das otkaz i sam sebi budes gazda?
Ja sam svog napustio posle 8 godina jer su ga pare promijenile, znaci nije cak ni novac bio u pitanju i otvorio svoju firmicu.
Nisam uzeo da kukam na sudbinu i pozivam na revoluciju protiv poslodavaca vec guram koliko mogu i dokle mogu

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
37 minutes ago, Bigor said:

Vidim da si isfrustriran do krajne mjere, samo mi nije jasno sto ne das otkaz i sam sebi budes gazda?
Ja sam svog napustio posle 8 godina jer su ga pare promijenile, znaci nije cak ni novac bio u pitanju i otvorio svoju firmicu.
Nisam uzeo da kukam na sudbinu i pozivam na revoluciju protiv poslodavaca vec guram koliko mogu i dokle mogu

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока
 

Ma necu da budem gazda covece ni sam sebi. Toliko sam frustriran i mrzim gazde da ni sam sebi ne bih mogao da budem gazda, hehehe :P

 

Salim se malo ja u postovima, al sustina je ipak realna. Niko ne voli bahato i ponizavajuce ponasanje gazda, sefova, tzv direktora i drugih. 

I za kraj, svima na veselje, jedna narodna pjesmica.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova

Imam tu srecu da mi gazda dobar drug

I naravno postujem i radim kao za sebe

I pre bih kod njega radio za duplo manju platu nego kod bilo koga drugog za  vecu vecu platu

Naravoucenije

Nije bitno za koliko radis vec kod koga radis

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR
11 hours ago, Bigor said:

Vidim da si isfrustriran do krajne mjere, samo mi nije jasno sto ne das otkaz i sam sebi budes gazda?
Ja sam svog napustio posle 8 godina jer su ga pare promijenile, znaci nije cak ni novac bio u pitanju i otvorio svoju firmicu.
Nisam uzeo da kukam na sudbinu i pozivam na revoluciju protiv poslodavaca vec guram koliko mogu i dokle mogu

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока
 

Ako nije tajna, odakle si (mislim vidim da si napisao Beograd)? ime firme, čime se baviš?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Masinskim malterisanjem, a firma mi se nesto i ne reklamira ovde

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR
9 hours ago, Bigor said:

Masinskim malterisanjem, a firma mi se nesto i ne reklamira ovde

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока
 

Odakle si?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Da postoje ljudi koji misle da smo mi nacisti koji smo dosli u vas cisti grad da ga prljamo. 

Hvala za pozdrav, a cmokic ostavi istomisljenicima

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
Samo potvrdjujem teoriju mnogih, da osim smoga postoje i ljudi koji zagadjuju grad.  

Cmok i poz.

 

Pod šta se podrazumeva da si čistokrvni Beograđanin??  

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
pre 24 minuta, Krmco je napisao:

Pod šta se podrazumeva da si čistokrvni Beograđanin??  

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

 

Да не продаш човеку покварен мотор! :P

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Kakve sve nebuloze čovek neće da pročitao, hteo ili ne..
Zato što je neko došao i zato što radi posao koji zna da radi, zagadjuje grad!?

Imam primer iz svoje firme o onome o čemu pričate i da, nema uvek veze direktor ili poslodavac sa vašom platom, često je imate i sami..
Na mestu mehaničara je bio dečko koji je od starta bio nezadovoljan fiksnim delom plate, mislim da je 55 000rsd plus bonusi, retko kad je uspevao da navuče 80 000rsd ( po njegovim rečima). Živeo je sa cimerom u rentiranom stanu i nije uspevao da se pokrije iz istog razloga što nije uspevao ni da zaradi više, 2 kutije cigara dnevno, 3-5 kafa i duplo više puš pauza samo za vreme radnog dana.
Njega je zamenio dečko čija plata u zavisnosti od posla ide od 90 000 do 130 000, sa istim onim fiksnim delom.
Uslovi rada nisu promenjeni, obim posla je više-manje isti, ali glava radnika nije ista.
Ovaj je shvatio da tih 40 sati nedeljno mora da radi, da bi ostale sate živeo kako treba.

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Gazda je tu, posao je tu, ti kao radnik si tu.

 

Gazda ce platiti koliko smatra da treba bez obzira koliko ti radio. Jedan majstor se moze ubiti od posla, drugi majstor ceo mesec krivinariti te na kraju oboje prime istu platu.

 

Jedan majstor (elektricar) zna raditi sve popravke na vozilu + zna ugraditi plin, muziku, alarm + cent. brave, gps tracker, ugr. hands free bluetooth uredjaja, parking senzora.

Drugi majstor (elektricar) pola ne zna od ovoga sto zna prvi al zato zna sefu kad je rodjendan pa mu brze bolje jedne godine pokloni mob. telefon, druge godine sat, trece parfem, cetvrte god. neku ludacku lampu i tako godinama drugi majstor neznalica ima daleko vecu platu od prvog majstora koji daleko vise znao i vredi.

 

Supruga gde radi ima 18 dusa, 1 gazda relativno mlad covek, 2 sefice smena i 15 radnica, sve zenske i on sam blazen medj njima zenama.

Sefice smena imaju jednako istu platu, radnice medjusobno imaju mala odstupanja sem jedne (radnice) koja je povlascena. 

Ona ima nesto visu platu od radnice a nesto nizu od seficine, pride ne radi gotovo nista.

Razlog takvog uspeha proizilazi iz sirenja njenih nogu kad god blazeni namigne.

 

Retka je velika firma gde zaposleni imaju platu spram svojih mogucnosti. 

Sve se svodi na neko ulizivanje, podvladjivanje, lizanje guzcce uz siroki osmeh, ko se bolje proda za casicu para.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mnogi robuju Gazdama i dan danas..... kad se to bude promenilo, mozda i sam prestanem da pisem Gazda.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 3 sati, Satelis je napisao:

Ona ima nesto visu platu od radnice a nesto nizu od seficine, pride ne radi gotovo nista.

Razlog takvog uspeha proizilazi iz sirenja njenih nogu kad god blazeni namigne.

 

Retka je velika firma gde zaposleni imaju platu spram svojih mogucnosti. 

Sve se svodi na neko ulizivanje, podvladjivanje, lizanje guzcce uz siroki osmeh, ko se bolje proda za casicu para.

   Loš gazda,loš po sebe . 

  Pre dvadesetak godina drugar otvori minimarket ( ostavi državni posao i ode u privatnike ). Posle nekog vremena,odem da mu vidim radnju, sednemo u kancelariju ( deo magacina iza radnje ), pijemo kafu,ja gledam one radnice, kad nema posla na kasi, dopunjuju robu po rafovima,brišu flaše da ne budu prašnjave, one lepe, zgodne i ujednom trenutku ga ja ( mlad i glup ) pitam " jebeš li ti ovo "  - misleći na ove dve radnice. 

  Kad na moje iznenađenje drugar kaže " Ne i ne pada mi na pamet " Logično,pitam ga " A što " ? i onda mi on objasni :

  Kaže, ako bi imao bilošta sa nekom od njih, onda bi morao da joj gleda kroz prste za neki njen nerad, za manjak možda u kasi, za neku robu koju će ova odneti kući a da ne plati. .. 

  A ovako. ona je tu da uradi svoj deo posla i zaradi svoju platu. Samim tim je zaradila i njemu njegovu.Što on kaže, kad stavi novac u džep i izađe u grad - može da bira koju će - bez naknadnih posledica vezanih za posao . 

  Epilog: I dan danas mu rade iste radnice koje su radile u početku, u međuvremenu su se poudavale, izrodile decu . . . 

  Drugar je kupio neki tavanski prostor koji je preuredio u veliki stan u kojem živi sa svojom porodicom . 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500
On 12.1.2020. at 10:48, ProMaster je napisao:

Kakve sve nebuloze čovek neće da pročitao, hteo ili ne..
Zato što je neko došao i zato što radi posao koji zna da radi, zagadjuje grad!?

Imam primer iz svoje firme o onome o čemu pričate i da, nema uvek veze direktor ili poslodavac sa vašom platom, često je imate i sami..
Na mestu mehaničara je bio dečko koji je od starta bio nezadovoljan fiksnim delom plate, mislim da je 55 000rsd plus bonusi, retko kad je uspevao da navuče 80 000rsd ( po njegovim rečima). Živeo je sa cimerom u rentiranom stanu i nije uspevao da se pokrije iz istog razloga što nije uspevao ni da zaradi više, 2 kutije cigara dnevno, 3-5 kafa i duplo više puš pauza samo za vreme radnog dana.
Njega je zamenio dečko čija plata u zavisnosti od posla ide od 90 000 do 130 000, sa istim onim fiksnim delom.
Uslovi rada nisu promenjeni, obim posla je više-manje isti, ali glava radnika nije ista.
Ovaj je shvatio da tih 40 sati nedeljno mora da radi, da bi ostale sate živeo kako treba.

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk
 

A koje je to radno mesto gde moze da se zaradi 90-130k za 40h nedeljno? Cisto me znatizelja ubi. 

Ja imam manje od 90 za 48h/ned i radim svoj posao vrlo savesno i posteno , sto bi rekli pun gas. A za ovakve ponude jos nisam cuo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Posto se u naslovu pominje C kategorija rekao bi da je taj posao da ubodes dobar u Srbiji ravan sedmici na lotou a preko moze da se radi. Ja sam detaljno upoznat sa radom u Gartneru pa ako nekoga zanima neka pita.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
A koje je to radno mesto gde moze da se zaradi 90-130k za 40h nedeljno? Cisto me znatizelja ubi. 
Ja imam manje od 90 za 48h/ned i radim svoj posao vrlo savesno i posteno , sto bi rekli pun gas. A za ovakve ponude jos nisam cuo....
Automehaničar u ovlašćenim servisu..
Fiksna plata plus procenat od uradjenog posla..

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja