Jump to content

Moto Zajednica

Posao za c kategoriju

Recommended Posts

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Evo ovako, da vam odgovorim kako se radi u "normalnim" firmama koje imaju neku vrstu prevoza robe, a u kojoj i sam radim, doduse ne razvoz ali znam sta se radi i kolike su plate:

 

1. Vozac B kategorije nosi. utovara i istovara isto kao i pomocni radnik koji ide sa njim, ali zato ima i dosta vecu platu od tog obicnog fizikalca

2. Fizikalac koji ide sa vozacem B kategorije i pomaze mu nikada ne moze imati platu kao vozac, bez obzira na staz.

3. Vozac kamiona sa C ili E kategorijom samo parkira i otvori kamion prilikom utovara i istovara i jedina mu je briga da je roba na vreme dovezena, tahograf tacan i da je odradio pauze po propisu (jer su kazne ogromne).

4. Svim vozacima i fizikalcima se vodi i obracunava prekovremeni rad (ako ga ima) i sve se zajedno sa platom isplacuje

 

Ovako to izgleda u firmi u kojoj ja radim. Kontam da nije svuda ovako, da se ne gleda prekovremeni rad, da vozac kamiona utovara i istovara robu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: BMW R1200 GS
On 23.10.2017. at 20:48, Momentum je napisao:

Evo ovako, da vam odgovorim kako se radi u "normalnim" firmama koje imaju neku vrstu prevoza robe, a u kojoj i sam radim, doduse ne razvoz ali znam sta se radi i kolike su plate:

 

1. Vozac B kategorije nosi. utovara i istovara isto kao i pomocni radnik koji ide sa njim, ali zato ima i dosta vecu platu od tog obicnog fizikalca

2. Fizikalac koji ide sa vozacem B kategorije i pomaze mu nikada ne moze imati platu kao vozac, bez obzira na staz.

3. Vozac kamiona sa C ili E kategorijom samo parkira i otvori kamion prilikom utovara i istovara i jedina mu je briga da je roba na vreme dovezena, tahograf tacan i da je odradio pauze po propisu (jer su kazne ogromne).

4. Svim vozacima i fizikalcima se vodi i obracunava prekovremeni rad (ako ga ima) i sve se zajedno sa platom isplacuje

 

Ovako to izgleda u firmi u kojoj ja radim. Kontam da nije svuda ovako, da se ne gleda prekovremeni rad, da vozac kamiona utovara i istovara robu.

ovo "zvuci" kao da nije u Srbiji ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

U bivsoj firmi sam radio kao vozac(c kategorije), montaža npr u Beogradu, naravno na 8-9 spratu... 

Jos kada nemoze u lift, nosi kao magarac... 

Onda montaza tog istog materijala (kuhinje, ormari itd)... 

I onda u 22-23h povratak za Loznicu umoran kao pas.. 

E to je Srbija... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700
pre 6 minuta, zx9r ninja je napisao:

pa kad stignes da vozis motor jbt

Vise neradim u toj firmi... 

Sad sam u javnom preduzeću... Gospodin covek... Hehe

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

@Momentum, 2005 sam položio C/E nikada ne planirajući da vozim kamion. Otac insistirao na tome i platio polaganje a moje je bilo da to odradim. Obavljeno!

 

Prvi komšija u gradu gdje odrastoh je bio vlasnik (tada) nekih 6-7 kamiona i često mi nabacivao kako bi mogao kod njega da radim. Inače bio užasan gazda i slab čovjek sudeći po njegovim radnicima. 

Jednom me namoli da subotom odem u Rijeku i natovarim kontejner na platon i dovezem. Hajde reko uradiću. Dogovorimo se da je moja dnevnica bjednih 25€ i odem subotom u 4 ujutro, nabacimo kontejner i krenem nazad. Jedva se izvukao iz grada odozdo, ko zna Rijeku zna da je rješenje teškog saobraćaja užasno. Jedva se dograbim autoputa i gas prema Šamcu gdje me taj isti gazda dočekao, preuzeo kamion, prevezao preko granice i posle dok se to ocarini mi smo otišli autom kući. U ponedeljak me lik zove dok sam na redovnom poslu i kaže da trebam da odem po kamion. Reko care mogu ali naveče, radim. Jebeš Šamac eto me za 2 sata i tamo i nazad. Joj ne paše mu to on bi odmah. Hajde ustanem sa posla 2 sata ranije i odem, uzmem kamion, dovezem u Derventu. Taman pred gradom me zove opet, vozi u tu firmu i treba da se istovari.

Ja tamo, parkiram, otvorim. Eto nekog šefića, pokazuje mi nešto rukom. Reko gdje gori, kaže tamo istovaraj. Reko care nisam ti ja viljuškar istovaraj sebi zabole me ona stvar. (Keramika bila u paketima u kontejneru).

Tu se malo zakačimo, ja ostavim onako otvoren kamion, odem svome "gazdi" kući. Nabrojim mu se milosne majke i poželim da mu firma propadne sutra. 

 

Tri stvari su se desile.

1) nikada nisam vidio svojih 50€ (ili 75€ ako računamo ponedeljak)

2) firma je 3 godine kasnije, ili 4 možda, propala.

3) kada sam otvarao sopstvenu firmu na mjesto broj 1 sam stavio radnike. Za sada, Bogu hvala, nula problema.

 

 

 

Po meni, svaki "gazda" koji misli da može da piša po radnicima treba da doživi samo da mu jednom SVI radnici odluče spontano dvije sedmice, 10 radnih dana, ne doći na posao. Da vidiš onda kako može svašta...

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
pre 5 minuta, GuMi5 je napisao:

 

Po meni, svaki "gazda" koji misli da može da piša po radnicima treba da doživi samo da mu jednom SVI radnici odluče spontano dvije sedmice, 10 radnih dana, ne doći na posao. Da vidiš onda kako može svašta...

 

Na zalost, ponuda radnika je veca od potraznje. Na zalost, uvek ima ljudi koji bi radili i za manje para. 

Svaki posladavac, u kojoj god bransi bio, misli da moze uvek da nadje drugog...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Shvatili bi svi da ne primaju "socijalu" u mesto plate. Ovo za sta mi radimo je socijala. Sad... neki misle da i ne moraju da rade za sicu i fušare ili daju otkaze. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Kada si krenuo da radis znao si da radis za socujalu i prihvatio, e sad radi kako treba, a ne ko jebe gazdu, pa ga zavlaci i u laci u gubitak. Ne kazem licno tebi vec mi je pun kufer likova koji hoce kod mene da rade pod svojim uslovima, haj da bude obrnuto i da ja radim pod svojim uslovima kod bilo koga, pa logicno da ne moze! I svi koji kod nekog rade moraju da shvate d gazda od njih mora imati zaradu, a ne samo da zarade svoju platu u tom slucaju nisu ni potrebni gazdi. Sto se tice dobrih radnika stvarno vrijede postovanje i svakakve benificije da bi se sacuvali, e tu su gazde jajare kada od takvih hoce da skinu kozu s ledja sto su do ne tako davno radili.


Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
50 minutes ago, Bigor said:

Kada si krenuo da radis znao si da radis za socujalu i prihvatio, e sad radi kako treba, a ne ko jebe gazdu, pa ga zavlaci i u laci u gubitak. Ne kazem licno tebi vec mi je pun kufer likova koji hoce kod mene da rade pod svojim uslovima, haj da bude obrnuto i da ja radim pod svojim uslovima kod bilo koga, pa logicno da ne moze! I svi koji kod nekog rade moraju da shvate d gazda od njih mora imati zaradu, a ne samo da zarade svoju platu u tom slucaju nisu ni potrebni gazdi. Sto se tice dobrih radnika stvarno vrijede postovanje i svakakve benificije da bi se sacuvali, e tu su gazde jajare kada od takvih hoce da skinu kozu s ledja sto su do ne tako davno radili.


Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока
 

Koliko para toliko muzike! Nema dalje. 

 

Samo uvlacite gazdama k.... u zadnjicu. Niste odgovorni braco zeljni slobode ni Gospodu Bogu ni svojim obrazom. Zna se ko su oni. 

 

I ne zaboravite - gazde i politicari su paraziti.

 

Svaka cast gazdama koji razumeju, placaju, postuju i ohrabruju svoje radnike. Bar iz postovanja, takvima postovanje na neki nacin treba uzvratiti. 

 

Ovi ostali? Paljba...Uskoro ce im raditi Somalijci, Afganistanci, Pakistanci. Na proslom poslu sam proveo na granici sa Hrvatskom sa njima neko vreme. Tek cete videti sta nas ceka, ne samo u Srbiji nego i u regionu...Samo polako. 

 

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Ker ima gazdu a Radnik ima Poslodavca.Dogod  gazda misli da mu je Radnik Ker i da je duzan da radi koliko on misli da treba tu nema ljubavi a ni posla.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
14 minutes ago, Pingvin37 said:

Samo uvlacite gazdama k.... u zadnjicu.

Haha pa nisu gazde gazde zato sto su vesla sisali, vec sto bas takve znaju da procijene i odjebu na vrijeme!

Moze se raditi i u zdravoj atmosveri i uz uzajamno postovanje ali za tango je potrebno dvoje, s takvim razmisljanjem i tjeranjem maka na konac niko ne prolazi dobro.

Zato postujte i dobre radnike i dobre gazde, ostale napustajte ako ne stima,  pa neka se snalaze sami.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
8 minutes ago, Bigor said:

Haha pa nisu gazde gazde zato sto su vesla sisali, vec sto bas takve znaju da procijene i odjebu na vrijeme!

Moze se raditi i u zdravoj atmosveri i uz uzajamno postovanje ali za tango je potrebno dvoje, s takvim razmisljanjem i tjeranjem maka na konac niko ne prolazi dobro.

Zato postujte i dobre radnike i dobre gazde, ostale napustajte ako ne stima,  pa neka se snalaze sami.

Samo polako. Sisacete gazde nesto drugo, vesla su jos i kvalitetne gradje. Ja samo kazem kako se krece trziste rada u jugoistocnoj Evropi i uopsteno na globalnom nivou sta nas ceka. 

 

A ko se zadnji smeje, najsladje se smeje. Samo lagano, i pun gas...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Vecina gazda su gazde jer su zaradjivali otimijacu na tudjoj muci.Pravog Radnika moras platiti.Svi oni koji su otimali i krali od radnika polako ostaju bez istih.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Bugarinovic vise mu kamiona stoji nego sto radi, i to sto radi su ljudi pocetnici, Rada iz  Futoga pitaj je  u dupe da te poljubi i da ce ti i kamion i turu koju hoces.Naravno jos uvek postoje ulizice koje se provlace al nece dugo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

To nisu samo ulizice, to je stoka zeljna onoga i sto nema al i sto ima. Gladnjaci dozivotni. 

 

I ja isto pisem pa brisem. Da me ne bi banovali inace bih rekao sta imam, al ovde su ljudi okupljeni oko motora i greota je da nas neki nabedjeni kvazi gazda ovde isprovocira i da zbog neke teme koja nema veze sa motociklizmom nasednem na provokacije parazita.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova
Pre 12 sati, MaxiS je napisao:

 

Na zalost, ponuda radnika je veca od potraznje. Na zalost, uvek ima ljudi koji bi radili i za manje para. 

Svaki posladavac, u kojoj god bransi bio, misli da moze uvek da nadje drugog...

Preseli se u Bosnu... 

Kod nas konobari lupaju po 500€ plate...

Nigdje nikoga, ljudi sebi izmišljaju plate. Nezaposlenost nikada manja... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja