Jump to content

Moto Zajednica

Posao za c kategoriju

Recommended Posts

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Znaci trebalo bi imati vozaca kombija,pored njega jos jednog ili dva fizikalca koji ce taj kombi ili kamion da utovari-istovari,i ako recimo imas jednu do dve tone robe koja putuje od Beograda do Nisa,sa platama preko 50000,bas me zanima koja firma to moze da iznese

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Što se tiče kargo pilota - naravno da učestvuju u utovaru i istovaru, mada se njihovo učešće svodi uglavnom na proračunavanje, raspoređivanje i učvršćivanje tovara u avionu da bi bio idealno raspoređen zbog balansa. 

  Što se tiče kombija  pomoćnog radnika, i tu sve zavisi sve od toga šta se vozi, za neku robu nije potreban fizički radnik, za neku jeste. Što kolega " Rale - ča reče - ako voziš stiropor i sunđere - radnik ti nije potreban, ali ako voziš parket i keramičke pločice - naravno da treba neko ko će to da utovari - istovari. Vozači šlepera voze sami, a nose po 10 - 20 tona tereta i nije njihov posao da istovaruju il utovaruju - onaj ko šalje robu utovara, a onaj ko je prima obezbeđuje istovar . 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Vozac kombija poljoprivredne apoteke, koji nosi i hranu za pilice i ostale zivotinje, ima jos jednog pomocnika. Koji vozi, manje trmsi. Kombi je na B kategoriju, znaci nema previse tereta. Jedan utovar ujutru i to se istovara po selima. Za 45.000 svakom. To je prihvatljivo. Pisem o mom kolegi.

Drugi vozi sleper, i njegovo je samo da prati utovar istovar zbog bezbednosti tovara i pravilnog rasporeda mase u prikolici.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Nije problem i istovaraće ljudi, ako treba na leđima će robu odnijeti, ali PLATITE kako dolikuje ...Što reče neko, niste svjesni šta mogu da uradim ako me platite..Svi nešto se*u kako smo lijeni ovo ono, upoređuju nas sa Njemcima, Japancima, Vanzemaljcima, a niko neće da da njihovu platu..Zaposle za posao A a natovari ti i B i C i D, i još jedno sat, dva na dogovoreno radno vrijeme, za istu platicu, ako je i dobiješ u dva puta...i kao lijeni neće da rade..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kičma ne može da se plati. To kao prvo.

Kao drugo, ako će šofer da dobije povišicu to znaci da će traziti i onaj drugi pa će potom i treći. A onda će roba koja se vozi pozadi da poskupi pa ćemo da se žalimo kako je ta roba skupa. Taj koji bude kupovao tu robu trazice povišicu zbog poskupljenja robe.



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Mozda je bolje da se ulozi u uslove rada. Ako već istovara, to ne mora preko kičme. Postoje i električni paletari koji se zakace za kombi pozadi. Em stedis radniku kičmu em istovari i utovari za sekundu.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Kad sam ostao bez posla, zovu me sa siz-a za zapošljavanje, daju mi tel broj nekog lika kojitraži vozača " D " kategorije. Savetnica sa siza mi kaže " niko neće da radi kod njega, al probaj, ko zna, moja dužnost je da ti ponudim, popričaj sa čovekom pa mi javi šta je bilo " . OK, pozovem robovlasnika da vidim o čemu se radi i on mi kaže sledeće: "  Vozi se kamion sa prikolicom, vozi se po celoj Srbiji. Sakupljaš stare gume kod vulkanizera, sam utovaraš i dovoziš u beočinsku cementaru gde sam istovaraš. Radi se od 06,oo do 22,00. Plata 40.000 ako si neprijavljen ili 25.000 ako si prijavljen" . Vidim ja o kakvoj se budali radi. pa mu uzvratim istom merom ( kad on može da nudi nešto ovako, mogu i ja njemu malo da dignem pritisak ) - Dobro, kažem, to znači da ako nisam prijavljen meni plata treba da bude 120.000 dinara mesečno. Tu on drekne " jesi li ti normalan, odakle ti ta cifra sad ? " - Pa reko, rekao si da je plata 40.000, treba da radim dve smene kao vozač - to je 80.000 + još da radim kao fizikalac to je još 40.000 i to ti je to . Tu lik poludi, počne da psuje, da mi priča kako sam ja neradnik i slične stvari, a i ja sam onda njemu još svašta rekao i tu se završila komunikacija. 

 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6
Znaci trebalo bi imati vozaca kombija,pored njega jos jednog ili dva fizikalca koji ce taj kombi ili kamion da utovari-istovari,i ako recimo imas jednu do dve tone robe koja putuje od Beograda do Nisa,sa platama preko 50000,bas me zanima koja firma to moze da iznese
Zasto bi se nosaci vozili u kombiju, oni su vec tamo gde se roba utovara i istovara. Ako ti se firma svodi na jednu turu onda to radi sam. Svuda u svetu mali preduzetnici rade sami

Sent from my S30 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS
Pre 11 sati, drumskalisica je napisao:

 

 

    Naravno da utovar - istovar ima veze sa vožnjom. Po zakonu, profesionalni vozač sme u toku dana da vozi pet sati neprekidno ili osam sati sa pauzama.  Naučno je utvrđeno da se nakon tog vremena smanjuje koncentracija, gubi pažnja i slično. Neko sedne u privatni auto, ode na more, vozi 10 - 15 sati, pa posle tri dana ne može da dođe sebi, a profesionalni vozač vozi svaki dan. Policija po auto putevima stalno zaustavlja šlepere i kontroliše im tahografe - ne toliko da bi proveravali kojom brzinom voze - već da bi videli koliko su dugo za volanom - da ne bi posle u novinama čitali kako je vozač kamiona zaspao pa posle izgazio i pobio neke ljude . 

  To samo kod nas ima da se vozaču uz vožnju dodaje i utovar - istovar. Ajd za neke vožnje po lokalu i nekako, al za neke vožnje van grada - nikako. 

Zadnje dve recenice potpuno netacne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Drumskalisica,nemoj da mislis da podrzavam stav takve budale iz gornjeg posta ali...Prvo mi nije jasno stace njemu vozac D kategorije za kamion sa prikolicom ??Drugo...kako ti mislis da radis kao vozac i da odes u npr Leskovac po te gume i da radis jednu smenu...Trece...mislim da se grdno varas oko utovara i istovara.Ti ne mozes kamionsku gumu da podignes rucno ni na sanduk od kamiona a kamoli da natovaris pun kamion i prikolicu...Ti to nebi natovario sam za 2 dana a isto tako istovario.Ti sto to kupe imaju hidraulicnu ruku za utovar i istovar gledao sam ih sto puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Sa druge strane ovo je Srbija, plata doktora specijaliste (bez dezurstva i nocnog rada) iznosi 65000 din, proveo je na skolovanju bar 10 godina, plata policajca bez nocnog rada itd je 45000 dinara i tako redom, tako da meni ovaj kombi i 50000 din zvuci super iako se malo fizikalise...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@ - miljan-tracer - Moja greška u kucanju - mislio sam na E kategoriju. A što se ove budale tiče - nikakvu hidrauličnu ruku nije pominjao, još sam ga pitao dal na kamionu ima neki čekrk il nešto slično za dizanje guma - odgovorio mi je onako lakonski da nema i da nema potrebe jer su to uglavnom automobilske gume ( ono kao pobacaš ih na kamion ).  Na koje dve rečenice misliš da su netačne ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Vozac lakog dostavnog vozila (onaj sto pricate da sve radi vozac) i vozac kamiona su baba i zaba!

I naravno da vozac kamiona treba da ucestvuje u utovaru, ali da GLEDA, posmatra, prati utovar, posto je on odgovoran da taj tovar stigne gde treba i kako treba. A ne da tegli i cima gume, gajbe, blokove, dzakove, ugalj, pelet, plocice, krompir, pasulj, papriku, paradajz, jabuke, tresnje, jagode... Pa i prazne kutije!

To sto se kod nas tako radi je klasicno izrabljivanje i zato i odlaze svi profi vozaci odavde i nema ko da vam vozi kamione...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Lepo rekoh zadnje dve.To da samo kod nas to ima.Nije tacno.Sve to ima i napolju i to se adekvatno placa.Moj zet zivi u Lincu vec 20 g i radi za najvecu pekarsku firmu u Austriji ( i ovde sam par puta kupovao njihove proizvode ) i on vozi kamion MAN 5 t nosivosti razvozi hleb i pecivo po Lincu i siroj okolini ,  istovara gajbe sa proizvodima i kao slag na tortu-on je i komercijalista ujedno.Namesti robu u raf i uzima porudzbinu za sutra.Ustaje u 4 ujutru vraca se oko 17 poslepodne.Ali on ima platu 2500 eu...E sad...Njihov hleb neces kupiti za 40 din njihov kuglof sam ja ovde platio 500 din...Prema tome-rasprava je besmislena.Mi nismo merilo nizasta.Elem,momci iz komsiluka sto rade u SLO...Predje mesecno 10-12 000 km...Mislis da se vrati kuci posle 8 sati voznje pa suta nastavi ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

E vucicu vucicu, kolko su ovi gore stvarno lenji, pa ovde na jugu da ponudis tu platu u dupe bi te celivali. Ja radim na tehnickom 7 god ista plata 30000, zena od skoro pocela sa sestrom da radi u starackom domu, poso koji mali broj ljudi moze da radi za 15 dana dobila od gazde 10000, 9 sati dnevno, subota od 7 do 21, govorim joj da zajebe ali hoce svoj dinar. Da ne proizvodim povrce i voce i prasice, jeli bi gloginje. Radimo ko crnci ne stajemo i opet se za sve zivo stiskas da izguras mesec, jedini luksuz koji imam su cigarete i nedeljom sto odem na pecanje i to je sve.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS
Pre 12 sati, brdy je napisao:

E vucicu vucicu, kolko su ovi gore stvarno lenji, pa ovde na jugu da ponudis tu platu u dupe bi te celivali. Ja radim na tehnickom 7 god ista plata 30000, zena od skoro pocela sa sestrom da radi u starackom domu, poso koji mali broj ljudi moze da radi za 15 dana dobila od gazde 10000, 9 sati dnevno, subota od 7 do 21, govorim joj da zajebe ali hoce svoj dinar. Da ne proizvodim povrce i voce i prasice, jeli bi gloginje. Radimo ko crnci ne stajemo i opet se za sve zivo stiskas da izguras mesec, jedini luksuz koji imam su cigarete i nedeljom sto odem na pecanje i to je sve.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
On 10/5/2017 at 8:30 PM, ser said:

@milanns, mozda bi te interesovalo ovo (mislim da bi 100% bio primljen zbog iskustva)... Ili jos nekog sa D ako zanima...

http://radnamalti.rs/job/vozac-autobusa/

Ne piše u oglasu, ali mislim da nemaš obavezu da utovaruješ i istovaruješ putnike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

'Ajd i ja da se ukljucim, brat mi je kamiondzija u Italiji (Veneto, severna regija), za platu od 2500 evra, vozi 6 dana u nedelji, uglavnom je na putu preko nedelje, stize u subotu kasno popodne, prespava nedelju i u ponedeljak oko 4 ujutru nastavlja s voznjom. Kupa se na stajalistima, spava u kamionu, jede nekad na pumpama, nekad nesto sto je poneo, voli taj zivot. Nekad utovara on, nekada radnici, otprilike 70:30% u njegovu korist. ALI, sve je na paletama (sva roba) i to se sve radi s nekim paletarom, ne podigne ni 5 kila kicmom.

 

Drugo, nije isto kad istovaris 10 paleta viljuskarom i vozis 10 sati i kad ceo dan lomis kicmu i usput moras da vozis gabaritno vozilo. Paketi od 10-12 kila su rudnik/robija/muka kada se ceo dan prebacuju preko ruke.

 

Ja sam za to da svi sto vrede nesto odu odavde i ostave vladajucoj eliti Srbiju, sto bi rekao Miodrag Zec, sto izvozimo mlade lekare, naucnike, radnike, daj da izvezemo malo politicare, da vidimo kako ce oni da prodju u inostranstvu.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja