Jump to content

Moto Zajednica

Posao za c kategoriju

Recommended Posts

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ni ja, ni upola toliko na radom mestu sa visokom spremom u državnoj ustanovi. Doduše, maštaju ljudi da budu "referenti za gledanje kroz prozor" u nekom JKP, ali u klasičnoj upravi se šljaka, barem u onom segmentu gde se radi upravni postupak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR
On 28.7.2017. at 11:24, JevtaNS je napisao:

Gde to ima?

Ja sam u kancelariji u državnoj firmi i nemam toliko

Nema nigde ali bi ljudi hteli takav posao ili nikakav.Ako treba da se radi onda nadju stotine razloga da ne mogu to da rade a zive od babine penzije.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Ja radim prevoz i imam kamione i pre 5-6g sam pricao da nece biti vozaca tj da ce biti deficitarno zanimanje... ko god  iole valja i zna da vozi ode u SLO...ja mu ne mogu dati 1500 e mesecno kad ni meni ne ostane toliko.Odavde iz naseg kraja odose svi.Slovenija i Slovacka.Prosli vikend mali iz komsiluka dosao na vikend iz SLO kaze gazda mu sredjuje papire da odvede zenu i  decu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Miljane ja kada sam neke sada već davne 1997-1998 hteo da sednem u kamion svi su tražili ljude sa iskustvom, pa gde da steknem iskustvo sa 22 godine? Da kupim svoj kamion pa da se švrćkam?

 

I kasnije tamo negde 2010-2011 opet je bila ista priča ali sam već imao i porodicu na vratu, i eto prošle godine su ipak javi prilika... ali sada džaba ... od porodice ne mogu da odsustvujem po 2-3 nedelje pa da dodjem kući na 2 dana .... 

A definitivno si u pravu, svi koje znam da voze kamione otišli da voze kamione za Slovenačke i druge firme iz EU jer zaradjuju mnogo više.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS
Pre 7 sati, milanns je napisao:

Vozim u GSPNS 6dana nedeljno po 8 sati,plata 50-52000 drugar iz firme otisao za Slovacku na kamion dobio prvu platu 2200e.

Eto.Meni od jednog slepera za mesec dana ne moze toliko da ostane...tako da me ne cudi sto ljudi odose.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 3 sati, miljan_tracer je napisao:

Eto.Meni od jednog slepera za mesec dana ne moze toliko da ostane...tako da me ne cudi sto ljudi odose.

Pa kad ste sami sebi sjebali posao,nabavljali gorivo ispod cene pa jedni drugima na konto toga obarali cene jedni drugima,danas smo dosli do ovoga.Nemoj da se ljutis za ovo,ali ovo je realnost u svim segmentima privatnistva

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS
Pre 1 sat, ivica744 je napisao:

Pa kad ste sami sebi sjebali posao,nabavljali gorivo ispod cene pa jedni drugima na konto toga obarali cene jedni drugima,danas smo dosli do ovoga.Nemoj da se ljutis za ovo,ali ovo je realnost u svim segmentima privatnistva

13 god sipam gorivo na pistolj i to na jednoj pumpi..tako da se ne ljutim i ne osecam prozvanim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 12 sati, miljan_tracer je napisao:

13 god sipam gorivo na pistolj i to na jednoj pumpi..tako da se ne ljutim i ne osecam prozvanim.

Ne,nisam tebe prozvao samo sam rekao jedan od razloga zasto smo svi mi dosli u situaciju u kojoj jesmo,da radimo ispod svake cene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

U ovo danasnje doba menadzera kojekakvih, bilo kakav oglas drugog tipa je besmislen.
Nece ljudi kod nas da rade leba bez motike oce.
Mada ima i druga strana medalje...malo je i besmisleno prekicmati ceo kamion gabi ili bilo cega drugog i tako svaki dan za 30-35 000

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ljudi racunica je prosta, radis ceo mesec kao rob, a nemas za zivot. Ljudi su zakljucili da toliko zarade sitnom trgovinom, nekim poslicima i ostalo. E sad, ovde su ipak vecinom ljudi koji imaju za zivot. Da si ovaj oglas postavio medju ljude koji su gladni, neko bi se odazvao sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Jel se pod vozac podrazumeva da natovari i istovari kombi vise puta u toku radnog vremena od 12sati i jedni slobodnim danom u toku nedelje?

Sent from my S30 using Tapatalk

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

Ma neee, pod vozac se podrazumeva da ne tovari nista, samo sedi i vozi oko sat vremena i to po lepom vremenu i posle toga moze da spava ili da bleji na face-u. Ma dajte, ako je radno vreme 8 ili 10 sati valjda je normalno da radnik za to vreme radi, barem ja mislim da bi tako trebalo da bude. Kakve veze ima kolko puta ce da utovari i istovari kombi, mozda su u pitanju prazne kutije, mozda sundjer, mozda...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 7 sati, Rale-Ča je napisao:

Ma neee, pod vozac se podrazumeva da ne tovari nista, samo sedi i vozi oko sat vremena i to po lepom vremenu i posle toga moze da spava ili da bleji na face-u. Ma dajte, ako je radno vreme 8 ili 10 sati valjda je normalno da radnik za to vreme radi, barem ja mislim da bi tako trebalo da bude. Kakve veze ima kolko puta ce da utovari i istovari kombi, mozda su u pitanju prazne kutije, mozda sundjer, mozda...

 

 

    Naravno da utovar - istovar ima veze sa vožnjom. Po zakonu, profesionalni vozač sme u toku dana da vozi pet sati neprekidno ili osam sati sa pauzama.  Naučno je utvrđeno da se nakon tog vremena smanjuje koncentracija, gubi pažnja i slično. Neko sedne u privatni auto, ode na more, vozi 10 - 15 sati, pa posle tri dana ne može da dođe sebi, a profesionalni vozač vozi svaki dan. Policija po auto putevima stalno zaustavlja šlepere i kontroliše im tahografe - ne toliko da bi proveravali kojom brzinom voze - već da bi videli koliko su dugo za volanom - da ne bi posle u novinama čitali kako je vozač kamiona zaspao pa posle izgazio i pobio neke ljude . 

  To samo kod nas ima da se vozaču uz vožnju dodaje i utovar - istovar. Ajd za neke vožnje po lokalu i nekako, al za neke vožnje van grada - nikako. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6
A vi bi se začudili da se, pogotovo u Americi, kargo pilotima gotovo po pravilu dodaju poslovi utovara i istovara
Nekom masinom verovatno

Sent from my S30 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja