Jump to content

Moto Zajednica

Honda Hornet 2002

Recommended Posts

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Mislim da dovoz na točkovima nije opcija, mada bi mi tako bilo najbolje, da ne zavisim ni od koga.

Kad sam poslednji put uvozio motor iz inostranstva (neka 2009. godina) sve je moralo na prikolicu.

 

Obećao mi je čovek koji dovozi poštanske Pande da će da mi javi koji su njegovi uslovi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
43 minutes ago, Skyrunner said:

Mislim da dovoz na točkovima nije opcija, mada bi mi tako bilo najbolje, da ne zavisim ni od koga.

Kad sam poslednji put uvozio motor iz inostranstva (neka 2009. godina) sve je moralo na prikolicu.

 

Obećao mi je čovek koji dovozi poštanske Pande da će da mi javi koji su njegovi uslovi

Tacno tako. U Italiji ne postoje tablice za izvoz kao recimo u Nemackoj tako da je jedina opcija transport vozila na prikolici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 552 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac
21 hours ago, Stevan90 said:

Prevoz je problem? Odes po motor i dovezes ga, ima li sta lepse? :-D

 

 

Ne moze iz Italije da se doveze...bez 'talijanske vize

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Prodaja motocikla Skyrunneru na obostranu zalost nije realizovana. Problem su talijanski zakoni, tj. izmene koje su napravili u toku 2014 i 2016 a koje se odnose na izvoz za fizicka lica.

 

Po tom zakonu prodavac u Italiji moze da odjavi motocikl tek nakon registracije istog u Srbiji, sa novom srpskom i starom talijanskom saobracajnom. Ukoliko MUP zadrzi talijansku saobracajnu, a koliko mi je poznato to se i desava, trebalo bi da izda potvrdu o tome. Ukoliko to ne uradi vozilo u Italiji nikada nece moci da se odjavi. Finasijska posledica po prodavca je da ce do kraja zivota morati da placa porez na pokretnu imovinu kao da ga i dalje poseduje i koristi. To za motocikl snage oko 100 KS iznosi oko 100 EUR godisnje.

 

Situacija je dovedena do apsurda i nije sinhronizovana cak ni sa clanicama EU. Tako da recimo u pojedinim drzavama ne mozete da registrujete uvezeni motocik sve dok se ne odjavi iz Italije, a iz Italije ne moze da se odjavi sve dok se tamo nije registrovao:

" ... Tuttavia esiste una complicazione ulteriore: in molti casi i paesi esteri, per poter reimmatricolare un’auto, chiedono il certificato di radiazione proveniente dal paese di origine. Che in Italia non viene più dato senza la reimmatricolazione. Fantastico. ..."

 

Ovo vazi za fizicka lica. Za firme su ostavili dovoljno prostora da bi mogle i dalje da posluju. Cena ovog motora je tolika da je besmisleno placati nekoj firmi da ga formalno "provuce" kroz papire za izvoz.

 

Moja zelja je bila da motocikl ostane na forumu. S obzirom na sve navedeno odustajem od prodaje u Srbiji i zakljucavam ovaj oglas.

 

P.S.

Veliki benefit cele ove gungule je da sam imao priliku da se blize upoznam sa Skyrunner-om :zdravo:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja