Jump to content

Moto Zajednica

shokee

Kupovina - Kawasaki Versys X300 vs Honda CB500X

Recommended Posts

• U prolazu, 9 postova
6 hours ago, kosooki said:

Fotograf amater koji voli prirodu i planira da kupi neki laksi soft enduro... :stabre:   U startu mi se javlja slika da se neces bas drzati asfalta, sto u kombinaciji novog motora bez prethodnog ikakvog (ispravi me ako gresim) offroad iskustva je plodno tle za ljustenje glanc novog motora :moto2:.

Da li bi mozda razmislio o kupovini nekog polovnog enduroa dok ne steknes malo naophodnog iskustva na kamenjaru?

Inace, od ova dva motora zaista ne znam za koji bih se odlucio. Jedan ima 19-17 koncepciju tockova, ali ipak skoro duplo manje kubika, dok drugi ima super agregat, ali 17/17 tockove, sto ce lepo da kotrlja levo desno ako budes jurio neko lepo brdo za fotografisanje  :neznam:

Moram da ti priznam da si razumeo i sumirao moje probleme (ako se uopste mogu nazvati problemima :) ) bolje od mene  _:sampion:

• Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Drug član, 1664 postova
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Sjajno je sto si iskren, najpre prema sebi, a zatim i ostalima, a ne usijana glava koja zna da je najpametnija na svetu i postavila je pitanje sa ciljem potvrdjivanja onoga sto je vec unapred resila.

Moras visestruko dobro razmisliti pre nego preseces, jer nisu ni malo mali novci u igri, sto zbog sanse da mu promasis namenu (ni jedan od ponudjenih nije skroz konkretan motor, vec neki crossover zbir kompromisa), sto zbog postojanja sanse da nov motor izubijas nekim gotovo neminovnim pocetnickim izvrtanjima u mestu.

Honda je evidentno osetno bolji asfaltni motor, dok je kawa zbog gorepomenute koncepcije tockova i razumno niske tezine (nije ni on lak, da se razumemo), bolji izbor za vozikanje po prirodi.

I dalje apelujem da se za pocetak spakujes na neki polovni laganiji jeftini enduro (xt600 yamaha npr, ili nesto manje i lakse ako imas na trzistu), da se polako uvozas na obe podloge, izvrnes po neki put (normalna i skoro redovna pojava srazmerno tezini offa), pa tek onda za sezonu/dve, daleko iskisniji nego sto si sad, shvatis kakav novi motor tebi treba.

• Podržavam 1

• Svrati ponekad, 310 postova
  • Motocikl: NC 750 XD

Moj predlog je da sačekaš da izađe yamaha t7. Sjajni i motor i šasija. Sa njim ćeš moći gde, kad i kako hoćeš. A od ova 2 glas za cb jer sa adekvatnim gumama i zaštitom mislim da i ona može da prođe kojekude.

• Podržavam 1

• ≫ ⚄ ♕ ♣ ≪ ________ ‡‡ мистерија ‡‡, 2280 postova

Za sve ti je sasvim dovoljan i bolji Kawasaki dole po Crnoj Gori. Ali ako ćeš dvaput godišnje prelaziti put do BG i NS onda Honda 500.

Sa 300 ccm ćeš se smoriti, pogotovo u dvoje.

A nov ili polovan... Ne bih ni da polemišem, oko polovnog stalno razmišljanje koliko je pouzdan, u šta sledeće uložiti i hoće li stići tamo gde si krenuo. A čovek bi da misli o nečem sasvim drugom. Pogotovo ako imaš pare.

Sa 500 odletiš i do Grčke, Italije.

Dakle moja preporuka: Nov, Honda, 500.  

PS.  Za padove u mestu stavi rolbar,  slajdere,  završiće posao. 

• Podržavam 1

• Svrati ponekad, 190 postova
4 hours ago, dragan_alumiroi said:

Moj predlog je da sačekaš da izađe yamaha t7. Sjajni i motor i šasija. Sa njim ćeš moći gde, kad i kako hoćeš. A od ova 2 glas za cb jer sa adekvatnim gumama i zaštitom mislim da i ona može da prođe kojekude.

Yamaha "T7" je koncept.Finalni produkt će se zvati Tenere 700,a ne verujem da će biti ispod 8500e...

I od mene glas za CB500X!

• Podržavam 1

• U prolazu, 9 postova

Sto duze razmisljam, sve vise mislim da ce asfalt biti verovatno mnogo vise nego sto planiram (a crnogorski asfalt slobodno moze da se kategorise kao off-road) , a vidim da se to cesto desi..taj offroad bi bio male razdaljine, verovatno retko. Doguram do ivice asfalta i jos malo, pa dalje pesice, da ne zaboravim kako se koriste noge :)

Nije mi zurba pa cu dati sebi jos 10-15 dana da razmotrim sve pluseve i minuse. Za sada Honda prednjaci.

Jos jednom hvala svima na savetima!

• U prolazu, 85 postova
  • Motocikl: SV650A

Ne zamerite sto se ubacujem ovde u temi. Prodao sam moj xt i kako zasad stoje stvari, zamolio bih za info o kavasaki dilerima u Srbiji. Preporucite mi neki korektan i bilo bi savrseno ako je u blizini (jug Srbije). Uzeo bih versys-a 650 (bez poreza), papiri, pa onda uvoz u MKD.