Jump to content

Moto Zajednica

Predlog za put do CG

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650

pozdrav svima

Ima li neko predlog neke lepe rute da se ode iz Bg do bara a da izbegnem magistralu i kanjon morace u ovo vreme spica i hiljade kamikaza u svojoj traci :)

Idem sam motorom, ovo mi je prvo duze putovanje :-)

Promenio član vanlekeki
zaboravio da napomenem da ne idem kolima nego motorom
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

Kakve veze Sarajevo ima sa putem za more, nije usput nikako? Jedino ako hoces da skrenes sa puta pa odes na cevape...
Ako vec planiras kroz Bosnu sto je po meni daleko najbolja ruta iz vise razloga, em ti je gorivo toliko jeftinije da to nije realno, em nema guzve ustvari nema nikog na tom putu em je priroda prelepa... Jedina mana je sto moras imati zeleni karton za Bosnu.

Ako vec odlucis tim putem u Bileci se odvoji na Niksic i ne idi dole za Trebinje, ima granicni prelaz na kom nema nikad vise od 3 auta. Posle ne idi za Niksic i Podgoricu vec se spusti na Bokokotorki zaliv i vozis ostatak puta do Bara uz more.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Kad god idem za CG, idem preko BiH, Loznica (GP Sepak) - Sokolac - Foca - Trebinje - Herceg Novi.....

Put je dosta kvalitetniji i pored krava i tih "dosadnih" 19km.

Juce sam isao za Bijeljinu, Euro Dizel  95din a Bezolovni 95 100din.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Izdrzi ibarskom magistralom do granice sa Crnom Gorom, a onda predji na Jabuku i ides na Pljevlja, Zabljak, Savnik, Niksic, Podgorica, Bar.  Put je odlican, nema guzve, a o predelima da ne govorim, fantazija.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Ili malo lepse avanture, Ibarska do Novog Pazara, pa dalje na Rozaje, Plav, Gusinje, Albanija ona cuvena deonica koju svi postavljaju na forum, pa onda preko Skadra u Bar. Nisam prolazio istina, ne govorim iz prve ruke, vec ovo sto vidim na forumu kuda su ljudi prolazili. Meni je ta ruta veoma interesantna na primer. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova

ne znam koji motor imas. ali mislim da ces se kod Tjentista umoriti bas bas. krivina na krivinu, puna linija I malo prostora da preteknes kamione plus krave I njihove balege po putu. ostalo je sasvim ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam išao ovim putem pre dve nedelje na more.

 

https://goo.gl/hqb2iy

 

Preporuka za teletinu ispod sača u hotelu Zlatni Bor na Žabljaku. Oprezno kroz Crnu Goru, poštuj ograničenje. Nije toliko frka za tih 20 evra, koliko je smaranje što ti oduzmu saobraćajnu pa moraš da odeš do prve Pošte i posle da im doneseš uplatnicu da bi ti vratili papire.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650

Ta ruta mi deluje bas zanimljivo, znam taj put do pozege preko divcibara isao sam kolima, extra je.

Koliko ti je trebalo vremena do mora tuda?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam to podeliio u tri etape po tri sata. Krenuli popodne iz Beograda, prenoćili u Užicu (tamo mi je tazbina) i sutra ujutru krenuli na more. Ručali na Žabljaku oko podne, stigli u Boku oko 16h. Isto smo išli kolima, laganica bez žurbe. Granični prelaz Jabuka, nema zadržavanja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova

@Biker-Boyti je dao dobru rutu za kroz CG, most na djurdjevica taru prolazis, lijep je za vidjeti ako nisi bio..Na Zabljak mozes jeftino a dobro jesti i odmoriti se a poslije Zabljak-Niksic je odlican put a i preko planine ides sto je prednost jer je jako vruce za voznju u kotlinu

Kad prodjes NK prema PG pa posle i Baru, vec je pakao, veliek su vrucine..inace put je OK

Neko je spominjao i preko Rozaja pa dolje na Berane i Plavi u ALB...U petak sam bio tuda u voznju, isto OK stim sto u ALB ide se preko prevoja, odlican asfalt al krivina na krivinu sto bi drug moj rekao 'albanski alpi'..isto je vruce tuda..Na Granicnom prelazu Bozaj uvjek guzva.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

Zabljak, Niksicko, Pg, tuda je najmanja guzva, prekjuce sam se bas ovom trasom vratio sa skupa iz Kraljeva. Boku bih izbjegao zbog uzasne guzve, ne volim da vozim po bijeloj nonstop. A ako ides preko Albanije na prelazu kod Skadra nemoj da cekas u koloni postoji poseban prolaz za motore i bicikle. I jos ako dolazis do ove ludnice u Budvi javi se uvijek ima vremena za ladno niksicko

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Svaka ruta ima svoje prednosti i mane ali nemaš puno izbora ako hoćeš da zaobidješ ibarsku magistralu tj prelaz Brodarevo. Pored pomenute Jabuke i puta preko Nikšića pa dalje Podgorica - tunel Sozina - Sutomore - Bar (ili umesto tunela, koji se plaća 1€) preko brda na Petrovac pa za Bar, imaš opciju da pre NK odeš na Viluse pa u Morinj - Kotor - Budva i dalje do Bara. Ako ti je više do vožnje onda je zaista zanimljiv put iz Novog Pazara za Berane (E65- M2) pa na Gusinje (R2-M9) pa preko Albanije (SH20) do Skadra (ovom rutom je za PG kraće za 70km nego kroz CG) pa umest za PG odeš na prelaz kod Ulcinja (zanimljiv prelaz, pasos predaš AL graničnoj policiji a preuzmeš ga od CG policajca) pa za Bar. Gde god da staneš da klopaš na ovoj ruti bićeš zadovoljan. I kroz Bosnu je prijatan i zanimljiv put i opet imaš viš opcija. Opet, ako ideš u BiH a nećeš ibarskom ( Višegrad) imaš malo opcija, Bratunac ili Zvornik (a iz BG je optimalan prelaz Karakaj u Zvorniku i bolji nego Šepak jer je nedavno sredjen put Loznica - Zvornik) s tim što onda moraš na Romaniju pa na Rogaticu - Ustiprača - Goražde - Foča (ovde imaš opciju preko prelaza Šćepan polje na Plužine pa NK) - Tjentište - Gacko - Bileća (odavde preko Vilusa možeš za NK) - Trebinje - Meljine CG (plaća se putarina). U slučaju da udješ u Višegradu u BIH sledeće mesto ti je Ustiprača pa dalje istom rutom. Moram da naglasim da je, ipak, najkraći put ibarskom, prelaz Brodarevo i preko Mojkovca, Kolašina za PG a najmanje opterećen naravno preko AL. To su sve "glavne" rute a pošto ti je prva duža vožnja ne bih te savetovao da ideš manjim ali verovatno zanimljivijim putevima. Svake godine idem nekoliko puta za CG i sve sam puteve prošao, moje mišljenje je da, ako se izbegava ibarska, ideš preko BiH. Pozdrav i srećan put


Sent from my iPad using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
On 7/25/2017 at 21:18, Gastrorider je napisao:

Zabljak, Niksicko, Pg, tuda je najmanja guzva, prekjuce sam se bas ovom trasom vratio sa skupa iz Kraljeva. Boku bih izbjegao zbog uzasne guzve, ne volim da vozim po bijeloj nonstop. A ako ides preko Albanije na prelazu kod Skadra nemoj da cekas u koloni postoji poseban prolaz za motore i bicikle. I jos ako dolazis do ove ludnice u Budvi javi se uvijek ima vremena za ladno niksicko

Ma danas na plavi horizont se pije pivo :) lako ces me naci, samo sam ja sa MKD motorom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1268 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Kroz BiH, Rudo, pa malogranicni u Srbiju, pa malogranicni u Crnu Goru Pljevlja. Nema guzve, u stvari nema nikog, po koji lokalac.

Kolko se secam sve je asfalt..

Moze i Gorazde -Miljeno-Cajnice-Pljevlja.. Cajnice je u prelepoj prirodi, steta sto ne radi hotel...

Moze i Ivanjica -Sjenica-Bare-manastir Kumanica-malogranicni ali onda opet nailazis na crnogorski prelaz gde moze biti guzva.Tuje i 27 km sirokog makadama.. Dalje do Mojkovca pa na Djurdjevica Taru -Zabljak-Savnik-Niksic itd, ili kanjon Morace.

A moze od Kolasina, pa preko Mateseva i Jabuke da se izbegne kanjon Morace. Uzi je put..

 

A moze i do Tutina ne mora na Novi Pazar i Mehov krs, pa malogranicnim do Rozaja. Uzak put, al polako. Malo je makadama ,mislim 4km na nasoj strani..

 

Malogranicni znaci malogranicni granicni prelaz, neki traze licnu kartu, a ja sam i na pasos prelazio..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

Haha makedonac brate, ne mrdam obalom jos mjesec dana dok se bar malo ne razidje guzva, Ali Zato sam u Budvu spreman uvjek popit pivo ili nedajboze kafu :-)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
On 7/28/2017 at 15:07, Gastrorider je napisao:

Haha makedonac brate, ne mrdam obalom jos mjesec dana dok se bar malo ne razidje guzva, Ali Zato sam u Budvu spreman uvjek popit pivo ili nedajboze kafu :-)

kontam te stvarno, ........ meni od Budvu do Tivta mi je trebalo skoro 1h .... motorom .... samo zalim one sa kolima 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Beograd-Višegrad-Foča-Trsa-Žabljak-Nikšić-Podgorica-Bar

 

Ja bih ti predložio ovu rutu jer je po meni najlepsa za vožnju. Malo je duža,  ima oko 620 km ali su predeli za uživanje. 

Srećan put !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Da ne zna neko koja je najbolja varijanta za put od granicnog prelaza Jabuka do Rafailovica u CG? Planiram motorom da se spustim dole za vikend.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

Obzirom da je za vikend najavljeno 43 stepena i crveni meteo alarm za podrucje Podgorice, preporuka bi bila Jabuka, Zabljak, Grahovo, Risan, Budva

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

zna li neko koliko se placa putarina za motore na onom cuvenom putu od Trebinja do H. Novog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja