Jump to content

Moto Zajednica

savet kupovina kawasaki zx6r

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ruku na srce, ovako 'izdaleka' ne izgleda loše, u smislu neke estetike. To da li je kriv ili prav se teško može sa slika oceniti jer ako se aparat pomeri malo levo/desno u odnosu na predmet koji se slika dobije se skroz drugaciji utisak. Najbolje je otići sa nekim stručnim da dobro pregledaju motor jer zaista takav tip sredjivanja spada u jako rizičnu grupu. Najlakše je biti pametan kad je motor skroz fabrika i u odličnom stanju od prvog vlasnika sa ispecatiranom knjizicom održavanja. Ali tu je i cena malo drugačija. Nije loša ideja sto je Jevta predložio. Nek dotera inako je sve tako dobiće pare. Mada sumnjam da bi neko pristao na to čak inda je motor ispravan.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2816 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ja znam one koji su doneli motor na prikolici kupcu udaljenom 350 km i dobili novce tek kada je prošla procedura registracije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Zadnja viljuška, rezervoar, rep nisu od tog tipa zx6r, od novijeg su = skuplj od originalnih, pitanje dali su i ram i mašna njegovi, zx6r 1995 ima kraburatore a verzija sa ovom viljuškom repom i rezervoarom ubrizgavanje, moguće da su stavili prednju vilu i brojeve na maldji olupan od napred... no da se ostavimo predpostavki....   po meni motor za zaobilaženje ako nema sve originalne delove u garaži u šta čisto sumnjam... verovatno točkaren, olupan , sklopljen.... pitanje je stanje menjača i agregata...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1281 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Pa, naravno da je olupan, retki su r motori tog godista kod nas, a  da nisu. Ja sam shvatio da covek hoce kupiti taj motor pretpostavljajuci da je prepravljen posle ostecenja, ali da su vitalni delovi bez greske..Cena igra veliku ulogu..

Naravno i legalnost treba proveriti..

Da ima pare za motor u super stanju, verovatno ovaj ne bi ni pogledao.. Bar ja ne bih..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Ako je motor ubijen i uništen a nemaš para za ozbiljne zahvate bolje ne gristi za ovako nešto.... u zadnje vreme sam bio da vidim tri motora mao skuplja od ovog koja nisu vredela ni eura... jednu apriliu rsv1000 na kojoj je jednina svtela tačka bila da semerinzi vila ne cure i da diskovi nisu krivi, jednog zx9r 2000 godište na kom je (zamenjena) mašina lepo radila i imao je originalni izduv, i jedan tl1000r na kom su samosijalice u faru i far valjali.... tako da sam sklon pomisliti da je jako teško za oko 1500 naći motor sa 2 ili 4 cilindra 600 + kubika da valjda a da ne košta preko 2000.... (nisam u razmatranje uzimao bandite 600 npr... za njih ili transalpa ne znam cene) 

 

Nikola ako hoćeš nakeda za te pare oko 1500 možda malo manje, pogledaj nekog SV -a mislim da ćeš tu bolje proći nego sa prepravljanim R-om u fajtera... fajter se u Srbiji najčešće pravi da se prikriju lomatanja dok je motor bio pod oklopima. 

 

Ako se ipak odlučiš u avanturu zvanu fajter, ima kod pančeva jedan cbr900 kog bi momak dao 700eura bez platika , fara itd jer je to svakao slomljeno,  i on je ovako na oglas ok početna osnova za fajtera, na to računaj još 500 eura za satove, far, žmigavce, ravan korman. Pa plus poprilično radnih sati da se to sve upasuje i poveže da radi ko svet.     

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova
On 7/25/2017 at 8:28 AM, grof said:

Zadnja viljuška, rezervoar, rep nisu od tog tipa zx6r, od novijeg su = skuplj od originalnih, pitanje dali su i ram i mašna njegovi, zx6r 1995 ima kraburatore a verzija sa ovom viljuškom repom i rezervoarom ubrizgavanje, moguće da su stavili prednju vilu i brojeve na maldji olupan od napred... no da se ostavimo predpostavki....   po meni motor za zaobilaženje ako nema sve originalne delove u garaži u šta čisto sumnjam... verovatno točkaren, olupan , sklopljen.... pitanje je stanje menjača i agregata...

Ne Grofe ceo motor je 2005-2006 osim prednje viljuske i papira ocigledno ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: FZ1 SA IIgen

ljudi, ubediste me da ga batalim :D

jeste fin ovako na oko ali realno, ako dajem 1500 dacu 1700 za nesto malo i bolje...pa i u fabrickoj varijanti, pa kad se resim da ga radim u street polako na tenane :)

ovo je cool rep i izveden auspuh nema sta, rezervoar, sve to ali mislim da je padano vise puta a i da tu ima bar 3 motocikla :)

 

kapiram ja vas ljude da je najbolje fabricki, ali to kad nakupim jedno 3500e :)))

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Druže ja sam za 3 godine prešao 25000km sa Diverzijom 600 '93 bez nekih ozbiljnijih problema. Motor ni malo nije atraktivan, ali ja sam uzeo održavan, registrovan primerak za 1000e. Bio je jeftin zbog malo losijeg estetskog stanja (tipa ulubljen rezervoar, poneka pukotina i ogrebotina na plastikama, ulubljeni auspusi - ali sve je "fabrika"). Mašina je bila u odličnom stanju, ram prav, sav potrošni materijal na 70+%. Lepo sam se navozao za malo para (malo troši, jeftino održavanje), nisam ništa izgubio na vrednosti kada sam ga prodavao...

 

Poenta je ako uzmeš neki lom od mašine, brdo para će ti otići na popravke. Po meni bolje uzmi manje atraktivan, jeftin i potpuno ispravan motocikl, vozi se jeftino i štekaj pare za ono sto želiš... ;)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: FZ1 SA IIgen

drugari, evo posle nekog vremena ipak je pala kupovina :) 

uzeo sam ipak motor fabrickog izgleda a ne "street" varijantu, pa cu ako odlucim kasnije od njega nesto da radim :)

hvala vam na komentarima i pomoci sto ipak nisam uzeo onako nesto sklepano :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja