Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha dragstar 1100

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha tdm 3vd

Mozda nekoga zanima prodaje se yamaha za 2500e toliko traze mozda nije zadnja vlasnik ga je doterao i otisao nazad u nemacku autobusom motor je odjavljen jos 2011g, i od tada stoji u garazi god dede. Nije prodat jer nije ni postavljan na internet, deda nemacki penzioner a cerka mu u nemackoj. Ako nekoga intetesuje dacu mu tel. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha DragStar 1100

Dobar dan, vidim nije se dugo pisalo ovde o drag staru 1100 a ja imam mali problem i treba mi pomoc. Zelim menjati gume i originalna dimenzija prednje je 110/90/18, a ja bih stavio 130 70 18 i ne znam da li mogu uopste staviti tu dimenziju a da nemam problem oko visine, sirine itd. Da li neko ima iskustva ?

U originalnoj dimenziji nista dobro, novo ne mogu naci. Sada imam Metzeler Marathon  i nikada vise, jeste da sam presao snjima 40ooo km za dve godine ali nikada nisu drzale dobro a po vlaznom horor film, sada se dvoumim izmedju miselina commander 3 ke i Pirellija night dragona... Cuo sam da taj pireli drzi dobro ali opet kako pomisliti da postoji bolje od miselina... Hvala svakome ko moze da mi pomogne oko resavanja problema(dimenzije) i ove odluke oko kupovine guma...

IMG_8895.JPG

Promenio član Robert PA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova

Kada sam kupio motor bile su montirane Dunlop k555(ako se dobro secam), prilicno stare I istrosene I veoma lose drzale. Izgurale su oko 1000 Km I onda sam kupio Pirelli Night Dragon, I posle 15,000km sam ih zamenio a zadnju gumu sam poklonio prijatelju koji je montirao na Vmax I izgurao još par hiljada. Zanimljivo je da sam posle 30,40km izbusio prednju gumu, hol šraf, čepovao kod majstora I izgurala bez problema dok je nisam zamenio. 

Pirelli su dosta tvrde, treba im vremena da se zagreju I nisu bar dobro drzale po mokrom. 

Posle njih sam kupio Bridgestone Exedra Max i totalno se odusevio karaktetistikama! Nijednom mi nisu izdale, niti su ikada proklizale, brzo se zagreju, lepo drze I po vlaznom I po mokrom o po suvom kao da su slik! Mana je trajnost, već posle 10,000km je vreme za zamenu zadnje dok prednja moze I preko 15,000 km da izgura. 

Moj savet je da probas Bridgestone, neces se pokajati ali nemoj da stavljas gume koje puno odstupaju od fabrickih jer ces totalno promeniti upravljivost motocikla. 

Potrazi kontakt firme British motors iz Beograda, ja sam od njih narucivao Bridgestone gume. 

Pozdrav. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha DragStar 1100

Odlicno, hvala videcu za tu firmu cak sto vise zvacu sutra, mada ovo stanje dok neotvore granice svuda je ista prica ali potrazicu. No, znam da ne bih smeo da ostupam od pametnih cika(fabrike) sto su rekle ali u originalnoj dimenziji mi je sveden izbor na tri gume. Stvarno losa prica. Pa me bas zanima neko ko je vozio i stavio to da li postoji, verujem da nisam jedini koji vozi Drag Stara custom 1100 i ima isti problem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova

Mozes da probas cak i touring gume Battlax BT 45 - 110/80/18 ili 110/90/18  ili BT 46, u fabrickim dimenzijama. Pozovi i vidi sta imaju na stanju i koja cena ti vise odgovara. Ako je  stariji dot obavezno trazi popust, jako su fleksibilni ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha DragStar 1100

Ne bih bas turing gume, mislim da bih potrosio veoma brzo a gume su mi 300e tacnije 275e. No, razmisljam da stavim commander II i zavrsim dilemu.  Jer trojke nema za moju dimenziju i stvarno je smor. Plus ne znam koliko smem da ostupam od originalnih dimenzija guma (prednje) i da li to da uopste da radim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja