Jump to content

Moto Zajednica

Ptice

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: 2006 Husqvarna SM610

Pozdrav drugari, hteo bih sa vama da podelim ovo što mi se desilo, meni je prvi put da doživim tako nešto, uz to sam i relativno "zelen" vozač pa mi je sve to nekako zanimljivo, možda i više nego nekim starijim i iskusnijim članovima.

 

Sinoć oko ponoći kada sam se vraćao kući, na isključenju sa autoputa za Temerin pri brzini od oko 100km/h sam naleteo na sovu koja je preletala put i udarila me direktno u grudi. Ja sam uspeo posle nekih 50-100m da stanem i pokušavao da dođem do vazduha jer mi je izbila sve što sam udahnuo u zadnjih 5 godina.

Posle par minuta sam došao sebi, pogledao na put i video sovu kako leži na sredini. Pomerio sam motor sa strane upalio svetla i žmigavce i krenuo polako da je sklonim sa puta ne bi li neki drugi motociklista ili bilo koji vozač naleteo na nju.

Dok sam prilazio nisam bio besan ni nervozan, samnom je bilo sve uredu i nekako mi je bilo žao te ptice, pa sve i da je mrtva ne treba da leži tu i da je neko još pregazi. Međutim, kada sam prišao video sam da je živa, jedva ali živa ipak, podigao sam je a ona je gledala velikim žutim očima. Raskopčao sam oklop koji je inače dosta ublažio udarac, stavio je tu i krenuo polako u pravcu kuće.

Kada sam stigao jedva da je davala znakove života. Stavio sam je u jedno veliko korito, iseckao malo neke salame i sipao vodu, malo sam bio tu sa njom ne bih li primetio neke povrede, čini mi se da ima slomljeno krilo, ali to ćemo videti kada odemo kod veterinara.

Jutros sam poranio a i imao sam šta da vidim, ona stoji, ne leži više, ne može da leti ali je pila vodu i jela malo.

Uskoro ću je odneti kod veterinara da vidim da li je ok, i nadam se da će se oporaviti.

Nazvao sam je Hari, bez obzira da li je sova ili "sov" :)

 

 

49f7de36bbb4bed79452423a9241975b.jpg

 

e95b96c236716633b953a031c5368360.jpg

 

 

Ride safe, share love, live happy

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 41

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Bilo bi lepo da se oporavi ali po mojim iskustvima sa povredjenim pticama, slaba vajda. Imam svraku, vranu i cavku...nikada se nisu oporavile od povreda. 

U svakom slucaju, pisi kako tece oporavak. Bilo bi fenomenalno da se vrati u svoje stanoviste zdrava i citava.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: 2006 Husqvarna SM610

Upravo sam zvao zavod za zaštitu prica Srbije i poslao im slike i kontakt. Zahvalili su se i rekli da će neko doći iz zavoda da je pokupi. Inače veterinar mi je rekao da ne dolazim jer malo šta može da učini, dao mi je par saveta preko telefona.


Ride safe, share love, live happy

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: 2006 Husqvarna SM610

Zamolili su me do ponedeljka da je pričuvam pa će je pokupiti ovi iz zavoda i odneti na Palić na oporavak
Inače reč je o sovi Kukumavki koja je jedna od najugroženijih vrsta danas, a to je ona koju čujete noću.
Eto ponešto novo se nauči svaki dan


c9cf72aafd115576cd79f288140ef4fe.jpg

baa50dc872eb48f88a1ea769614d8fa8.jpg


Ride safe, share love, live happy

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Bravo za tebe! :jee1: Sovica je bas lepa! Nadam se da ce je ovi iz zavoda zbrinuti valjano i da ce Hari biti u vazduhu sto pre :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Što bi rekli Indijanci:

Bledoliki, položio si test; primljen si u društvo ratnika; od sada ćeš se zvati Velika Sova  :) 

 

:takoje:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Ja sam se sudario sa golubom, udarac u rame, nije stigao da poleti.

Nisam gledao šta mu je bilo, ne okrećem se sem kad moram.

To sam naučio i za prelazak/pretrčavanje ulice, da pretrčavam za sebe i ne kupim šta mi ispadne, tako i decu učim.

Sa motora su mi jednom spale rukavice, stao sam mirno posle 100 metara i vratio se lagano pešice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Svaka ti cast majstore:jee1:,dobro je da si ostao na motoru.Mene je udario soko u kacigu na Fruskoj Gori(pisali smo to u nekoj temi pre 5,6 godina),iskrivio vizir,nimalo naivna situacija ko se sretne sa pticama ali bitno je da sve dobro proslo.Dobro je da je bio samo Hari,da je bio prljavi ne znam sta bi bilo;).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Sove su neverovatne ptice i ljudski je što pokusavas da je spasiš. Obaveštavaj kako napreduje. 

Meni je pre par meseci mačka podletela pod auto, vratio sam se po nju ali joj nije bilo spasa. Danima sam bio smoren zbog toga, sam imam mačku i ne bi voleo da tako završi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: 2006 Husqvarna SM610

Hvala svima, ali mislim da je normalna stvar pomoći kada možeš, bila to ptica ili čovek. Mene ovo ništa koštalo nije, samo sam naučio nešto novo i stekao neko iskustvo.
Ja sam imao sreće što je Hari bio mala sova i što sam dobio udarac u grudi a ne u glavu.

Inače, Hari je jutros odleteo kada sam mu dao vodu, tako da je živ i zdrav i verovatno će se oglasiti večeras negde u toku noći


Ride safe, share love, live happy

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

@IgorNS91

Jeste normalno; elementarna empatija za druga živa bića.

 

Ali, nažalost, u ovoj zemlji šljam, jajare, secikese, talog i smrad svih vrsta i boja ima dominantnu, kako medijsku pažnju tako i funkcije u vlasti. Mediji nas tendenciozno zastrašuju kombinacijom loših vesti i zaglupljuju lažnim prikazima iz života kvazi elite.

Ja verujem da ta slika nije ono što Srbija jeste (ili makar lako može da bude); pozitivnih informacija ima ali ne mogu da se probiju na površinu. I zato moj aplauz tebi ide delom za gest (koji smatram običnim, normalnim postupkom u datoj situaciji) a delom za samu infomaciju o gestu - jer si mi popravio dan. Živ mi bio.

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja