Jump to content

Moto Zajednica

Knedla na 7.000 obrtaja

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

U pitanju je CBR 600F2 1991 godiste.
Nedavno mi se pojavio problem, U VOZNJI se pojavljuje knedla na 7000 obrtaja, znaci,

Motor lepo pali, lepo radi, sve je u redu dok ne dodje do tih famoznih 7000 obrtaja, onda se pojavi ta knedla,

i onda pocne da trokira i treba mu par sekundi da je proguta, i posle toga dalje lepo prima gas do daske,

da napomenem da u mestu (pod kvacilom, u prazno bez opterecenja) lepo prima gas i nema knedle.
Predpostavljam da su karburatori u pitanju,  znacilo bi mi da cujem misljenja kako, sta i odakle da pocnem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 3 sati, strasilo je napisao:

Daj mi reci dali više vuče na knedlu sa šljivama ili na knedlu sa džemom od jagode ? 

Sve se bojim kad rastavim karburatore da cu u njima naci dzem :D

 

@Utjerivac, Bokilic mi je na umu, ali prvo bi da probam sam da resim problem, ali ako ne uspem, zna se, ide kod Bokilica :)
 

Danas sam napravio 200km, isao na moto susret u Vajsku, i knedla je, iz nekog razloga postala mnogo manje primetna,
kontam da je mozda do goriva, posto sam mu sipao skoro pun rezervoar novog goriva (sa NIS-a) a prethodni put sam sipao na Euro Petrol-u a inace tamo retko kad tankiram, pa mozda je bilo neko djubre od benzina, mada definitivno cu da pogledam karbove, jer se jos uvek na momenat oseca to oklevanje na 7000 obrtaja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Nije ti to do kvaliteta goriva vec do stelovanja katburatora. Vise trokira kad je hladn nego kad ae propisno ugreje. Ako ti je filter vazduha dobar...prvo ocisti dizne to ti je jednostavan posao. Odvrnes soljice na karburatotima podvrces izduvas jos bolje bi bilo uktrazvucna kadica al ja za pocetak samo izduvaj. Zatim uzmi iglice na siberima koje regulisu kolicinu goriva na srednjim obrtajuma prvo spusti za dva podeoka pa probaj. Ako je jos gore onda ih digni za dva polozaja u odnosu na prvobitno stanje. U prvom slucaju smanjujes gorivo u drugom povecavas. Jedno ce ti pomoci...

Послато са 6037Y уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja