Jump to content

Moto Zajednica

Od čega napraviti protektor za jaknu?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Bandit 1200, TDM 850TX

Dakle,

 

Pitanje iz naslova, od kog materijala napraviti protektor za leđa na moto jakni? Kupio sam jako dobru FLM jaknu bez protektora, u nju bi stavio protektore za leđa, ramena, laktove? Da li neko zna gde bi mogao da uzmem protektore za laktove/ramena, a za leđa po meri ili da namenske fabričke?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Gotovi protektori za lakne koštaju fuckin' 11$ .... za te pare ne kupiš dovoljno podloga za miševe ... :D

http://www.ebay.com/itm/5-PC-Removable-EVA-Foam-Protector-For-Motorcycle-Biker-Jackets-/332261202339?hash=item4d5c4f99a3:g:VP8AAOSwfRdZL9ge

 

Zašto izmišljati toplu vodu, kad ona već postoji . ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Bandit 1200, TDM 850TX

Zahvaljujem na odgovorima. Ovi sa e bay-a su meki protektori. U suštini za leđa bi odgovarao, ali za laktove i ramena bi uzeo tvrde. Kontaktiraću momka iz Mladenovca pa napisati cene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

I te puzzle i lezaljke se spljoste vremenom,ja cekam da mi nas lokalni tapetar donese tih reslova od gustog ili ti presovanog sundjera pa da popunim gde mi fale.

Inace po sundjere ide u neki magacin u Bg i sam kaze da su ti naj gusci skupi ali ima otpadaka koji su dovoljno veliki da se napravi protektor.

Probao sam ga drljati po betonu i ne kida se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 1 sat, bdada je napisao:

I te puzzle i lezaljke se spljoste vremenom,ja cekam da mi nas lokalni tapetar donese tih reslova od gustog ili ti presovanog sundjera pa da popunim gde mi fale.

Inace po sundjere ide u neki magacin u Bg i sam kaze da su ti naj gusci skupi ali ima otpadaka koji su dovoljno veliki da se napravi protektor.

Probao sam ga drljati po betonu i ne kida se.

od cega se spljoste...od padanja...?:lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Očekujem da neka od sledećih tema ponese naslov "Koji je najbolji materijal za DIY kočione pločice"  ili  "Vaša iskustva u samogradnji integralne kacige" :na_glavi:

 

 

Edit:  Od rashodovane PC opreme, najbolje su one podloge za miša sa gelom. U kombinaciji sa dugmićima od tastature dobija se savršena zaštita. Uz udobnost i mehanička zaštita. A za obuću, pasivni kuleri kao slajderi; em štiti, em hladi :lol2:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 5 sati, drs je napisao:

Očekujem da neka od sledećih tema ponese naslov "Koji je najbolji materijal za DIY kočione pločice"  ili  "Vaša iskustva u samogradnji integralne kacige" :na_glavi:

za plocice,imaju one kvalitetne kineske soljice...keramika vr.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 7 sati, drs je napisao:

Očekujem da neka od sledećih tema ponese naslov "Koji je najbolji materijal za DIY kočione pločice"  ili  "Vaša iskustva u samogradnji integralne kacige" :na_glavi:

 

 

Edit:  Od rashodovane PC opreme, najbolje su one podloge za miša sa gelom. U kombinaciji sa dugmićima od tastature dobija se savršena zaštita. Uz udobnost i mehanička zaštita. :lol2:

Niko ne kaze da su bolji od originalnih ali za prvu ruku sigurno je bolje imati i podlogu od misa nego nista,meni su falila dva pa sam napravio od sundjera a isti takvi su u pantalonama samo ne zauzimaju ceo dzep pa cu napraviti i ta dva da ga popunum.

Takodje ovo vazi za mesta gde dolazi do drljanja. Inace oglasi su puni opeme sa povadjenim protektorima pa je bolje da ljudi ubace bilo sta sto ce iole biti zastita nego moto-jakna bez icega.

Bez da ikoga uvredim ali mnogo vise ljudi vozi motore jeftine i bez ili sa nazovi opremom,uvek iskoristim priliku kada mi dodju na teh. momci (uglavnom mladi) i objasnim im ukratko vaznost opreme i da je bolje imati npr rukavice od 800 din. nego gole dlanove a jakne su im moto jer imaju natpise i prazna mesta za protektore.

Iz tog razloga mislim da je bolje nekada i grunfovati zarad bilo kakve zastite. :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Bandit 1200, TDM 850TX

Protektori kupljeni od korektnog momka iz Mladenovca za 3000 din za ledja meki, za laktove i ramena tvrde. Zahvaljujem na pomoci ucesnicima diskusije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja