Jump to content

Moto Zajednica

Uvoz novog motorcikla u Srbiji

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Junak

Postovanj,  

 

Nov sam ovde i imam zelju da uvezem motor marke Junak poljski proizvodjac.  Jel moze neko da mi objasni kako uvesti nov ganz nov na prikolici motor? 

125ccm moze od 1200 do 2000€ da nadjes i to za svaciju dusu sta zeli

www.junak.com/pl

Neko mi rece da se to zbog papirologije i verifikacije ili cega vec neisplati. 

Dali ima neko iskusva? 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Poljski je samo brend "Junak" (Almot). Motocikli se uvoze iz Kine i sklapaju u Poljskoj i prodaju pod brendom "Junak".

Šrafciger industrija (Made in PRC) kao i kod većine evropskih "proizvođača" motocikala danas. Toliko o junačenju.

 

Za uvoz je najbolje da stupiš u kontakt sa nekom špediterskom firmom iz Niša pa da dobiješ ispravne informacije iz prve ruke.

 

Srećan uvoz 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
pre 35 minuta, markonitogen je napisao:

Poljski je samo brend "Junak" (Almot). Motocikli se uvoze iz Kine i sklapaju u Poljskoj i prodaju pod brendom "Junak".

Šrafciger industrija (Made in PRC) kao i kod većine evropskih "proizvođača" motocikala danas. Toliko o junačenju.

 

Za uvoz je najbolje da stupiš u kontakt sa nekom špediterskom firmom iz Niša pa da dobiješ ispravne informacije iz prve ruke.

 

Srećan uvoz 

 

Sve recno-napisano jasno na srpskom jeziku.:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Junak

Postovanje,  

 

drago mi je da ovde ima postovalaca lika i dela Vuka Karadzica.  Ako do sada niste bili nikad u Nisu mislim Bubanj Potok Vam je daleko,  nemozete znati da se u Nisu prica 'cis knjizevni 'ezik :)' Ali dobro sad. 

Elem ponovo o gornjoj temi.  

Jeste zutac kinez,  ali fin.  Sajt im malo glupo ali radi,  otvara se samo iz googla direktno.

http://www.junak.com.pl/katalog/motocykle125/

Poljski PDV je 23%. Od cene kad se izveze motor iz EU mozes to da skines. Preklopis ga sa nasim. Ali mi je nejasno sta tu na motoru mora de se vestaci? Nov,  ljudi gavoze.  Nemam zivce da vozim Nis Beograd,  Beograd Nis prikolicom i da se zajebavam sa nekim pajserima po Vinci/Borci/Ovci ili gde se to vec radi. 

Ima li tu pomoci ili to mora tako? 

Jos jednom da se izvinim ljudima koje pogadja moj pravopis. Ali tako vam je jug.  Sta mislite kako bi bilo da se neki Vranjanac pojavi

 

Hvala

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

Pravopis nema veze sa geografskim podrucjem, vec iskljucivo sa skolovanjem. Jos kad neko nepismen pocne da pominje Vuka Karadzica...
O deljenju epiteta (pajseri) ljudima koji su definitivno skolovaniji, strucniji, a sasvim sigurno i pristojniji od tebe, da ne govorim.
Ovaj forum nije od juce, mnogima je pomogao (zahvaljujuci clanovima koji forum cine takvim kakav jeste), a ti mu svojim ponasanjem (vredjanjem i nipodastavanjem) definitivno obaras kvalitet.

Povedi malo racuna o ponasanju, nije tesko biti fin ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Junak

Ja prosto ne mogu da verujem o cemu se ovde prica a u naslovu lepo stoji tema.

Pa ovde ima vise botova & trolera nego u blatoid medijima. 

Sto se moga skolovanja tice. Vi ste ovde skolovani :) Mogu da Vam sa "zaljenjem" kazem da ja nisam skolovan, a ja sam obrazovan i posedujem dve univerzitetske diplome, jednu iz Srbije a drugu iz Nemacke. Mene su obrazovali profesori i doktori nauka. Iza sebe, do sada imam 15 godina radnog iskustva u autoindustriji, i preko 300 projekata u predhodno pomenutoj bransi. Na glavnoj zeleznickoj stanici u gradu gde zivim vrti se trokraka :) 

@Pera Pop Ima kod nas ona stara izreka "Popu pop, bobu bob". Kako bi ti nazvao ljude koji kao proveravaju novog Harley Davidsona i to naplate coveku 240.000dinara? Pajser nije sigurno, vise prilici secikese ili lopuze. Te sve industrije su ozbiljne i nece sigurno da sa proizvodne trake puste u prodaju nesto cime bi se blamirali i doveli samog vozaca u opasnost. 

 

Prakticno nikakav savet ovde nisam nasao. 

 

20170801_132139.avi

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Lep motor. Jel' si ga kupio?

Ako imaš vremena, napiši nešto o njegovim karakteristikama, ceni...

Ovde se ljudi malo šale, pusti profesore, doktore i učiteljice srpskog, to je sve samo zajebancija.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R
48 minutes ago, simeone17 said:

Prakticno nikakav savet ovde nisam nasao. 

 

Nisi pitao Šumadinca, kolega ovde dežura 24/7, ima preko 1200 postova, hodajuća riznica znanja o svemu pa i više ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
On 21.7.2017. at 12:23, simeone17 je napisao:

  Ali mi je nejasno sta tu na motoru mora de se vestaci? Nov,  ljudi gavoze.  Nemam zivce da vozim Nis Beograd,  Beograd Nis prikolicom i da se zajebavam sa nekim pajserima po Vinci/Borci/Ovci ili gde se to vec radi. 

Ima li tu pomoci ili to mora tako?

   Prvo, tu se ništa ne veštači. 

   Drugo u institutu u Vinči ne rade " pajseri " već školovani ljudi .

   Pošto sam odgovorio na prvo pitanje - nema odgovora na ovo zadnje. 

 Al ajd da ti objasnim o čemu se radi ( mada me čudi da ti to neznaš jer imaš 15 godina iskustva u autoindustriji i čak 300 projekata u istoj ) .

  U svim državama postoji maltene isti propis, a to je da kad neko hoće da registruje bilo koje vozilo ( auto, motocikl, autobus . . . ) to vozilo mora prvo da dobije atest od institucije koja je nadležna za to ( kod nas institut u Vinći ), pa tek onda može da se registruje. 

  1997 godine sam uvezao VW Cady 1,9 sdi za firmu i morao je prvo na atest u Vinču pa tek onda registracija i to je onda koštalo oko dve hiljade maraka. Posle mene - ko god je kupio takvo vozilo - nije morao da ide na atest. Pre 50 - tak godina Pežo nije prošao atest jer je u farove fabrički ugrađivao sijalice žute boje koje kod nas ( a i u mnogim drugim zemljama ) nisu po zakonu, pa je atest dobio tek kad je to ispravljeno. 

  Atest nije skup za uvoznika koji će da uveze hiljade i hiljade vozila, pa kad ga podele na tu količinu cifra je smešna. Tebi je on skup jer ti hoćeš da uvezeš samo jedan motor. Tako ti je kad voliš egzotiku ! 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja