Jump to content

Moto Zajednica

mali incident na vecem i lepsem putovanju

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Honda Varadero 1000
3 minutes ago, Due said:

SHeLLe ovo je sjajan predlog. Iskreno i ljudski podrzavam. Jos da dodam, ne mogu da verujem da niko nije stao da pomogne sa PP aparatom cim je video plamen. Da je odmah ugaseno bila bi manja materijalna steta... Ni jedan kamion, kombi, autobus... svi imaju aparat?

Druze iskreno mi je zao, ovo je jedna od tezih drama koje sam gledao, ali ipak je glava na ramenima... 

Hvala puno ,ma bilo je kao filmu u trenutku se dogadja samo kad sam uspeo da ga savladam da ne napravi pozar ili udes posto se zice istopile nije hteo da se ugasi dok nije akumulator crko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000

Pozdrav ljudima dobre volje, dogadjaj se odigrao munjevito, ja sam snimao jer mi je kamera bila na kacigi tokom voznje,nije bilo vremena za reakciju jer mi nismo imali aparat.Drugi su donosili i gasili aparatima koje su imali, medjutim nedovoljno. Motor je bukvalno ceo bio uhvacen pozarom za 10-15 sekundi, dovoljno da Boki sidje sa motora, da je nekim slucajem to bilo u voznji gde se nije islo polako zbog guzve na Jadranskoj magistrali, mislim da bi i njega uhvatio plamen. Temperatura napolju je bila u hladu 39C......Dobro je to sto je spasio vecinu stvari i sto se on nije povredio, na licu mesta se istopio blok motora i aluminijumske felne od motora a na asfaltu je ostala rupa posle pomeranja motora od strane slep sluzbe. Bilo je reci i da mu se pise kazna ni sam ne znam zbog cega jer Hrvatski zakon ne poznajem ali smo uspeli da ubedimo policiju da odustane od toga jer je covek pretrpeo dovoljno stete. Ukoliko neko moze da pomogne, da coveku olaksamo kupovinu drugog motora, verujem da cemo uciniti human gest i dobro delo.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre 3 sati, idea je napisao:

TDM 850 a iz cista mira u voznji nesto oko goriva dal je crevo sta li je

 

 

TDM 850 3VD ima problem sa originalnim crijevima goriva koja od starosti pucaju usljed nagrizanja ovim nasim "kvalitetnim" gorivom. Tako da me ne cudi ta mogucnos pucanja-curenja crijeva od goriva i samozapalenja motora. :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Može se desiti bilo kome, i ja sam za pomoć (1.000 puta simbolično je dovoljno, ako pretekne, uvek postoje humanitarne organizacije)

Sent from my mobile device using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Напиши број жиро-рачуна...нека га "ИДЕА" објави...да не би,случајно,било неких злоупотреба...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Honda Varadero 1000

sutra cu ljudi moram otvoriti,a recite mi dinarski-devizni,i izbacivacu izvestaje da nebi bilo zabune,a neznam kako da vam se zahvalim.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Podrzavam ideju maksimalno, i nije bitno da li ce neko uplatiti 200din ili 50evra, bitno je da sto vise nas pomogne kolegi!

Realno 60%-70% nas ovde vozi motore starije od 10 godina i svako me je moglo da se dogodi.

Mi na poslu cesto pomazemo kolegama i njihovim ukucanima u vidu 1% od dela plate, to je smesnih 200din ali kad spisak potpise par hilajda ljudi to nekome znaci i te kako nekome pomogne.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Na ovakve geste ne mogu ostati ravnodušan.
Trenutno sam na godišnjem na lipom jadranu.

Čim se vratim u CH uplatim ti svoj moralni dug na račun po mogućnosti devizni.
I ne tribaš se sramiti ili ustručavati zbog toga nego biti ponosan na moto zajednicu i ljude koji su ti spremni pomoći kad ti je najteže.
Pozz



Vozim motor, nisam bajker.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

A *ebem ti život, baš me nešto stego želudac i prošla neka jeza dok sam gledao, ne mogu ni da zamislim kako je tek bilo čoveku dok gleda kako gori a ne može ništa da učini :ups: Najbitnije je da je glava na ramenima i da nema povređenih, a olakšavajuća okolnost je i da su stvari spašene. Nezgodno je mnogo kad se upali vozilo, jedino ekstra brza reakcija, pp aparat i dosta sreće može da spreči, ali uglavnom je ovakav ishod, ćale i brat su mi vatrogasci pa sam čuo dosta priča.

 

Ajmo da pokažemo kolegijalnost i koliko toliko pomognemo kolegi. Sad nešto gledam ali ne mogu da nadjem, na staroj verziji foruma je na dnu početne strane u okviru statistike pisalo i koliko ima registrovanih članova, i koliko se sećam to je bilo negde oko 33000. Neka bude da je 10% aktivno na forumu, i neka svako uplati bar po 1e, to je preko 3000e! Poenta je da svako da makar minimalan doprinos, nisu srećna vremena ali mislim da niko neće osetiti tih litar/dva benzina, jedno/dva piva, kutiju cigareta...

 

I još jedna napomena, kad kolega otvori račun obavezno staviti temu/preimenovati je/otvoriti novu na vidno mesto jer ovako nema puno efekta, pitanje je koliko će ljudi pogledati temu i pročitati je do kraja da bi saznali za akciju.

 

Kolegi brz oporavak i da se što pre vrati u sedlo

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

35.354 clanova sada :) kad bi se sastavilo 10% nas po 1e, lako bi se resila situacija. Trebala bi tema da ima neko zvucno ime da bi je svako procitao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ja sam skinuo alarm i staviću na licitaciji a ko ga bude dobio neka uplati novac na taj račun.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: bmw r1200 gs

Najezio sam se. Prvo od ovog snimka a posle i od reakcije kolega. Otvori i dinarski i devizni racun, nije sad to neki problem pa nek uplati ko sta hoce. I sto je jedan kolega lepo rekao nek bude u top temama da ne pobegne.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Honda Varadero 1000

evo naso san crediagrikole,maltene nema troskova,moje neke stare zasluge

dinarski 330-2300103670897-93

devizni 330-2330202025789-52 a ispod su instrukcije za devizni

credi.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Evo ja predlazem savana da otvori temu. I postavi sve na svoje mesto. Ja ti se slabo snalazim sa tim rasporedom ovde na forumu. Vise sam za neku ukrainku ili ruskinju. A novac sa moje strane stize


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Otvorite negde temu gde ce i drugi videti i treba zamoliti moderatore da postave to na vrh


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Evo ja predlazem savana da otvori temu. I postavi sve na svoje mesto. Ja ti se slabo snalazim sa tim rasporedom ovde na forumu. Vise sam za neku ukrainku ili ruskinju. A novac sa moje strane stize


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hvala druže na datom poverenju ali možda si primetio da sam i ja u suštini više za ruskinje. :)

Ja predlažem nekog od moderatora da to odradi na najbolji način a time da daju i svoju podršku ovoj akciji.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

U zavisnosti kakvo ti je srce. Nije to za svakog :-))))) moras da prodjes prijemni


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR
1 hour ago, Savan said:

Ja sam skinuo alarm i staviću na licitaciji a ko ga bude dobio neka uplati novac na taj račun.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Eto dobre ideje, svako od nas ima višak neke opreme ili drugih stvari koji su mu nepotrebni a imaju neku vrednost, pa može i na ovakav način da doprinese

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja