Jump to content

Moto Zajednica

Pet motora i jedan Ducati na putu za Nordkapp

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Perth Western Australia
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Prvi put na forumu....Drugar mi je juce poslao link za ovu reportazu, koja osim sto je duhovita ima za mene ujedno i poucni karakter posto sledeceg Jula i Avgusta ( 2018 ) krecem na slican put sa istim ciljem......Planiram malko duzu turu, ukupno mesec i po do dva ,  preko Italije ,Svajcarske ,Francuske, Belgije , Holandije, Danske Svedske i Norveske do North Cape i nazad (uz malko srece ). Polazak iz Novog Sada 1 ili 2 Jula.  Posto zivim u Australiji ,  prvobitni plan je bio da transportujem svoj VFR1200 F do Evrope , ali sam odustao kada su mi objasnili da ce ta ideja da me kosta 5000$  ( tamo i nazad ) i plus 5 meseci ( pet , nije stamparska greska )  za motor u transportu. Pa peske da ga guram stigao bih brze......I naravno uz to i mogucnost da motor u transportu bude ostecen , sto bi mi neko platio glavom.....Plan B , kupiti polovan motor u Srbiji i nakon puta ga prodati . Uz nesebicnu pomoc drugara ( Lazar D.) pronadjen je kandidat u obliku Yamahe Fazer 1000 koja je upravo uvezena iz Svajcarske i trenutno spremna ceka u Lazinoj garazi.......Jos nije tacno definisano u kojoj fazi ce mi se pridruziti Bogi iz Belgije ( Zephir 1100 ), a i Bare zivi u Norveskoj pa ce se takodje prikljuciti......Nadam se da ce se i par drugara iz Novog Sada ( odakle sam rodom) prikljuciti makar za prvu etapu....

e57fc1a86350-1920x1080.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen
On 15.11.2017. at 10:56, Furious Panda je napisao:

8. dan / 27. 07. 2017.

Negde u tri lepe (Finska) - Karigasniemi (Finska) / 3%

 

Ujutro kao i skoro celog dana bilo je lepo vreme. Čak su se, pod toplotom nežnih sunčevih zraka, i Miletove oprane gaće osušile. Istrese komarce i ko nove su.

drQ9eC.jpg

 

Osim ostataka od sinoć, doručak smo obogatili i egzotikom iz Dežele. 

GCLqHM.jpg
 

Gde idemo danas? Prvobitno smo planirali da na jezeru Inari, koje je pred nama, napravimo dan pauze. Međutim, zbog teškoća sa nalaženjem smeštaja ceo raspored se pomerio za jedan dan. Kasnimo. Ako želimo da stignemo na Nordkapp tačno kada smo imali rezervisan smeštaj, nema pauze. 

 

Inače, jezero Inari, iako ima preko 1.000 kvadratnih kilometara je tek treće po veličini u Finskoj. Od svih atrakcija koje se tamo mogu videti, rešili smo da obiđemo jednu - drvenu prevoslavnu crkvica Svetog Trifuna u selu Nellim. Zlićko je mnogo je držao do toga da odemo tamo i svi su se složili. 

 

U gradiću Ivalo izlazimo sa glavnog puta. 

KwNynU.jpg
 

Do crkvice ima 40 kilometara što je ništa... ali postoji jedan zajeb. Osim prvih nekoliko asfaltiranih kilometara, ostatak je zemljani put. 

1wICyH.jpg
 

Da, odmah ćete reći: "Što ste krenuli sa tim motorima ako vam je ovakav put problem?" Nije problem put već vlažna žuta prašina. Ja sam vodio grupu i u početku nisam ukapirao kakvu dimnu zavesu dižem iza sebe. Sitna prljavšina se zavukla u svaku sporu motora i odeće. Zaustavljamo se da vidimo da li je entuzijazam za religiozni turizam još živ. 

sqCJ5c.jpg
 

Čuli su se neki glasovi ispod kaciga kako nismo baš toliki vernici da moramo po svaku cenu da idemo tamo, da će filteri za vazduh da se zapuše, da treba još dve nedelje tako prljavi da vozimo, itd itd… Da bismo razrešili dilemu, pravimo brzi referendum. Ja sam bio izborna komisija. Dok su sedeli na motorima išao sam od jednog do drugog i pitao da li su za ili protiv. Većinom glasova rešavamo da ipak produžimo. Nisam falsifikovao izborne rezultate… možda malo…

VKYoBp.jpg
 

Sama crkvica i priča oko nje su dosta interesantni. 

K04Myz.jpg
 
3WSsSZ.jpg
 
B7iqVs.jpg
 

To je relativno nov objekat (1987) koji je izgradila lokalna zajednica za svega desetak pravoslavnih vernika koji žive u ovom kraju. Ruska granica je relativno blizo pa ima i pravoslavaca.

yFZ3lV.jpg

 

Religiozni članovi naše ekipe su obavili sve kako red nalaže. 

gIqK0W.jpg
 
ACu2oi.jpg
 

Nama koji to nismo, stigla je božija kazna... u vidu komaraca. Opet najezda. Stavljamo kacige na glave da se spasemo od ove napasti. Mile je čak pokušao da ih otera zvukom boksera... ali bezuspešno.

ckSryl.jpg

 

Bravo Majo ! Putopis čista desetka ! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Kao i uvek, od Pandinog putopisa od kojeg očekujemo mnogo, dobijamo dosta više. Hvala, i svaka vam (ovo je množina) čast! :jee1:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Ajde Panda pishi, chitamo te i u Kini (uz sve muke refresha i paljenja i gashenja vpn kako bi se sve fotke uchitale) :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4791 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 2 minuta, Niko82 je napisao:

Bas si ga dobro razvukao Pando :moto2:

  Prikaži sakriveni tekst
  Prikaži sakriveni tekst

 

 

  Prikaži sakriveni tekst

 

 

Sad vozi zadnji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda ST 1100 pan european - Honda GL1500 GOLDWING - Honda Shedow

Zna li neko sta je sa pandom i hoce li se nastaviti putopis? Nord je san skoro svih motorciklista i verujem da kroz citanje svi zamisljaju sebe na tom putu.

Jako bih voleo da procitam putesestvije do kraja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm
Zna li neko sta je sa pandom i hoce li se nastaviti putopis? Nord je san skoro svih motorciklista i verujem da kroz citanje svi zamisljaju sebe na tom putu.
Jako bih voleo da procitam putesestvije do kraja.
 
Polako bice, nije to 5 min posla, a on covek ima pravog posla preko glave...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Pozdrav ljudi. Hvala na lepim kometarima. Drago mi je ako vam se ovo što radim dopada. I ja uživam pišući i prolazeći ponovo kroz celu ovu priču. 

 

Izvinjavam se za kašnjenje. Nisam dobro objasnio. Kraj prvog dela označava početak kratke pauzu. Svakodnevno pišem po malo ali toga ima toliko da ne postizavam. S obzirom na obaveze koji me trenutno pritiskaju, barem još desetak dana neću uspeti ništa da postujem. Sorry. Dobra vest je da na forumu trenutno ima nekoliko fenomenalnih putopisa. 

 

Obećavam da će nastavak biti interesantan i da će biti dosta lepih fotografija. Samo malo strpljenja. Važnije mi je da putopis napravim iole kako treba (po nekim mojim kriterijumima) nego da žurim po svaku cenu. 

 

Pozdrav i do skoro. "Volim i ja vas." :P  :lol:  :bacikosku:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 24

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Žurba, nipošto, na te na ne.

 

Greota bi bilo da radi malo žurbe, ostanemo uskraćeni za neki dio priče. I zato Furious Pando, samo polako ;) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ja sam gotovo siguran da nas Panda namerno drži napete sa nastavkom priče , čeka sneg da padne i onda da piše

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Ovako cu i ja dogodine, rastegnut na par mjeseci :-) Ovako sve postavim u jedan dan, i onda me niko ne sljivi cijelu zimu :-)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Pao je sneg prosle nedelje!

 

I otopio se, a Panda ne piše. . . Cccc Trebalo bi da mu što više pišemo ovde pa da mu punimo mail box hahahaha

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Preko 300 fotki je Panda sunuo u prvi deo.  Aj' sad lepo da mu se ponude svi nestrpljivi da srede 300-400-500 fotki za nastavak.

Ali lepo sve po redu - Crop, Levels, Vibrance, Hue/Saturation, Color Balans, Resize i na svaku malo Sharpen (to može po volji, al da se ne pretera).  :P

Pando, ne nasedaj na provokacije, hoću sve u sitna crevca!

 

ps. Požuri polako  :D

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 452 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Jos malo pa ce mesec dana kako otvaram forum svakog drugog dana u nadi da je krenuo nastavak, ali jos nista :D Tu i tamo naidje neki putopis, dobar, da ne kazem odlican, ali nekako ovi Pandini imaju nesto posebno. Ostaje nam da se nadamo da ce cika Furious uskoro da nadje vremena za nas. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja