Jump to content

Moto Zajednica

Pet motora i jedan Ducati na putu za Nordkapp

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

3. dan / 22. 07. 2017.

Trnkov (Slovačka) - Suwalki (Poljska) / 7%

 

Danas treba da preskočimo celu Poljsku. Ustajemo rano i spremamo se za drum.

w9KTfD.jpg

 

Pozdravljamo se sa našim prijateljima koji preko Rumunije kreću nazad ka Makedoniji i pre polaska pravimo zajedničku fotografiju. 

JGFwJy.jpg
 

Današnja vožnja je bila osveženje u odnosu na juče. Praktično nismo imali ni kilometar auto-puta, temperatura je bila prihvatljiva a kvalitet regionalnih puteva fenomenalan. Od ranije smo znali da sve speed kamere snimaju od napred pa smo se malo opustili. Na pravim i praznim deonicama smo se kretali “nešto” iznad ograničenja što nam je dalo mogućnost da skoro svo vreme pretičemo. 

U6ZJkA.jpg
 

Samo preticanje nije bilo nimalo teško ili rizično. Svi su se pomerali u desno kada nas ugledaju u retrovizoru... osim vozila sa ruskim i ukrainskim tablicama.

XedSUq.jpg
 
AFXfwZ.jpg
 

Sličan stil vožnje imali su i lokalni bajkeri pa smo znali da nećemo imati problema sa organima. Inače, pozdravljanje kolega je tokom cele ture bilo obavezno.

op6q7F.jpg
 

Pošto sam ja ovuda već vozio i kobajagi poznajem put, jedno vreme sam bio na čelu kolone. To mi je pomoglo da spoznam surovu istinu: nisam toliko opušten u vožnji kao ranije. Očigledno su glupavi udes, jedna godina pauze i svest o tome da ne treba da padnem na levu stranu (još uvek nosim titanijumsku šipku u ramenu) učinili svoje. Nemam ujednačen ritam vožnje i zbunjujem vozače iza sebe. Mile mi je skrenuo pažnju: "Nepotrebno usporavaš isped krivina" a isto i Lale, samo u svom stilu: "Neprekidno dr*aš kočnicu". Obratio sam pažnju na to i ukapirao da, potpuno nesvesno, pre ulaska u krivinu i davanja gasa za izlazak iz iste, smanjim brzinu i stisnem malo kočnicu čak i kada to nije neophodno. Motor neznatno uspori ali stop svetlo onima iza mene daje signal da usporavam. 

 

Kada na to dodam da mi ritam vožnje dosta zavisi i od muzike koju slušam, zaključak je jasan - vođstvo prepuštam drugima.

 

Ovaj dan je bio na neki način free ride pa evo nekoliko reči o samoj vožnji. Za razliku od mene, svi ostali vozači imaju višedecenijsko iskustvo na motoru, vozili su već zajedno i kreću se sinhronizovano kao jedan. Drže ujednačeno tempo a stop svetlo možeš da vidiš samo kod neke problematične situacije. Hteo sam da uporedim ponašanje grupe motora sa elegantnim kretanjem zmije ali je pravilnije poređenje sa gušterom - malo, malo pa mu otpadne rep (ja). 

 

Kad sam već počeo sa samokritikom, ajde malo da izogovaram i druge, po redosledu kakav je obično bio u vožnji.  :cackanje:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Od mene velika podrska za putopis! :takoje: Znajuci od ranije, sta da očekujem, sa posebnim zadovoljstvom iščekujem nastavak! :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

- § -

Bojan - najčešće je on vodio grupu i to je radio odlično.

 

 Ima stabilan ritam na otvorenom putu i redovno gleda u retrovizor gde se ko nalazi. Do duše, u gradu ponekad naglo menja traku i povremeno nema strpljenja da sačeka da se sve mlade spreme... ali to su sitnice. 

 

o8eZMl.jpg

 

 U početku je malo nervirao Laleta jer nije pravio dovoljno puš pauza ali se to ispravilo posle ljubaznog Laletovog komentara. kašlj... kašlj...

fUE8R1.jpg
 

Baš u Poljskoj je i sačuvao čast ekipe. Neki divljak sa kombijem nas je vrlo arogantno i rizično pretekao pa je Bojan malo dao po gasu i pokazao mu ko je tata. 

J3Osu8.jpg

 

Posle smo ga grdili.

 

 

-§- 

Mile - kada on dođe na čelo dignemo prosečnu brzinu za minimum 20%. 

sI19wt.jpg

 

Odlično vlada motorom i kao osica leti na okolo kako bi GoPro-om napravio što bolji snimak. To ga je kasnije koštalo (polu)pada... ali o tom slučaju kasnije. 

bJyuwW.jpg
 

Pošto je vešt i brz, Mile je uvek tu da drugima pomogne oko isparkiravanja, vezivanja motora na trajektima i svakakve tehničke pomoći. 

k2EN1c.jpg

 

(Slika gore: Da ne pomislite da je nešto bilo sa ručicom na BMW-u... Pu, pu, daleko bilo. Mile preventivno proverava da li su svi šrafovi dobro stegnuti. Jesu.)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

- § -

Majo - čovek je iz Trebinja i klima mu omogućava da živi na motoru skoro cele godine. To se i te kako vidi - vozi odlično.

EEuf7X.jpg

 

Nije vodio grupu jer ne koristi gps ali je skoro uvek bio u prednjem delu i odlično pratio ritam kakav god da je. S obzirom na njegov rast, čak i GS Adventure podignut na najveću visinu, dođe mu nekako knap.

 

Ima i minusa koji to zapravo nisu. Bez obzira da li treba da prođemo 100 metara ili 100 kilometara, procedura je ista: potkapa, vezivanje kacige, precizno navlačenje i stezanje rukavica. Zbog tog rituala smo ga povremeno čekali. "Hajde Majo, ode Bojan…"

ksvdDL.jpg
 

Inače, osim gps-a, Majo ne koristi ni smartphon, ni Facebook, ni Viber, ni Instagram… Sve u svemu, sumnjiv neki tip. 

 

 

- § -

Zli - vožnjom se bavi profesionalno pa i motor vozi smireno i (skoro) bez ispada. 

yB7XAE.jpg

On mi je bio izuzetno zanimljiv jer ima neke manire koji su me u početku zbunjivali a kasnije zabavljali. Na pitanje zašto ne daje žmigavac kada pretiče već rukom pokazuje pravac, kaže: "Tako smo mi učili kada sam ja polagao."

 

Zli je najdisciplinovaniji od svih nas što se tiče poštovanja saobraćajnih propisa. Vozi u okviru ograničenja (osim kada mu dođe žuta minuta) i trudi se da ne pravi sitne prekršaje karakteristične za motoriste. 

euw8RL.jpg
 

Zbog odbijanja da parkira na nedozvoljenim mestima ili da preseče put gde je to zabranjeno, par puta smo ga izgubili. Posle se pojavi, ponekad i iz suprotnog pravca. 

 

 

- § -

Lale - ukrotitelj zveri. 

p60H1B.jpg
 

On je, osim u Nemačkoj, sve vreme vozio Multistradu na redukovanoj snazi (100ks) i na malom broju obrtaja. Zlobnici kažu da se prilagodio nivou GS-ova ali to nije istina.

 

Kao najiskusniji, već godinama vozi na turama poslednji. Nadgleda i sakuplja zaostale članove čopora, one kojima se desi kvar ili, najlošije, udes... I ovde je u početku vozio poslednji ali sam mu ja na silu uzurpirao to mesto. Samo mi je falilo da mi baš on bude u repu i da posle komentariše moju vožnju. Aaaaa ne!

dzYqYL.jpg
 

Lale mi je drag ali mi je istina još draža - njegov Dukati sa otvorenim auspuhom se čuje nenormalno. U tunelu, kada preparkirava, kada želi da ti nešto kaže, kada voziš iza njega... Kod najmanjeg odvrtanja gasa... kao avion da uzleće. 

 
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

- § -

Ja, Furious Panda - najmlađi po pitanju moto staža ali zato najproblematičniji kao (timski) vozač. 

RlnFfD.jpg

 

Poslednjih godina retko vozim u muškom društvu, povremeno sa mojim drugarom Dušanom... i tada vadimo dušu motorima. Odvrćemo gas do daske, kočimo, vozimo u nižem stepenu prenosa, gume trošimo kao toalet papir... Pre par godina, na ovoj istoj deonici i sa istim motorima, Dušan i ja smo imali range po rezervoaru od 280 do 300 kilometara. Na ovoj turi često sam uspevao da prebacim i 600 kilometara između dva točenja.

tx7itO.jpg
 

Moj "stil" ni u kom slučaju nije prigodan za vožnju u malo većoj grupi i kada se vozi toliko mnogo dana. Pao mi je kamen sa srca kada sam se "izborio" za poslednje mesto. Kada sam na kraju kolone mogu na miru da đuskam, da dižem nogu na gornje fuzastere, da zaostajem iza ostalih a posle da ih jurim. Inače, kvalitetna kaciga i muzika su bili relativno dobra zaštita od Laletovog probijanja zvučnog zida.

 

Na ovom putovanju sam shvatio koliko je potrošnja goriva relativna stvar. U početku mi je bilo čudno što Bojan kada vodi grupu uvek sipa manje benzina od mene a vozimo potpuno iste motore i stižemo na destinacije u roku od pola minuta. Ponekad je ta razlika u potrošnji iznosila i 4 litre po rezervoaru. Bojanov motor pokazuje da sa preostalim benzinom može da pređe još 100 i nešto kilometara, prošiša pored benzinske pumpe a meni, na kraju kolone, lampica već kilometrima svetli. 

 

Posle su mi Lale a kasnije i čovek iz BMW-a objasnili u čemu je finta. Dok voziš kao poslednji, neprekidno zaostaješ za čelom kolone: kod preticanja, kada se razvuče grupa, na raskrsnici, kada neko čačka nos, razgleda okolinu, nešto se zamisliš… Kad u jednom trenutku ugledaš tačkice na horizontu, kreneš da juriš grupu, voziš u nižoj brzini, odvrćeš gas da ih stigneš pa samim timi i trošiš više goriva. Korigujući stil (ranije prebacivanje u više stepene prenosa i laganije pristizanje ostalih), uspeo sam da razliku u potrošnji u odnosu na Bojana smanjim na 1 litar po rezervoaru. 

 

Na ovom putovanju sam takođe otkrio da kada kompjuter na mom motoru pokaže da sa preostalim benzinom mogu da pređem još 0 kilometara, ja ustvari imam skoro pola litre u rezervoaru. U LC Adventure-a staje 30 litara.

sKpDKL.jpg
 

Inače, što se tiče vožnje na benzinskim isparenjima, rekorder je bio Lale. Kod jednog točenja nalio je 19,92 litara od mogućih 20. 

 
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Kako sebe sve cesce hvatam da sam drk@s i da sve manje osmeha imam na licu, da li zbog godina, da li zbog obaveza, posla - ne zna se, prija mi glasno smejanje citajuci putopis u samoci.

Remek delo se stvara:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

No, da se vratim na osvajanje Poljske. Ako prolazite kroz ovu veliku zemlju, obratite pažnju na to da na pojedinim mestima ne primaju kreditne karte i evre već samo zlote. Pronašli smo idealno mesto za pauzu, domaća hrana, kafa, hladovina...

lfe9Mk.jpg

 

Čak se niko nije ni buni zbog parkiranog motora u sred bašte restorana. Mile, Mile... nevaljalče jedan...

J3dDRK.jpg
 

Problem je bio to što nemamo keš. Samo prolećemo kroz Poljsku, imamo kreditne karte i bilo je glupo da menjamo novac. Već smo krenuli da vadimo gasne boce i šerpe, kad na scenu stupa snalažlijvi Zloćko. Zamoli ljude za susednim stolom da nam razmene 20 evra, oni se slože i ponovo smo u igri. Eto nama kafe...

TChdKa.jpg

 

... a (uvek) gladnima i klope. Za 20 evra može svašta da se kupi. Toga smo se rado sećali kad smo kasnije putovali po Nordijskim državama. 

XMZPKC.jpg
 

Krajnja destinacija za danas je bio gradić Suwalki, 25 kilometara udaljen od granice sa Litvanijom. 

176V7P.jpg
 

Posle celog dana vožnje, predveče stižemo na naše odredište, mali hotel u centru grada. 

f6DZeX.jpg
 
pRkO8R.jpg
 

Prošle godine je u Sarajevu velika grupa bajkera, među kojima su bili Lale, Mile i Zli, ostala bez prtljaga. Na plaćenom parkingu, preko noći, neko je obio i ispraznio sve kofere i torbe. Zbog toga su na ovoj turi u početku neki od njih imali frku da bilo šta ostave na motoru ali je vremenom taj strah izbledeo. Osim što im je dosadilo da svakog dana tegle gomile torbi i kofera, kretali smo se prema državama u kojima je kriminal strogo zabranjen. Verovatnoća da nas neko pokrade bila je sve manja i manja.

 

Veče je donelo uobičajenu zajebanciju.

ezzejI.jpg
 
lb9NEh.jpg
 

Iako je bilo i drugih kandidata, Mile je zasluženo osvojio titulu pobednika večeri. Prvo je slikovito i uz karakteristične pokrete ruku pitao konobaricu: "Have you something... punjeno" (srednji prst ugurava u stisnutu šaku). Dobio je picu. Posle se za malo posvađao sa istom kada mu nije dala... da trošak večere stavi na račun sobe broj 7. Tek kada mu je pokazala da hotel ima ukupno 6 soba, pristao je na kompromis. "Ok, stavite sve na račun sobe broj 6. Laku noć" 

 

..........................

Današnji dan: 700km

8qbPmg.png

 

Krivine:              *****

Predeli:              *****

Kvalitet puta:   *****

Zezanje:            *****

 
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

4. dan / 23. 07. 2017.

Suwalki (Poljska) - Riga (Latvija) / 4%

 

"Ovaj Mile nije normalan. Ustaje k'о pekar, u 4:30..." očajno je zvučao Bojanov glas kada smo počeli ujutro da se sakupljamo za doručak. Njih dvojica su svo vreme spavali u istim sobama i vampirisanje ranom zorom je postalo zajedničko obeležje. To ustajanje, koliko god da boli, donelo im je i neke koristi - imali su vremena da razgledaju okolinu više od nas spavalica. 

a7TVLi.jpg

 

vd0YAG.jpg

 

vAc9qW.jpg

 

BnTikx.jpg

 

Evo ga i Majo. "AUUUUUUU MILE, MAČKO MALA." Ova rečenica, izgovorena na nivou od 130 i više decibela, bio je svakodnevni znak da se ekipi pridružuje njen najviši i najglasniji član. 

N2ek6G.jpg
 

Inače, Majo nas je svo vreme fascinirao svojom čvrstom namerom da do kraja putovanja progovori  slovenački. Probajte i vi, nije teško. Pođite na primer od glagola "prihAJO" i zavrtite kraj reči sa jednim auuu. Ako na bilo koju reč koja vam padne na pamet dodate AJOu, i vi već govorite slovenački (brezAJOu, kobAJOu, vodAJOu...) Važan je naglasak na AJOu zato što, jelte, svi Slovenci tako govore. Čak je i Bojan potvrdio da se sve razume. 

veQAeY.jpg
 

Danas pred sobom imamo malo kilometara. Odlazimo u Rigu i cilj je da stignemo što ranije kako bi nam više vremena ostalo za razgledanje grada. 

QpNmWL.jpg
 

Prvi stop - granica sa Litvanijom.

vATOxq.jpg
 
ujcUAq.jpg
 

Ako isključimo fakt da možda nikada ponovo nećemo proći ovim putem, vožnja glavnim putevima pribaltičkih država nije ništa posebno. Ravno i pravo. Da, nema mnogo auto-puteva ali se svuda dosta gradi pa će se i to promeniti. Postaće još gore za bajkere.

yZyEuy.jpg

 

Uslovno rečeno, zabave ima samo kada se vozi crvenim zonama između dve trake. Vibrira i zuji. Ako vam se, na primer, kožurica od sinoć zaglavila između zuba, preteknete dva-tri automobila i problem rešen.

CawKFT.jpg
 
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Posle "nežne" Laletove primedbe da uvek stajemo na mestima gde je sunce i nema kafe, ....

veQAeY.jpg

 

... Bojan pravi češće pauze... tamo gde ima svega, i hladovine i kafe i piva i wc-a. Ta daaam. 

xlmrd5.jpg

 

Veoma brzo stižemo i do granice sa Latvijom. Oficijalna fotka...

TPKhkn.jpg
 

... a u backstage-u... Ccccc... Kakvi neozbiljni a pri tom matori ljudi.

TNAcsW.jpg
 
TQhvsp.jpg
 

Ubrzo je došlo vreme da se napoji jedna od mazgi (pogodite koja) pa stajemo na prvoj pumpi posle granice.

lPmlpu.jpg
 

Dok je jedan od nas sipao benzin, mi ostali sa GS-ovima smo se motali na okolo. Ubrzo se i on pojaviljuje. Upućuje nam "diskretnu primedbu" da smo ga ostavili da sam provaljuje kako se sipa benzin: "Pe****ine jedne, što niko nije došao da mi pomogne. Na kraju sam sipao samo za 5 evra." Preplavljeni osećanjem krivice i sa bolom (u jednoj stvari), shvatili smo da ipak treba ozbiljno da se pozabavilimo ovim pitanjem jer se odnosi i na nas (doduše, mnoooogo ređe). 

 

Kako stoje stvari sa benzinom na ovom putovanju? U početku su sve pumpe bile obične, kakve poznajemo: sipaš i odeš da platiš. Na ovoj se prvi put susrećemo sa tač skrinom i tu počinju komplikacije. 

 

Prvo, jezik. Od mnoštva reklama koje se vrte, totalno je neintuitivno da se meni prebaci na engleski. Ako to nekako i uspeš, najvidljivija je opcija "kreditna karta". Kada to izabereš, na nekim pumpama treba da ukucaš sumu za koju želiš da sipaš (otpada varijanta do čepa) a na drugima automat prosto preautorizuje kartu za 100 evra pa sipaš koliko stane. Razlika do 100 evra ostaje blokirana sledeća tri radna dana. Neprijatan osećaj, naročito kada sipaš u petak.

 

Druga varijanta je da, ukoliko postoji, negde na ekranu pronađeš dugme "shop". To znači da plaćaš unutra, kreditnom kartom ili kešom, kako ti volja. Od kada smo ovo provalili, punili smo samo na pumpama gde postoji ova mogućnost.

 

Postoji i treća opcija ali ređe, a to je da ubaciš u automat cash pa za tu sumu sipaš. Pošto najčešće omašiš a mašina ne vraća kusur, brzo pozoveš nekoga ko još nije natočio i dospeš ostatak njemu. Na taj način, problem kalkulacije koliko litara benzina imaš, koliko može da stane u rezervoar i koliko je to u evrima, elegantno prebaciš na njega. Ti mu prepustiš benzin za 2-3 evra ali mu uvališ problem. Drugarski. 

 

Pravim i ravnim putevima nastavljamo ka Rigi i negde oko 4 popodne stižemo na planiranu destinaciju.

wuGmaX.jpg
 
xx1erB.jpg
 

Ovo je bio poslednji hotel koji smo unapred rezervisali. 

4qSniP.jpg
 

Poslednjih 100 metara ja sam malo omašio skretanje i povukao većinu sa sobom. Bojan se nije dao prevariti pa je prvi stigao i otišao da nas čekira. Recepcionarka je potvrdila rezervaciju i zatražila kreditnu kartu. Pošto sam ja odgovarao za plaćanja, Bojan joj je u šali rekao: "Sačekajte našeg ministra finansija." Ne znam da li ga je ozbiljno shvatila ili je nešto drugo bilo u pitanju ali Lale i ja smo dobili luksuzni apartman. Od tada sam, kako i zaslužuje jedan ministar, uživao respekt cele ekipe a naročito Mileta. Na primer, kada nas vidi na okupu, radosno nas pozdravi: "Gde ste pi*čke... i Nešo.” :hvala:

 
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350
Pre 2 sati, bobbra je napisao:

Koolega i nemacki nije nesto tezak samo dodas  ENZI  na kraju...;).

Da... Na primer: Ducati crkENZI. Bilo je nešto slično ali o tome kasnije  8)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 961 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Nikada ali nikada ne ostavljati u Sarajevu stvari u koferima...nikada.

Isto se odnosi i stvari da seu vidljive u autu. To se odnosi cak i na obicnu jaknu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Posle par piva i tuširanja, sveži, očešljani i puni energije, krećemo u obilazak Rige. Na žalost, imamo vremena samo da na brzinu obiđemo stari grad i da večeramo. Tek kada smo krenuli, shvatili smo da nismo u najboljem delu grada i da centar nije tako blizu kao što izgleda na karti. 

0X0Itv.jpg
 
u7pt50.jpg
 
jP4vB1.jpg
 

Na pola puta naletimo na pijacu i Mile nas osveži sočnim trešnjama (neopranim). 

U8F64s.jpg
 

Prvi neuspešni pokušaj da nešto prezalogajimo je bio u restoranu Harley Davidson u cetralnoj ulici Rige. 

kk5ySg.jpg
 
qJ2c6f.jpg
 

Devojka koja je tamo radila je bila toliko neljubazna da smo popili pivo, podigli sidro i krenuli u potragu za boljim mestom. Ne znam, možda je provalila da ne vozimo HD pa je proradila ljubomora... Da, sigurno je to u pitanju.

 

Malo smo razgledali znamenitosti starog grada i probali neke od atrakcija...

X1y1ho.jpg
 
r2YTAa.jpg
 

...ali nam je svo vreme u glavi bila samo jedna misao - hrana...

 

Kao za maler, slobodnih stolova nigde, pa smo na kraju večerali u hipsterskom restoranu Trompete. Simpatično mesto sa dobrom klopom i živom svirkom - gitara i saksofon. Ukusi u vezi klope su nam slični ali su u vezi muzike različiti. Samo je Zlićko pokazao interesovanje za muzički performans.

BkCstg.jpg

 

Miletov komentar je bio: "Što svi toliko tapšu k'o da je AC/DC došao u RigAJOu?" I on malo spika slovenački. 

 

Posle večere, laganim korakom se vučemo ka hotelu. Količina piva zapakovana u stomake je i ovog puta bila impresivna pa smo se svo vreme pitali ko će prvi početi da riga u Rigi.

 

..........................

Današnji dan: 383km (plus 6 kilometara peške)

qNt25u.png

Krivine:             *****

Predeli:             *****

Kvalitet puta:   *****

Zezanje:            *****

 
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja