Jump to content

Moto Zajednica

Pet motora i jedan Ducati na putu za Nordkapp

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350
Pre 5 sati, hard_rock je napisao:

Odlicno :takoje: 

 

Pitanje: Ako je kvalitet puta u Finskoj 3 zvezdice, koliko je kod nas u minus zvezdica?

Ups... pogrešio sam kod ctrl-c ctrl-v. Za Finsku treba četiri zvezdice. Pet je rezervisano za Norvešku.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Brod
  • Motocikl: Yamaha FZ750

Sve super, samo ne znam zasto mi neke slike nece da ucita vec izbaci kao da nepostoje ?

Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ko je vozio SVa K1 zna da flasica od pola litre stane pod sic samo ako je zipujes na 3 dl. :jee:

Kolega, nastavljaj, renoviram stan, pa mi je tvoj putopis u pauzi dok zapalim cigaru i repetiram Pivo jao melem za dusu i telo! :cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

8. dan / 27. 07. 2017.

Negde u tri lepe (Finska) - Karigasniemi (Finska) / 3%

 

Ujutro kao i skoro celog dana bilo je lepo vreme. Čak su se, pod toplotom nežnih sunčevih zraka, i Miletove oprane gaće osušile. Istrese komarce i ko nove su.

drQ9eC.jpg

 

Osim ostataka od sinoć, doručak smo obogatili i egzotikom iz Dežele. 

GCLqHM.jpg
 

Gde idemo danas? Prvobitno smo planirali da na jezeru Inari, koje je pred nama, napravimo dan pauze. Međutim, zbog teškoća sa nalaženjem smeštaja ceo raspored se pomerio za jedan dan. Kasnimo. Ako želimo da stignemo na Nordkapp tačno kada smo imali rezervisan smeštaj, nema pauze. 

 

Inače, jezero Inari, iako ima preko 1.000 kvadratnih kilometara je tek treće po veličini u Finskoj. Od svih atrakcija koje se tamo mogu videti, rešili smo da obiđemo jednu - drvenu prevoslavnu crkvica Svetog Trifuna u selu Nellim. Zlićko je mnogo je držao do toga da odemo tamo i svi su se složili. 

 

U gradiću Ivalo izlazimo sa glavnog puta. 

KwNynU.jpg
 

Do crkvice ima 40 kilometara što je ništa... ali postoji jedan zajeb. Osim prvih nekoliko asfaltiranih kilometara, ostatak je zemljani put. 

1wICyH.jpg
 

Da, odmah ćete reći: "Što ste krenuli sa tim motorima ako vam je ovakav put problem?" Nije problem put već vlažna žuta prašina. Ja sam vodio grupu i u početku nisam ukapirao kakvu dimnu zavesu dižem iza sebe. Sitna prljavšina se zavukla u svaku sporu motora i odeće. Zaustavljamo se da vidimo da li je entuzijazam za religiozni turizam još živ. 

sqCJ5c.jpg
 

Čuli su se neki glasovi ispod kaciga kako nismo baš toliki vernici da moramo po svaku cenu da idemo tamo, da će filteri za vazduh da se zapuše, da treba još dve nedelje tako prljavi da vozimo, itd itd… Da bismo razrešili dilemu, pravimo brzi referendum. Ja sam bio izborna komisija. Dok su sedeli na motorima išao sam od jednog do drugog i pitao da li su za ili protiv. Većinom glasova rešavamo da ipak produžimo. Nisam falsifikovao izborne rezultate… možda malo…

VKYoBp.jpg
 

Sama crkvica i priča oko nje su dosta interesantni. 

K04Myz.jpg
 
3WSsSZ.jpg
 
B7iqVs.jpg
 

To je relativno nov objekat (1987) koji je izgradila lokalna zajednica za svega desetak pravoslavnih vernika koji žive u ovom kraju. Ruska granica je relativno blizo pa ima i pravoslavaca.

yFZ3lV.jpg

 

Religiozni članovi naše ekipe su obavili sve kako red nalaže. 

gIqK0W.jpg
 
ACu2oi.jpg
 

Nama koji to nismo, stigla je božija kazna... u vidu komaraca. Opet najezda. Stavljamo kacige na glave da se spasemo od ove napasti. Mile je čak pokušao da ih otera zvukom boksera... ali bezuspešno.

ckSryl.jpg

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Nismo se mnogo zadržavali. Razbijeni u manje grupe (da bismo izbegli prašinu) vraćamo se na glavni put. U odlasku smo videli neku pijacu ili vašar, na znam šta je tačno, pa se tu zaustavljamo. Treba obnoviti zalihe hleba. Ostalo, naravno, imamo. 

MELiwM.jpg
 
jLWMGF.jpg
 

Ja sam kupio par vekni na pekarskoj tezgi. Greška u izboru. Od tog dana, svaki hleb koji u sebi ima neke semenke i nije beo i puhkav, zvali su "Nešin hleb”. 

Pre polaska, šopigngovali smo još par sitnica. Zlićko i ja smo iskoristili priliku i kupili ručno pravljene finske noževe. Ovo je moj primerak. 

Na6Y2f.jpg
 

I Mile se ponovio. Teško je zamisliti domaćinstvo bez ovakvog korisnog suvenira. 

 

Krećemo dalje uz jezera.

TFwAt1.jpg
 

Za kratko nas je okvasila kiša ali nedovoljno da ispere žutu prašinu.

UatHaS.jpg
 

U jednom trenutku, na opšte oduševljenje, pojavljuje se putokaz koji pokazuje koliko smo blizu osnovnog cilja našeg putovanja. 

crWZE6.jpg
 

Kao i u većini pograničnih zona u svetu, ni ovde putevi nisu baš najbolji. Dok se približavamo Norveškoj granici, jedno veliko parče se gradi. Bili smo primorani da kilometrima vozimo po žljićkavoj podlozi, blatu i svežem asfaltu. Preko žute prašine, nalepili smo i ne malu količinu katrana na naše motore. 

kamYE2.jpg
 
2q2wdp.jpg
 
 
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Cilj današnjeg putovanja je hotel-kamp na samoj granici Norveške i Finske. Iznajmili smo dve trokrevetne brvnare na obali reke. Same kućice su dosta oskudno opremljene - nemaju tekuću vodu, kupatila niti WC. Za to treba da se ide u glavnu zgradu.

XwVeGe.jpg
 

Stigli smo relativno rano tako da smo imali celo popodne pred sobom.

PaEV9T.jpg

 

mapTej.jpg

 

Inače, reka koja protiče iza brvnara je granica sa Norveškom... a tamo gde je reka, zna se: "Lale, na zadatak." 

QfFilB.jpg
 
2iwvd6.jpg
 

I tako...

O0zssA.jpg
 

Posle nekog vremena nada da ćemo jesti ribu počinje da bledi.

rOGgj8.jpg
 

Čak su počele i da nam se priviđaju slike našeg druga koji donosi svež ulov. 

13Nuaz.jpg
 

Nestrpljivi i gladni, bacamo se na konkretiku. Svež losos iz reke je i onako precenjen. 

z00o1P.jpg
 
Eh6Oyr.jpg
 
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Jeli smo tačno na vreme jer se ubrzo iz pravca Norveške dokotrljala kiša.

b8CU1f.jpg
 
Q5V2AK.jpg
 
CrlwXE.jpg
 

Ovo nam je poslednji dan u Finskoj i sa užasom shvatamo da nismo probali jedan od njihovih izuma koji je pokorio ceo svet - saunu. Pravac u glavni zgradu, sauna radi. 

 

Fotografije šestorice matorih, skoro golih i oznojanih bajkera u sauni 2 na 2 nemam... ali i da ih imam, radije bi ih preskočio. Imam, do duše, fotografiju jednog reprezentativnog predstavnika naše atletske družine koji pretrčava parking do glavne zgrade ali …. ne… ipak je neću postaviti. Ne želim da budem banovan pre nego što završim putopis.

Nema fotke!
 

Ostatak večeri je prošao opušteno. Prvo je jedna grupa naših upala u kućicu za roštilj u kojoj je simpatičan finski bračni par pripremao večeru. 

fEF2qe.jpg
 

Fini neki ljudi ti Finci, fino su počastili fine momke.

MPEbDZ.jpg
 

Zauzvrat, fini Mile im je ponudio fini sokić iz fine smart boce… u Finskoj.

aLPHYk.jpg
 

Kasnije smo se prebacili u restoran na pivo. Pojavio se gazda i spontano nam se pridružio videvši na stolu zgužvanu plastičnu bocu sa žutom tekućinom. Nije odbio čašicu, ni drugu, ni treću, ni... 

qrZMhU.jpg
 

Kada se opustio, doneo je iz kuhinje nešto sušenog lososa i mesa od jelena. Žurka je počela. Koliko tačno piva i rakije se popilo do kraja večeri, niko sa sigurnošću ne može da kaže. Znamo samo da su poslednji, sa idejom da napiju gazdu, ostali Bojan i Mile. 

 

Bilo je negde oko 2:30 kada su nas probudili glasovi ove dvojice. Ludaci, idu da se kupaju u reci. Nekoliko trenutaka kasnije, urlici i psovke. Izgleda da im se nešto nije dopalo, verovatno temperatura vode u reci koja protiče iznad polarnog kruga.

mHKoOr.jpg
 
...........................

Današnji dan: 340km

PO6CMq.png

Krivine:             *****

Predeli:             *****

Kvalitet puta:   *****

Zezanje:            *****

 
  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
pre 31 minuta, Furious Panda je napisao:

Ovo je moj primerak. 

Na6Y2f.jpg
 

 

Predivan primerak, a mogu da zamislim kvalitet, vidi se da je rucno radjen i ostren. Ja imam MORA, ali ova je 79 klasa bolje. Trajace ti ceo zivot, samo je redovno cisti nakon upotrebe (karbon nozevi nisu stainless pa se lako hvata r'dja)

 

pre 18 minuta, Furious Panda je napisao:

Bilo je negde oko 2:30 kada su nas probudili glasovi ove dvojice. Ludaci, idu da se kupaju u reci. Nekoliko trenutaka kasnije, urlici i psovke. Izgleda da im se nešto nije dopalo, verovatno temperatura vode u reci koja protiče iznad polarnog kruga.

 

Na muci se poznaju junaci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

9. dan / 28. 07. 2017.

Karigasniemi (Finska) - 71˚10’ 21’ (Norveška) / 3%

 

Svanulo je maglovito jutro ali se sunce ubrzo izborilo za prevlast. 

r4EYHN.jpg
 
ixolKb.jpg
 

Da, danas je taj dan! 

 

Manje od 300 kilometara nas deli od našeg cilja, najsevernije tačke kontinentalne Evrope - Nordkappa. Posle 4.000 pređenih kilometara, za nas ova tura tek sada dobija smisao. Svesni onoga šta je pred nama, srca hoće da nam iskoče iz grudi, ruke nam trepere od uzbuđenja, nervoza se oseća u vazduhu... Ma daj... Ništa od toga. Jutro kao i svako drugo. 

JkI8Km.jpg
 
ea48L6.jpg
 

Doručakujemo, pakujemo se i kuvamo jaja koja već par dana nosimo sa sobom...

J3f0oO.jpg
 
TEeU9Y.jpg
 

UPOZORENJE: Ako negde oko Uskrsa naletite na Mileta, nemojte da se kucate jajima sa njim. Koristi prljavi trik i uvek pobedi.

FTFfGp.jpg

 

“Naivno” se namesti da ga ti od gore udariš i onda u jednom trenutku on udara od dole tvoje jaje ali sa strane. Tek je Majo zaustavio Miletovu pobedničku seriju. Kada je video kako nas delje, zakucao je glavom Miletovo jaje.  

vlgkmG.jpg
 

Kiša, koja je padala preko noći je prestala ali je vremenska prognoza za Nordkapp takva da treba toplije da se obučemo.

MrmGaO.jpg

 

Kolega, otvoren ti šlic...

ptK538.jpg

Tako je red. Kada u kući ima mrtvac, vrata se drže otvorena…

 

Pojava Lalet a u brendiranom aktivnom vešu izaziva… oduševljenje. 

k3olbD.jpg
 

Zli (iz čiste zavisti): "Kakav kič... To samo Ducati može da napravi."

neccnR.jpg
 

Evo ga i nasmejani gazda. Na njemu nema nikakvih tragova noćašnje teravenke. Dolazi da nam poželi srećan put. I on, kao i svi drugi vlasnici smeštaja su nas podsećali da bi bilo lepo da napišemo po koju pozitivnu reč na booking.com-u. Šta ti je moć interneta…

W9g6ej.jpg

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Krećemo i veoma brzo stižemo na granicu. Nigde nema karakterističnih plavih tabela EU pošto Norveška i nije članica ove zajednice. Samo skromna žuta oznaka. Siromašna zemlja, treba da se štedi.

pLHgsO.jpg
 
1Smz6L.jpg
 

Do sada smo vozili relativno opušteno i približno obraničenjima brzine. Ulazeći u Norvešku, igranka se završava. Kolega sa foruma Damirs mi je pisao da pazimo na skrivene radare. On je desetak dana pre nas prošao istim putem i u prvom selu posle granice je bio olakšan za par stotina evra zbog "brze" vožnje - 72 pri ograničenju 60. Kada se na to nadoveže poznata priča o kazni koju je Nemo svojevremeno platio... vozimo kao bubice. Više gledamo u brzinomer nego u put - niko ne želi da se ranije vrati kući. 

 

Nebo u daljini postaje olovno sivo a mi upravo tamo idemo.

cVxiEz.jpg
 
3z6ZGs.jpg
 

Posle nekoliko kilometara spore vožnje, neznajno zašto, čelo kolone još više usporava. Iznenada se zaustavljamo ispred nekog turskog restorana. Mile skače sa motora kao da ga juri roj komaraca i otrčava unutra. Ubrzo postaje jasno šta se dešava. Stali smo da naš drug baci peglu u WC-u a ne u kacigi. Vraća se posle par minuta i izgleda kao Norvežanin - beo je k'o  krpa. 

 

Majo ga gleda: "Mi prošle godine trojicu sa'ranili, bolje su izgledali od tebe."

 

Povela se diskusija šta je uzrok Miletove mučnine. 

hVduxq.jpg

 

"Nismo uspeli da napijemo gazdu ali je on sj**ao nas." Mile tvrdi da su krivi dimljeni losos i jelensko meso (slabašni srpski stomak nije navikao na tako tešku hranu) ali neki smatraju da su u pitanju rakija, pivo i noćno kupanje u ledenoj reci... Kako bilo da bilo, posle overavanja toaleta bledoliki kolega se vraća u igru. Pijemo kafu i nastavljamo ka severu.

 

Zaustavi policajac Pandu: Što su tebi oči krvave?

Panda: A što su tebi klempave uši?

Policajac: Pa nećemo se valjda vrijeđati...

Panda: Pa ti si prvi počeo...

 

Sa svakim pređenim kilometrom, predeli oko nas postaju sve pustiji a nebo sve tamnije. Povremeno nas zaliva kiša.

GnTPNq.jpg
 
ZmbyGH.jpg
 

Tokom vožnje, u sred bela dana, desilo se nešto interesantno za šta nemam nikakvo objašnjenje. Svima koji su imali Garmin navigaciju (4 komada, različiti modeli), u istom trenutku se uređaj prebacio u noćni mod i u njemu ostao. Ekran se zatamnio kao da se ugasio ili je crkao. Tek kada se uđe u neki od mnogobrojnih tunela, vidi se da nešto jedva svetluca. Morali smo da stanemo i da svima prebacimo sa automatskog na dnevni režim. 

 

Nakon nekog vremena, ulazimo u tunel koji sa druge strane izlazi na ostrvo Mageroya. Skoro smo stigli...

Fzum6q.jpg
 
KYSY2r.jpg
 

Vozimo još malo i već smo nadomak Nordkapp-a. Stajemo na Shell-u da natankujemo mašine i da se dogovorimo šta ćemo dalje da radimo. Prvobitna ideja je bila da odemo pravo u kamp, da rastovarimo stvari i da oko ponoći odemo na Nordkapp. Želeli smo da vidimo poznati zalazak sunca. Čuli smo hiljade priča kako se sunce spušta ka horizontu i onda odjednom krene na gore. Bele noći. 

 

Na našu žalost, vremenska prognoza je bila takva da danas a i sledećih nekoliko dana od sunca nećemo videti ni S. Samo magla i oblaci... Zato rešavamo da idemo pravo na Nordkapp, dok još nije počela i kiša. Samo nam ona fali.

 
 
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Do vrha ima 33 kilometra vijugavog asfalta... i zabava počinje. 

EY31un.jpg
 

Zaboravljamo priče o kaznama i sa sve prtljagom odvrćemo gas. Jednom se vozi ovaj put. 

f6cn3g.jpg
 

Dok se trudim da fotoaparatom u pokretu ovekovečim ovaj trenutak, gubim ostale u magli. 

Z7FFmu.jpg
 

Vozim kao po jajima jer ne vidim ništa ispred sebe a voda mi se lepi po kacigi. 

H9A2ZF.jpg
 

Faktički pogledano, ovo u stvari i nije magla nego niski vlažni oblaci. Eto prilike da Lale prvi put upali svetla za maglu. Stiska dugme... i gecrkt. Desna sijalica na Dukatiju eksplodira.

 

Pošto smo se raspršili kao guske u magli, sačekujemo se na najboljem mogućem mestu. :-)

1GDn0t.jpg
 
YYILaK.jpg
 

Plaćamo ulaznice i tražimo parking. Očigledno je da nismo jedini bajkeri kojima je Nordkapp san.

ZSbdkN.jpg
 
E1oJYq.jpg
 
hKV6QJ.jpg
 

Sledećih sat, sat i po smo proveli kao pravi turisti. 

8hklcM.jpg
 
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Prvo smo prošli kroz centralnu zgradu i tamo se slikali sa trolovima, simbolom ovih krajeva. 

6L5BqF.jpg
 
E6Fotw.jpg
 

Odlazimo ka spomeniku, zaštitnom znaku Nordkapp-a. Sreća da postoje tabele koje te, kada je ovakva vidljivost, usmeravaju gde treba da ideš.

41OOxL.jpg
 

I na kraju... To je to! Uspeli smo! Veliki globus izranja iz magle… Na Nordkapp-u smo!!!!!

M66fSx.jpg
 
KIP29l.jpg
 

Posle devet dana provedenih na dva točka, ne možemo da sakrijemo radost. Stigli smo do najsevernije tačke kontinentalne Evrope. Ako se isključe ostrva, nema više puta ka severu. Sledeća destinacija je Severni pol. Ako stigneš dovde, možeš samo da se vratiš istim putem kojim si došao. 

 

Malo nas je razočaralo vreme. Slaba vidljivost nas sprečava da uživamo u lepotama ovog mesta. Ispred nas je klif visine oko 300 metara i pogled ka Arktičkom okeanu i njegovom Barencovom moru. Mi, na žaloist, vidimo samo ovo.

S1mKpD.jpg

 

Ip5z44.jpg

 

Nordkapp je već neko vreme popularna turistička destinacija i to se vidi po broju posetilaca. Većina turista dolazi kolima i kamperima ali ima i organizovanih tura autobusom. Čak i kruzeri pristaju u blizini i dovoze svoje putnike do gore. Malte ne loviš momenat da se fotografišeš sam kod spomenika.

yfnm4Y.jpg
 

Iako ima dosta ljudi, to nas ne sprečava da se iskreno veselimo. 

rzOVwG.jpg
 
lxBvsA.jpg
 

Čak ni Lale nije više mogao da se sakriva iza maske večitog mrguda. Osmeh od uva do uva. Osim što je on bio inicijator ovog putovanja, jedini je od svih nas imao misiju i ostvario je. 10x Lale.

ULxPDC.jpg

 

U inat zlotvorima, ispred samog spomenika se skinuo u već spomenuti brendirani aktivni veš. Slikao sam ga njegovim telefonom pa nemam fotku. Mudar potez sa njegove strane.  

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Odavno smo isplanirali da na ovom specijalnom mestu odradimo ritual ali smo od uzbuđenja zaboravili. Na programu je bilo pušenje tompusa (poneo Lale) i slušanje pesama Pink Floyd-a The Great Gig In The Sky, za moju dušu a za Bojana Comfortably numb. Džabe sam teglio veliki Bose zvučnik.

 

Hajde, dosta je bilo zezanja.

bzSihT.jpg
 

Posle foto sesije, odlazimo u centralnu zgradu. Restorani, suveniri i klavir u holu. Živa muzika doprinosi mističnoj atmosferi ovog mesta. 

OoTAEc.jpg
 

Jedino je Mile imao primedbu: "Dok ovaj svira kao da mi zabada noževe u glavu." Posledice od sinoć.

 

Kupujemo sitnice za uspomenu i poklone za drage nam ljude. 

gs1l53.jpg
 

Samo još da se javimo ženama i vreme je za fajront.

hvBrHJ.jpg
 

Kada sam ja pozvao moju Tanju, ona je već znala da sam stigao - pratila me je na nekoj aplikaciji. Raduje se kao da je ona dovezla motor dovde.

YngFKu.jpg
 

Na izlazu se bukvalno sudarimo sa grupom bajkera. Prilaze nam i na "našim jezicima" pitaju da li smo mi ekipa sa BJB-a? Neverovatno. Kolega Maxster je pisao u ovoj temi da njegova družina ide na sličan put a mi se sa njima srećemo na samom Nordkapu. Kakav neverovatan tajming.

2zL9yx.jpg
 

Prilikom polaska Bojan je imao mali incident. Dok je na motoru čekao ostale i lagano se kretao, izgubio je podlogu ispod desne noge. Da bi sačuvao ravnotežu dao je gas i završio u livadi pored puta. 

LSiHpa.jpg
 

Mi smo sve ovo začuđeno gledali pomislivši da je rešio da napravi mali off-road ali se ispostavilo da nije mogao da se zaustavi po klizavom terenu.  

 

U pomoć pritrčava Mile. Uzjaše Bojanov motor i preko nasipa, kamenja i mokre trave istera ga na asfalt. 

xfQ7Qj.jpg
 

Možemo da krenemo ka smeštaju za večeras. Dok mi puna srca napuštamo ovo magično mesto, nova tura uzbuđenih bajkera pristiže. Šou se nastavlja. 

GoSVxT.jpg
 
ktWDmK.jpg
 
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Turistička sezona ovde na severu Norveške traje kratko i sve se dešava u julu i avgustu. Videvši da slobodan smeštaj iščezava brzinom svetlosti, još u aprilu smo rezervisali dva četvorokrevetna bungalova u podnožju Nordkapp-a. Zbog toga nam je bilo važno da stignemo tamo baš danas. Niko ne bi voleo po ovom vremenu da širi šatore i da se na livadi smrzava mokar i umoran. 

REev7k.jpg
 
k9lQCa.jpg
 

Garimo grejanje na maksimum i svlačimo mokre stvari sa sebe. Srećni jer smo uspeli da realizujemo prvu predviđenu misiju na ovoj turi, pripremamo se za zasluženu klopu. Bojan i ja odlazimo u nabavku do obližnje kantine.

WGwLCw.jpg

 

Kakav zajeb...  Osim što smo ga platili 6 evra po konzervi, kupili smo bezalkoholno pivo. 

tQ6YGd.jpg
 

Nismo primetili da je samo takvog i bilo jer je već prošlo 18:00. Zašto je to vreme važno? Zato što je posle 18:00 prodaja bilo kog alkohola u Norveškoj strogo ZABRANJENA. Ovo je potreslo sve one koji ne piju slatke gazirane tekućine. Svih… hmmmm… litara rakije koja smo poneli su već otišle a mi nemamo čime da nazdravimo. 

 

Ništa, akcent će biti na hrani. Već postojećim, Zlićko dodaje i svoje skrivene zalihe. 

EXwzQE.jpg
 

Uz supu i "skromnu" količinu suhomesnatih proizvoda, nekako ćemo preživeti do sutra. 

rprB4a.jpg
 

Neispijene limenke "piva" danima su se kotrljale po koferima.

 

Inače, atmosfera je u ovom kampu bila po malo depresivna ili se meni tako činilo jer mi je pao adrenalin. Napolju je vlažno i tmurno, pada kiša a sam kamp nije preterano privlačan.

6U93m7.jpg

 

vrHhp4.jpg

 

Sa žaljenjem shvatamo da se večeras nećemo tuširati. Nemamo sitne norveške krune a tuš se plaća. 

OPeQTi.jpg
 

Pomirili smo se sa sudbinom. Pošto u cenu smeštaja ne ulaze presvlake za posteljinu, spavali smo tako neokupani u trenerkama. Od majica smo napravili jastučnice a pokrivali smo se prekrivačima iz sobe. Njih je koristila armija gostiju pre nas i potajno smo se nadali da su oni nosili presvlake… a ne k’o mi.

 

U sobama nije postojao ni WC već je trebalo da se pređe preko livade do glavne zgrade. 

PF8JIL.jpg
 

Ni to nije bio neki problem. Kao svi balkanski subjekti koji drže do sebe, umesto da pešačimo do tamo, malu nuždu smo obavljali iza kuće. Nećemo valjda da trčimo do mokrog čvora kad prigusti. He, he... moram ovo da napišem (zvali su me lajavi krelac) iako smo se dogovorili da bude tajna. Dok je jedan od nas ispuštao vodu pored kućice, Majo ga je pozvao da pita gde su Mile i Bojan. On se okrenuo da odgovori i slučajno zalio jedan od motora... neću reći koji, iz straha od moguće odmazde.

ZiR23N.jpg
 

Posle večere sedamo da napravimo rekapitulaciju dosadašnje ture i plan za dalje. Ostvarili smo prvi cilj ovog putovanja - “osvojili” smo Nordkapp. Smisao cele dosadašnje vožnje je bio da što brže stignemo dovde. Zato smo i izabrali rutu koja vozački nije pretrano uzbudljiva ali je relativno brza. Pred nama je Norveška a nju želimo detaljnije da upoznamo i da je stvarno vozimo. Na spisku za narednih nekoliko dana su se nalazili: Lefotska ostrva, Atlantic road, Trollstigen, Trolltunga i Lisevegen road. Interesantno tek sada počinje. 

 

(Uhhh... ko će sve to da napiše...)

 

..........................

Današnji dan: 318km

jLpUu0.png

Krivine:             *****

Predeli:             *****

Kvalitet puta:   *****

Zezanje:            *****

 

 

 

 

 

KRAJ PRVOG DELA

 

 

 
 
  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 33

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda ST 1100 pan european - Honda GL1500 GOLDWING - Honda Shedow

Sa nestrpljenjem iščekujem pisanje. Po 10 puta na dan udjem da vidim ima li novog teksta od Pande. 

SVAKA ČAST MOMCI!!!

jedva čekam nastavak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ajde Pando, svi smo zagrejani za nastavak i uživanje u vašim dogodovštinama. Da nije ovih putopisa, bilo bi mnooogo dosadno zimi

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250
Pre 16 sati, Furious Panda je napisao:

ptK538.jpg

Tako je red. Kada u kući ima mrtvac, vrata se drže otvorena…

Скоро се нисам овако исмејао :lol3:

Капа доле за подухват , штета за лоше време :ups: доживљај би био потпун :takoje: само напред са путописом :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja