Jump to content

Moto Zajednica

Pet motora i jedan Ducati na putu za Nordkapp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: BMW R1200 GS

O putopisu nemam sta reci sto vec nije receno , neverovatno ,fenomenalno , stvarno je vredelo cekati ovoliko dugo da se putopis zavrsi . 

Panda svaka cast tebi i tvojoj ekipi na ovom putovanju , dajete veliki primer bajkerima kako treba izgledati jedno drugarstvo i jedinstvo ! :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Odlična avantura, samo Panda bi čovjeku učinio super interesantnijim i putovanje od dnevne sobe do kupatila. Treba biti baš posvećen da se pohvataju svi detalji sa tako dugog puta.

 

Do sljedećeg Pandopisa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Čestitke za put, čestitke za putopis!

Žao mi je što je vreme bilo standardno norveško.

 

Ako smem, evo jedan savet za buduće putnike za Nordkapp: moja preporuka je, da se prema Nordkappu ide preko Norveške a vraća se recimo preko Finske i Švedske.  Zašto? Iz psihofizičkog i fizikalnog razloga.

  1. Norveška je neuporedivo lepša od Švedske a pogotovo od Finske. Ako se ide istočnim pravcem prema Nordkappu, pređeni put donekle iscrpi putnika i prilikom vraćanja Norveškom, njene lepote teže dopiru do pomalo več izmorenog putnika. Kada ja okrenem prema domu, taj osećaj često mi smanjuje sposobnost maksimalnog upijanja doživljaja. 
  2. fizikalni razlog je fotografisanje. Lepši deo puta (Norveška, fjordovi, planine, Lofoti) vredi fotografisati sa suncem (ako ga ima) u leđa.
  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD04

Još jedan od onih putopisa (što neko reče Pandopis :lol3:) na koje se vratiš s vremena na vreme da obnoviš gradivo. 

Svaka čast.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)
On 2/17/2018 at 7:21 PM, Furious Panda said:

 

...a staro BMW odelo su besplatno poslali paketom kući.

 

Zamisljam Tanjinu facu kada umesto muza, od kurira na ruke prima muzevljevo moto odelo u kom je pre X dana otisao u avanturu oko planete :staa3:

 

 

  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Једно велико хвала на издвојеном времену , браво за путопис :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha ybr Honda Transalp

Nekako ga skrati na kraju :) Ne zavidim na masinama, ni na putu koji kosta sto bi rekao Due " ko manji svemirski program"Ali na druzenju...bas zavidim. Bravo ze Petar Pan generaciju :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XL 650

I ja da te pohvalim i da se zahvalim... :takoje::jee1:

Bas kvalitetno utroseno vreme na citanje ovog putesestvija.

A i sada imam osecaj kao da licno poznajem clanove ekipe, kako si ih dobro opisao... :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Modriča Republika Srpska
  • Motocikl: BMW R1150GS

Zahvaljujući ovom putopisu i ovako dobro dočaranoj avanturi, imam još jaču vjeru da ću i ja jednog dana da posjetim ovaj sjever.

Svaka čast za za trud oko pisanja, fantastično...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
pre 19 minuta, Okin je napisao:

Zahvaljujući ovom putopisu i ovako dobro dočaranoj avanturi, imam još jaču vjeru da ću i ja jednog dana da posjetim ovaj sjever.

Svaka čast za za trud oko pisanja, fantastično...

Zemljak ima nas jos zainteresovanih :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Belgija
  • Motocikl: BMW R1250RS

zaista prelep putopis ,procitao ga u cugu (super sto nisam morao iscekivati nastavke) sada samo cekam nove putopise

zaista sam odusevljen ovim tekstopiscem :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Pročitah tih 17 stranica u dahu, sa obaveznim i mnogobrojnim kulinaričkim pauzama, al praktički u komadu. 

 

Šta reći? Prvo pohvala autoru, tebi Pando, što si u tekst uneo sve boje duge i dodao još neke nove, za koje mnogi nismo ni znali da postoje. Fotografije, stil, emocije, detalji, dodatne informacije, psihologija (ako sam dobro skonto, to ti je domaće), kulinarički deo (to je meni domaće), ... ma sve je, kao što je već neko spomenuo, maestralno. Doživljavavao sam taj putopis tako živo, da sam se pokrio ćebetom, dok ste vozili po kiši a bio totalno raspič*an kad ste prolazili preko "krivuđavog mosta". Onda mo'š mislit ;)

 

Što se tiče ekipe. Pa svaka vama čast. Ipak je tu 6 dobro zrelih pojedinaca, koji treba da se sinhronizuju i to stalno, svih, pa skoro mesec dana. I uspelo vam je. Momački. Zamisli 6 žena na putu prema Nordkappu. Prvi OMV, i eto samo još dve.

 

A što se tiče motora, jedino bi mogao da promeniš naslov u "Jedna Motorčina i 5 kardana" :) .

Nemojte mi na Laleta i Ducatija. Karma ;) 

 

Svaka vama čast na ovoj maestralnoj avanturi, koja je želja mnogih nas. Da ste to odradili u stilu i podelili sa nama. Hvala!

 

I bujrum, kad vas putevi nanesu prema našoj Deželi" ;)

 

 

:takoje:

 

 

Ćale

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

Nordkap i Trondheim su nazivi stolica (cini mi se) ili nekog drugog namestaja u Jysk-u :D ... cisto da se zna da Danci daju namestaju nazive svojih mesta :D ...mozda ce to nekome da bude zanimljivo. Inace uzivao sam u gledanju i citanju ovog putopisa A+ :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Bas malopre, posle danasnjeg citanja tog putopisa i “upoznavanja” glavnih aktera, gledam film i momentalno mi skoci misao na jednog od junaka Nordkappa. Neznam zasto ali jbga.

 

Asociacija: Retrovizor

 

 

 

 

 

F632D027-6FFF-44DB-840C-1AF0873AE152.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV
Pre 2 sati, Mladen990 je napisao:

Nordkap i Trondheim su nazivi stolica (cini mi se) ili nekog drugog namestaja u Jysk-u :D ... cisto da se zna da Danci daju namestaju nazive svojih mesta :D ...mozda ce to nekome da bude zanimljivo. Inace uzivao sam u gledanju i citanju ovog putopisa A+ :takoje:

Trondheim i Nordkapp su u Norveškoj, bar kol'ko ja znam. Treba proveriti @Vroc-Kapo ili @dakipro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

Jesu, ali cini mi se da ih ima i u Danskoj, neka me neko ispravi ako gresim, meni su rekli u Zagrebu na nekim predavanjima da vlasnik Jyska daje imena proizvodima po mestima u Danskoj, da ga hebem nisam proveravao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016
On 27.10.2018. at 23:07, nemo je napisao:

Trondheim i Nordkapp su u Norveškoj, bar kol'ko ja znam. Treba proveriti @Vroc-Kapo ili @dakipro

jesu, Pavle. U pravu si. Nisam nikad cuo da ta dva mjesta postoje i u Danskoj. Ali nekad je Norveska bila u zajednici sa Danskom, pa mozda zato.

 

Ali takodjer i Jysk ima suncobran trondheim https://jysk.hr/vrt/suncobrani-i-sl/suncobrani/viseci-suncobran-trondheim-o300-siva

 

i jastuk nordkapp https://jysk.hr/spavaca-soba/jastuci/jastuci-poliester/plus/jastuk-550g-nordkapp-50x70?search_category=auto_suggestion&query=nordkap

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja