Jump to content

Moto Zajednica

Pet motora i jedan Ducati na putu za Nordkapp

Recommended Posts

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Gothenburg
  • Motocikl: BMW R1200R x 2, 2008

Pratim vas, vrlo zanimljivo. Pomoću vaše avanture,  moj put će biti lakši a i kraći :takoje:

 

Sad je malo kasno za ove "mladice" ali jedan puno interesantniji put kroz Švedsku je E45 u narodu zvan "Inlandsvägen" a i Orust arhipelag je interesantan kao "obilaznica" ili turističkih 2-3 dana na putu od Göteborga prema Oslu.

Mali info/prijedlog za buduće posjetioce. 

 

e45-sweden-8.jpg?1474983888

 

A na sjeveru Švedske, postoji i Muzej Komaraca tako da nije čudno što ste ih "primjetili" :) Djelimični lijek je na slici. 

 

9050577109022_1108544_dark_green_1_12601

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

 

@ninja_swe

 

I taj put je bio u razmatranju ali smo ipak rešili da napravimo širi krug i da prođemo kroz Finsku i Pribaltičke republike. Tako smo dodali još par "egzotičnih"zemalja na spisak i izbegli smo da vozimo skoro isti put u odlasku i povratku kroz Nemačku. 

 

Što se tiče ove "naprave" za borbu protiv komaraca, i tako nešto smo nosili ali nismo koristili. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Kranj
  • Motocikl: KTM 1290 SAS, Yamaha XVS 1300
3 minutes ago, Furious Panda said:

ninja_swe

 

I taj put je bio u razmatranju ali smo ipak rešili da napravimo širi krug i da prođemo kroz Finsku i Pribaltičke republike. Tako smo dodali još par "egzotičnih"zemalja na spisak i izbegli smo da vozimo skoro isti put u odlasku i povratku kroz Nemačku. 

 

Što se tiče ove "naprave" za borbu protiv komaraca, i tako nešto smo nosili ali nismo koristili. :)

Taman sam hteo da sednem na motor pa do Zadra, ali ako ide nastavak mogu i sat kasnije? :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

17. dan / 5. 08. 2017.

Molde - Hov Hyttegrend kamp (Norveška) / 4%

 

Danas nam je divan ali oblačan dan… kao i naš Lale… danas mu je rođendan. Tim povodom smo se za vreme doručka dogovorili da ni u kom slučaju nećemo praviti šale na račun njegovog motora. Barem jedan dan da ga ostavimo na miru.

2IIc0l.jpg

 

Danas ćemo zezati, na primer… na primer… Bojana. Evo šta se zapatilo na njegovom GS-u.

HyIJ8f.jpg

 

Pakujemo stvari i krećemo po zacrtanom planu. Akcenat današnje vožnje je Trollstigen, poznati prevoj sa vidikovcem na vrhu. Posle jučerašnjeg debakla malo smo rezervisani ali nema odustajanja.

 

Na izlasku iz Moldea prolazimo kroz tunel a posle njega idemo preko nekog dugačkog mosta. 

H5aR0H.jpg

 

uXIi8d.jpg

 

I ovaj most je kriv ali nije popularan kao onaj… a ništa mu ne fali. Mogu jednog dana, ako opadne turistička poseta Moldeu, i od njega da naprave senzaciju. Ali tada… he, he… mi ćemo znati da je reč samo o reklamnom triku. Znamo to iz prve ruke, skoknuli smo 2017-te do tamo i proverili.

 

Vreme je oblačno ali nas svo vreme kiša zaobilazi. Izgleda da se ispadala noćas jer je asfalt na mnogim mestima prilično mokar. To što je vreme mračno u ovom slučaju nam ne smeta, naprotiv, doprinosi opštem dramatičnom izgledu predela kroz koje prolazimo. Krećemo se ka brdima.

uLi5Vw.jpg

 

tVJuRb.jpg

 

6DgQVG.jpg

 

bHcFUz.jpg

 

Sve veća koncentracija vozila znak je da se približavamo Trollstigen-u. 

zeVWAY.jpg

 

Z3kQrw.jpg

 

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Kao što ime ovog mesta govori, glavna tema oko koje se sve vrti su trolovi. Ova mitska bića, popularna u skandinavskom folkloru, po legendi nastaju od kamena. Preko noći prave sranja a kada svane, sunčevi zraci ih ponovo pretvaraju u kamen. Šta se dešava danju kad je sunce sakriveno oblacima, niko nam nije rekao. Ipak, lokalcima je savest čista. Postavili su znak pa se ti prilagodi uslovima (trolovima) na putu.

xamsRA.jpg

 

Stajemo da se fotografišemo pored znaka. 

grDfCs.jpg

 

Što bi se reklo “liči…” ali ne i danas. Danas mu je divan dan, divan dan… Trala lala…

icIbrg.jpg

 

Ajd, "liči…", čisto zbog drugarstva... mada nema ništa zajedničko.

YhKC71.jpg

 

Stižemo u podnožje prevoja. Pred nama je 11 serpentina i visinska razlika od oko 800 metara. 

56CPnJ.jpg

 

hyS5IN.jpg

 

q7A6x3.jpg

 

Kroz oblake se nazire vidikovac na vrhu.

FGXXld.jpg

 

hKh4Ow.jpg

 

Krećemo lagano na gore, svako svojim ritmom. 

Mrf21F.jpg

 

OBqIO9.jpg

 

Može tu da se vozi i malo brže ali ima dosta kampera, kola i autobusa pa nije preporučljivo glupirati se po mokrom putu… a i ne znamo kakva je situacija sa trolovima. Statistika kaže da u vreme top sezone, svakih deset sekundi prođe po jedno vozilo. Osim toga, pogled je spektakularan pa nema smisla žuriti.

 

 

 

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Dok se mi tako vozikamo, uživamo u pejzažima i provlačimo se između drugih vozila, Mile vozi aktivno. Prilazi provalijama, pretiče nas i namešta se za što bojli kadar… Pre jedne od serpentina nas je obišao, zaustavio se na njenom kraju da nas snimi ali… maler. Kratke noge i motor pade. 

Y89viV.jpg

 

Problem, to jest dobra stvar je, da su putevi napravljeni vrhunski, sa idealnim nagibom u krivinama. Na ovoj serpentini je upravo tako. Kad je Mile stao, ispod desne noge nije našao oslonac pa je povukao motor sa sobom. Klasični pad u mestu.

iVVC3t.jpg

 

Sve se desilo u sekundi. Najsnalažljiviji je bio Lale i odmah je stao iza Mileta. Na ovakvoj uzbrdici je skoro nemoguće sam da digneš motor i da se popneš na njega.

vUCEfI.jpg

 

Dok smo smotani Zlićko i smotani ja našli mesto da stanemo, prođe voz… 

xXvl2p.jpg

 

Ova dvojica su rutinski digla motor i nestala u vidu lasting repa. 

0ZpENT.jpg

 

Naravno, posle smo padavičara zezali da ne zna da vozi, da je ispravio krivinu i da treba da vežba skretanje. Ipak, video snimak je potvrdio njegovu verziju. Čuj… Mile ne zna da vozi… On ne zna da stane ali da vozi, to zna sigurno.

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Stižemo na plato na vrhu. 

Ookwnx.jpg

 

wsrDaq.jpg

 

fonVjL.jpg

 

Pre nekoliko godina na ovom mestu je izgrađen ceo turistički kompleks. Prvo smo otišli u šoping. Klasika… magneti, nalepnice i slične džidža bidže koje mogu da stanu na motor. 

5Fa1Gw.jpg

 

ebAtGx.jpg

 

Laletu kupujem jedan magnet za frižider sa trolom koji vozi motor… sitnica da ga podseća gde je bio kada je i on postao punoletan. Do duše, palo mi je na pamet da se organizujemo i da mu kupimo trola za dvorište. Bilo bi interesantno da vidimo kako će ga transportovati do Pančeva. Verovatno kao suvozača, menjali bi se na 100 kilometara.

cysZu2.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Prošetali smo se do vidikovca jer se od tamo najbolje vidi impresivni krajolok.

kjHnTI.jpg

 

TdwG6u.jpg

 

IxJfDR.jpg

 

GXyFPE.jpg

 

h4stqm.jpg

 

JmdMIL.jpg

 

Posle šetnje zauzimamo betonske klupe ispred restorana da malo predahnemo. 

gg4gtl.jpg

 

Mile proverava motor i vidi da je prilikom pada slomio neki nosač ispod prednjeg blatobrana. “Vreme je da kupiš novi motor. Ovaj si totalno upropastio. Ne isplati se popravljati. Ha, ha…” 

xrHU10.jpg

 

 # 

 

Par meseci kasnije… 

F2TATb.jpg

 

“Mile bre… zezali smo se…” Kasno, kupi čovek nov motor…

 

Sve u svemu, dobar izbor… samo još da su imali muški model… ali ne, hoće Mile motor u bojama Ducatija. Dugogodišnje prijateljstvo je to.

MLKiu8.jpg

 

 

  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Kranj
  • Motocikl: KTM 1290 SAS, Yamaha XVS 1300

Super!!! Taman mi ovo dade još više volje za motoriranje, a i temperatura se već digla na 0 stepeni pa neću morati da se smrzavam. :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Dok sedimo na klupama i divanimo, pojavljuju se dva bajkera Ukrainca. Jedan vozi Yamahy Super Tenere a drugi Harley-a. Interesantna kombinacija. Slovenska krv nas privuče, upoznamo se i počnemo da pričamo svako o svom putovanju dovde. 

oE8GZ5.jpg

 

Ispostavilo se da je njima iz Ukrajune bliži Nordkapp nego nama. Ponudimo im bocu iz zaliha da popiju po jedan gutljaj u zdravlje ali oni kategorično odbiju. “Ne pijemo alkohol dok vozimo.” ”OK, onda po jedno pivo… Mile, daj dve konzerve!” Ne, ne piju ni pivo. Čudna neka braća Sloveni, sve po PS-u. Posle razmene kontakata, sedaju na motore i odlaze.

 

Ubrzo krećemo i mi. Bungalove za večeras smo bukirali u kampu u nekoj nedođiji pa treba dosta da se šparta do tamo. Par kilometara dalje, pretičemo naše prijatelje koji ne previšavaju dozvoljenu brzinu ni za kilometar. Za razliku od njih, mi vozimo dosta “slobodno” i zato nas pojedini vozači automobila glasno psuju. Kolege nas pozdravljaju.

NIjkI4.jpg

 

usYqgu.jpg

 

Uz put smo non-stop nailazili na neku stoku koja se bahatila po drumu ali smo mi bili tolerantni i pustili smo je da prođe.

25BsVe.jpg

 

T3XvSh.jpg

 

Prolazimo kroz lepe predele ali na žalost, počinje da pada kiša. Oblačimo kišna odela.

pSCAkq.jpg

 

Ubrzo nailazimo na trajekt... Onaj trajekt... Grrrrrr...

DZzBT6.jpg

 

2C3184.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

I ovaj je izgledao kao mnogi drugi ali nas za njega vezuju loše uspomene. Plovidba je trajala kratko i pre pristajanja svi smo već sedeli na motorima. Neznajno zašto, umesto da uspori, trajekt desnim prednjim delom jako udari u dok. Brod se izuzetno jako zatresao i zaneo u desno. Svako od nas ko u tom trenutku nije sa obe noge bio na zemlji i sa dve ruke držao korman, završio je na podu. 3 od 6. Kao za maler, najgore prođe Lale. Ostali su se naslonili na zid ili pali na ravan pod a on je upao u neku rupu sa brodskom opremom i ostao tamo zaklješten. Pritrčavamo da dignemo Mig-a i imamo šta da vidimo - slomljen desni retrovizor. Laletu srećom ništa... samo malo psuje… U trenutku kada se desio udar, držao je desnu nogu na fuzasteru i navlačio rukavice.

 

Izlazimo sa broda i gledamo ošećenja. “Pa srećan mi rođendan…” iznervirano konstatuje Lale. 

leTmZZ.jpg

 

ptTIwL.jpg

 

Gleda dokrot Mile: “Nema pomoći, retrovizor se slomio na najgorem mogućem mestu.” 

0Wm3ZE.jpg

 

Tu se svi žestoko skenjamo. Jebi ga, sve vreme se zezamo na račun Dukatija i na kraju smo uspeli da ga izbaksuziramo. Od početka ture ne prestajemo sa zajedljivim komentarima i ocrnjivanjem Italijana. Ipak, svakom dobronamernom je jasno da to zezanje ni u kom slučaju nije zlonamerno. Uobičajeni muški sport. Ko će koga ako neće svoj svoga. Svima je jasno da je motor fenomenalan, unikalan i u mnogim… pardon, nekim, aspektima bolji od naših GS-ova. Da je na put krenulo pet Dukatija i jedan GS, bilo bi obrnuto. Osim toga, posebno nas smori fakt da je ovo prva Laletova tura na novom motoru a maler mu se desi baš na današnji dan.

 

Na licu mesta se rodi ideja - hajde da kupimo Laletu novi retrovizor kao poklon za rođendan. Bojan momentalno pozove neke svoje poznanike i ubrzo saznamo da u Ducati Hamburg imaju rezervni. Prođe nam kroz glavu da spomenemo Zlićkov spisak korisnih fraza za vozače Dukatija koji putuju po Evropi ali to preskočimo. Znamo kakav je osećaj kad ti se igračka ošteti pa nećemo da mu stajemo na muku. Mi ipak volimo motore pa makar oni bili i Ducati:ups:

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350
Pre sat vremena, Frenk je napisao:

Taman sam hteo da sednem na motor pa do Zadra, ali ako ide nastavak mogu i sat kasnije? :)

 

Menjam pet sati pisanja putopisa za jednu vožnju do Zadra!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Gothenburg
  • Motocikl: BMW R1200R x 2, 2008

Jeste li se žalili odmah na trajektu? Ja ga ne bih napustio pre nego što se napise zapis nesreće, to je 100% njihova greška i oni trebaju da plate za svu štetu a i troškove oko nje. 

 

Što se tiče alkohola, teško (šansa -100%) bi ste se provukli da ste duvali. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Kranj
  • Motocikl: KTM 1290 SAS, Yamaha XVS 1300
5 hours ago, Furious Panda said:

 

Menjam pet sati pisanja putopisa za jednu vožnju do Zadra!

Evo malo za dušu, ako ne unistavam temu

0BC8C66D-D9E0-4C87-9982-90363EC1F457.jpeg

B3D60FE4-F1A4-41EC-A720-C487B558CF14.jpeg

5B4A3549-ABA0-40C7-8FC8-0313E5BF8DC6.jpeg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Ima još dosta da se vozi pa se slabo zaustavljamo. Jedino smo stali u nekoj samoposluzi da pazarimo piće i meso za roštilj. 

wXGGPb.jpg

 

Večeras će Lale biti roštiljmajstor - pravi večeru za svoj jubilej. Tokom kupovine nam se desila smešna situacija. Guramo velika kolica između polica, spokojno biramo šta nam treba kad se pojavljuje momak iz prodavnice. Zaverenički nam se približi i šapne: “Sada je 17:55. Nisam siguran da li znate, ali uskoro nećemo moći da vam prodamo alkohol.” “Ni pivo?” “Ni pivo.” Kakva je samo jurnjava usledila… U prolazu trpamo stekove dragocene tekućine u kolica i kao izbezumljeni trčimo ka kasi. Cing. Uspeli smo. Platili smo u dva minuta do 6. Posle smo se vratili u radnju i na miru kupili druge stvari koje su nam bile neophodne.

 

Ostatak vožnje je bio blago rečeno užas. Pljuštalo je iz sve snage. 

lRwIo1.jpg

 

3mjoBs.jpg

 

aSiIP0.jpg

 

Poslednjih 50-tak kilometara smo imali najjaču provalu oblaka do sada. Po tesnim i krivudavim putevima više smo glisirali nego vozili. 

18UXdX.jpg

 

b1ejC8.jpg

 

721I1R.jpg

 

Najzad, kamp Hov Hyttegrend. Mokri kao miševi, obradovali smo se kao da smo stigli u Šeraton. Niko nije slikao pa evo fotke pozajmljene sa interneta. 

gwSaKW.jpg

 

Da ovaj kamp nema ništa zajedničko sa Šeratonom jasno je na prvi pogled a još jasnije posle razgovora na recepciji. Bradati i flagmatični recepcioner, verovatno vlasnik kampa, sve je radio izuzetno sporo i poluzainteresovano. 

OW8BLU.jpg

 

Kada smo mu rekli da hoćemo da doplatimo za posteljinu, napravio je kiselu facu i duboko uzdahnuo. “Bolje nemojte, spavajte bez presvlaka”. “Zašto?” “Uh… užasno me mrzi sutra da sakupljam sve to i da perem”. OK, uštedeli smo neku kintu i učinili dobro čoveku.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Ovaj put smo Lale i ja potrefili pobedničku kombinaciju. Nas dvojica smo bili smešteni u “velikom” bungalovu gde je, osim dnevne sobe, kupatila i kuhinje, svako imao i posebnu spavaću sobu. 

OKci4R.jpg

 

Ecm3Yn.jpg

 

TSchDf.jpg

 

ds6I2V.jpg

 

Od svega, najviše nas je zadivila arhitektonska inovacija: kuhinja sa sudoperom ali bez česme. Sigurno je vlasnik kampa, kad su stigli do česme rekao: “Uhhh… užasno me mrzi…” Pa jeste…ne mora baš sve.

9vAtDx.jpg

 

Ostali, obični smrtnici, ugurali su se u dve ultra minijaturne mikro kolibice.

GX6sJK.jpg

 

Na sajtu je pisalo da postoji veliki grill ali je kiša toliko padala da nam se nije tražilo gde se nalazi. Iskoristili smo rezervnu varijantu i na travi ispred kućice zapalili prenosni roštilj. 

r4sT2d.jpg

 

9UWFus.jpg

 

Nije se desilo… ćumur uopšte nije hteo da se raspali. Zabranjeno je da zapaljen roštilj stoji na terasi pa smo morali da ga držimo na kišometini. Mlatili Lale i ja, mlatili, i taman kad se razgori, kiša počne jače da pada. 

oMTxDr.jpg

 

t0brKn.jpg

 

Na kraju smo upalili šporet i na tiganju dovršili večeru. Kad su došli gosti, meso smo samo podgrevali na umirućem roštilju.

IYsJ6e.jpg

 

HkigvN.jpg

 

heAGKZ.jpg

 

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Osim što smo lepo nazdravljali za rodjendan našeg druga, tokom večere smo dosta razgovarali o preostalih par dana u Norveškoj. 

51uI3U.jpg

 

Najveći neprijatelj nam je postala vremenska prognoza. Na svim sajtovima piše da kiša neće prestajati a ona nam se svima već ozbiljno smučila. Koliko god mi želeli da nije tako, kiša ipak kvari celokupni ugođaj na motoru. Mozgamo šta da radimo sa ostatkom ture. Ostale su nam još dve stvari koje želimo da vidimo u Norveškoj: Trolltunga i Lisevegen road. Bez mnogo razmišljanja brišemo Lisevange road sa spiska. Da, trajekt kroz fjord do tamo… da, 26 serpentina… da, lep pogled… ali ništa što već nismo doživeli na dosadašnjem putu. Sve to je još manje interesantno kada pljušti. Ostaje nam pokušaj osvajanja Trolltunge i onda vraćanje na tlo stare dobre EU.

 

I tako… Jeli, pili i se veselili… 

uqbMoV.jpg

 

Kad se društvo razišlo, Lale i ja smo dugo sedeli i razgovarali. Inspirisani pomeranjem brojčanika života za jedan podeok, uhvatili smo se ozbiljne teme za sitne sate – drugarstva. Nas dvojica se vučemo zajedno još od 1970-te godine, kada smo krenuli u prvi razred. Mnogo vode, puteva i životnih priča je proteklo od tada. Moj odlazak u Bugarsku napravio je veću rupu u druženju ali smo se ponovo zbližili zahvaljujući motorima. Ja sam u starim danima, pod uticajem krize srednjih godina, počeo da vozim Intrudera 1800 dok je on ceo svoj život proveo na i oko dva točka. Ako vam je povremeno žao Laleta što ga zezamo zbog Dukatija, nemojte. Ne možete zamisliti kako mi je pomerao dupe zato što sam vozio “Japanca” a ne neki “evropski” motor. Tek kad sam kupio prvi BMW, mogli smo da razgovaramo.

 

U svakom slučaju, da ne davim, skoro mi je Lale prosledio fotku koju je dobio od nekog Norvežanina. Ona uopštava temu našeg tadašnjeg razgovora.

 FG6Pd3.jpg

 

Dakle, ovo su sastojci jednog prijateljstva… malo prerađeni sa moje strane:

 

·      Zajednička interesovanja - što više cm3 to bolje

·      Uzajamno poštovanje - dobar čovek iako vozi Ducatija

·      Spremnost da sasluša - kako samo dobro zvuči ovaj tvoj Akrapovič…

·      Ozbiljnosti - … kad se slomi retrovizor

·      Razumevanje -  stajemo da podmažeš lanac? Ma naravno.  

·      Stvari o kojima se ćuti - prdeli posle ljutih papričica

·      Lepe uspomene iz minulih dana - srela se dva prijatelja. U mladosti jedan je bio plivač, vaterpolista i bajker a drugi štreber

·      Dobra zabava - put do Nordkapp-a

 

Sve ove sastojke pomešati i spržiti mnogo zajedničkih kilometara.

 

 

Današnji dan: 360 km

 

Ovde nemam mapu jer je prevoj u trenutku kada ovo pišem zatvoren pa Google ne može da iscrta tačnu turu.

 

Krivine:                      *****

Predeli:                      *****

Kvalitet puta:            *****

Zezanje:                    *****

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD04
14 hours ago, Creative biker said:

Panda nas je omadjijao! :)

Mada moram priznati da je tvoja tema prava poslastica!

Apsolutno se slažem druže. Nemo i Panda su začinili ove zimske dane.

 

Pando respect za onaj emotivni deo o prijateljstvu :takoje:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Pratim pozorno putopis i uočija san velike razlike u opremljenosti ovih mini kućica...
Koliko ste platili za ovu diste slavili Laletov rođoš??
Mislim, ni špine nema???



Vozim motor a nisam bajker.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja