Jump to content

Moto Zajednica

Još malo Kučaja...

Recommended Posts

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Vozih se prošle sedmice nekoliko dana po Kučajskim planinama pa da podelim sa vama delić atmosfere... "Baza" mi je bila u Sisevcu a ovo su trekovi po kojima sam se "muvao" :):

 

kucaj-mapa.jpg

 

Moram reći da je ovo područje ostavilo na mene vrlo jak utisak. Mislio sam da preteruju, ali je definitivno ovo jedna od poslednjih pravih divljina u Srbiji. Stvarno nema dometa mobilne telefonije i stvarno nema ljudi osim po obodu i sporadično ako naletite na šumare. Kompletno područje je obraslo gustom šumom, ispresecano manjim ili većim klisurama i kanjonima raznih reka, rečica i potoka. Čak i kada izađete na neki vis ili vidikovac, ako se ne desi da ste okrenuti ka nekoj baš karakterističnoj tački, orjentacija može biti vrlo problematična jer se ispod vidi samo nepregledna šuma. Pomaže GPS sa podmetnutim topografskim kartama. Ja sam vozio sam po unapred iscratnim trekovima koje sam ostavio ženi za slučaj da "nestanem" (definisali smo neko vreme u toku koga je trebalo da se javim sa karakterističnih tačaka na kojima smo pretpostavljali da bi trebalo biti signala mobilne telefonije). Ideja je bila da ne lutam van dogovorene rute, kako bi u slučaju da mi se desi tehnički kvar na motoru ili nezgodniji pad, imali ideju gde da me traže... U principu, ni u kakvu planinu nije uputno ići sam na enduro vožnju, ali rekao bih da za Kučaj ovo važi na kvadrat :)

 

Postaviću slike bez nekog posebnog reda. Za neke i nisam siguran gde sam uslikao, a neke vrlo zanimljive delove (poput Lazarevog kanjona i kanjona rečice Perasti, nisam ni uspeo da dokumentujem jer mi se istrošila i baterija na telefonu i baterija na GoPro kameri...)

 

Za početak moja malenkost i moj verni konjić negde u "slivu" Grze:

 

kucaj_02.jpg

 

Lovačka kuća Javorak - dobro mesto za odmor ako izađete tu iz šume ("prečicom" iz pravca Grze) - kad sam ja naišao nije bilo nikoga, ali se vidi da je objekat održavan, tu je izvor, imaju i klupe i stolovi napolju... Primedba za Alpa - one rampe više nema :D:D - ostali samo izvaljeni stubići - izgleda da lokalno stanovništvo ne gleda blagonaklono na rampe usred šume :D.

 

kucaj_03.jpg

 

Na putu od Javorka ka Brezovici:

 

kucaj_04.jpg

 

Vrtača (jedna od mnogih):

 

kucaj_05.jpg

 

Okolina Troglan Bare:

 

kucaj_06.jpg

 

Ka Velikoj Brezovici:

 

kucaj_07.jpg

 

Konji na V. Brezovici:

 

kucaj_08.jpg

 

V. Brezovica:

 

kucaj_09.jpg

 

kucaj_10.jpg

 

Na putu ka Mikulju:

 

kucaj_11.jpg

 

Pogled na Mikuljski kamen:

 

kucaj_12.jpg

 

Mikuljski kamen (ovde mora već da se dođe peške - osim ako ste Graham Jarvis :)) Mene nije mrzelo malo da pešačim...

 

kucaj_13.jpg

 

Pogled od Mikuljskog kamena:

 

kucaj_14.jpg

 

U dvorištu manastira Novi Stjenik (ženski manastir koji pripada Srpskoj Istinski Pravoslavnoj Crkvi):

 

kucaj_15.jpg

 

Monahinje su me vrlo lepo dočekale, nisu me pustile bez ručka, okrepljenja i razgovora. Manastir je vrlo slabo posećen jer do njega nije lako doći (posebno ako se držite treka koji je pravio Alp pa krenete "prečicom" :D:D - ne znam da li je teže spustiti se dole do potoka ili posle izaći gore na Mikulj...) Za one malo manje avanturističkog duha, ima i drugi prilazni put do manastira ali i tim putem kad se ide, poslednji kilometar može biti tehnički zahtevan za teže motore...

 

Negde na putu od Krnje Jele ka Strmostenu:

 

kucaj_16.jpg

 

U kanjonu Resave:

 

kucaj_17.jpg

 

kucaj_33.jpg

 

kucaj_36.jpg

 

Raskrsnica na koju se naiđe iz pravca Resavice - levo Barbušina, desno Nekudovo...

 

kucaj_18.jpg

 

Uviralo - ponor Nekudova:

 

kucaj_19.jpg

 

Vodopad Prskalo:

 

kucaj_20.jpg

 

kucaj_21.jpg

 

Pogled sa Klencuša na masiv Beljanice:

 

kucaj_22.jpg

 

U srcu Vinatovače:

 

kucaj_23.jpg

 

kucaj_01.jpg

 

U klisuri reke Kločanice:

 

kucaj_24.jpg

 

Valkaluci:

 

kucaj_25.jpg

 

kucaj_26.jpg

 

Vrtače na Troglan Barama:

 

kucaj_27.jpg

 

Od Pasuljana ka Senjskom Rudniku:

 

kucaj_29.jpg

 

Podno Beljanice:

 

kucaj_30.jpg

 

Interesantno drvo:

 

kucaj_32.jpg

 

Crna reka:

 

kucaj_31.jpg

 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Evo i malo kadrova iz vožnje:

 

kucaj_51.jpg

 

kucaj_37.jpg

 

kucaj_40.jpg

 

kucaj_38.jpg

 

kucaj_41.jpg

 

kucaj_39.jpg

 

kucaj_42.jpg

 

kucaj_43.jpg

 

kucaj_44.jpg

 

kucaj_45.jpg

 

kucaj_46.jpg

 

kucaj_47.jpg

 

kucaj_48.jpg

 

kucaj_49.jpg

 

kucaj_50.jpg

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Bravo za vožnju, vidi se da je bilo sjajno i da si uživao.

Koliko dana je trebalo za sve ove trekove?

 

Ustvari dao si mi divnu ideju za par dana avgustovske avanture pa bi bilo super kada bi mogli negde da popijemo kafu i potanko pretresemo neke detalje ove vožnje.

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250
  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250
Pre 4 sati, Strider je napisao:

Koliko dana je trebalo za sve ove trekove?

 

Ustvari dao si mi divnu ideju za par dana avgustovske avanture pa bi bilo super kada bi mogli negde da popijemo kafu i potanko pretresemo neke detalje ove vožnje.

 

:takoje:

 

Ja sam za ovo iskoristio tri dana. Što se tiče konsultacija uz kafu, nikakav problem... Baci mi poruku na PP pa ćemo se dogovoriti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Šteta što smo se mimoišli za samo 3 dana. Uz dve kamere i dva aparata (telefona) napravimo ful akcioni dokumentarac :moto3:

Ovako, možda sledeće godine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
16 hours ago, Strider said:

Bravo za vožnju, vidi se da je bilo sjajno i da si uživao.

Koliko dana je trebalo za sve ove trekove?

 

Ustvari dao si mi divnu ideju za par dana avgustovske avanture pa bi bilo super kada bi mogli negde da popijemo kafu i potanko pretresemo neke detalje ove vožnje.

 

:takoje:

Pristavite i za mene jednu. Imam dosta logističkih informacija, deo toga sam dobio od Lalajka a deo iz prve ruke, petodnevnog boravka u Strmostenu početkom ovog meseca.

I hoću da idem ponovo na Kučaje, ove ili sledeće godine svejedno mi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

@lord_oblivion: Ja sam razmenio poruke na viberu sa Igorom (@icatenej), i ovih dana pristavljamo kafu. Biće je dovoljno i za još ljudi vedrog duha.

Prema tome, samo izvoli, pusti kontakt na PP pa možemo formirati viber grupu zvanu recimo "Kučaj-efendije" i ko zna šta sve dobro može izaći iz toga...

 

@severian: definitivno imam nameru da ovo dobro isplaniram, najaviću polazak, a akoBogda biće i nekog putopisa.

 

Ova tema mi je u glavi okinula nešto poput 4/5 dana makadama, planinskiog logorovanja, vojničke ishrane (pomešane sa nešto kafanske jagnjetine i pastrmke), i ponekog lenstvovanja pored bazena/jezera. Prosto ne mogu da se setim boljeg provoda sa manje sredstava :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Bravo, ovo je stvarno prelep deo Srbije koji je malo ko upoznao ovako temeljno kao što si opisao.

Kad smo bili klinci, veći deo ovih trekova sam sa još dva drugara prošao automaticima i/ili apencima (Moravci).

Stvarno je predivno i ima se osećaj divljine (ni tada nije bilo mobilnog signala, doduše ne znam da li ga je u Srbiji tada bilo gde bilo)

 

Sent from my mobile device using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Moram da dopunim ovaj moj izveštaj... Naime, juče na velikom ekranu gledam video koji sam montirao i u jednom trenutku shvatim da je kamera snimila "poveliku" životinju kako je sa jedne strane puta, iz šume, šmugnula na drugu stranu puta. Ja u vožnji nisam ništa uočio, verovatno zbog toga što sam baš u tom trenutku iz sedećeg položaja prelazio u stojeći i koncentrisao se na put neposredno ispred motora. Pogledajte i sami - od 2:40 gledajte pravo napred kako put vodi u "crni" deo šume i u narednih par sekundi videćete veliku životinju kako preseca put (pustite snimak na celom ekranu u 1080p, pa iako je Youtube donekle degradirao snimak, ipak se lepo vidi)...

 

 

Posle sam pregledao originalni snimak sa kamere, zumirao, usporio... Moja žena je na prvu loptu uzviknula "je***e - jel' to medved!", ali ipak bih rekao da nema nikakve sumnje da je u pitanju vuk :) U jednom od poslednjih frejmova - kad se pusti frejm po frejm - lepo se vidi i velika kitnjasta repina kako zamiče u travu... Pas nije sigurno, jer je preveliki i prečupav za bilo koju seosko-džukelsko-lovačku rasu a veliki ovčarski pas ne bi tako reagovao - na stranu što je ovo deonica ka Valkalucima gde kilometrima i kilometrima okolo nema ljudi.

 

vuk_01.jpg

 

Od svega mi je najčudnije to da ga ja tada u vožnji uopšte nisam registrovao, što je dobro, jer sam siguran da ostatak vožnje ne bih mogao da budem preterano opušten s obzirom da sam taj dan vozio baš u srce Kučaja...

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Не знам тачно којим путем си ишао. Ја сам био у суботу по Кучају и усрао ме је  један Шарпланинац. Доста је упоран био а ја зелен за офф и не могу да јурим па није било пријатно. А како ми кажу људи који туда возе, има их много по планини напуштених...треба човек да води рачуна о томе ако иде сам...није зајебанција.

 

П.С. али ми ово код тебе на снимку дефинитивно више личи на вука.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

I ja bih rekao da je vuk. Gledao sam original snimak sa kamere i kao što reče Igor, vidi se da mlati repinom :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Imam puno materijala sa Kučaja od prošle godine, ali evo sada jedan svež video od pre dve-tri sedmice... Hteli smo da laganim motorima prođemo nekim trekovima van normalnih puteva, koje smo u našoj mašti zamislili kao prohodne za naš nivo enduro sposobnosti, ali nas je na kraju balade zeznuo sneg...

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja