Jump to content

Moto Zajednica

Android app koja ima mogucnost ubacivanja 'via' tacaka??

Recommended Posts

  • 4_tocka_i_karoserija, 1522 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Da li neko zna je l' postoji neka ovakva aplikacija?

Ukratko - ako hocu da idem BG-Nis preko Novog Sada da mogu to nekako da ubacim u rutu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Google Maps to može, mada generalno i svaka valjana navigacija bi trebala da podržava definisanje više tački puta. iGO takođe podržava ovako nešto.

Screenshot_20170717-194228.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1522 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

OK, sam sam kriv sto nisam naglasio - nesto sa offline mapama, sto ce reci da nije google maps.

iGo je i dalje azuran? Mislim, ima nove mape?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Ali Google maps je prilično tvrdoglav i neprecizan.  Ne možeš da izabereš kategoriju puta koji želiš (pa će te odvesti i preko makadama, ili čak stazama između polja sa suncokretom i polja sa kukuruzom koja u nekom trenutku prestaje da bude staza i postaje pšenično polje).

Google mape su OK za gradske zone i magistralne puteve, ali stvarno nije praktičan za touring po zaseocima i manje prometnim saobraćajnicama.

Uz to, funkcija slanja putanje na telefon, nakon što putanju mukotrpno lepo isplanirate i odaberete tačno puteve kojima želite da prođete, istu resetuje na najkraću i pljune na sav trud... Desilo mi se, na kraju sam shvatio da na računaru mogu samo da isplaniram i zapišem mesta kojima želim da prođem, a onda u toku vožnje kucam mesto po mesto na mapama na telefonu...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova
1 minute ago, .milke. said:

Uz to, funkcija slanja putanje na telefon, nakon što putanju mukotrpno lepo isplanirate i odaberete tačno puteve kojima želite da prođete, istu resetuje na najkraću i pljune na sav trud... Desilo mi se, na kraju sam shvatio da na računaru mogu samo da isplaniram i zapišem mesta kojima želim da prođem, a onda u toku vožnje kucam mesto po mesto na mapama na telefonu...

Kolega ovo sto si napisao je delimicno tacno, jer mi se desavalo pre, ali posle nekog azuriranja kako podesim na kompu tako mi bude i na mobilnom..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Sygic radi tačno to što kolegi treba. Može definisati rutu po želji, može unapred da je pripremi, snimi i kasnije vozi po toj ruti, mape su vrlo ažurne itd... Aplikacija je besplatna prvih mesec dana ako se dobro sećam a posle se plaća opcija za glasovno navođenje (i moguće još neke napredne opcije). Kome to ne treba, može da nastavi da koristi besplatno. Ja sam posle isteka besplatnog perioda vrlo rado kupio ovu aplikaciju - mislim da sam platio oko 17 EUR i u cenu su uključene mape za celokupnu Evropu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1522 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
On 7/17/2017 at 21:31, Sveti Atila je napisao:

Google maps ti isto ima mogućnost offline mapa. Sam selektuješ koju oblast želiš i... voila!

Da, ako unapred znam koja oblast mi treba, a u toj varijanti je Garminov Mapsource (ili Basecamp - zavisi ko je na šta navikao) neprevaziđen.

 

On 7/17/2017 at 22:53, .milke. je napisao:

Ali Google maps je prilično tvrdoglav i neprecizan.  Ne možeš da izabereš kategoriju puta koji želiš (pa će te odvesti i preko makadama, ili čak stazama između polja sa suncokretom i polja sa kukuruzom koja u nekom trenutku prestaje da bude staza i postaje pšenično polje).

Google mape su OK za gradske zone i magistralne puteve, ali stvarno nije praktičan za touring po zaseocima i manje prometnim saobraćajnicama.

Bojim se da ja ovo slučaj sa svim mapama otkad je Infoteam prestao da ačurira SCGRoute za Garmina. Ne znam kakvo je stanje sa iGO mapama (upitah gore ranije, ali niko ne odgovara), ali svi ostali koriste Teleatlas ili Here mape (nekadasnji Navteq) kojima ti sporedni putevi (makar po Srbiji) izgleda uopšte nisu bitni. Pre par godina sam bio u kontaktu sa lokalnom kancelarijom za Here mape oko ažuriranja njihove mape, i na moje primedbe da nešto što je samo ugažena staza ne bi trebalo unositi u mapu odgovoriše mi da "svaki put mora da se unese", a da ga oni onda klasifikuju. To što to i nije put već "pšenično polje" im i nije delovalo naročito bitno, pa sam ja odustao od dalje komunikacije.

 

On 7/18/2017 at 14:53, icatenej je napisao:

Sygic radi tačno to što kolegi treba.

 

Baš tako, mnogo hvala!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1522 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
On 7/19/2017 at 21:58, Maticsasa je napisao:

ima igo za telefon na marketu

Znam da ima, ali ne znam kakvi su sa mapama poslednjih godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
Znam da ima, ali ne znam kakvi su sa mapama poslednjih godina.

kolko znam igo koristi navteq mape, isto kao i here maps.
samo je po meni igo aplikacija daleko naprednija i ima mnogo više opcija od svih koje sam probao, tako da sam je prošle godine i platio preko play stora nakon isteka trial perioda

Sent from my SM-J320F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
19 hours ago, stuyoman said:

kolko znam igo koristi navteq mape, isto kao i here maps.

Ma iGO može da 'proguta' mape raznih provajdera. Za Srbiju je generalno bila najkompletnija Contrast-ova mapa, budući da je reč o lokalnom provajderu. Međutim, oni su 2014. godine izbacili poslednju verziju i nakon toga više nisu ažurirali mapu. Ažurirane mape drugih provajdera su međutim dostupne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
Ma iGO može da 'proguta' mape raznih provajdera. Za Srbiju je generalno bila najkompletnija Contrast-ova mapa, budući da je reč o lokalnom provajderu. Međutim, oni su 2014. godine izbacili poslednju verziju i nakon toga više nisu ažurirali mapu. Ažurirane mape drugih provajdera su međutim dostupne.

koristio sam par godina contrast za srbiju, do te poslednje verzije
imao sam igo sa "zaliva" koji mi je ranije šljakao odlično, ali sa poslednja dva telefona je dosta bagovao i pucao. tako da sam na kraju skinuo sa prodavnice i platio.
inače navteq je prvobitno kupila Nokia i napravila brend HERE, koji je pre dve godine prodat konzorcijumu audija, bmw i daimlera...


Sent from my SM-J320F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

 za Igo HERE mape od 24012017 dostupne i preko torrenta, ubacio prosli vikend Srbiju-vozao Niš Knjaževac i bio iznenadjen da su uspeli da za predeo Tresibabe  sve nove znakove ubace u mapu (ono tipa ogranicenje, opasna krivina ulevo itd) koja je neverovatno tačna, probao je i u lokalu, za one uličice koje su meni trebale, nasao i posle promene naziva tako da mi se čini da je dosta lepo azurirana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja