Jump to content

Moto Zajednica

Jako čangrljanje u motoru i gashenje..pomocj

Recommended Posts

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Pozdrav

Potrebne su mi ideje za dijagnostiku sledeceg problema.
Naime u voznji je odjednom poceo da se cuje uzasno jak cangrljajuci zvuk, netipican za standardno cangrljanje KLEa 94 godishte(klackalice, veliki pogonski), koji je preshao 58.000.

`1km nakon nastanka jakog cangrljanja motor se mirno ugasio i upalila sam ga bez teshkocja, preshla josh 1km i motor se ugasio, ponovo uspem da ga upalim i obara obrtaje, nemoze da krene. Odguram ga 3km do kucje i u dvorishtu upalim opet normalno, dodaje gas normalno, naravno uz sve to zvuk cangrljanja je tu, nema ga jedino dok motor radi u leru mirno, tjst ne dodaje se gas.
 

Deluje mi kao da se taj zvuk cuje kod magneta, da li je verovatno da je neki magnet na rotoru prsao i povremeno sjebava pikap unutra kako udara u sve dok se vrti?

Varijanta da je pogonski lanac koji je daleko od fit, neki zubcanik odvalio i sad on pravi haos po unutrashnjosti?

Ako je neko imao slican problem, feedback bi mi mnogo znacio, cisto da imam neku ideju pre nego li ga odshlepam kod majstora.
Inace 17 dana pre ovoga je bio na da kazemo velikom servisu...novi lanac bregaste, lezajevi tockova, ushtelovani karburatori, zamenjeni filteri, zamenjene sve tecnosti ulje, hladjenje, kocnice, svecice, trebalo bi i klacke da su ushtelovane itd...

Hvala puno unapred na savetima i odgovorima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Na Kle-u je poznato da se magnet razlepi i  napravi havariju.Ja bi prvo tipovao na to, i nebi pokusavao vise da palim motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

U njemu je inace uglavljen magnet od GPZa shto predpostavljam da znaci da mu se originalni vecj davno razleteo...Hvala, necju ga paliti da nebude vecji kurshlus shta god da je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Prolom Banja, Beograd
  • Motocikl: Yamaha DT 125, Kawasaki KLE500

Je l ustanovljeno na kraju sta je problem?

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Jeste, na kraju je shpaner lanca bregaste pukao i prezupcio je jedan zub, srecjom nije skrshio ventile, klacke i napravio neku vecju shtetu, samo je zamenjen shpaner, vracjen u fazu i sad nema problem. Lanac bregaste je stavljen nov a ostavljen je stari shpaner, kome je cigledno doshao sudnji dan vrlo brzo nakon te zamene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja