Jump to content

Moto Zajednica

Potreban savet

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gs500

Pozdrav svima, zovem se Dusan, imam 22 godine i vrlo malo iskustva u voznji motora, uglavnom su to bili skuteri drugara/kolega i po koja zujalica, cisto da osetim kako se ponasaju, skroz dobar osecaj.

 

Polozio sam za A2 kategoriju i zeleo bih da kupim svoj motor, tu nastaje moj problem gde mi je potrebna pomoc. Prvo sam razmisljao o eliminatoru, viragu ili cak kinroadu, ali sam onda dosao do porazavajuce cinjenice, vrlo verovatno bi mi bilo jako neudobno na njima jer sam visok 190 i brojim 0,13 tona zive vage. Potreban mi je motor koji bi mogao da me vuce uz ova beogradska brda, a sa kojim bih mogao da idem i na medjugradske relacije. Dodje mi super motor na ideju, transalp, ali se ne uklapa u budzet. Budzet je oko 1000-1300 evra, nazalost. Nakon toga nadjem motor koji bi mi vrhunski sluzio, yamaha XJ 600 diversion, ali ona ima 45kw, dok ja smem da vozim do 35kw.

 

Olaksajte mi muke savetima, da li je moguce uopste uklopiti motor u taj budzet, a da moze da nosi mene i moju devojku, sve ukupno 190kg.

 

Hvala svima unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

....mnogo sam dobar, kao od gudre Pablo Eskobar,kao na mirnom moru stari mornar,kraj karijere za prezime Sotra !

Ako me secanje sluzi ! ;)

E sad salu na sranu, dobrodosao!

Pogledaj Kawasaki kle 500, jeftin dobar motor, miran ,ne prejak,nije slab,izvuci ce i tebe i dragu gde god treba. 

Jeftina registracija i odrzavanje. Samo gledaj da bude 1994+ zbog onog problema sa magnetom. 

Imas na forumu sve o njemu na jedno 200+ stranica. 

Aj nek je sa srecom!

Kreni od 1.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Inace znaj da su vozila uvezena iz CH sva u saobracajnama upisana na 25kw.  Bez obzira na kubikazu. 

Mada ti je budzet dosta skroman. 

Gledaj i ta vozila ali samo ako su vec registrovana u Srb,jer u suprotnom ako ih ti carinis sada zezaju nesto oko toga pa se mozes zarobiti sa strancem kog ne mozes registrovati,pouka , kupuj samo Srb tablice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Moj ti je savet, prvo, da ne razmišljaš o vožnji devojke, dok ne budeš imao dovoljno iskustva. Upravljivost motora kada si sam i kada si sa saputnikom je nemerljiva. A onda, ne odgovaraš samo za sebe.

Dobro očuvan kinez će (za malu kintu) ispuniti sva tvoja očekivanja (sad Mikula pada u nesvest:lol:) i omogućiće ti da stekneš dovoljno iskustva. Dok ne dobiješ dovoljno znanja, za nešto ozbiljnije (kao što ti je ViAstral predložio), ili za Kawu ER 5, koju je Alekre (sa svoja dva metra, plus saputnicom) dobrano trošio.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gs500
3 hours ago, Astral said:

....mnogo sam dobar, kao od gudre Pablo Eskobar,kao na mirnom moru stari mornar,kraj karijere za prezime Sotra !

Ako me secanje sluzi ! ;)

E sad salu na sranu, dobrodosao!

Pogledaj Kawasaki kle 500, jeftin dobar motor, miran ,ne prejak,nije slab,izvuci ce i tebe i dragu gde god treba. 

Jeftina registracija i odrzavanje. Samo gledaj da bude 1994+ zbog onog problema sa magnetom. 

Imas na forumu sve o njemu na jedno 200+ stranica. 

Aj nek je sa srecom!

Kreni od 1.

 

Kao krediti sto je dav'o Boban, odlicno te sluzi pamcenje :)

 

KLE500 izgleda vrhunski, izmedju ova tri predlozena bi on pobedio striktno zbog izgleda, u pocetku sam bio u fazonu "samo chopper i nista drugo" dok nisam video kako enduro moze da izgleda, mada mi i dalje ne bi prijalo da previse vuce na offroad. 

 

Sto se tice voznje sa dragom, apsolutno se slazem, prvo bih ga vozio sam dok ne osetim kako da ga kontrolisem u raznim situacijama pa kasnije i nju da naucim kako da mi ne smeta na zadnjem sedistu. Ne bih gazio neku brzinu, jer mi je mnogo lepse uzivanje u samom putu i kruziranju.

 

Mnogo vam hvala na dosadasnjim predlozima!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

enduro je mama sto se tice upravljivosti sto posebno dolazi do izrazaja u voznji po gradu, ka' ce setim da mi je jedan potencijalni prodavac jedne st rekao u nekom kontekstu 'ni ti je to motor za grad' :jee5:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Za taj budzet se moze juriti i ST al opet iz CH. Sve u svemu moras ako hoces neki jaci motor a da bude 25kw na papiru,moras juriti Svajcarce koji su registrovani u Srb.

Ima ih dosta. Svaler je imao takvog TDM-a.

P.s.

Cesto koriscene skracenice,neke od cescih:

*St- SuperTenere

*At- Africa Twin

*TA-Transalpina

*TF- Transfagarasan

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

enduro je mama i za neravnine na putu, kako to da zaboravim da pomenem, toga sam postao svestan kad sam provozao jednog tdm 900 kroz nekoliko ulica i otkrio neravnine 'kojih ranije nije bilo tu'

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gs500

Hvala svima na predlozima, precesljao sam sve zive oglase, ili ljudi traze previse ili treba da kupim nesto sto mi nece biti lepo "na oko". Svideo mi se ER 5, mozda bih mogao da izdvojim jos nekih 600-700 evra vise da uzmem njega, s tim sto nastaje problem naci do 35 KW, sve osim jednog koji bih morao da farbam zbog ljubicasto/roze boje, koji se vodi na 25kw. Svi ostali su 36, 37kw :D

 

Da li imate mozda neke predloge za choppere, neko slicne visine kome chopper nije bio neudoban ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Batali ste choppera, to nicemu ne sluzi (uglavnom).

 

Ako ti treba bilo kakva pomoc u vezi ER5, znam mu svaku selnu, svaku podlosku. Vozio sam ga dosta dugo.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A možda će draga posle 2-3 vožnje da kaže da je boli guzica od vozanja i da ona ne bi išla ponovo na vožnju.
I za dragu ti takođe treba i oprema, takođe full, od čarapa(samodrzecih) do rukavica :) sve u svemu je sve to nešto sto će odluciti hoćeš li se voziti pretežno udvoje ili sporadicno udvoje. Pa onda na osnovu toga i odabereš motor.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gs500

Da, sto se tice opreme, sta bi sve trebalo da kupim?

@Alekre, 
Koliko je tesko naci ER5 a da ga mogu voziti sa A2? Ja nisam imao srece do sada, motor bih kupovao u septembru, eventualno oktobru. Prethodnih godina su drugari bez problema vozili do sredine januara. Sad mi se mota po glavi da li ga onda uzimati sada ili cekati sledecu sezonu pa skupiti jos hiljadu-dve...

 

Sto se drage tice, cesto bi bila voznja udvoje, moze se reci i pretezno, oprema bi se napakovala vremenom, deo po deo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gs500

Da, sto se tice opreme, sta bi sve trebalo da kupim?



P.S. Sad sam se cuo sa mnogo dobrim drugarom iz Nemacke, vidim sve motore koji se ovde prodaju da se nalaze po 500 evra jeftinije, kada bih na to dodao troskove carine i svega, koliko bih mogao dobro da prodjem i da li postoji zajeb ako je on tamo registrovan na 25kw, ima 500 ccm, a kod nas tek treba prvi put da se registruje pa da mi ne priznaju ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Individualno je sto se tiče opreme, neki nose nošu na glavi i dosta im je, a neki se spakuju u novčanik, uključujući i zaštitu za lepšu polovinu.

A neki su ipak kritični pa se obuku od glave do pete, markirano - opet u zavisnosti od onog novčanika.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
11 minutes ago, Brus Vejnov sobar said:



P.S. Sad sam se cuo sa mnogo dobrim drugarom iz Nemacke, vidim sve motore koji se ovde prodaju da se nalaze po 500 evra jeftinije, kada bih na to dodao troskove carine i svega, koliko bih mogao dobro da prodjem i da li postoji zajeb ako je on tamo registrovan na 25kw, ima 500 ccm, a kod nas tek treba prvi put da se registruje pa da mi ne priznaju ?

Moze biti problema. Mada u DE, koliko znam ne vazi pravilo 25kw kao u CH. Nemas problem pri uvozu ako je na papirima sve kako je proizvodjac dao u fabrickoj specifikaciji modela.

Od opreme za pocetak,kaciga ,jakna i rukavice , ostatak kupuj polako.

Kad kupujes opremu kupi sto bolji komad opreme mozes jer ce se kroz eksploataciju isplatiti ,a gartis dobijas komfor koji dobra oprema pruza.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Znači na glavi ultra light noša 300 evra, jakna kožna 200 evra, rukavice 50, farmerke 100, obuća... Taman kada uštediš pri uvozu da se obučeš od noše do pete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Prevoz od nemačke, ako ide na prikolicu ili u kombi, ti je kao za auto 200-300ev, carina još toliko otprilike, homologacija 100.... i pitanje je gde si onda sa računicom. Ukoliko možeš sam da dovezeš ili da ga neko doveze gratis, druga je priča.

Što se 25kw tiče, možda ga Nemac kupio iz CH, i ovi naši opet ne priznaju, tako da kupuj stock motor ako sam uvoziš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Imas dosta motora koji su homologovani na 25kW, izmedju ostalog i KLE samo se mora proveriti pre kupovine za konkretan model. Ako nadjes motor koji ti odgovara slobodno mi posalji sliku saobracajne i ID plocice sa rama i provericu ti ja da li je OK i moze li se registrovati kod nas. 

 

Pozdrav

Darko

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Za tebe je TDM850 registrovan do 35kw, ima ih u ponudi. 

 

Mislim da će ti KLE biti neudoban zbog tvoje visine i težine 0,13 t. Sa srećom kupovina!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gs500
On 7/22/2017 at 10:37 PM, Protulsr said:

Imas dosta motora koji su homologovani na 25kW, izmedju ostalog i KLE samo se mora proveriti pre kupovine za konkretan model. Ako nadjes motor koji ti odgovara slobodno mi posalji sliku saobracajne i ID plocice sa rama i provericu ti ja da li je OK i moze li se registrovati kod nas. 

 

Pozdrav

Darko

 

On 7/23/2017 at 11:56 AM, srbac said:

Za tebe je TDM850 registrovan do 35kw, ima ih u ponudi. 

 

Mislim da će ti KLE biti neudoban zbog tvoje visine i težine 0,13 t. Sa srećom kupovina!

Darko, hvala najlepse na informacijama. U oktobru bi trebalo da idem kod drugara u Minhen, on cesto radi ture na relaciji Nemacka - Srbija, pa bih prevoz imao gratis i imao bih mogucnost da ja pogledam motor uzivo i mnogo bi mi pomoglo da znam tacne stvari kao sto si mi ponudio!

 

Srbac, TDM izgleda odlicno, KLE sam izbacio iz opcije, ipak smatram da mi ne bi odgovarao, tako da se izbor suzio na ER 5 i TDM. Ukupan (za motor i osnovnu opremu) ce se do oktobra verovatno popeti do oko 2000.

 

Posto bi sve sve to odvijalo u oktobru, da li smatrate da bi mozda bilo pametnije da sacekam januar-februar da kupim motor koji bih do pocetka sledece sezone mogao da sredim do maksimalne moguce bezbednosti. Kakva su vam iskustva, do kada obicno traje sezona? Znam ljude koji voze i u januaru, sve do prvog snega, mada ne zelim da se zalecem i kupim motor koji bih gledao svaki dan sa tugom u ocima dok pesacim do autobuske stanice :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

TDM sa 28kw (koliko pise kada je smanjen) mozes gledati samo registrovan u Srbiji,neces ga moci uvesti iz inostranstva.

Ako uzmes motor "ranije" ti ga odma rastavi i pocni sredjivati,tako ces lakse podneti cekanje i uraditi nesto korisno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja